Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

386 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 19:24:15

Jeden rozsądny głos przewodniczącego rady jest niczym wobec ignorancji paczki pani wójt i konformistycznych  radnych dbających o diety , czekających na posadki dla córek.W Brodach rozsądek przegrał.Gorzka prawda, ale prawda.Wstyd. Mamy tyle wykształconych ludzi,doświadczonych samorządowców, Czy musimy sprowadzać posiłki z Wąchocka i Starachowic?

Ta kobieta nawet petentów przyjmuje w obecności doradców, bo sama nie wiedziałaby , co odpowiedzieć.Jest nienaturalnie miła, szczebiotliwa, wylewna.Gra, pozuje, a naród się cieszy, bo ma wersal w gminie.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:31:53

Jeden rozsądny głos przewodniczącego rady jest niczym wobec ignorancji paczki pani wójt i konformistycznych  radnych dbających o diety , czekających na posadki dla córek.W Brodach rozsądek przegrał.Gorzka prawda, ale prawda.Wstyd. Mamy tyle wykształconych ludzi,doświadczonych samorządowców, Czy musimy sprowadzać posiłki z Wąchocka i Starachowic?

Ta kobieta nawet petentów przyjmuje w obecności doradców, bo sama nie wiedziałaby , co odpowiedzieć.Jest nienaturalnie miła, szczebiotliwa, wylewna.Gra, pozuje, a naród się cieszy, bo ma wersal w gminie.

Oj tam czepiasz się, petentów przyjmuje w obecności doradców ponieważ muszą oni trzymać się razem- nigdy nie wiadomo kiedy jakaś urzędniczka(lub wróg w przebraniu petenta) wyskoczy z pazurami w obronie honoru byłego wójta. Podobno nawet do ubikacji chodzą dwójkami. Jedno załatwia interes, drugie pilnuje kabiny.

#43 ~Rambo~

~Rambo~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:07:55

Oczywiście mamy wykształconych urzędnikow,którzy aby nie stracić posadki  ukończyli ochronę środowiska a ich stanowiska nie mają z ochroną nic wspólnego;;;;;;;Wykształceni wyjechali z Brodów bo nie potrzebowali znajomosci;;;;;

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2015 - 22:39:19

Oczywiście mamy wykształconych urzędnikow,którzy aby nie stracić posadki  ukończyli ochronę środowiska a ich stanowiska nie mają z ochroną nic wspólnego;;;;;;;Wykształceni wyjechali z Brodów bo nie potrzebowali znajomosci;;;;;

A bo gdzieś indziej dają pracę nie po znajomości? Gdzie, gdzie? Może się załapię? 

#45 ~dumny absolwent ochr. śr.~

~dumny absolwent ochr. śr.~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 13:43:05

A bo gdzieś indziej dają pracę nie po znajomości? Gdzie, gdzie? Może się załapię? 

Też chcę wiedzieć , gdzie dają pracę bez znajomości.Rambo, a ty jak jesteś kształcony?Kto powiedział, że urzędnik w Brodach musi mieć ukończony Harward lub inne"ujoty"Zazdrość przez ciebie przemawia,że nie masz znajomości, a czyja to wina?

#46 ~babka~

~babka~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 13:57:55

Też chcę wiedzieć , gdzie dają pracę bez znajomości.Rambo, a ty jak jesteś kształcony?Kto powiedział, że urzędnik w Brodach musi mieć ukończony Harward lub inne"ujoty"Zazdrość przez ciebie przemawia,że nie masz znajomości, a czyja to wina?

Też chcę wiedzieć , gdzie dają pracę bez znajomości.Rambo, a ty jak jesteś kształcony?Kto powiedział, że urzędnik w Brodach musi mieć ukończony Harward lub inne"ujoty"Zazdrość przez ciebie przemawia,że nie  masz znajomości, a czyja to wina?

A jakie uniwersytety kończyła pani wójt, bo chdzą słuchy ,że jakąś zaoczną szkółkę w Radomiu i to bez tytuyłu magisterskiego.Prawda?No, ale przykład idzie z góry- Wałęsa był po zawodówce prezydentem.To może urzędnikowi wystarczy ochrona środowiska ,jeśli jest w miarę kompetentny.Bo jak żyję nie widziałam jeszcze pełni kompetenc\ji u nikogo.Ani u księdza ,ani u policjanta ,ani u nauvczyciela.Tak to jest,pobłażamy sobie, innym stawiamy wymagania

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 14:33:04

Oddaliście finanse gminy w obce ręce, mając wysokiej klasy skarbnika.Nie wstyd wam RADNI pozować z podnieśioną w głosowaniu ręką?Rozliczymy.Może nawet wcześniej niż się spodziewacie.

Czy ta blondyna na zdjęciu wie na pewno ,co robi i w jakiej kwestii głosuje? Kogo my wybraliśmy!!!

/

#48 ~dziadek~

~dziadek~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 15:10:59

A jakie uniwersytety kończyła pani wójt, bo chdzą słuchy ,że jakąś zaoczną szkółkę w Radomiu i to bez tytuyłu magisterskiego.Prawda?No, ale przykład idzie z góry- Wałęsa był po zawodówce prezydentem.To może urzędnikowi wystarczy ochrona środowiska ,jeśli jest w miarę kompetentny.Bo jak żyję nie widziałam jeszcze pełni kompetenc\ji u nikogo.Ani u księdza ,ani u policjanta ,ani u nauvczyciela.Tak to jest,pobłażamy sobie, innym stawiamy wymagania

A co sądzicie Babko o lekarzach,bo o tej grupie zawodowej nic nie napisałaś ?

#49 ~rambo~

~rambo~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 15:45:10

nie musialem kozystac ze znajomosci dobra uczelnia zapewnia i prace i place a po zaocznej ochronie srodowiska  to naprawde cala rodzina sie poswiecala zeby coreczka dostala etacik

#50 ~ortografka~

~ortografka~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 16:01:46

nie musialem kozystac ze znajomosci dobra uczelnia zapewnia i prace i place a po zaocznej ochronie srodowiska  to naprawde cala rodzina sie poswiecala zeby coreczka dostala etacik

Pisownia wyrazu "kożystać" brrr! świadczy, że nie kończyłeś dobrej uczelni i masz luki w ortografii na poziomie gimnazjum,piszemy "korzystać".Pozdrawiam.

#51 ~babka~

~babka~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 16:07:36

A co sądzicie Babko o lekarzach,bo o tej grupie zawodowej nic nie napisałaś ?

Dziadku, lepiej nie mówić! Największe kompetencje posiadają babki i dziadkowie.

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 16:13:53

Pisownia wyrazu "kożystać" brrr! świadczy, że nie kończyłeś dobrej uczelni i masz luki w ortografii na poziomie gimnazjum,piszemy "korzystać".Pozdrawiam.

Nie wspominajmy już o interpunkcji.Która "dobra" uczelnia tak kształci?

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:32:18

Gościu dają prace w Warszawie tylko trzeba coś potrafić;;Moje dzieci wyjechały i pracują za realne pieniądze a nie w naszej okolicy za psie grosze mimo wykształcenia;;PS  Rozmawiają dwie matki i się chwalą;;Moja córka wykłada na UJ ,moja też wykłada ale towar w biedronce;;;;;

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 21:25:38

Gościu dają prace w Warszawie tylko trzeba coś potrafić;;Moje dzieci wyjechały i pracują za realne pieniądze a nie w naszej okolicy za psie grosze mimo wykształcenia;;PS  Rozmawiają dwie matki i się chwalą;;Moja córka wykłada na UJ ,moja też wykłada ale towar w biedronce;;;;;

To się zdecyduj... Ty masz tą dobrą pracę za dobrą płacę bez znajomości czy twoje dzieci? Raz mówisz, że dobra uczelnia zapewnia wszystko, a raz, że wykształcenie nic nie da.

#55 ~kibic z dala się nie wp...~

~kibic z dala się nie wp...~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 21:46:30

Cóż począć toż to demokracja - niewielka większość zdecydowała o zmianach na które się w gminie zanosi osobiście jestem ich zwolennikiem szkoda tylko iż oceny nowej ekipy padają po zaledwie 2 miesięcznym funkcjonowaniu rady i 6 tyg nowego wójta.

Świadczy to mili państwo o braku podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania podstawowych jednostek. Ja osobiście gminę postrzegałem jako familijny biznes nastawiony na minimum inwestycji i tak skumulowanych w jednych miejscach,i mam głęboką nadzieję, że to się zmieni, jeśli nie za trzy lata mamy wybory i wyborcy rozliczą nową władzę, tak jak rozliczyli starą ekipę.

NIe zamierzam nikogo obrażać, ale komentarze na tym forum uwłaczają dobrym zwyczajom i świadczą o ich autorach, kulturze osobistej ,wychowaniu wyniesionego z domu itd.

Ale na pewno znajdziemy wspólny mianownik wszyskich forumowiczów mianowicie DOBRO GMINY, bo obserwując wypowiedzi to kilka osób na pewno już doić z gminy nie będzie przynajmniej do jesieni 2018. Dlatego im bardziej rożalone teksty tym widać większa bezsilność i żal za starymi czasami które miejmy nadzieję że nie powrócą i tu apel do nowej ekipy - nie popełniajcie błędów poprzedników.

#56 ~miotlara~

~miotlara~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 21:52:09

To się zdecyduj... Ty masz tą dobrą pracę za dobrą płacę bez znajomości czy twoje dzieci? Raz mówisz, że dobra uczelnia zapewnia wszystko, a raz, że wykształcenie nic nie da.

poplątał się biedaczek w tych frywolnych harcach na forum.wniosek z tego jaki? ano taki! pasuje na radnego gminnego tej słusznej opcji pro.czyli kto to? ano typowa gminna miernota ot co-czyli brać go na stołek sekretarza!!!!

#57 ~glonojad~

~glonojad~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 12:20:48

Przepraszam ,czy sugerujesz że córka tej pierwszej pani jest lepsza od tej drugiej ?Chyba ktoś to musi robić.Ciekawe ile twoim dzieciom po opłacenu wynajmu zostaje tych realnych pieniędzy ?Nie każdy chce być "wekiem czy dżemem na wynos",nie którzy są związani z rodziną i tutaj chcą ułożyć sobie życie ,nie każdy lubi duże miasta.Myślisz,że skończysz UJ i już jesteś mądry.Przyjrzyj się lekarzą jacy mądrzy po tej medycynie.Mylisz pojęcia : przemądrzały to nie mądry. 

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 13:31:20

Gdyby wszyscy absolwenci najlepszych uczelni osiedlili się w tej dostatniej Warszawie to akurat wątpię by z łatwością znaleźli pracę. I chyba śnisz, że tam nie liczą się znajomości... Tam też do "elity" się nie dostaniesz tylko będziesz zwykłym robolem...  zamienisz tylko dyskont na korporacje, do pensji dodasz kilka groszy ale i wydasz dużo więcej jeśli chcesz żyć w godnych warunkach.

#59 ~też kibic~

~też kibic~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:05:21

Cóż począć toż to demokracja - niewielka większość zdecydowała o zmianach na które się w gminie zanosi osobiście jestem ich zwolennikiem szkoda tylko iż oceny nowej ekipy padają po zaledwie 2 miesięcznym funkcjonowaniu rady i 6 tyg nowego wójta.

Świadczy to mili państwo o braku podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania podstawowych jednostek. Ja osobiście gminę postrzegałem jako familijny biznes nastawiony na minimum inwestycji i tak skumulowanych w jednych miejscach,i mam głęboką nadzieję, że to się zmieni, jeśli nie za trzy lata mamy wybory i wyborcy rozliczą nową władzę, tak jak rozliczyli starą ekipę.

NIe zamierzam nikogo obrażać, ale komentarze na tym forum uwłaczają dobrym zwyczajom i świadczą o ich autorach, kulturze osobistej ,wychowaniu wyniesionego z domu itd.

Ale na pewno znajdziemy wspólny mianownik wszyskich forumowiczów mianowicie DOBRO GMINY, bo obserwując wypowiedzi to kilka osób na pewno już doić z gminy nie będzie przynajmniej do jesieni 2018. Dlatego im bardziej rożalone teksty tym widać większa bezsilność i żal za starymi czasami które miejmy nadzieję że nie powrócą i tu apel do nowej ekipy - nie popełniajcie błędów poprzedników.

Rzeczywiście, niektóre wpisy są bardzo nieprzychylne.Rzeczywiście wszystkich powinna nas łączyć troska o dobro gminy.Kibicu, dowaliłeś też nieżle poprzedniej ekipie , nie bądz więc zniesmaczony, że inni obrażająTwierdzisz ,że był to biznes familijny i coś w tym jest, w każdym miejscu pracy w naszej gminie znajdzie się ktoś z rodziny.Przecież jesteśmy STĄD.Nie ma jeszcze obowiązku rozlicznia się przed przyszłym pracodawcą z powiązań rodzinnych.Jeżeli tylko takie zarzuty masz wobwc byłego wójta, to ,zaiste ,niewiele.Obecna władza nie obsadza jeszcze rodziny i znajomych,bo ,jak wspomniałeś, jest zbyt krótko.Są za to zatrudnieni przyjaciele ze Starachowic.Twój apel o niepopełnianie błędów byłej ekipy jest więc próżny.Założylii kolesiowską spółkę jeszcze wcześniej niż tamci.Zejdź na ziemię.Kreujesz się na świadomego obywatela.Pytam więc, dlaczego nie zawiadomiłś prokuratury wiedząc o nieuczciwości władz i, jak to nazwałeś ,"dojeniu"

gminy?Jesteś hipokrytą.

#60 ~stara~

~stara~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:41:53

Gdyby wszyscy absolwenci najlepszych uczelni osiedlili się w tej dostatniej Warszawie to akurat wątpię by z łatwością znaleźli pracę. I chyba śnisz, że tam nie liczą się znajomości... Tam też do "elity" się nie dostaniesz tylko będziesz zwykłym robolem...  zamienisz tylko dyskont na korporacje, do pensji dodasz kilka groszy ale i wydasz dużo więcej jeśli chcesz żyć w godnych warunkach.

Mieszkańcy tej gminy wychodzą z fałszywego założenia ,że władza powinna d a ć pracę.Otóż żadna władzna na szczeblu gminy nie jest w stanie zapewnić pracy wszystkim jej mieszkańcom.Starsi pewnie pamiętają , że przez długie lata Brody były "sypialnią" Starachowic , a i Zębiec funkcjonował zupełnie nieżle.Na terenie gminy pracowali nieliczni ,tak jest również teraz.Skąd więc  oczekiwania od kolejnych włodarzy? Trochę to źle świadczy o naszym rozeznaniu w sytuacji społecznej i rynku  pracy.Długo jeszcze będziemy gryźć się między sobą .Takie czasy ,taka nie-świadomość .

Jako osoba dojrzała z bólem czytam o zwalnianiu starszych ludzi.Czyżby naród w Brodach opowiadał się za eutanazją?Kochani młodzi:cytuję słowa Prymasa Tysiąclecia:"młodość to przypadłość, z której człowiek szybko się leczy"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych