Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

98 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~MARIKA~

~MARIKA~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 01:00:56

Po pierwsze..jesli chodzi o całlkowite ubezwłasowolnienie, to nie jest takie proste.... były przesłanki do tego jej stan była taki i tak sie stało, tylko chodzi też jak dziewczyna funkcjonowała w chorobie..tzn. rózne śa odmiany schizfremii, osobiście znam lekarza psychiatrę...który jest chory na schizifremię i który to funkcjonuje i pracuje w swoim zawodzie, hehe, może to absurd i śmieszne, ale prawdziwe:) można?? ...można:) :)
wracajac do dziewczyny, zalezy jaki jest jej aktualny stan zdrowia, jesli bierze konkretne leki, z powodzeniem może funkcjonować w życiu codziennym wiec, jesli jest o wiele lepiej, można uchylić cał.ubezwłasnowolnienie

#42 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 06:58:15

ludzie, moze tu są jacys mądrzy, co wiedzą jak ją uratowac, moze jakis poseł, trzeba skontaktowac się z Helsinską Fundacją Praw Człowieka, adres mozna znalezc w internecie, ja to zrobięm ale moze ktos się przyłączy, jej matkę koniecznie skierowac przez sąd na badania psychiatryczne na 3 miesiące do Morawicy, tam te chore psychicznie zakonnice robią na niej biznes a tu jej matka jej mieszkanie wynajmuje i tak rozgrabiono jej zycie, kto chce jej pomoc, trzeba podjąc skoordynowane działania, nie wolno dopuscic, by zakonnice czy wogole kler maltrtował ludzi w tych czasach, to zbrodnia, to nadal inkwizycja, sprawa , jesli będziemy chciali, moze trafic do Strasburga ,nawet przeciw tym draniom w habitach, za maltretowanie , terrror religyjny , niewolnictwo , to jest niedopuszczalne, proszę się zgłaszac , moj mail:
skorpion_40@o2.pl

razem mozna cos zrobic

ratujcie tę biedną dziewczynę,to matka jej jest niespełna rozumu

#43 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 07:12:22

No czytam i nie mogę w to uwierzyć. Dziewczyna ma zaburzenia, to pewne, ale w dzisiejszych czasach można normalnie funkcjonować z taką chorobą. To niesamowite jak łatwo sąd i lekarze pozbawili człowieka prawa do normalnego funkcjonowania. Ta matka powinna przejść badania psychiatryczne, a dziewczynie konieczna jest pomoc i nagłośnienie tej sprawy. Metody jak w średniowieczu. Dobrze, że na stosach juz nie palą... ale po tym co przeczytałam to kto wie.

#44 ~ULKA~

~ULKA~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 08:57:38

BOŻE JAK TAK MOŻNA TRAKTOWAC SWOJE DZIECKO PRZECIEŻ ONA JEST PEŁNOLETNIA A ŻE NIE PODPORZĄDKOWAŁA SIE MATCE TO ZARAZ DO ZAKŁADU TO MATKA JEST CHORA TRZEBA TEJ KOBIECIE MŁODEJ POMÓC

#45 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 09:27:21

Po przeczytaniu artykułu odniosłem podobne wrażenie.To ta matka jest chora .
Pingwiny to zostały zmanierowane przez Wilchelmine .

#46 ~maxior -53~

~maxior -53~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 09:40:43

u pingwinów należy umieścić jej matkę, jej łajdackie życie do tego doprowadziło,zamknąć w klatce pustą głupią babe o chlebie i wodzie.....

#47 ~wladek~

~wladek~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 09:46:35

"Echo Dnia",mam nadzieję,że nie będzie to jednorazowy news.Mam nadzieję,że będziecie pilotować sprawę do wyjaśnienia i do szczęśliwego zakończenia!

#48 ~rafał 73738~

~rafał 73738~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 09:46:59

Odzew społeczny musz byc jak to moze byc to moze sie tylko zdarzyc w polsce nie tacy ludzie z problemami psychiczymi chodzom po ulicach ktorzy zagrazaja naprawde ludziom na ulicach to temi sie nie zajmuja sady tylko biedna młoda dziewczyna ktora miła załamanie nerwowe to skandal . njpier czeba sprawdzic czy matka nie jest tej dziewczyny czasem chora psychicznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#49 ~ewka~

~ewka~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 09:48:38

witam wydaje mi się że aby tą dziewczynę umieścić w takim "domu" to musiał ktoś ja tam skierować,, że były jakieś przesłanki aby ona tam była nawet jeśli tak było, to po 5 latach leczenia tam nie ma jakiejś komisji która sprawdza czy dana osoba w jakiś sposób podbudowała się psychicznie i czy może normalnie funkcjonować w społeczności .....przyznam szczerze ze ten artykuł mnie wzruszył i bardzo bym chciała aby tej dziewczynie na prawdę ktoś pomógł -trzymam kciuki
ZOBACZCIE ONA MA DOPIERO 31 LAT ALE ILE JUŻ PRZESZŁA W SWOIM ŻYCIU KTÓRE ZGOTOWAŁA JEJ NAJBLIŻSZA SERCU OSOBA -"MAMUSIA"...pozdrawiam .

#50 ~w-PiSdu~

~w-PiSdu~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 09:53:47

Kościół tworzy nowych,posłusznych katolickich kretynów, którzy liżą krem z kolan tych zboczeńców i wykonają
każdy Ich rozkaz, chociaż byłby najgłupszy i krzywdzący Ich samych.

#51 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 10:03:31

Gazeta jak zwykle robi sensacje nie weryfikując zupełnie tej histori z opiekunami, lekarzami Dominiki, bo o niej mowa w artykule. jakoś tak się u nas przyjęło, że jeśli jakaś instytucja jest prowadzona przez osoby duchowne to od razu jest wielka nagonka. Znam Dominikę i fajna z niej dziewczyna ale niestety nie radzi sobie zupełnie sama w życiu i musi być pod opieką.
Dom opieki społecznej to nie więzienie!!! A z chorymi psychicznie to cięzka praca więc znim ktoś kogoś oceni i zaneguje poponuję się przekonać jak jest naprawdę.

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 10:33:43

A ja radzę, by każdy, kto chce pomóc dziewczynie, wziął ją do siebie do domu.
W pierwszej kolejności powinna zrobić to pani Iwona Rojek.

Myślę, że wtedy zmieni się perspektywa Waszego patrzenia na problem.

#53 ~wiedzma~

~wiedzma~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 10:50:43

A może Sąd powinien mamusię wysłać na przymusowe badanie w kierunku schizofrenii? Bo jak dla mnie , to z tą mamusią jest coś nie tak...A siostrzyczki też nie są lepsze...cofamy się do średniowiecza????

#54 ~współczujący~

~współczujący~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 11:14:43

a kto umie dzisiaj ułożyć sobie zycie?Kto jest zdrowy? kto ma miłosć w rodzinie? Szkoda mi tej dziewczyny ale matka chyba bardziej potrzebuje psychiatrycznej pomocy....to wynika z tego co jest napisane w artykule.A jak jest naprawdę?

#55 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 12:24:59

Ludzie!!!! Naprawdę nie macie pojęcia o czym piszecie!!! Dom pomocy społecznej jest instytucją państwową prowadzoną przez siostry, ale pracują tam także pracownicy świeccy i ich tak naprawde jest tam więcej niż sióstr!! Są to wykrztałceni ludzie przygotowani do pracy w środowisku chorych o takim specyficznym nastawieniu!! Lekarze, Pielegniarki, terapełci fizykoterapełci i inni i nie robi się tam prania mózgu!! Z całych sił pomaga się chorym ludziom. Byłam tam z chęci pomocy i robiłam dziewczyną paznokcie trochę w formie terapi zajęciowej. Widziałam jaka to ciężka praca!! Ta dziewczyna jest tam skierowana na wniosek biegłych sądowych a nie na czyjeś widzimisie!!! Jest chora i m.in ta choroba pchneła ja do zwrócenia na siebie uwagi w tm dalekim od prawdy artykułem. Czy tak trudno to zrozumieć??? Widać że ograniczone to nasze polskie społeczeństwo:( a to smutne. Więcej obojętności i braku kwalfikacji widzi się w naszych szpitalach ale tam mało sióstr pracuje więc nikt się nie czepia!!
żenada

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 14:36:28

Tak też myślę! Jeżali chcesz pomóc dziewczynie i wziąć odpowiedzialność za jej zycie-to weź ja do siebie! Zobaczysz, co czuje matka, zobaczysz dlaczego trafiła do zakładu! Nie ma prawa nikt oskarżać nikogo , jeżeki nie ma doświadczenia i przykładu na własnej skórze! Wszyscy gotowi potępić matkę , ratować dziewczynę- tylko nie własnymi rękami -a plotkowaniem i gadulstwem! Wypowiadaj się i oceniaj na przykładzie własnym!

#57 ~terasa~

~terasa~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 14:37:42

Tak też myślę! Jeżali chcesz pomóc dziewczynie i wziąć odpowiedzialność za jej zycie-to weź ja do siebie! Zobaczysz, co czuje matka, zobaczysz dlaczego trafiła do zakładu! Nie ma prawa nikt- oskarżać nikogo , jeżeki nie ma doświadczenia i przykładu na własnej skórze! Wszyscy gotowi potępić matkę , ratować dziewczynę- tylko nie własnymi rękami -a plotkowaniem i gadulstwem! Wypowiadaj się i oceniaj na przykładzie własnym!

#58 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 15:05:09

Tak też myślę! Jeżali chcesz pomóc dziewczynie i wziąć odpowiedzialność za jej zycie-to weź ja do siebie! Zobaczysz, co czuje matka, zobaczysz dlaczego trafiła do zakładu! Nie ma prawa nikt- oskarżać nikogo , jeżeki nie ma doświadczenia i przykładu na własnej skórze! Wszyscy gotowi potępić matkę , ratować dziewczynę- tylko nie własnymi rękami -a plotkowaniem i gadulstwem! Wypowiadaj się i oceniaj na przykładzie własnym!

może myślałabym tak samo gdyby nie ta ciągła mowa o Bogu i modlitwach przez caly dzień, to już nie jest normalne .tak się ludziom chorym życia nie ustawia.one (zokonnice) wybrały taką drogę -w porządku ,a człowiek chory niekoniecznie

#59 ~radek000~

~radek000~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 15:37:21

Według mnie trzeba dokładnie sprawdzic ten dom bo wiedac z gory po artykule ze cos nie tak jest . wiadomo ze ciezko jest opiekowac z ludzmi psychicznie choremi ale ta dziewczyna opowiada o swojm zyciu całkiem rosadnie i swojch przejscjach załamaniach nerwowych i tak dalej ze komus cos w zyciu nie wyszło to nie powod kogosc na lata zamykac tym bardziej ze małoda kobieta jest. Stego co w artykule widzac ze sa łamane prawa człowieka sam przymusł do ciagłych modlit i typ podobnych praktyk to juz cos nie tak tam jest . druga sprawa to ograniczony dostep jakich kolwiek ludzi zewnoc to tesz jest podejrzana sprawa . mamy przykłady z histori o domach pomocy społecznej co sie dział a co mowic co moze sie dziac w takich domach gdzie takie osoby chore psychiczne nie maja zadnych paraw odpowiednie istutucje powini sie ruszyc do sprawdzenia takich inforamcj . ale jak to w polsce puki dzienikaze nie wezmo swoje rece to nic nie bedzie sprawdzone .Dziewczyna powina odrazu byc przenioszona do innej placowki po takiej artykule z całom pewnoscia jest bardzo zle traktowan .

#60 ~radek000~

~radek000~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2012 - 15:56:13

Powinni sie za interesowac dzienikarze z UWAGI alebo z innnych programow którzy sprawdzo i pomogom tej dziewczynie ktorzy maj siłe przebicia przez ten bezduszny system i rusz odpowiednie słuzby do sprawdzenia tych inforamcj bo na te wszystkie intytucje to oko kamery dopiero ruszy do działania te wszystkie intytucje odpowiedzialne za kontrolowanie takich placowe .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych