Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Zaproszenie seniorów na spotkanie w ramach akcji "Senior na drodze" Zwoleń 29.07.2019

senior bezpieczeństwo

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Katarzyna_L

Katarzyna_L

    Nowy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 15:07:31

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA SENIORÓW POŚWIĘCONE BEZPIECZEŃSTWU


 

Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Policja realizują już po raz czwarty ogólnopolską akcję dla seniorów. Hasło przewodnie tegorocznych działań, to: „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jest to największa z dotychczasowych edycji. W tym roku spotkania z seniorami zaplanowano aż w 94 miejscowościach.

W Zwoleniu spotykamy się z seniorami w dniu 29 lipca br. o godzinie 15.00 w Kinie Świt przy ul. Lubelskiej 6.

Celem akcji jest uświadamianie seniorów - kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami, prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze oraz najważniejsze - jak unikać drogowych niebezpieczeństw. Nasi eksperci zaprezentują - specjalnie przygotowane do akcji - krótkie filmy edukacyjne, obrazujące właściwe i niewłaściwe zachowania seniorów na drodze. Na ich podstawie porozmawiają z uczestnikami o kwestiach bezpieczeństwa, wskazując jednocześnie właściwe rozwiązania.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danej miejscowości oraz w całym powiecie.

Podczas spotkania poruszane są także o tematy sprawności psychofizycznej seniorów  i jej wpływie na zdolność kierowania autem, rowerem oraz na korzystanie z drogi jako pieszy. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł bezpłatnie zweryfikować ostrość swojego wzroku oraz czas reakcji na zagrożenia, korzystając z przygotowanych przez nas przyrządów.

Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym. Nasz serwisant wykona podstawowy przegląd techniczny, a także doposaży pojazd w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

Mapa ogólnopolskich spotkań z seniorami zamieszczona jest na stronie internetowej www.seniornadrodze.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: senior, bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych