Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

zaparcia w ciąży

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~grazka~

~grazka~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 14:21:35

czy są jakieś bezpieczne leki bądź sposoby na zaparcia  w ciąży? Już sobie nie radzę normalnie.  Boję się, że takim sposobem dorobię się hemoroidów

#2 ~zak~

~zak~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 23:16:24

rozumiem, że wszelkie herbatki ziołowe, śliwki itp stosowałaś i nic ? Wiem,że w ciąży można z czystym sumieniem używać dicopeg.  To bezpieczny lek nawet dla kobiet w ciązy

#3 ~hELLENA~

~hELLENA~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 10:27:41

Lekka dieta z dużą zawartością błonnika plus suplement z błonnikiem.Nie piszę tutaj oczywiście o żadnych tabletkach bo jestem przeciwna przyjmowaniu takich rzeczy w ciąży ale na przykład o Fibra Vitale. Jest to błonik z lnem i babką jajowatą. Sama przyjmuję regularnie od dwóch miesięcy.Problemy z zaparciami minęly. Nie muszę sie już katowac czopkami i tabletkami na zaparcia. 

#4 Dirarew

Dirarew

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 11:10:55

Sorka, że tak po czasie odkopuje temat, ale interesują mnie te zioła FibraVitale. Czy one są dalej w sprzedaży?

#5 ~Reni~

~Reni~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:57:51

W trakcie ciązy na zaparcia brałam czopki eva qu, w ciągu 15 minut dawały ulgę. Ale też gruntownie zmieniłam dietę i odpowiednio nawadniałam organizm. To ma ogromne znaczenie

#6 ~gusia~

~gusia~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2019 - 15:33:26

@Reni ja jestem w czwartym miesiącu i na ostatniej wizycie lekarz też polecił mi te czopki. Póki co użyłam raz czopka i rzeczywiście , po 10 minutach miałam wypróżnienie. super sprawa, że coś takiego istenieje

#7 inetta95791

inetta95791

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 15:52:57

Idź do lekarza. Nie wiem na co jeszcze czekasz.

#8 ~kinga~

~kinga~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2019 - 20:36:35

u mnie zaparcia były tylko w 1 trymestrze, brałam te czopki , o których mówicie i zawsze pomagały

#9 ~BiałaMama~

~BiałaMama~
  • Goście

Napisano 06 maj 2019 - 19:54:22

Hej, jestem nowa na forum. Pytanie do pań, które stosowały czopki eva/qu - czy nawet na samej końcówce ciąży są one bezpieczne? Za tydzień mam termin, zaparć do tej pory zero, a od dwóch dni totalna masakra... 

#10 ~emka~

~emka~
  • Goście

Napisano 06 maj 2019 - 20:07:27

@BiałaMama, tak są bezpieczne nawet w końcówce ciąży, bo działają tylko miejscowo, żadne substancje nie przenikają do organizmu. mój lekarz zalecał stososwać zawsze gdy jest potrzeba

#11 ~momo~

~momo~
  • Goście

Napisano 10 maj 2019 - 08:22:00

W czasie karmienia piersią też można stosować. Ja nie miałam zaparć w ciąży tylko po porodzie. Czopki pomogły.

#12 SELECT

SELECT

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 18 maj 2019 - 10:29:23

Normalna sprawa, w ciąży jest dużo problemów ze zdrowiem :)

Jak już urodzisz to polecam ubranka dla dzieci od Moochy - https://moocha.pl

#13 ~Zana~

~Zana~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2019 - 08:35:47

Oj jakie ja miałam zaparcia w ciąży! Po porodzie ustąpiły, ale teraz znowu mam, a karmię piersią i nie wiem czy powinnam pić te wsystkie zioła, herbatki... czopki będą okej? Nie zaszkodzą nic a nic?

#14 Monika0000

Monika0000

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 29 czerwiec 2019 - 18:44:30

Ja stosowałam te czopki eva/qu, u mnie się bardzo dobrze sprawdziły. Czopek szybko się rozpuszcza i po chwili można się wypróżnić. Te czopki są polecane dla kobiet w ciąży i są całkowicie bezpieczne.

#15 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 14:24:38

To bardzo dolegliwa przypadłość, ulgę przynosi mi deska myjąca uspa z funkcją wspomagającą wypróżnienia. Dobrze że się na nią zdecydowaliśmy podczas remontu łazienki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych