Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

WIEŚCI GMINNE-STĄPORKÓW

4990 odpowiedzi w tym temacie

#3661 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:19:00

Właśnie kieruje na lewo, sprawa za sprawą, zwalnianie ludzi , degradowanie , obiecanki cacanki a głupiemu radośc, Lans bez końca za nasze pieniądze BURMISTRZ STĄPORKOWA ZAPRASZA żAŁOSNE. BĄDZMY NA NIE !!!!!!!!!!!!!!

POPIERAM !!!!!!!!!!!

#3662 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 22:13:59

żeby jeszcze ludzie (petenci) odczuli że mają coś lapiej, łatwiej czy przyjemniej  w związku z tymi reorganizacjami... tylko zamieszanie i nic więcej

#3663 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 00:29:55

Ciągły żal o reorganizację w urzędzie. I tak to pani przedstawia jakby tą reorganizację najbardziej przeboleć nie mogli Ci cytowani przez panią petenci, którzy nie mogą pogodzić się z decyzją o zmniejszeniu zatrudnienia w UM.
Oczywiście można zwiększać zatrudnienie. Dziś bardzo trafnie zdiagnozował ten stan dziennik Echo Dnia, na przykładzie Urzędu Marszałkowskiego w artykule w internetowym wydaniu: Coraz większa armia urzędników.
Ale pani burmistrz dość wyraźnie realizuje inną politykę kadrową, i jak widać urząd również może dobrze funkcjonować, bez tego sugerowanego we wcześniejszych postach "strachu petentów".
Warto w miejscu tym wspomnieć, że już pierwsze wpisy tego forum mówią o: reorganizacji i strachu petentów przed nią. Reorganizacja została jednak przeprowadzona, i w mojej opinii petenci wystraszeni przez to do urzędu nie chodzą, a urzędnicy pracujący w UM dają sobie doskonale radę z realizacją swoich zadań.

#3664 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 07:02:48

Dzięki Mariusz, że bronisz PB.

Ty jesteś jedynym głosem rozsądku. Ty nasza wyrocznio gminna.

Już niedługo wybory do Europarlamentu. Ciekawe co w razie porażki?

Jeden, który krytykował teraz jest asystentem.

Aż strach pomyśleć co będzie robił ten który ciągle chwali.

#3665 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 07:10:07

Można domniemać,że pewnie dla niego też się znajdzie stanowisko w ramach "reorganizacji", zwolniono jednych a przyjęto innych.

#3666 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 12:02:53

Co do Pana Mariusza. Po wyborach do europarlamentu nadal będzie pracował w europarlamencie, bez względu na wyborczy wynik. Według tej wiedzy, którą ja mam. Ale należałoby spytać u źródła.  Wybory nie będą miały większego wpływu na ścieżkę zawodową Pana Mariusza. Ale będzie okazja to spytajcie Jego.

Pan Mariusz obojetnie co się wydarzy podczas tych wyborów zostaje w Brukseli. Zapewniam, że nie jest Jego marzeniem praca w Stąporkowie.

Czytając wpisy niektórych na tym forum, czy pojedyńczej osoby byc może, to mógłbym w ogóle wyprowadzić wniosek, że zycie zawodowe dla niektórych zaczyna się i kończy się w Staporkowie. Dla niektórych byc może tak. Dla Pana Mariusza, wg mojej wiedzy - nie.

Co do reorganizacji, gdzie piszecie -zwolniono jednych, zastąpiono drugimi. Nieprawda o czym świadczą liczby i dane. Zresztą to zostanie przedstawione, na bardzo czytelnej grafice, w książce pani burmistrz i później materiałach wyborczych.

Mozna zwiększać zatrunienie - wczoraj opisywało te Echo Dnia w artykule "Rosnie armia urzędników" na przykładzie Urzędu Marszałkowskiego. Mozna tez podejmować takie działania jak pani burmistrz. Co bardziej drażni ludzi? Ja swoją odpowiedź mam. Odpowiedź społeczeństwa Staporkowa poznamy w wyborach. Cierpliwie poczekajmy. Nawet pomimo osobistych żali.

Miłego dnia,

#3667 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 12:26:10

Fajnie jak się tak czyta jak ktoś pisze o sobie w trzeciej osobie. To taka brukselska moda? :)

Jeśli zaś chodzi o "reorganizację" urzędu, to jaki jest sens w reorganizacji, za którą nie idą żadne pozytywne zmiany? Czy przybyło po niej inwestycji, czy finanse gminy uległy poprawie, czy odsługa petentów polepszyła się, czy może miała służyć "wyczeszczeniu" pola z niewygodnych osób, co w pewnym stopniu się udało? Można pisać książki, facebookowe i forumowe baje, tylko czy to nie jest przysłowiowe przelewanie z pustego w próżne? A jeśli tak, to czy uczciwe jest startowanie w następnych wyborach po takich bezowocnych dla gminy 5 latach, bo i w roku 2014 żadne znaki na ziemii i niebie nie zapowiadają zmian na lepsze?

#3668 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 12:40:46

Co do Pana Mariusza. Po wyborach do europarlamentu nadal będzie pracował w europarlamencie, bez względu na wyborczy wynik. Według tej wiedzy, którą ja mam. Ale należałoby spytać u źródła.  Wybory nie będą miały większego wpływu na ścieżkę zawodową Pana Mariusza. Ale będzie okazja to spytajcie Jego.

Pan Mariusz obojetnie co się wydarzy podczas tych wyborów zostaje w Brukseli. Zapewniam, że nie jest Jego marzeniem praca w Stąporkowie.

Czytając wpisy niektórych na tym forum, czy pojedyńczej osoby byc może, to mógłbym w ogóle wyprowadzić wniosek, że zycie zawodowe dla niektórych zaczyna się i kończy się w Staporkowie. Dla niektórych byc może tak. Dla Pana Mariusza, wg mojej wiedzy - nie.

Co do reorganizacji, gdzie piszecie -zwolniono jednych, zastąpiono drugimi. Nieprawda o czym świadczą liczby i dane. Zresztą to zostanie przedstawione, na bardzo czytelnej grafice, w książce pani burmistrz i później materiałach wyborczych.

Mozna zwiększać zatrunienie - wczoraj opisywało te Echo Dnia w artykule "Rosnie armia urzędników" na przykładzie Urzędu Marszałkowskiego. Mozna tez podejmować takie działania jak pani burmistrz. Co bardziej drażni ludzi? Ja swoją odpowiedź mam. Odpowiedź społeczeństwa Staporkowa poznamy w wyborach. Cierpliwie poczekajmy. Nawet pomimo osobistych żali.

Miłego dnia,

A kto to jest ten Mariusz?

#3669 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 13:23:16

Dlaczego nie można się dostać do lekarza ogólnego w publicznej przzychodni zdrowia w Stąporkowie???  Czyja to wina że lekarzy brak?  Mamy piękny ośrodek zdrowia,, wyremontowany z zewnątrzy i wewnątrz a bedzie stał pewnie pusty, lub bedzie sprzedany!!! 

#3670 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 13:33:40

no co ty!?? Mariusza nie znasz?! :)

#3671 ~Gośćmaczek~

~Gośćmaczek~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 14:36:07

No co ty??? Mariusz Max Kolonko.A może Czerkawski?

#3672 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 16:24:00

Fajnie jak się tak czyta jak ktoś pisze o sobie w trzeciej osobie. To taka brukselska moda? :)

Jeśli zaś chodzi o "reorganizację" urzędu, to jaki jest sens w reorganizacji, za którą nie idą żadne pozytywne zmiany? Czy przybyło po niej inwestycji, czy finanse gminy uległy poprawie, czy odsługa petentów polepszyła się, czy może miała służyć "wyczeszczeniu" pola z niewygodnych osób, co w pewnym stopniu się udało? Można pisać książki, facebookowe i forumowe baje, tylko czy to nie jest przysłowiowe przelewanie z pustego w próżne? A jeśli tak, to czy uczciwe jest startowanie w następnych wyborach po takich bezowocnych dla gminy 5 latach, bo i w roku 2014 żadne znaki na ziemii i niebie nie zapowiadają zmian na lepsze?

Cały czas ma pani żal. W sumie polemika prowadząca do "daleko idącego niczego" nie daje podstaw by odnisić się do pani wpisu (nie przekonam osoby przekonanej do czegokolwiek) ale w kilku zdaniach odniosę się, jak zawsze na wstepie przepraszając, że mam na tyle odwagi by zaśmiecać forum pozytywnymi opiniami na temat pani burmistrz.  

Cytuje poprzedni wpis: czy przybyło po niej inwestycji (przyp. reorganizacji), czy finanse gminy uległy poprawie, czy odsługa petentów polepszyła się, czy może miała służyć "wyczeszczeniu" pola z niewygodnych osób, co w pewnym stopniu się udało?

Odpowiadam pytaniem:

Czy pani zdaniem utrzymanie zatrudnienia miało czy ma wpływ na inwestycje? Czy pani zdaniem przez fakt redukcji zatrudnienia automatycznie "obrywają inwestycje"? Naprawde Pani zdaniem istnieje prawidłowość - im więcej urzędników tym więcej inwestycji?Jeżeli tak, to ja byłbym nawet żeby zatrudnienia w Staporkowie zwiększać w tempie zatrudnienia w marszałkowskim. Tylko, że musi pani miec świadomość, że taka prawidłowść nie występuje.

Faktem jest, że pani burmistrz zdecydowała sie na reorganizację i nie ukrywa tego przed nikim. Również głośno o tym powie w rozliczeniu wyborczym. A spoleczeństwo te działania oceni.

"Czy finanse gminy uległy poprawie" - to kolejne z Pani pytań. Rowniez identyczny tok rozumowania w tym zakresie jak we wczesniej omawianym wątku. A Pani zdaniem przez decyzje o reorganizacji, a w dalszej kolejności jej przeprowadzenie, finanse gminy ucierpiały? Jeżeli nie. To o co chodzi?

Dalej stawia Pani kolejne pytanie - "czy obsługa petentów (zresztą od wpisu o tych "wystraszonych po wyborze pb petentach" kilka lat temu, rodziło sie to forum) polepszyła się " ?

Odpowiadam:

A pogorszyła się? Jeżeli nie to w czym Pani widzi problem? Jeżeli nie pogorszyła się to nawet ze względów ekonomicznych takie decyzje mają sens.

Zresztą, co zawsze podkreslam, zapadły decyzje, z którymi osoby dotknięte tymi decyzjami mają prawo wystapić na drogę sądową. Niech niezawisły sąd rozstrzyga takie spory. Jeżeli uzna wypowiedzenie za bezzasadne to taki pracownik zostanie przywrócony.

Raz jeszcze napiszę, odnosząc sie do pani postu. Można nic nie robić. Można nawet zwiększać zatrudnienie po urzędach. Moim zdaniem ludzie mają jednoznaczne w tym zakresie opinie. Jeżeli ma pani inne zdanie. To ja je szanuję, ale pozwoli Pani, że się z nim nie zgodzę. A resztę niech Pani pozowli ocenić mieszkańcom przy najbliższej okazji.

Pozdrawiam serdecznie,

#3673 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:26:22

Cały czas ma pani żal. W sumie polemika prowadząca do "daleko idącego niczego" nie daje podstaw by odnisić się do pani wpisu (nie przekonam osoby przekonanej do czegokolwiek) ale w kilku zdaniach odniosę się, jak zawsze na wstepie przepraszając, że mam na tyle odwagi by zaśmiecać forum pozytywnymi opiniami na temat pani burmistrz.  

Cytuje poprzedni wpis: czy przybyło po niej inwestycji (przyp. reorganizacji), czy finanse gminy uległy poprawie, czy odsługa petentów polepszyła się, czy może miała służyć "wyczeszczeniu" pola z niewygodnych osób, co w pewnym stopniu się udało?

Odpowiadam pytaniem:

Czy pani zdaniem utrzymanie zatrudnienia miało czy ma wpływ na inwestycje? Czy pani zdaniem przez fakt redukcji zatrudnienia automatycznie "obrywają inwestycje"? Naprawde Pani zdaniem istnieje prawidłowość - im więcej urzędników tym więcej inwestycji?Jeżeli tak, to ja byłbym nawet żeby zatrudnienia w Staporkowie zwiększać w tempie zatrudnienia w marszałkowskim. Tylko, że musi pani miec świadomość, że taka prawidłowść nie występuje.

Faktem jest, że pani burmistrz zdecydowała sie na reorganizację i nie ukrywa tego przed nikim. Również głośno o tym powie w rozliczeniu wyborczym. A spoleczeństwo te działania oceni.

"Czy finanse gminy uległy poprawie" - to kolejne z Pani pytań. Rowniez identyczny tok rozumowania w tym zakresie jak we wczesniej omawianym wątku. A Pani zdaniem przez decyzje o reorganizacji, a w dalszej kolejności jej przeprowadzenie, finanse gminy ucierpiały? Jeżeli nie. To o co chodzi?

Dalej stawia Pani kolejne pytanie - "czy obsługa petentów (zresztą od wpisu o tych "wystraszonych po wyborze pb petentach" kilka lat temu, rodziło sie to forum) polepszyła się " ?

Odpowiadam:

A pogorszyła się? Jeżeli nie to w czym Pani widzi problem? Jeżeli nie pogorszyła się to nawet ze względów ekonomicznych takie decyzje mają sens.

Zresztą, co zawsze podkreslam, zapadły decyzje, z którymi osoby dotknięte tymi decyzjami mają prawo wystapić na drogę sądową. Niech niezawisły sąd rozstrzyga takie spory. Jeżeli uzna wypowiedzenie za bezzasadne to taki pracownik zostanie przywrócony.

Raz jeszcze napiszę, odnosząc sie do pani postu. Można nic nie robić. Można nawet zwiększać zatrudnienie po urzędach. Moim zdaniem ludzie mają jednoznaczne w tym zakresie opinie. Jeżeli ma pani inne zdanie. To ja je szanuję, ale pozwoli Pani, że się z nim nie zgodzę. A resztę niech Pani pozowli ocenić mieszkańcom przy najbliższej okazji.

Pozdrawiam serdecznie,

Ciąg dalszy słowotoku, nie wnoszący nic nowego

#3674 ~reformator~

~reformator~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:26:47

Ciągły żal o reorganizację w urzędzie. I tak to pani przedstawia jakby tą reorganizację najbardziej przeboleć nie mogli Ci cytowani przez panią petenci, którzy nie mogą pogodzić się z decyzją o zmniejszeniu zatrudnienia w UM.
Oczywiście można zwiększać zatrudnienie. Dziś bardzo trafnie zdiagnozował ten stan dziennik Echo Dnia, na przykładzie Urzędu Marszałkowskiego w artykule w internetowym wydaniu: Coraz większa armia urzędników.
Ale pani burmistrz dość wyraźnie realizuje inną politykę kadrową, i jak widać urząd również może dobrze funkcjonować, bez tego sugerowanego we wcześniejszych postach "strachu petentów".
Warto w miejscu tym wspomnieć, że już pierwsze wpisy tego forum mówią o: reorganizacji i strachu petentów przed nią. Reorganizacja została jednak przeprowadzona, i w mojej opinii petenci wystraszeni przez to do urzędu nie chodzą, a urzędnicy pracujący w UM dają sobie doskonale radę z realizacją swoich zadań.

O jakiej reorganizacji ty piszesz? Kpisz raczej, a nie wyjaśniasz sprawy. Przecież w miejsce zwolnionych pracowników zatrudniła swoich, w myśl hasła wyborczego - STOP UKŁADOM !!!!!!!

#3675 ~swój~

~swój~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:30:36

Do Pana Mariusza/Gościa

Niestety,pomylił się Pan,co do adresata komentarzy,na które tak "obszernie" zareagował Pan słowem pisanym.

Tematyka,którą Pan porusza zawiera się, tak naprawdę, tylko w jednym zdaniu - wygrać następne wybory. Wygrać,za pomocą słów mówionych i pisanych.Wszystko jedno gdzie i do kogo.Bo by wygrać trzeba grać - to prawda.Tylko należy wziąć pod uwagę,że niewielka ilość ludzi podchodzi do tego tematu z taką fascynacją.Większość chce stabilizacji i tylko niewielkich ilości adrenaliny.Już zbyt wiele Polacy jej  wyprodukowali, dla następnych pokoleń.

Jeśli Pana "listy" miały wzbudzić oczekiwane refleksje,to też się nie udało.Natomiast jasno określił Pan swój udział w życiu społecznym tej gminy.

Nie wiem,czy wypada Panu dawać nauki tym,którzy od dziada-pradziada żyją w tej gminie.I chyba nie wypada włączać się w rozwiązywanie lokalnych problemów, nie uczestnicząc( w przeszłości,aktualnie i w przyszłości ) w tworzeniu jej historii.

#3676 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:39:10

Odpowiadam pytaniem:

Odpowiadam:

Pozdrawiam serdecznie,

Można również zwalniać w ramach reorganizacji niewygodnych pracowników i przez 4 lata udawać, że coś by się zrobiło, ale przeszkadza premier, starosta, sąsiadka, czy opozycja polityczna, lub społeczna. Najwyższy czas pokazać co się w gminie dokonało, bo koszt utrzymania tej gminnej władzy nic nierobiącej jest bardzo wysoki. Ci poprzedni przed reorganizacją mają na swoim koncie jednak większe osiągnięcia, czyli coś nie gra, tak na chłopski, nie babski rozum.

#3677 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:52:29

Stop układom i reorganizacja ,to dwa slogany które w żaden sposób nie pasują do naszej PB.Proszę popatrzeć na księgowość w naszej gminie dwie nowe osoby, proszę popatrzeć na jednostki podległe jak tam wygląda zatrudnienie i kto pracuje , nie wspomnę o oświacie ile nowych twarzy jest z otoczenia PB.

Najlepszym dokumentem potwierdzającym dobrą pracę w gminie jest protokół pokontrolny RIO. Zastanawia mnie tylko jedno ,czy odejście skarbnika nie jest w żaden sposób związane z tym dokumentem?

#3678 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 02:56:01

Stop układom i reorganizacja ,to dwa slogany które w żaden sposób nie pasują do naszej PB.Proszę popatrzeć na księgowość w naszej gminie dwie nowe osoby, proszę popatrzeć na jednostki podległe jak tam wygląda zatrudnienie i kto pracuje , nie wspomnę o oświacie ile nowych twarzy jest z otoczenia PB.
Najlepszym dokumentem potwierdzającym dobrą pracę w gminie jest protokół pokontrolny RIO. Zastanawia mnie tylko jedno ,czy odejście skarbnika nie jest w żaden sposób związane z tym dokumentem?

Bardzo ciekawej konstrukcji wpis. Z jednej strony problem z protokołem pokontrolnym RIO i obawa o przyszłość zawodową Pani skarbnik, z drugiej negowanie zmian na stanowiskach czy stanowisku, które są w tym zakresie istotne. Czyli z jednej strony problem w tym co w dokumencie, a z drugiej problem w tym, że pani burmistrz wyciąga wnioski wobec kogokolwiek. Bo w tym absurdzie za chwilę w ogóle ktoś wyprowadzi wniosek, że wszystkim w gminie zajmuje się osobiście i bezpośrednio pani burmistrz. Jeżeli by tak było to po co urząd? Ano po to, że tak nie jest. Poza panią burmistrz zadania w gminie rozdzielone są pomiędzy kilkadziesiąt innych osób, za których pracę, to prawda pani burmistrz ponosi na końcu odpowiedzialność.
A co do pani skarbnik. Cierpliwość to wielka cnota. Raz jeszcze to powtórzę. Za krótki czas stanowisko jakie obejmie pani skarbnik potwierdzi fakt, że pani skarbnik to bardzo merytoryczna, inteligentna, pracowita i sprawna osoba. Wtedy chętnie będę czytał komentarze na forum.
Praca urzędu to kilkudziesięciu merytorycznych urzędników. I tak tą pracę i urzędników ocenia pani burmistrz. A błędy zdarzają się każdemu. Ten ich nie popełnia, który nic nie robi. Więc prosiłabym żeby dać już spokój insynuacjom i tego typu domysłom bo poza krzywdą jaką tego typu wpisy niosą wartości odżywczej, czy pożywczej, nawet dla tych kilku antypb osób na forum nie wnoszą nijakiej, że tak napiszę, z serdecznością żegnając się.

#3679 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 03:18:17

I jeszcze jedno, w zakresie tego "układu pani burmistrz" (temu akurat będą poświęcone 23 strony książki, którą w dwóch egzemplarzach otrzyma każdy mieszkaniec tej gminy): pani burmistrz ma siostrę rodzoną, która od półtorej roku nie pracuje. Zdziwienie pewnie nastąpiło? Gdyby ta Wasza pb była taka "układna" to ta siostra już dawno znalazłaby pracę. Z drugiej strony dostaniecie przykłady osób zajmujących urzędnicze stanowiska w powiecie, których dzieci i rodzina również pracują na urzędach. Może to tak jest, że niektóre rodziny urzędowanie mają zapisane w genach. Polityka prorodzinna nade wszystko. Poznacie co układ, definicje: legalizacja materiału budowlanego, napotyzm, partia. Dowiecie się o wieczornych naradach i wypracowaniu, na piśmie, 29 punktów-haków na panią burmistrz. Dostaniecie scany dokumentów. Opinie wypracujecie sobie sami. Szczególnie Ci, którzy piszą "układ". Najciekawsze przed nami.

#3680 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 03:34:17

Jeszcze co do kwestii "wysokich kosztów utrzymania władzy" kilka wpisów powyżej poruszony. Bardzo cenna kwestia. Dostaniecie Państwo zestawienie kosztów utrzymania poszczególnych gabinetów szefów gmin, z dokładną analizą kosztów utrzymania, wielkości gmin, ilości mieszkańców w poszczególnych gminach. Zresztą liczby i fakty są najcenniejsze. Nimi najtrudniej manipulować. Tego typu zestawień będzie 29. Porównamy podatki w poszczególnych gminach itd. itp.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych