Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 19:15:26

TAKIE INSTALACJE MA CO DRUGI NOWO WYBUDOWANY DOM , DO PIECA NA WĘGIEL CZYLI PALIWO STAŁE ZASTOSOWANO NACZYNIE WYRÓWNAWCZE ZAMKNIĘTE I ZASTOSOWANO INSTALACJĘ CIŚNIENIOWĄ I TAK MAMY W DOMU BOMBĘ , JAK SIĘ Z JAKIEGOŚ POWODU WODA ZAGOTUJĘ TO CIŚNIENIE ROBI SIĘ TAK DUŻE , ŻE PIEC WYBUCHA .
HYDRAULICY MONTUJĄ LUDZIOM TAKIE BOMBY BEZKARNIE ZAKŁADAJĄ ZAWÓR BEZPIECZEŃSTWA I OPOWIADAJĄ , ŻE TO WYSTARCZY A ZAWOREK ZAWODZI ZAWSZE PO KILKU MIESIĄCACH

#2 ~ana~

~ana~
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 22:02:02

Człowieku co ty bredzisz. Skoro takie instalacje ma co drugi dom, to czemu w co drugim domu piec nie wybucha???????????????? Woda się sama z siebie nie zagotuje!!!!!!!!!!!!! Jeśli nie dopilnujemy wszystkiego jak należy to niestety u każdego kto ma taką instalację może dojść do takiej sytuacji. Jak temp. jest ustawiona, piec zamkniety, to jakim prawem może się woda zagotować ? Jak byśmy tak o wszystkim myśleli to by człowiek nie miał do niczego zaufania,a w końcu technika idzie w górę, więc i te zaworki mają jakieś zadanie do spełnienia.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 23:03:10

nie bredzi

#4 ~chrobat~

~chrobat~
  • Goście

Napisano 09 luty 2013 - 15:10:23

Przy opalaniu miałem węglowym może dojść bardzo łatwo do wybuchu,wystarczy że przez godzinę nie będzie energii elektrycznej("dmuchawa nie działa)po włączeniu następuje "bum",jeśli piec był świeżo załadowany.Wbrew temu co zalecają górny zasyp powinien być leciutko uchylony,przy "bum" gazów drzwiczki się otwierają,co najwyżej trochę się zadymi.

#5 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 09 luty 2013 - 16:56:44

GŁUPOLE TO NIE MIAŁ WYBUCHA NA TAKĄ SKALĘ TYLKO PIEC WYBUCHA OD CIŚNIENIA WODY PO WYBUCHU MIAŁU W PIECU TO BY TROCHĘ DYMU BYŁO JAK SIĘ NIE ZNACIE TO NIE PISZCIE GŁUPOT

OD ROKU WOLNO STOSOWAĆ PIECE NA PALIWA STAŁE W INSTALACJACH CIŚNIENIOWYCH / TAKIE Z BAŃKĄ PRZEPONOWĄ PRZY PIECU / ALE POD WARUNKAMI NP W PIECU MUSI BYĆ WĘŻOWNICA SCHŁADZAJĄCA

JEŻELI MACIE PIEC NA PALIWA STAŁE I INSTALACJĘ CIŚNIENIOWĄ TO ZNACZY , ŻE UTRACILIŚCIE PRAWA GWARANCYJNE BO NA PIERWSZEJ STRONIE PISZE O TYM I JEŻELI HYDRAULICY NIE WEZMĄ SOBIE TEGO DO SERCA TO PIECE BĘDĄ WYBUCHAŁY I CZASAMI LUDZI ZABIJAŁY TO TAKA OGROMNA SIŁA

#6 ~ana z (nie)politechniki:)~

~ana z (nie)politechniki:)~
  • Goście

Napisano 09 luty 2013 - 21:38:22

Nawet nie wiesz jaka ty głupia jesteś.
Jak nie masz zielonego pojęcia ( względnie teoretyczną wiedzę z podrzędnej politechniki) to najlepiej się nie odzywać.

Głupi to może jesteś Ty !!!!!!! A jak nie umiesz się kulturalnie wypowiadać, to się nie odzywaj wcale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo ja nikogo nie obrażam, a ty wielce cwaniakujesz bo anonimowy jesteś!!!!!!!!!!!! Zwykły CHAMCIUCH i tyle!!!!!!!!!!!!! Ale niech Ci na zdrowie pójdzie!! :) Tak się składa, że nie piszę teoretycznie, sama mam taką instalację, u rodziców jest taka i niejednych znajomych. I skąd wiesz że w tym domu był właśnie obieg zamknięty??? Bo chyba nie doczytałam :) A nie mogło być np. tak, że strych był nieocieplony, woda w naczyniu wyrównawczym zamarzła i dosżło do wybuchu?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 09:10:44

Głupi to może jesteś Ty !!!!!!! A jak nie umiesz się kulturalnie wypowiadać, to się nie odzywaj wcale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo ja nikogo nie obrażam, a ty wielce cwaniakujesz bo anonimowy jesteś!!!!!!!!!!!! Zwykły CHAMCIUCH i tyle!!!!!!!!!!!!! Ale niech Ci na zdrowie pójdzie!! :) Tak się składa, że nie piszę teoretycznie, sama mam taką instalację, u rodziców jest taka i niejednych znajomych. I skąd wiesz że w tym domu był właśnie obieg zamknięty??? Bo chyba nie doczytałam :) A nie mogło być np. tak, że strych był nieocieplony, woda w naczyniu wyrównawczym zamarzła i dosżło do wybuchu?

A jednak jesteś głupia lub GUPIA .
I prawdopodobnie , jeżeli kiedyś hydraulik zamontuje Ci kibel na suficie , też będziesz mówić ,że tak jest dobrze, bo to zrobił fachowiec.
Kiedy instalator powiesi Ci kocioł gazowy z otwartą komorą spalania w łazience z kabiną prysznicową , też mów ,że tak mają wszyscy i tak jest dobrze .
Nie masz zielonego pojęcia na temat w którym zabrałaś głos. Dzięki takim własnie DYLETANTOM giną ludzie , niszczy się mienie .
Co do przyczyn to nie chce się wypowiadać , bo za mało szczegółów.
Nie stwierdziłem ,że w przedmiotowym przypadku była instalacja z obiegiem zamkniętym. Skomentowałem Twoją , durnowatą odpowiedź w odniesieniu do pierwszego komentarza, a to jest różnica.

#8 ~ana~

~ana~
  • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 15:07:32

A jednak jesteś głupia lub GUPIA .
I prawdopodobnie , jeżeli kiedyś hydraulik zamontuje Ci kibel na suficie , też będziesz mówić ,że tak jest dobrze, bo to zrobił fachowiec.
Kiedy instalator powiesi Ci kocioł gazowy z otwartą komorą spalania w łazience z kabiną prysznicową , też mów ,że tak mają wszyscy i tak jest dobrze .
Nie masz zielonego pojęcia na temat w którym zabrałaś głos. Dzięki takim własnie DYLETANTOM giną ludzie , niszczy się mienie .
Co do przyczyn to nie chce się wypowiadać , bo za mało szczegółów.
Nie stwierdziłem ,że w przedmiotowym przypadku była instalacja z obiegiem zamkniętym. Skomentowałem Twoją , durnowatą odpowiedź w odniesieniu do pierwszego komentarza, a to jest różnica.

Gdybyś skomentował moją odpowiedź, to byłoby oki. A Ty pokazałeś tylko że jesteś zwykłym chamem od pługa oderwanym, któremu wydaję się, że wie wszystko i może obrażać innych. A jak chcesz sobie zamontowć kibel na suficie to sobie zamontuj i najlepiej odrazu się do niego wysraj!!! I jak nie umiesz kulturalnie się wypowiadać na forum, to najlepiej się nie udzielaj, bo przez takich anonimowych idiotów ten świat wygląda jak wygląda, bo zwrócić komuś uwagę, czy choćby nawet pokazać że jest w błędzie, trzeba umieć, ale do tego trzeba trochę inteligencji, kultury i dobrego wychowania. A żadna z tych cech nie tyczy się Ciebie. I to tyle co mam Ci do powiedzenia. Koniec. Kropka.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 17:58:09

Humanistka i blondynka

#10 ~Maniek~

~Maniek~
  • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 22:15:37

Człowieku co ty bredzisz. Skoro takie instalacje ma co drugi dom, to czemu w co drugim domu piec nie wybucha???????????????? Woda się sama z siebie nie zagotuje!!!!!!!!!!!!! Jeśli nie dopilnujemy wszystkiego jak należy to niestety u każdego kto ma taką instalację może dojść do takiej sytuacji. Jak temp. jest ustawiona, piec zamkniety, to jakim prawem może się woda zagotować ? Jak byśmy tak o wszystkim myśleli to by człowiek nie miał do niczego zaufania,a w końcu technika idzie w górę, więc i te zaworki mają jakieś zadanie do spełnienia.

Gratulacje jeżeli ufasz czemuś co nie myśli, czyli technice, nic nie jest niezawodne

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 08:52:00

mając instalację zamkniętą czyli ciśnieniową w piecu na węgiel itp tracicie gwarancję na piec i macie bombę w kotłowni potrafiącą zabić

#12 zezowaty

zezowaty

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 431 postów

Napisano 11 luty 2013 - 09:06:31

mając instalację zamkniętą czyli ciśnieniową w piecu na węgiel itp tracicie gwarancję na piec i macie bombę w kotłowni potrafiącą zabić

wystarczy zamontować gdzieś na strychu/poddaszu naczynie wyrównawcze (ja mam zbiornik 5l) i po kłopocie nawet jak prądu braknie mam spokój że się nic nie stanie.

#13 ~ana~

~ana~
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 20:25:01

Gratulacje jeżeli ufasz czemuś co nie myśli, czyli technice, nic nie jest niezawodne

Ja nie napisałam, że ślepo ufam technice. I wiem, że nie ma rzeczy idealnych, które nigdy nie zawodzą, (przecież nawet butla z gazem w domu może wybuchnąć) nie ważne czy mowa o piecu czy o innym urządzeniu itp. Ja tylko wiem, że u rodziców od x lat jest taki obieg i nic się nie wydarzyło, woda się nie zagotowała. WIęc wyraziłam tylko swoją opinie, że to (jak "ktoś" u góry napisał)że w co drugim domu jest taka instalacja jeszcze nie znaczy że w co drugim domu dojdzie do takiego nieszczęścia jak w artykule. Bo równie dobrze może się coś podobnego wydarzyć tam gdzie nie ma obiegu zamkniętego.Tyle.

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 11:17:28

i jak pier***nie i kogoś zabije to co wtedy napiszesz , autem też się jeździ 10 lat inikt nie zna dnia ani godziny ale po co ryzykować tak jak przejeżdzanie na czerwonym świetle pewnie się wiele razy też uda , gość z tego domu gdzie wybuchł piec też myślał że będzie dobrze

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 11:56:58

napiszcie jak powinno być ja mam piec termeksu (gazowy) z pompką wodną i naczynie wyrównawcze.

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 21:01:19

pra

napiszcie jak powinno być ja mam piec termeksu (gazowy) z pompką wodną i naczynie wyrównawcze.

przy gazie i oleju masz dobrze układ ciśnieniowy i naczynie przeponowe problem pojawia się w piecach na paliwa stałe czyli węgiel miał drewno tam instalacja powinna być otwarta z naczyniem przelewowym

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: instalacje co

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych