Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wybory w gminie Sitkówka-Nowiny

115 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 08:09:40

Myślicie, że nowa władza zmieni coś na lepsze? po intrygach sianych w gminie jakoś nie wydaje mi się, aby można było zaufać nowemu kandydatowi na wójta, jak i radnym, którzy nagle znaleźli się obok niego, a jeszcze niedawno byli z obecnym wójtem. Jak dobrze wiatr zawieje, to nawet po zmianie, za kolejne kilka lat radni znów zmienią pewnie opcję, byle nadal być w radzie. To jest najbardziej obłudne. 

ja uważam, że obecny wójt dobrze spełnia swoje obowiązki, gmina się rozwija, inwestycji jest dużo, miejscowość jest uporządkowana.

źle funkcjonuje ośrodek zdrowia? ciekawe ile z osób, które narzekają miały styczność ze służbą zdrowia w innej miejscowości? ja akurat mam porównanie z Kielcami i wg mnie u nas (w Nowinach) jest naprawdę ok. owszem, czasem trudno się dostać do lekarza, szczególnie w okresach "przeziębieniowych", więc trzeba znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji. ale to tyle.

premie? wszędzie są. faktycznie może trochę inaczej rozkład tych premii powinien wyglądać, ale tak jak ktoś już napisał - sprawę rozdmuchują ci, którzy wcześniej te premie zaakceptowali.

tak czy tak, walka przedwyborcza jest w tym roku wyjątkowo brudna i nieczysta. jakieś zrywanie plakatów?! konferencje prasowe?! jakieś pokazowe obniżanie pensji obecnemu wójtowi?! dobrze ktoś myśli, że tłum zapamięta takie afery i przeciwko komu były skierowane, więc jest szansa, że mieszkańcy "odpowiednio" zagłosują. Ale gdzie w tym wszystkim są jakieś merytoryczne argumenty? gdzie jakaś kultura?! oj, co niektórzy radni wstydźcie się! z panią przewodniczącą na czele! mnie jest wstyd że rada, która ma "stanowić i kontrolować" po prostu się wygłupia. to nie jest nagłaśnianie "afer" tylko ośmieszanie gminy. może ktoś powinien się zastanowić, czy nie lepiej pewne sprawy wyciszyć niż nagłaśniać.

Ja życzę obecnemu wójtowi zwycięstwa w wyborach, po wcześniejszej prowadzonej na poziomie kampanii wyborczej. Tak trzymać! Osobiście wolę, aby reprezentował mnie ktoś kulturalny, a nie "mieszacz" polityczny bez żadnych argumentów, z hasłami wyborczymi przepisanymi z dokumentów strategicznych gminy. Pozdrawiam!

#42 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 08:41:36

Mam swój honor,nie zagłosuje na osobę która nie dotrzymała deklaracji wyborczych.

1.Gdzie jest obiecany raport o stanie finansów gminy ?

2.Stanowisko wicewójta istnieje ,czy nie?

3.Gdzie tani urząd (bajońskie nagrody i premie)?

4.Gdzie miejsca pracy dla mieszkańców (prawie cała kadra dyrektorska i kierownicza z poza terenu gminy)!

5..Gdzie stomatolog w każdej szkole?

#43 ~Jola~

~Jola~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 11:52:06

Nie chcę, żeby naszą gminą rządziła grupka kolegów od kieliszka.

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 13:07:53

Nie chcę, żeby naszą gminą rządziła grupka kolegów od kieliszka.

Pani Jolu ma pani całkowita słuszność.Czas na zmiany.Pozdrawiam.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 13:36:02

Pani Jolu ma pani całkowita słuszność.Wybory to czas ,,Czas na zmiany".Pozdrawiam.

Przepraszam ,musiałem poprawić,  ,,zjadło mi wybory to czas".....

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 13:36:22

Pani Jolu ma pani całkowita słuszność.Wybory to czas ,,Czas na zmiany".Pozdrawiam.

Przepraszam ,musiałem poprawić,  ,,zjadło mi wybory to czas".....

#47 ~Darek.~

~Darek.~
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 19:12:12

Mam swój honor,nie zagłosuje na osobę która nie dotrzymała deklaracji wyborczych.

1.Gdzie jest obiecany raport o stanie finansów gminy ?

2.Stanowisko wicewójta istnieje ,czy nie?

3.Gdzie tani urząd (bajońskie nagrody i premie)?

4.Gdzie miejsca pracy dla mieszkańców (prawie cała kadra dyrektorska i kierownicza z poza terenu gminy)!

5..Gdzie stomatolog w każdej szkole?

Popieram.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 07:34:44

Wielkie oburzenie w gminie Sitkówka-Nowiny. Wójt Sebastian Nowaczkiewicz w ciągu trzech lat przyznał swojemu zastępcy oraz kierownikom jednostek po kilkadziesiąt tysięcy złotych nagród na głowę. - Granice zostały bardzo mocno przekroczone - komentuje opozycyjny radny Łukasz Gryń. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Echa Dnia Świętokrzyskiego To właśnie on zwrócił się do Urzędu Gminy z wnioskiem o udzielenie informacji na temat nagród dla pracowników samorządowych. Co wynika z odpowiedzi, którą uzyskał? W latach 2015-2017 wójt Sebastian Nowaczkiewicz przyznał swoim podwładnym premie na łączną kwotę blisko 330 tysięcy złotych brutto. W tym okresie najwięcej otrzymał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach Jacek Kania - ponad 70 tysięcy , Skarbnik gminy Sitkówka-Nowiny Joanna Młynarczyk-Kusińska - 56,7 tysięcy złotych. Zastępca włodarza Łukasz Barwinek - 56,1 tysięcy złotych. Była już sekretarz gminy Izabela Dziewięcka - 34 tysiące złotych. Dyrektor Przychodni w Nowinach Jacek Chudzicki - 32,4. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowinach - 26 tysięcy złotych. Lista osób, których pracę w postaci nagrody docenił Sebastian Nowaczkiewicz jest dłuższa, ale kwoty - już zdecydowanie mniejsze. Radny Łukasz Gryń poprosił także o dane dotyczące wysokości dodatku specjalnego, jaki do pensji zasadniczej decyzją Sebastiana Nowaczkiewicza otrzymywał wicewójt Łukasz Barwinek. W sumie w latach 2015-2017 zastępca włodarza zainkasował ekstra ponad 83 tysiące złotych brutto. Informacja ta wywołała poruszenie w gminie Sitkówka-Nowiny. O kontrowersjach wokół udzielania premii rozmawiano także na ostatniej sesji Rady Gminy. Doszło wtedy do dużej awantury. - Jako radny, który powinien stać na stanowisku rozsądnego wydatkowania środków publicznych, jestem zbulwersowany wysokością nagród, jakie przydziela się kierownikom. Nie jestem przeciwnikiem nagradzania pracowników, ale musi to mieć rozsądne granice, a tu granice zostały bardzo mocno przekroczone - mówi Łukasz Gryń. Zdaniem radnego to precedens na skalę całego kraju. - Ciężko szukać drugą jednostkę samorządową, która takie kwoty przydziela pracownikom. Muszę patrzeć na interes społeczny, bo jeśli na ulicy zaczepiają mnie mieszkaniec, który jest pracownikiem obsługi szkoły i jego roczny dochód to 26 tysięcy złotych brutto, a są tacy, którzy potrafią dostać jednorazową nagrodę w takiej wysokości, to nie jest etyczne w stosunku do ludzi, którzy ciężko wiążą koniec z końcem - podkreśla Łukasz Gryń. 

Część artykułu z gazety Echo dnia. 

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 08:07:26

Wielkie oburzenie w gminie Sitkówka-Nowiny. Wójt Sebastian Nowaczkiewicz w ciągu trzech lat przyznał swojemu zastępcy oraz kierownikom jednostek po kilkadziesiąt tysięcy złotych nagród na głowę. - Granice zostały bardzo mocno przekroczone - komentuje opozycyjny radny Łukasz Gryń. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Echa Dnia Świętokrzyskiego To właśnie on zwrócił się do Urzędu Gminy z wnioskiem o udzielenie informacji na temat nagród dla pracowników samorządowych. Co wynika z odpowiedzi, którą uzyskał? W latach 2015-2017 wójt Sebastian Nowaczkiewicz przyznał swoim podwładnym premie na łączną kwotę blisko 330 tysięcy złotych brutto. W tym okresie najwięcej otrzymał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury "Perła" w Nowinach Jacek Kania - ponad 70 tysięcy , Skarbnik gminy Sitkówka-Nowiny Joanna Młynarczyk-Kusińska - 56,7 tysięcy złotych. Zastępca włodarza Łukasz Barwinek - 56,1 tysięcy złotych. Była już sekretarz gminy Izabela Dziewięcka - 34 tysiące złotych. Dyrektor Przychodni w Nowinach Jacek Chudzicki - 32,4. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowinach - 26 tysięcy złotych. Lista osób, których pracę w postaci nagrody docenił Sebastian Nowaczkiewicz jest dłuższa, ale kwoty - już zdecydowanie mniejsze. Radny Łukasz Gryń poprosił także o dane dotyczące wysokości dodatku specjalnego, jaki do pensji zasadniczej decyzją Sebastiana Nowaczkiewicza otrzymywał wicewójt Łukasz Barwinek. W sumie w latach 2015-2017 zastępca włodarza zainkasował ekstra ponad 83 tysiące złotych brutto. Informacja ta wywołała poruszenie w gminie Sitkówka-Nowiny. O kontrowersjach wokół udzielania premii rozmawiano także na ostatniej sesji Rady Gminy. Doszło wtedy do dużej awantury. - Jako radny, który powinien stać na stanowisku rozsądnego wydatkowania środków publicznych, jestem zbulwersowany wysokością nagród, jakie przydziela się kierownikom. Nie jestem przeciwnikiem nagradzania pracowników, ale musi to mieć rozsądne granice, a tu granice zostały bardzo mocno przekroczone - mówi Łukasz Gryń. Zdaniem radnego to precedens na skalę całego kraju. - Ciężko szukać drugą jednostkę samorządową, która takie kwoty przydziela pracownikom. Muszę patrzeć na interes społeczny, bo jeśli na ulicy zaczepiają mnie mieszkaniec, który jest pracownikiem obsługi szkoły i jego roczny dochód to 26 tysięcy złotych brutto, a są tacy, którzy potrafią dostać jednorazową nagrodę w takiej wysokości, to nie jest etyczne w stosunku do ludzi, którzy ciężko wiążą koniec z końcem - podkreśla Łukasz Gryń. 

Część artykułu z gazety Echo dnia. 

Dla porównania.Komentarz zbyteczny.

A w Kielcach jest tak

Dla porównania, w Kielcach w 2017 roku wypłacono nagrody dla 13 pracowników ratusza. Mieściły się w przedziale od 300 zł do 4 tys. zł. Wśród nagrodzonych nie było zastępców prezydenta, skarbnika, sekretarza ani kierowników poszczególnych jednostek.

Z kolei w 2016 roku wszyscy uprawnieni pracownicy magistratu otrzymali takie same nagrody w wysokości 1,5 tys. zł brutto. Osobom przebywającym na urlopach macierzyńskich i rodzicielskich wypłacono połowę tej kwoty.

Materiał z gazety Echo dnia.

#50 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 08:54:33

Szok !, w Kielcach max.4 tys.nagrody ,a u nas piecio,sześciokrotnie więcej. A zadłużenie gminy czyli Nas mieszkańców rośnie.CZAS NA ZMIANY!

#51 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 13:59:16

Dla porównania.Komentarz zbyteczny.

A w Kielcach jest tak

Dla porównania, w Kielcach w 2017 roku wypłacono nagrody dla 13 pracowników ratusza. Mieściły się w przedziale od 300 zł do 4 tys. zł. Wśród nagrodzonych nie było zastępców prezydenta, skarbnika, sekretarza ani kierowników poszczególnych jednostek.

Z kolei w 2016 roku wszyscy uprawnieni pracownicy magistratu otrzymali takie same nagrody w wysokości 1,5 tys. zł brutto. Osobom przebywającym na urlopach macierzyńskich i rodzicielskich wypłacono połowę tej kwoty.

Materiał z gazety Echo dnia.

Wg. w/w zestawienia w Kielcach jest  ,,TANI URZĄD" , a u Nas BIZANCJUM! A obietnice były inne: Tani Urząd ,Tania Gmina.Zgadzam się z hasłem CZAS NA ZMIANĘ!

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 październik 2018 - 17:48:05

Czas na zmianę  włodarzy !

#53 ~Grzegorz.~

~Grzegorz.~
  • Goście

Napisano 07 październik 2018 - 06:23:26

Zastanawiająca jest dla mnie ,może i dla was drodzy forumowicze następująca kwestia:załóżmy hipotetycznie ze wygrywa wybory obecny wójt,obecny jego zastępca ukończył kurs na sekretarza gminy po wyborach zostanie ,,może" sekretarzem gminy.Kto wiec zostanie wicewójtem?   Czy hipotetycznie może to być pan Zenon J.?

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2018 - 07:44:56

Zastanawiająca jest dla mnie ,może i dla was drodzy forumowicze następująca kwestia:załóżmy hipotetycznie ze wygrywa wybory obecny wójt,obecny jego zastępca ukończył kurs na sekretarza gminy po wyborach zostanie ,,może" sekretarzem gminy.Kto wiec zostanie wicewójtem?   Czy hipotetycznie może to być pan Zenon J.?

Wielce prawdopodobne.

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 październik 2018 - 04:21:36

Nie głosuje się na kłamcę.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 05:55:01

Szok !, w Kielcach max.4 tys.nagrody ,a u nas piecio,sześciokrotnie więcej. A zadłużenie gminy czyli Nas mieszkańców rośnie.CZAS NA ZMIANY!

Co tam zadłużenie gminy,co tam że brakuje na wypłaty dla nauczycieli. Najważniejsze że nagrody po 20 -ścia kilka tysięcy się harata.

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 09:14:01

,,Tani Urząd,Tania Gmina" (bajońskie nagrody temu przeczą) to z mieszkańców kpina.

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 15:45:59

Drodzy forumowicze,proszę o pomoc.Czy ktoś z Was może potwierdzić iż pan Nowaczkiewicz przegrał sprawę w trybie wyborczym przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie z Radnym Panem Marcinem Wojcieszyńskim? Z tego co usłyszałem od mieszkańców to TAK.Z góry dziękuję.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 16:43:51

Drodzy forumowicze,proszę o pomoc.Czy ktoś z Was może potwierdzić iż pan Nowaczkiewicz przegrał sprawę w trybie wyborczym przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie z Radnym Panem Marcinem Wojcieszyńskim? Z tego co usłyszałem od mieszkańców to TAK.Z góry dziękuję.

Tak,przegrał z Radnym Panem Marcinem Wojcieszyńskim.

#60 ~Grzegorz.~

~Grzegorz.~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 17:56:27

Biorąc pod uwagę wyrok Sądu Administracyjnego w Krakowie,Pan Radny Marcin Wojcieszyński mówił prawdę  że brakuje w gminnej kasie pieniążków na wypłaty dla Nauczycieli. Zastanawia mnie ,gmina zadłużona ,na pensję dla Nauczycieli  brakuje pieniążków ,a na olbrzymie nagrody  pieniążki były. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych