Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

230 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 18:58:34

dlaczego usuwane są wypowiedzi to jest besczelne....................................

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:14:26

Ponownie po napisaniu sześciu stron forum zniknęło. KOLEJNY PRZYPADEK NIE SĄDZĘ.

Wczoraj wieczorem to przepowiedziano. Wiele pyskówki brak merytorycznych odpowiedzi na konkretne zarzuty kierowane w stronę burmistrza.

Dlatego ponawiam prośbę do "Rafała" o odniesienie się do mojego wpisu. Oto on:

Rafał.

Poprzednie wpisy na forum zostały  usunięte(przypadek -nie sądzę) spróbujemy  tutaj.

Nie kwestionuję legalności transakcji sprzedaży działki na Izabelinie, nie wciskaj mi tego. Chodzi mi o sposób i formę sprzedania powodujący wiele dyskusji i komentarzy.

Wiem że towar jest wart tyle ile ktoś jest gotów zapłacić. Skoro słyszymy że mamy tak świetną sytuację finansową,  to po co sprzedajemy działkę za relatywnie małe pieniądze.  Jaki dobry gospodarz sprzedaje część swojego majątku po zaniżonej cenie skoro nie musi. Znam argumentacje burmistrza i ona mnie nie przekonuje. Jeśli jednak zdecydowano się na sprzedaż to organizując przetarg z ceną wywoławczą proponowaną przez kupującego  mamy sytuację jasną i klarowną. Bez niedomówień, wszelkich komentarzy i sugestii.

Zresztą  niech każdy sam oceni.

Hala sportowa. Pamiętamy zapowiedzi gdy była budowana. Że zarobi na siebie, będzie reklama na całą ścianę będzie kasa. Jak wyszło wiemy.

Osobiści nie wymagam aby taki obiekt na siebie zarabiał, ma tętnić życiem od końca lekcji do późnego wieczora w soboty i niedziele. Jak jest nie wiem, ale każdy mający kontakt z tym obiektem to wie.

Kompleks sportowy. Oczywiście za duży i za drogi jak na inwestycję realizowaną własnym sumptem. Ten obiekt to "sny o potędze" i megalomania naszego włodarza. Zaciągnięty kredyt mocno nas obciąża utrzymanie to spore koszta. Ten sposób i skala realizacji w sumie potrzebnej inwestycji długo będzie przyczyną kontrowersji i sporów. Na ścianie obiektu jest tablica pamiątkowa  z nazwiskami radnych, którzy niewiele  mieli wspólnego z realizacją tego zadania. Projektodawca był jeden....

W naszej lokalnej prasie przeczytałem artykuł Pana Burmistrza o kosztach utrzymania kompleksu sportowego.  Fajnie tylko liczby tam podane są jak mi powiedziano inne niż te w sprawozdaniu z wykonania budżetu. Ale to pikuś. Przyjęcie w tym artykule rabatów i ulg udzielanych młodzieży jako dochód to.....no właśnie?? ściema? "głupi lud to kupi"?"i tak nikt tego nie czyta"?   Myślę że pokazanie   jak nisko ocenia mieszkańców gminy, czyli pogardy. Najlepsze jest to że my za te artykuły płacimykonkretne pieniądze. Ciekawe ile rocznie gmina i podległe instytucje płacą za sponsorowane artykuły i ogłoszenia. Mamy nawet rzecznika prasowego, czy też osobę od promocji gminy,  zatrudnioną na 1/4 etatu, ale z wysokim jak na urzędowe realia wynagrodzeniem.

Targowisko to kolejny temat.

W zeszłym roku słyszałem jak Pan Burmistrz chwalił się swoim geniuszem mówiąc odnośnie targowiska "nie wydaliśmy pieniędzy i mamy targowisko" Jednak coś się zmieniło

900 tyś zł za taką kwotę Gmina mogła nabyć targowisko. Powierzchnia jeśli dobrze kojarzę  to około  1,15h. Nie wiem jakie kwoty płaci Gmina za utwardzenie ale prywatnie kosztuje to około 100zł za metr kwadratowy.

900 tyś zł to koszt samego utwardzenia placu targowego-w przybliżeniu. Sam plac z mediami mamy gratis.  Proszę wskazać błąd w tym rozumowaniu.

W  lokalnej prasie czytaliśmy niedawno artykuł zatytułowany "Fakty i mity-plac targowy w Mogielnicy.  Wybitny przykład "nowej myśli ekonomicznej" Pana Burmistrza. Rozwinąć i będzie kolejny doktorat………….. I znowu my za to płacimy

Budynek straży.

Remont ten sfinansowano z tak zwanej nadwyżki budżetowej.   Bierze się ona z tego co zostało z inwestycji planowych. Numer ten jest nagminnie i powszechnie robiony w roku przedwyborczym. Przeszacowuje się wydatki  nadwyżka zostaje na rok wyborczy i wtedy władza ma na rozdawanie lekką ręką kiełbasy wyborczej-pamięć ludzka jest krótka , najlepiej pamiętamy ostatnie pół roku.

Nadwyżka na remont budynku straży w Mogielnicy pochodziła z budowy dróg gminnych.

Pieniądze na ten cel pochodziły z mandatów jakie uzyskano dzięki fotoradarowi.  Muszą być wydane na bezpieczeństwo, ale nadwyżka już nie. Znowu prosty mechanizm wszystkie budowane odcinki przeszacowujemy, nadwyżkę zamiast na budowę dalszych odcinków dróg przeznaczamy na inny dowolny cel w tym wypadku remont budynku straży. Jest mało czasu między ukończeniem dróg a wyborami czyli robota na szybko na wariata, choć wykonawca zpewne musiał być wcześniej umówiony. Kończenie po oficjalnym otwarciu. Ale jaki efekt jaki gospodarz,  dobrodziej i łaskawca.

CDN

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:17:23

Prawda w oczy kole? Likwidowanie forum nic nie pomoże bo każdy ma swój rozum i potrafi ocenić rządy obecnie panującego . Mam nadzieję że społeczeństwo dorosło do podjęcia odpowiedniej decyzji i weżmie przykład z Nowego Miasta

#4 ~XXX~

~XXX~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:18:22

nie posrajcie się moi drodzy. nagonka Pana Marka jest tak naprawdę bezcelowa. szkoda mi wszystkich, którzy próbują przez to forum naprawić świat. ale spoko, let's try. i tak nic wam to nie da. jest mi tylko wstyd za Pana Huberta, który wypowiada się tu na temat wychowania, kultury i uczciwości a sam jest prostakiem i chamem. nie ma za grosz samokrytyki co jest po prostu przykre. uważa, że zostanie Sekretarzem albo Wiceburmistrzem, co już ogłasza każdej napotkanej na drodze osobie. naprawdę chcecie, żeby ktoś taki był waszym łacznikiem z samym Burmistrzem? żeby ktoś taki zarządzał Gminą? współczuję bardzo.
no cóż. mogę tylko życzyć jasności umysłu 30 listopada podczas głosowania. POZDRAWIAM SERDECZNIE!

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:18:52

witam dlaczego giną artykuły czyżby cenzura? w końcu żyjemy w kraju demokratycznym?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:19:22

Niczego innego się nie spodziewajcie. Ktoś trzyma rękę na pulsie i reaguje

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:20:10

ludzie śmieją się z Białorusi a tu proszę pousuwane 2 razy wypowiedzi czyżby cenzura?taką mamy wolnosć słowa godne pożałowania....nie dziwie sie że młodzi wyjeżdżają z tego kraju albo trzeba mieć poparcie w bogatej rodzince albo układzik..

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:21:30

wizytówka Mogielnicy budynek posterunku policji który jest zdewastowany  ma być sprzedany za grosze zamiast budowania chatek które nie wiadomo ile kosztowały i do czego służą ,można by wyremontować i policja służylaby w godnych warunkach ,a na Izabelinie złodzieje grasują kto .....kto za tym stoi oczywiście DOBRY GOSPODARZ!!!!ALE NIE DLA MNIE...

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:24:58

Witam czy P wilewski odwiedzi Izabelin i kiedy  czy dopiero za 4 lata.........

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:26:34

czy będzie ten zakład w brzostowcu czy kolejna ściema bo tak przycichł ten  temacik:)

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:28:09

Wczoraj napisałem dwa wpisy, wyparowało??

Jeden z nich

Janusz, dnia 24 List 2014 - 6:48 PM, napisał:

"Tak wiem, pierwotnie niektórzy członkowie stowarzyszenia byli zainteresowani ustawieniem wiatraków na swoich działkach, mieli składać też zawiadomienia do prokuratury, że to nieprawda. I co z tego wynikło, tak jak z samych wiatraków, NIC."

Moja odpowiedz
Realizacja farm wiatrowych generalnie odbywa się według jednego schematu. Możemy o tym przeczytać wielokrotnie, choćby w raporcie NIK.

Czytamy "NIK uważa, że proces powstawania farm przebiegał często w warunkach zagrożenia konfliktem interesów, brakiem przejrzystości i korupcją"

Można o tym przeczytać  na stronach NIK

Postępowanie  względem osób które nie godzą się na te inwestycje jest też wszędzie podobne.

Oczernić, skompromitować  i poniżyć tych którzy nie godzą się na inwestycje . Szczególnie liderów i aktywnych działaczy. Najlepiej powiedzieć że jest to wynik zazdrości i zawiści bo sami nie dogadali się z inwestorem. Standard.

Władze samorządowe wzorcowo współpracują z inwestorami  w tym zakresie. Wykorzystują zaplecze finansowe i prawne gmin i inwestorów.

Co z tego że mamy dokumenty i logiczne argumenty  że Burmistrz kłamie w swoich pomówieniach. Sprawa ciągnie się latami nawet jak wygramy to nikt już nie pamięta o co chodziło. Kosztuje nas to ogromne pieniądze, zniszczone zdrowie i nerwy. Gmina płaci prawnikom naszymi pieniędzmi, a inwestor ma na usługach renomowane kancelarie prawne. Szkoda czasu, nerwów, zdrowia i pieniędzy. Oni to wiedzą i bezwzględnie wykorzystują.

Bardzo szybko reagują na wszelkie wpisy i oświadczenia grożąc sądami.  Takie pismo  Burmistrz osobiście wraz z pracownikami urzędu rozklejał w całej gminie. Burmistrz jest pracownikiem naszym czy inwestora??

Na jednej z ostatnich sesji  Burmistrz ponownie zaczął  pomawiać "jednego z liderów Stowarzyszenia w Borowym". Koronnym dowodem prawdziwości jego słów było stwierdzenie "ja nie kłame bo chodzę do kościoła" (dlaczego ten fragment wypowiedzi nie znalazł się w protokole z sesji??)

Panie Chmielewski Pan "mija się z prawdą"  tu można nawet zacytować klasyka.......

"Mijał się"  Pan poprzednio, "mija się" Pan na sesji , "mijał się " Pan i w sądzie  oświadczając że nagranie rozmowy Pana Bogdana Sawickiego w sklepie Pana  Piotra Zarasia  miało miejsce 16 października 2014r.

Jak wiadomo jest świadek obecny przy rozmowie, pamięta inną datę. Pamięć ludzka jest zawodna ale dokładną datę i godzinę można łatwo odtworzyć z monitoringu bo stamtąd  według orzeczenia sądu pochodził zapis rozmowy (monitoring w wersji stereo)

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:30:36

Napisano wczoraj, 17:18

Władysław, dnia 26 List 2014 - 6:37 PM, napisał:

urodzilem sie w mogielnicy bardzo dawno temu.odwiedzam ja raz w roku na cmentarzu.przecieram oczy ze zdumienie ile porzadny gospodarz zrobil w tym miasteczku.ludzie nie dajcie sie omamic jakiemus przybledzie sawickiemu.losujcie na porządnego gospodarza pana Chmielewskiego .Władysław

dlaczego jak w googlach wpisujen Władysław to wyświetla sie GOMUŁKA .Władziu to ty jeszcze działasz?...

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:31:51

Dziś ten burmistrz,jutro(oby!!!)inny,a my(mieszkańcy) zostajemy z długami i innymi tworami (np.wiatraki) chorych zapędów człowieka,który wyobraził sobie,że jest niezastąpiony

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:33:43

urodzilem sie w mogielnicy bardzo dawno temu.odwiedzam ja raz w roku na cmentarzu.przecieram oczy ze zdumienie ile porzadny gospodarz zrobil w tym miasteczku.ludzie nie dajcie sie omamic jakiemus przybledzie sawickiemu.losujcie na porządnego gospodarza pana Chmielewskiego .Władysław

proponuje razem gospodarzem rozkręcić kampanie Władziu mam hasła

• Gdybyśmy mieli blachy, to byśmy produkowali konserwy. Ale nie mamy mięsa.                                     
  • Każda taczka gnoju jest ciosem dla zachodniego imperializmu.

"Odkąd krowa została zapłodniona przez człowieka, znacznie wzrosło pogłowie bydła."

"W tym roku na każdego obywatela przypada po pół świni, a jak komuś mało, to może dostać jeszcze po ryju!"

"Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy."

Powodzenia sprzedajcie kit dalej....może sie uda a Wiesław zrobi cuda...

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:36:27

Przebrała się miarka

głosujmy na Marka

Fajne hasło. Tylko  że jednoznacznie  się kojarzy.
W naszych lokalnych wyborach chyba nie ma to głównego znaczenia, choć większość  kandydatów dzisiaj ucieka od symboli pod którymi przez całe lata działali. Tylko że jeśli ktoś swoją osobą i zachowaniem reprezentuje także ugrupowanie polityczne to musi  o tym pamiętać. Jeśli popełnia błędy idzie to również na konto ugrupowania.
Daje to nam również możliwość innego oddziaływania na  Burmistrza.
Teoretycznie pracę Burmistrza kontroluje rada. Jak było wiemy. Wszystkie pisma przychodzące do Przewodniczącego  Rady  trafiały  najpierw do Burmistrza który je przeglądał i przesyłał dalej. Czyli nawet skargi na Burmistrza najpierw przeglądał Burmistrz. Nie łudzę się nawet jeśli wprost trafiłaby do  Przewodniczącego  Rady  to przy spolegliwości tych ludzi nie było by efektu. Kilku radnych opozycji nie ma żadnych możliwości. W komisji rewizyjnej nie było nikogo z opozycji. Radni opozycji nie mieli dostępu do dokumentów które  żądali. Tworzy to bardzo niezdrową sytuację niedomówień i podejrzeń. Podawane są cyfry które trudno zweryfikować. Tak do końca nie wiemy ile kosztowało nas bycie kolejnym "liderem" czy   "ekolaureatem". Liczby padają różne  od  trzech do siedmiu tysięcy za nagrodę.
Ostatni konkurs w jakim brała udział gmina, a nie wymagał wpłacenia w takiej czy innej formie  wpisowego  to nagroda za wysypisko na Wężowcu. Zajęliśmy pierwsze miejsce.
Pamiętam kampanię sprzed szesnastu lat. Totalna krytyka  tej inwestycji była jednym głównych tematów, ileż kłamstw wtedy padło.  Gdy okazało się że mamy nagrodę Pan Burmistrz zebrał świtę  i pojechał błyszczeć. Jakoś nie pomyślano żeby zabrać  któregoś z obecnych radnych który w poprzedniej kadencji  głosował za jego powstaniem. Chyba nie pasowali do fotografii. Gdzieś słyszałem że Pan Burmistrz będzie bronił swojego honoru.
Ciekawe zawsze myślałem że trzeba coś mieć żeby tego bronić.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:38:34

witam po obejrzeniu filmiku z tej debaty z p Burmistrzem widząc p Kujat jak siedzi w pierwszym rzędzie i stroi te miny porażka najgorsze jeszcze jest to ze uczestniczy w różnych komisjach i poucza ludzi  najlepiej niech spojrzy na swoja rodzinę.................pozdrowienia szkoda że takie ludzie pracują w oświacie już nie wspomnę o P Tomczyk dyrektor jaki daje przykład zero kultury.............

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:40:54

Wyborco od wizjonera chcesz dowiedzieć się prawdy, on już na swoim spotkaniu łapał ryby przed siecią, bo złożył wniosek o 6 mln pln. Choć nie ma tych pieniędzy to już nimi dysponuje. Cóż za realizm przyszłościowy. Jakiś "redakyor", któremu społeczeńsxtwo pokazało miejse w szyku, zarzuca kontrkandydatowi wejście w koalicję w radzie powiatu, aby coś osiągnąć dla własnej gminy. Osiem lat temu!!! A obecne zarzuty. Jaśnie panujący zarzucił kłamstwo Ścisłowskiemu, że nie korzystał z diet na wyjazdy jak był sekretarzem. Postawił cały urząd na nogach i znalazł trzy delegacje, tyle że wystawione na inspektora, z późniejszego okresu i rozplakatował je po całej gmine. I kto tu łże. Chyba nie przystoi władzy pewnej sukcesu tak szkalować. A po tylu aferach za nasze pieniądze to władco gdzie honor i ambicja. Ztych dwóch ostatnich określeń jak gołym okiem widać pozostała ci ambicja, ale mujsisz ją skierować na leczenie do Woźniaka, bo każy inny lekarz stwierdzi, że nadaje się ona tylko do amputacji. Oni Ścisłowskiemu mają tylko jedno do zarzucenia, że nie mogą mu nic zarzucić, ale czy społeczeństwo to dostrzeże. Napewno nie ten uzależniony finansowo od wizjonera.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:42:55

"nie posrajcie się moi drodzy"

-O jako miło że tu wpadłeś , a raczej zawsze na posterunku

" nagonka Pana Marka jest tak naprawdę bezcelowa"

-mnie Pan  Marek nie musiał mobilizować ani nic polecać

"jest mi tylko wstyd za Pana Huberta''

- a mnie jest wstyd że ktoś taki jak "kręt" przez cztery lata był jedną z twarzy naszej gminy. Wstyd mi za "grube ryby" których zachowanie najlepiej komentuje znany cytat z rozmowy Sikorski-Rostowski

"mogę tylko życzyć jasności umysłu 30 listopada podczas głosowania."

-Jasność  umysłu i poglądów mamy od dawna  30 listopada ich nie zmieni.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:44:27

to forum przypomina mi pewną księgę gości na łamach której z jednego adresu IP atakowano osobę burmistrza, potem osoby typu Daniel, Karol itp. z tego samego adresu IP atakowały zajadle atakujących a na koniec z tego samego adresu atakowany uspakajał całą sytuacje... przeglądam to forum i mnie troszkę śmieszy co jest tu wypisywane, nie udzielam się w nim panie mecenasie niedoszły bo i o czym miałbym tu pisać?

no może o kupowaniu za urzędowe pieniądze aparatów fotograficznych do prywatnych celów, o nagrodach w konkursach ornitologicznych za które faktury przynoszono wystawione na UGiM, o dziesiątkach rachunków za kwiaty z jednej kwiaciarni do których wymyślano przeróżne uroczystości żeby były wiarygodne, o delegacjach służbowych na rodzinne wycieczki, nierespektowaniu umowy na dzierżawę budynku nad zalewem, zbieraniu pieniążków do słoiczka z ksero, żeby wydawać je bez kontroli np. na spodnie do garnituru... mógłbym pisać bez końca..

można być wielkim budowniczym, przybijać sobie złote tabliczki pochwalne ale czym to jest przy zwykłym dziadowaniu, żerowaniu na publicznych środkach.

impotencję miałem na myśli ta intelektualną, a problemy z alkoholem to mają niektórzy ci co w sobotę stali na końcu sali i robili zamieszanie

pozdrawiam

P.S. Karolu, Danielu chcecie ze mną dyskutować podpiszcie się z imienia i nazwiska

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2014 - 19:50:09

Nasz gmina wydała dwa tomy książki o Mogielnicy.  Ma to promować gminę. Możemy się dowiedzieć  ile nas to kosztowało??
Na spotkaniach przedwyborczych Pan Burmistrz te książki rozdaje lekką ręką. Wierzę że kupił je za własne pieniądze, ale elementarna przyzwoitość wymaga żeby faktura na zakup tych książek była pokazana na początku kapani.

Nasza lokalne gazety, a raczej "produkty gazetopodobne" są  stałym elementem naszej codzienności. Widzimy jak pracownik gminy w gestii którego jest zajmowanie się drogami gminnymi raz roznosi, innym razem gdy artykuł bywa niepochlebny zbiera po sklepach gazetki.
Gazety żyją z reklam oraz sponsorowanych artykułów i bezwzględnie to wykorzystują.
Można było to zauważyć  gdy jedna z gazet o działaniach ościennej gminy pisała wiele krytycznych słów, inne gminy pochwały i sielanka. Zmieniło się gdy i ta fatalna gmina zaczęła zamawiać  w tej gazecie reklamy i ogłoszenia. Już nie ma krytyki teraz budujemy ,planujemy, myślimy o społeczeństwie.
Burmistrz/Wójt ma dylemat  albo zapłaci, albo jest w ten czy inny sposób krytykowany.
Generalnie płacą i mają święty spokój i propagandę sukcesu. Nie muszą się tłumaczyć  bo wszystko można skrytykować, do wszystkiego dolepić łatkę. Czy to się czasem  nie nazywa wymuszenie?? Czy płacenie za dobre artykuły nie nazywa się korumpowaniem?? Padło w jednym poście pytanie ile razem w skali roku płacimy gazetom.
I ja chciałbym wiedzieć ile w zeszłym roku nas to kosztowało, a w tym do chwili obecnej.
Rzetelność tych gazetek mogliśmy zobaczyć gdy  rok temu cała gmina żyła  tematyką wiatraków. Na spotkaniu w Otalęży  dotyczącym tej  kwestii  gdzie Pan Burmistrz został "przeczołgany" przez Posłów i Senatora była obecna jedna Pani Redaktor. Co mogliśmy przeczytać … .zapraszam do archiwum gazet dostępnych w sieci.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych