Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

zmiany zmiany zmiany

284 odpowiedzi w tym temacie

#281 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano wczoraj, 10:08

Rządzący u nas carrrrr i jaśnie nam oświecony krajanin to jakieś nie porozumienie ( ja na nich nie głosowałem ) oni myślą  że w okół to sami idioci mieszkają ludzie gdzie Wy macie oczy i rozum zastanówcie się przy następnej możliwości wyboru jaśnie nam oświeconych , bo oni dla Przysuchy i jej mieszkańców to bardzo nic ciekawego nie zrobią , oni skupiają się na O-drzywole , K-rajowie i S-krzyńsku ,  miną rok i co ??? Zmiany na stanowiskach itp..

Słabo

#282 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano wczoraj, 17:02

Rządzący u nas carrrrr i jaśnie nam oświecony krajanin to jakieś nie porozumienie ( ja na nich nie głosowałem ) oni myślą  że w okół to sami idioci mieszkają ludzie gdzie Wy macie oczy i rozum zastanówcie się przy następnej możliwości wyboru jaśnie nam oświeconych , bo oni dla Przysuchy i jej mieszkańców to bardzo nic ciekawego nie zrobią , oni skupiają się na O-drzywole , K-rajowie i S-krzyńsku ,  miną rok i co ??? Zmiany na stanowiskach itp..

Słabo

Ustawa z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594, z późn. zm. - zwanej w dalszej części artykułu ustawą o samorządzie gminnym) wskazuje w artykule 11 ust. 1, że rozstrzygnięcia podejmowane są przez mieszkańców w głosowaniach powszechnych, poprzez wybory i referenda, lub za pośrednictwem organów gminy.

Z analizy tego przepisu wynika, że głosowania powszechne mają charakter nadrzędny, podstawowy, natomiast działanie przez organy gminy nosi natomiast charakter pochodny. Jednocześnie ustawa o samorządzie gminnym określa, w jakich sprawach konieczne jest przeprowadzenie referendum.

Są to następujące rozstrzygnięcia:

1. w sprawie odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) w przypadku podjęcia przez radę gminy uchwały o nieudzieleniu wójtowi absolutorium (art. 28 a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym) (…)

W pozostałym zakresie ustawa o samorządzie gminnym zawiera odesłanie do ustawy z dnia 15 września 2000 roku o referendum lokalnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 706 - zwanej dalej ustawą o referendum lokalnym). Powyższa ustawa powtarza co do zasady regulację ustawy o samorządzie gminnym, jednocześnie określając również, że referendum lokalne może zostać przeprowadzone w sprawie:

a) odwołania rady gminy;

#283 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano wczoraj, 17:07

Nie dodałem  że to fragment artykułu z prawo pl. Oznacza to w sumie, że osoby działające samorządowo muszą się liczyć z kontrolą społeczną.

#284 ~gucio~

~gucio~
  • Goście

Napisano dziś, 14:46

A ta kontrola tyle daje co nic! taki pic! o czym tu piszeta! czy to w ogóle funkcjonowało i funkcjonuje?

#285 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano dziś, 21:13

Słabo

A  te Dożynki  to  były czy dopiero będą bo zero euforii jakoś ?? ani w Echu nic ani na forum co za cisza !

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych