Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ZSP LIPSKO - CZY WARTO PÓJŚĆ TAM DO SZKOŁY? OPINIE

LIPSKO ZSP LIPSKO TECHNIKUM LIPSKO ZSP CZY WARTO?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Kuba~

~Kuba~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 02:49:55

Witam, tak jak w temacie. Wiem, wiem, ledwo się zaczął ten rok, a ja już myślę o następnym itd... Jestem uczniem 3.klasy gimnazjum i zamierzam pójść do tej szkoły. Dodam, że jestem przeciętnym trójkowym uczniem, któremu od czasu do czasu wpadnie jakaś czwórka albo jakaś dwójka. Intersuje mnie technikum, a konkretnie informatyka. Mieszkam 20km od Lipska, więc gdybym ewentualnie wybrał się do tej szkoły jedynym wyjściem byłby internat (nie przepadam za tłuczeniem się w PKS o 6.30 żeby zdążyć na lekcje o 7 rano).
I tu chce zadać kilka pytań, jakie panują warunki w internacie, czy faktycznie jest tak jak w stereotypowym internacie, że smród, brud, kiła i mogiła, czy lipski internat może się czymś pochwalić? Jaki jest poziom w tej szkole? Czy będąc przęcietnym trójarzem utrzymam się w tej szkole? Czy może jest na odwrót i na lekcjach informatyki przegląda się fb, gra się w jakieś gierki internetowe, czy raczej nauczyciele faktycznie chcą coś wbić uczniom do głowy. I jak sytuacja wygląda z innymi nauczycielami, na innych przedmiotach? Jest rygor i dyscyplina czy nauczyciele są przyjaźni i ugodowi dla uczniów? Polecilibyście ogólnie tą szkołę, czy lepiej omijać ją szerokim łukiem?
Wiem, że już raz był o tym wpis, ale tamten temat nie zaspokił moich pytań. Mam w sumie dużo więcej pytań, ale te są najważniejsze :P

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 13:39:45

...a Ty chcesz coś w życiu osiągnąć..?  ... z Twej wypowiedzi wynika że nie chcesz przebierać nogami po wiedzę.Informatyka jako nauka to wstęp do innych zawodów.Miłośnicy powinni wykazać się dużą wiedzą z matematyki,fizyki....jak i dużą dozą dociekliwości i cierpliwości.Pasjonat informatyk nie wie...że obok niego istnieje świat i nie zastanawia się czy internat jest "stereotypowy" czy inny.Nawet nie wie,że są oprócz niego inni ludzie a zwłaszcza dziewczęta....i zapewne ożeniłby się z nową klawiaturą ,gdyby Mu podsunąć ..

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 13:49:26

tutaj nie szukaj odpowiedzi, bo wypowiadają się tylko Ci, którym w życiu nic się nie udało i swoje żale wylewają na tym forum. Szczególnie jeden, ale łatwo go poznać... Pytaj wśród rówieśników, oni Ci powiedzą jak jest naprawdę.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 14:01:22

tutaj nie szukaj odpowiedzi, bo wypowiadają się tylko Ci, którym w życiu nic się nie udało i swoje żale wylewają na tym forum. Szczególnie jeden, ale łatwo go poznać... Pytaj wśród rówieśników, oni Ci powiedzą jak jest napraw

Zapytoj starosty lipskiego łun rynce składo z przodu przed gimnazjum w Lipsku,ostatnio stoł z zastymcum i słuchoł.Łun je wykstałcuny ,mo pro masofie załatwił ogromne pieniądze dla niepracujacej młodzieży z EFS ,300 ofert pracy codziennie.Idzta pracujta,zapytojta staroste lipskiego jakich inwestorów przyciągnął czy tylko puścił bzdziny z dupy przez 10 lat za 150 tys brutto.Mieszkańcy do niczego się nie nadają starosta i jego działalność nakierowana na młodzież,widać w liczbie zniszczonej młodzieży i dziadostwa.Ale dzisiej śfintuje nie pomoze wum,niedługo rozwiesi baner na starostwie jakiegoś liceum jubileus bedzie ,uny lubiu zabawe.Niedługo bedu startować z PIS.Jus z listy PSL nie bedu startować,bedu patrioty.Nie uczta się starosta lipski i tak nic nie robi jedynie dyskoteke otwiera.Tańcujta i bawta się,popykojta w ping-punga ze starostum :lol:

#5 ~Kuba~

~Kuba~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 14:04:02

Wiesz wiele osób w moim wieku nie wie, czy woli iśc do technikum, ogólniaka, czy zawodówki, nie mówiąc już o konkretnym kierrunku. Na informatykę chciałbym pójść, ze względu na to, że jest ona najbliższa (ze wszystkich możliwych kierunków w technikum) mojemu głównemu hobby, jakim jest film, a konkretnie montaż filmowy i animacje 3D. Nie zapalonym pasjonatem informatyki, ale nie jestem też typowym gbusem co na kompie umie tylko buszować po internecie. Faktycznie, gdy montuje jakiś film to potrafię odciąć się od rzeczywistego świata,więc wiem o czym mówisz, ale to nie ma związku z moim potencjalnym.kierunkiem technikum. O internat pytam dlatego, że jeśli mam mieszkać w 5-osobowym pokoju, w internacie który nie potrafi utrzymać higieny w łazienkach oraz wyższej jakości jest zupka chińska niż obiad na stołówce, to wolę do takiego miejsca nie iść (nie mówię, że tak jest w Lipsku, tylko daje przykład, na podstawie tego co można wyczytać w Internecie o przeciętnym internacie). Jednak nie taki był temat dyskusji, prosiłbym Cię, o odzpowiedź na moje pytania powyżej, jeśli oczywiście znasz na nie odpowiedź.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 14:04:06

...a Ty chcesz coś w życiu osiągnąć..?  ... z Twej wypowiedzi wynika że nie chcesz przebierać nogami po wiedzę.Informatyka jako nauka to wstęp do innych zawodów.Miłośnicy powinni wykazać się dużą wiedzą z matematyki,fizyki....jak i dużą dozą dociekliwości i cierpliwości.Pasjonat informatyk nie wie...że obok niego istnieje świat i nie zastanawia się czy internat jest "stereotypowy" czy inny.Nawet nie wie,że są oprócz niego inni ludzie a zwłaszcza dziewczęta....i zapewne ożeniłby się z nową klawiaturą ,gdyby Mu podsunąć ..

Nie uczta sie starosta otworzy dyskoteki z marsałkiem,kupta trapery i stawiojta na kaminiach :lol:

#7 ~Kuba~

~Kuba~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 14:08:02

[quote name="Gość" post="3910175" timestamp="1510403985"]
Wiesz wiele osób w moim wieku nie wie, czy woli iśc do technikum, ogólniaka, czy zawodówki, nie mówiąc już o konkretnym kierrunku. Na informatykę chciałbym pójść, ze względu na to, że jest ona najbliższa (ze wszystkich możliwych kierunków w technikum) mojemu głównemu hobby, jakim jest film, a konkretnie montaż filmowy i animacje 3D. Nie zapalonym pasjonatem informatyki, ale nie jestem też typowym gbusem co na kompie umie tylko buszować po internecie. Faktycznie, gdy montuje jakiś film to potrafię odciąć się od rzeczywistego świata,więc wiem o czym mówisz, ale to nie ma związku z moim potencjalnym.kierunkiem technikum. O internat pytam dlatego, że jeśli mam mieszkać w 5-osobowym pokoju, w internacie który nie potrafi utrzymać higieny w łazienkach oraz wyższej jakości jest zupka chińska niż obiad na stołówce, to wolę do takiego miejsca nie iść (nie mówię, że tak jest w Lipsku, tylko daje przykład, na podstawie tego co można wyczytać w Internecie o przeciętnym internacie). Jednak nie taki był temat dyskusji, prosiłbym Cię, o odzpowiedź na moje pytania powyżej, jeśli oczywiście znasz na nie odpowiedź.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 16:31:12

...rzeczywiście...obróbka filmu wciąga...i te 3D...To są gotowe programy,gdzie nie trzeba kombinować."Adobe Premiere,..Pinnacle..czy Canopus..." są bogate w te 3D/które można modyfikować/ ale nie należy przesadzać tylko to robić ze smakiem.Tu nie chodzi abyś pokazał że potrafisz..Przy takim zainteresowaniu musisz wziąć ze sobą Mamę aby Ci gotowała i pchała do buzi łyżkę za łyżką w czasie tego oczarowania techniką.Na początku powinieneś pobyć trochę w koszarach wojskowych aby nauczyć się rozkładać czas na różne zajęcia.Tam się także dowiesz,że czarna kawa zbożowa  i spanie z kamieniem pod głową  może być przyjemne.Jeśli już mowa o wygodnym internacie to wyrusz na poszukiwanie takiego naocznie ...Niedługo będą "dni otwarte" ...to spenetrujesz "gdzie i co"....bye!

#9 ~Oxy rozsądny~

~Oxy rozsądny~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 18:18:49

Musisz zorientować się kto w danej szkole uczy informatyki i jakie ma ku temu podstawy jeśli masz zamiar związać przyszłość z informatyka ważne by nauczyciel był wysokiej klasy.

#10 ~MICHAŁ~

~MICHAŁ~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 06:03:34

Witam, tak jak w temacie. Wiem, wiem, ledwo się zaczął ten rok, a ja już myślę o następnym itd... Jestem uczniem 3.klasy gimnazjum i zamierzam pójść do tej szkoły. Dodam, że jestem przeciętnym trójkowym uczniem, któremu od czasu do czasu wpadnie jakaś czwórka albo jakaś dwójka. Intersuje mnie technikum, a konkretnie informatyka. Mieszkam 20km od Lipska, więc gdybym ewentualnie wybrał się do tej szkoły jedynym wyjściem byłby internat (nie przepadam za tłuczeniem się w PKS o 6.30 żeby zdążyć na lekcje o 7 rano).
I tu chce zadać kilka pytań, jakie panują warunki w internacie, czy faktycznie jest tak jak w stereotypowym internacie, że smród, brud, kiła i mogiła, czy lipski internat może się czymś pochwalić? Jaki jest poziom w tej szkole? Czy będąc przęcietnym trójarzem utrzymam się w tej szkole? Czy może jest na odwrót i na lekcjach informatyki przegląda się fb, gra się w jakieś gierki internetowe, czy raczej nauczyciele faktycznie chcą coś wbić uczniom do głowy. I jak sytuacja wygląda z innymi nauczycielami, na innych przedmiotach? Jest rygor i dyscyplina czy nauczyciele są przyjaźni i ugodowi dla uczniów? Polecilibyście ogólnie tą szkołę, czy lepiej omijać ją szerokim łukiem?
Wiem, że już raz był o tym wpis, ale tamten temat nie zaspokił moich pytań. Mam w sumie dużo więcej pytań, ale te są najważniejsze :P

Nie warto.

#11 ~polecam~

~polecam~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2017 - 14:44:33

Sam musisz podjąc decyzję, ja osobiscie polecam.

#12 ~Absolwent~

~Absolwent~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2017 - 18:03:17

Młoda osoba prosi o pomoc co do swojej przyszłości, a niektórzy nawet tutaj pomóc nie potrafią. 

Chodziłem do tej szkoły i miło ja wspominam. Na temat internatu nie mogę Ci doradzić, ale jeśli interesuje Cię informatyka musisz od początku się do tego przykładać tak samo jak do matematyki. Nauczyciele tak jak w każdej szkole są troszkę bardziej surowi i są bardziej luźni. Zależy na kogo trafisz. Jeśli będziesz chciał się uczyć to powinieneś sobie poradzić bez problemu. Ale jeśli możesz wybrać inną szkołę z internatem gdzie będzie kierunek informatyka to najlepiej porównaj jak to wygląda tutaj i tam i wtedy podejmij decyzję. 

Pozdrawiam

#13 ~Ppp~

~Ppp~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 15:21:41

Jeśli szkoła z dobrym kierunkiem informatycznym to polecan Zwoleń :) Wyższy poziom niz Lipsko i napewno będziesz musial włożyć wiecej pracy, ale chyba warto. ZSP w Lipsku może przyjazne, ale nauczyć to Cie tam raczej nie nauczą niczego.

#14 ~Ppp~

~Ppp~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 15:22:00

Jeśli szkoła z dobrym kierunkiem informatycznym to polecan Zwoleń :) Wyższy poziom niz Lipsko i napewno będziesz musial włożyć wiecej pracy, ale chyba warto. ZSP w Lipsku może przyjazne, ale nauczyć to Cie tam raczej nie nauczą niczego.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2017 - 16:02:43

Haha ostatnio do technikum (na informatyczny) do Lipska przeniosła się osoba, która wcześniej chodziła na taki sam profil do zwolenia

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: LIPSKO, ZSP LIPSKO, TECHNIKUM LIPSKO, ZSP, CZY WARTO?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych