Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Wrocieryż ! Chcemy nowego proboszcza!

proboszcz kościół wrociryż

• Zamknięty Temat jest zamknięty
533 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 18:18:52

"Parafia źle kończy" plaga egipska na nas spadnie? !

Znam przypadki, gdy księdza wyrzucali z parafii, później doświadczyli w swoim życiu !

#22 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 18:20:02

Miej i odwagę i podpisz się.

I wice wersa... I niby dlaczego mam to robić... 

#23 ~wrotki~

~wrotki~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 18:22:18

Znam przypadki, gdy księdza wyrzucali z parafii, później doświadczyli w swoim życiu !

Widzę że bardzo rzeczowa wypowiedź pełna argumentów pozdrawiam serdecznie  :)

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 18:29:36

Widzę że bardzo rzeczowa wypowiedź pełna argumentów pozdrawiam serdecznie  :)

Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Warto sprawy rozwiązywać bez agresji!

A jeśli chodzi o rzeczowe argumenty to popytaj starszych. Opowiedzą Ci co stało się w sąsiednich parafiachz tymi, którzy też "wyrzucali księdza".

#25 ~wrotki~

~wrotki~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 18:37:35

Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Warto sprawy rozwiązywać bez agresji!

A jeśli chodzi o rzeczowe argumenty to popytaj starszych. Opowiedzą Ci co stało się w sąsiednich parafiachz tymi, którzy też "wyrzucali księdza".

Watykańska mafia przestrzeliła im pewnie kolana i wrzuciła w betonowych bucikach do nidy ?? Nasuwa mi się tu jeden cytat z rozprawy  Étienne de La Boétie Rozprawa o dobrowolnej niewoli  

Chciałbym jedynie pojąć, jak to jest możliwe, że tylu ludzi, tyle miasteczek, tyle miast, tyle narodów znosi niekiedy pojedynczego tyrana, który ma moc jedynie od tych, którzy mu ją dają.

#26 ~neutralny~

~neutralny~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 18:41:38

Patrze na całą to dyskusje z boku  i zwolennicy nie podają nic zupełnie nic konkretnego co było by za pozostawieniem plebana na stanowisku Czyżby ci "źli" mieli racje ...

#27 XXXYYY

XXXYYY

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 18:56:50

Co wyście ludzie poszaleli?? przecież to gołym okiem widać, że większość wypowiedzi jest prowokacją ,,jedna lub dwie osoby piszą posty''. Zebrała się kilku osobowa grupa i robią cyrki, Boga się nie boją. I przez to ma cierpieć cała  parafia?. Napewno jest większość parafian za proboszczem niż przeciw. Jak dla mnie osobiście Ks. Proboszcz jest dobrym gospodarzem i menadżerem, zrobił dużo dobrego dla parafii Wrocieryż.

#28 ~parafianin~

~parafianin~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:03:35

Co wyście ludzie poszaleli?? przecież to gołym okiem widać, że większość wypowiedzi jest prowokacją ,,jedna lub dwie osoby piszą posty''. Zebrała się kilku osobowa grupa i robią cyrki, Boga się nie boją. I przez to ma cierpieć cała  parafia?. Napewno jest większość parafian za proboszczem niż przeciw. Jak dla mnie osobiście Ks. Proboszcz jest dobrym gospodarzem i menadżerem, zrobił dużo dobrego dla parafii Wrocieryż.

CO takiego zrobił bo temat zasług wyczerpał obserwator w 1 poście. I szkoda że nas w kurii było więcej niż 2... a większość za siedziała w domu ot szemrana rewolucja...

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:06:55

Jedna lub dwie osoby piszą posty ? Po co ktoś miałby coś pisać i sam sobie odpowiadać. Nie logiczne... "XXXYYY" Moim zdaniem to cie boli że tak duzo osób jednak jest przeciwko temu twoim zdaniem "dobremu gospodarzowi". I to jest pewne że więcej osób jest i będzie przeciwko, niż za pozostaniem obecnego proboszcza.

#30 ~1233~

~1233~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:12:47

No właśnie... A gdzie ci zwolennicy księdza ? No gdzie ? Ooo wiem.. to jedna lub dwie osoby na forum

#31 ~Zszokowany~

~Zszokowany~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:27:43

Ludzie ile w was nienawiści!!!! Podajecie się za wierzących chrześcijan a tak naprawdę swoją postawą pokazujecie jacy naprawdę jesteście! Osądziliście już proboszcza, chociaż tak naprawdę nie Wam jest osądzać. Od tego jest Bóg!! I poczytajcie może Pismo Święte, bo tam wyraźnie pisze: "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni". 

#32 ~pismo~

~pismo~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:35:37

Ludzie ile w was nienawiści!!!! Podajecie się za wierzących chrześcijan a tak naprawdę swoją postawą pokazujecie jacy naprawdę jesteście! Osądziliście już proboszcza, chociaż tak naprawdę nie Wam jest osądzać. Od tego jest Bóg!! I poczytajcie może Pismo Święte, bo tam wyraźnie pisze: "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni". 

Uwielbiam takie cytowanie pisma świętego więc i ja dodam swoje 3 grosze...

""Jezus… w świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni … do tych, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska." (J2,14-16)

Z tym że pleban to nie kupiec choć kupczenie sakramentami zalicza się do takich działań...

Sam papież Franciszek mówi...

Nie ma miejsca na wymówki, że ksiądz nie może czegoś zrobić. Jeżeli przyjdą młodzi ludzie i proszą o udzielenie ślubu, a ksiądz wyciąga cennik, to jest to barbarzyństwo. Tego nie można nazwać duszpasterstwem. Mamy obowiązek przyjmować ludzi jako chrześcijanie. Jeśli byśmy się tego zaparli, to zapieramy się samego Chrystusa i Ewangelii 

#33 ~XY~

~XY~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:50:31

I tu się mylisz drogi przedmówco. Większość ludzi zachowanie, waszej kilkudziesięcioosobowej, jak piszesz grupy uważa za kary godne. nie można ot tak niszczyć życia innemu człowiekowi, nie ważne czy jest on duchownym czy świeckim człowiekiem. To jest człowiek, któremu należy się szacunek. Cała akcja jest nagonką i jeden nakręca drugiego , a po chwili zastanowienia mówi " tak naprawdę to ja nie mam nic do Niego, ale jak  mówią, że powiedział to lub to......?Ludzie opanujcie się i zastanówcie nad swoim zachowaniem, postawcie się na miejscu tego człowieka, którego  chcecie zniszczyć moralnie.

Czy te wybryki, jeżeli są prawdziwe oczywiście, zniszczyły komuś życie, ktoś głodował bo musiał zapłacić księdzu?. Czy ksiądz pił, terroryzował, molestował, okradał was NA PEWNO NIE !!!!!!  Więc dajcie mu spokój!!!!!

To że jest dobrym gospodarzem jest faktem nie do odparcia.!!

#34 ~jarek~

~jarek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:58:52

Szanujcie kapłanów!

szanuj kaplana bardziej niz innego czlowieka ale pozostanie obojetnym na czyjkolwiek grzech tez jest grzechem kosciol nasz nie potepia nigdy zadnego czlowieka tylko jego zle czyny

#35 ~kopernik~

~kopernik~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:03:10

Czemu więc podzielił wspólnotę która ma ponad 200 lat bo tyle lat ma kościół na tych A i na tych B jeśli nie on to kto zaburzył stosunki ludzie-kościół swoimi wymogami, obelgami i zachowaniem... Pewnie ten stan rzeczy wynika ze smogu lub z ruchu obrotowego ziemi...

#36 ~PaRaFiAnKa~

~PaRaFiAnKa~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:03:44

Zgadzam się z XY. Osoba duchowna jest wyświęcona i należy jej się szacunek, pomimo wad. A przecież każdy je ma. Nie ma ludzi bez wad! Tym osobom, które niszczą w tej chwili życie proboszcza, napewno życie kiedyś odpłaci.  

#37 ~szanujmy~

~szanujmy~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:10:33

Zgadzam się z XY. Osoba duchowna jest wyświęcona i należy jej się szacunek, pomimo wad. A przecież każdy je ma. Nie ma ludzi bez wad! Tym osobom, które niszczą w tej chwili życie proboszcza, napewno życie kiedyś odpłaci.  

Mam nadzieje że kiedyś jakiś ksiądz każe ci wskoczyć do studni a ty z szacunku do niego wskoczysz do niej niby głupie to ale po mimo jego wad trzeba to zrobić...

#38 ~sąsiadka~

~sąsiadka~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:14:30

I tu się mylisz drogi przedmówco. Większość ludzi zachowanie, waszej kilkudziesięcioosobowej, jak piszesz grupy uważa za kary godne. nie można ot tak niszczyć życia innemu człowiekowi, nie ważne czy jest on duchownym czy świeckim człowiekiem. To jest człowiek, któremu należy się szacunek. Cała akcja jest nagonką i jeden nakręca drugiego , a po chwili zastanowienia mówi " tak naprawdę to ja nie mam nic do Niego, ale jak  mówią, że powiedział to lub to......?Ludzie opanujcie się i zastanówcie nad swoim zachowaniem, postawcie się na miejscu tego człowieka, którego  chcecie zniszczyć moralnie.

Czy te wybryki, jeżeli są prawdziwe oczywiście, zniszczyły komuś życie, ktoś głodował bo musiał zapłacić księdzu?. Czy ksiądz pił, terroryzował, molestował, okradał was NA PEWNO NIE !!!!!!  Więc dajcie mu spokój!!!!!

Rany!!! Człowieku o jakim Ty szacunku piszesz?? Ksiądz powinien być autorytetem i wzorem do naśladowania a co robi?? Gnoi ludzi na każdym kroku, poniża i Ty domagasz się dla niego szacunku? To on powinien okazać szacunek każdemu parafianinowi bo to z ich datków się utrzymuje. A dobrym gospodarzem to może i jest ale jedynie za murem, który okala plebanię.

#39 ~parafianin~

~parafianin~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:18:20

Drogi przedmówco piszesz że jest to nagonka na człowieka, ale czy byłeś kiedykolwiek w takiej sytuacji gdy tenże człowiek traktował ludzi jak śmieci dosłownie jak śmieci?! Jak człowiek osoba duchowna może ubliżać drugiemu człowiekowi w takim miejscu jak kościół podczas kazania.  Przeczytałem wszystkie te posty które tu są zamieszczone. Tak można powiedzieć że okradał ludzi, niejednokrotnie zawyżając wartość przeprowadzanych prac w parafii, od samego początku do dnia dzisiejszego. Przeczytaj posty ponownie w jednym z nich jest napisane " powystrzelam was jak króliki " byłem świadkiem tych słów, " osoba duchowna ". Wiesz że ten człowiek odebrał mi moją przyjemność z uczestniczenia we mszy świętej w tym kościele. Zaznaczam to bardzo piękny kościół i parafia z tradycjami sięgająca kilkadziesiąt lat wstecz. Od małego dziecka każdej niedzieli uczestniczyłem we mszy świętej, najpierw z rodzicami jako małe dziecko, potem jako chłopiec będąc ministrantem ks. kan. Z. Migzy, wielu moich kolegów również służyło do mszy świętej. To był gospodarz i osoba duchowna z powołania. Pamiętam słowa św. pamięci starszego człowieka, on powiedział "  to nie jest ksiądz, to jest karjerowicz" słowa wypowiedziane dokładnie 16 lat temu. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć sprawdziły się!

Zastanów się co tak naprawdę piszesz. Z mojej strony to nie jest żadna nagonka tylko czara goryczy się przelała, to wszystko narastało z czasem. Piszesz o moralności, gdzie ona jest, powiedz mi proszę!

#40 ~abc~

~abc~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:27:36

Piszecie, że gnoi i obraża ludzi a Wy co robicie?? Przytoczę prosty przykład ze spotkania noworocznego po Mszy w kościele. Jak się zachowywaliście w miejscu świętym?? Wyzwiska, bluźnierstwa i mało brakło a doszłoby do rękoczynów! Więc spójrzcie na siebie zanim zaczniecie oczerniać innych! 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: proboszcz, kościół, wrociryż

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych