Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

1336 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~wodnik~

~wodnik~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 14:13:20

w czwartek w szkole w Drudni w szkole odbyła się wigilia organizowana przez dyrektora,przybył zaproszony starosta i o dziwo przedsiębiorca i były wójt,oraz wielu szłusznych obywateli.nie było obecnego Wójta bo chyba przeczuwał ,ze pan dyrektor zrobił hućpe opozycji i swoją wrogością do przełozonego już się nawet nie kryje.przed kilkoma dniami jeżdził do domu namawiać radnych z koalicji ,aby głosowali przeciwko wójtowi.
dobre obyczaje nakazują że należy podać się do dymisji jak się walczy z przłożonym.,a tu bez żenady ówi się że nic się nie stalo.
najbardziej zdumiał wszystkich przedsiębiorca bo jeszcz rok temu w ramie w ramie z Wójtem psy wieszał na łopaćińskim w kampani wyborczej,a teraz w dobrej komitywie biesiadowali na wigili.były też już żadnego wstydu nie ma ,jest przeciż pracownikiem Wojta i beszczelnie go prowokuje ,aby go wywalił bo urzędnicy powinni być od polityki daleko.
łudzi się powrotem ,ale przecież to już mrzonka bo na topie jest przedsię biorca ,Drugnia już na niego stawia nie na przegranego.
powo wigili w szkole wybrani poszli do remizy na balange dla wtajeminiczonych i na pewno zawierucha w gminie szybko się n ie skończy bo politycy którzy chcą powrotu do koryta świetnie wykorzystali rodziców i mieszkańców walczących o słuszną sprawe szkoły w Drugni i kierują walkę na na inne tory.

#82 ~kasia1712~

~kasia1712~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 14:34:15

wyzwisk na księda nie pochwalam to też chamstwo,kjuska o kilku pseudonimach poprzyj no jakimiś dowodami ,niesamodzielność wójta.trzeba mu oddać uznanie że ze stanął mężnie bronić swoich racji przed rozjuszonym tłumem i uląkł się prresji księdza.zapłacicie kiedyś za szerzenie nienawiści ,kiedy ludzie manipulowani przez osoby chcących powrócić do władzy.
mieszkańcy Drugni i okolic pomału zrozumieją .,ze są manipulowani,a szkoła społeczna może będzie lepikej kwitnąć ,jest na przykład szkoły w Szczecnie,w gminie MorAWICA.

Szczecno jest w gminie Daleszyce , działa tam też od 2007 roku kilka szkoł prowadzonych przez stowarzyszenia-Marzysz, Sieraków, Kranów, Słopiec a szykują sie kolajne!

#83 ~nikola~

~nikola~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 14:44:30

To ten przedsiębiorca taki dwulicowy?ja go miałam za bardzo wyważonego i poważnego człowieka,zasłużony rozsławiałał gmine i województwo po górach świata.zaczynam wątpić co się stało ?co jest tu grane ?

#84 ~xxzy~

~xxzy~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 15:28:27

jak ten obserwator i jemu podobni nienawidzi Z.nawet potrafi jego dobre czyny przekuc na działanie bylejakie z szkodzeniem ludziom,ileż tu jadu napewno ma facet kompleks bo nic w życiu nie zrobił i innym zazdrości,tak robią frustraci.spokojnie ,,oliwa sprawiedliwa wypłynie zawsz na wierzch,a starym ludziom w Sue ryder nie dokuczajcie bo też będziecie starzy .

#85 ~szuwarek też z Zalesia~

~szuwarek też z Zalesia~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 16:49:53

Do "wodnika" pani o mało co nowy dyrektorze szkoły w Drugni, obecny wójt był zaproszony ale nas olał nie pierwszy zresztą raz ale tym daje świadectwo o sobie nikogo normalnie myślącego tym nie zadziwiając.Pani pochodząca z tak bardzo wierzącej części naszego kraju ,bo ludzie tam zamieszkujący z racji wysokości są jakby bliżej Boga pisze ,że spotkanie opłatkowe to hucpa ,bo przy jednym stole zasiedli ludzie jeszcze do niedawna będący po dwóch stronach , a może to właśnie świadczy o ich człowieczeństwie , którego pani i pani podobnym brakuje. Właśnie to , że człowiek , który jak pani mówi szedł ramie w ramię z obecnym wójtem zrozumiał kim jest ten pan świadczy o jego wielkości a nie wielu z nas może się przyznać że było w błędzie a jeszcze mniej publicznie jak to zrobił On.Nie wiem czy była pani na zebraniu w szkole aby jego słowa słyszeć bo wczoraj na wigilię się pani spóżniła.W/g mnie nie jest przewiną że Dyrektor jeżdził do radnych próbując przekonać ich do zmiany nastawienia, ale nic to nie dało jedynie stracił czas i benzynę, bo po ich zaprogramowaniu kartka z kodem odblokowującym została zjedzona przez Z.Czy to jest przyczyna aby Dyrektor podał się do dymisji z resztą komu bo nie wiadomo który z panów jest bardziej przełożony Staś czy Marek. Przedsiębiorca o którym pani mówi nie zamierza kandydować na stanowisko wójta o czym mówił głośno ale chyba pani szpieg tego nie dosłyszał. Pani dwulicowość doprowadzi do tego ,że i jedni i drudzy się od pani odwrócą bo nie można "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek" i przekona się pani jak smakuje ostracyzm .Rodziców nikt nie wykorzystuje oni dobrze wiedzą co jest dobre dla nich i ich dzieci.Mimo wszystko życzę pani spokojnych Świąt bo wczoraj nie udało mi się tego zrobić.

#86 ~Asteroid~

~Asteroid~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:35:58

Tak przed Wigilią i Świętami.
Spór toczy się wokół szkoły i nowego Wójta.

Czy można mieć za złe ludziom, że bronią swojej tożsamości
i szkoły, która jest wszystkim dla mieszkańców wsi Drugnia?

Jeżeli władze nie chcą tej szkoły - dać ją chłopom wraz z subwencją
jaką daje rząd. Będą się sami gospodarzyć tak jak potrafią. Może lepiej, może gorzej.

Ta szkoła stanie się dla nich wszystkim, będzie oczkiem w głowie.
Zadaję sobie pytanie: czy warto było stawiać sprawę na ostrzu noża?

Sprawy zaszły tak daleko, że mamy Referendum i nowe wybory.
Mam nadzieję, że oczyszczą one atmosferę na najbliższe trzy lata.

Z tego co się orientuję - nowy Wójt straci władzę w gminie
oraz całe jego otoczenie żyjące z niej jak rak złośliwy.

A mogło być i jedno i drugie - pazerność otoczenia z Domu Starców czasami nie popłaca.

#87 ~Asteroid~

~Asteroid~
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2011 - 12:39:01

Kiedy napisałem swój komentarz, zaraz uderzył mnie wielki niepokój że coś pominąłem. I stało się. Zapomniałem iż SP w Drugni to też ZOZ i propozycja szkoły społecznej mija się z rozsądkiem. Trudno zarządzać nieruchomością, gdzie właściciel (UG) ma rozbieżne interesy. Lokali zapewne jest więcej niż 6 i musi być zarządca. Ale problem - po przeanalizowaniu ponownym - tkwi o wiele głębiej.

Tym problemem jest ZOZ drugnieński i powołana Komisja Konkursowa na szefa tej placówki. Siadłem w sobotę do telefonu i trochę podzwoniłem. Odszukałem kilka pracownic z urzędu gminy i zadałem słuszne pytania. Zapewniłem o pełnej anonimowości i uzyskałem nieco wiedzy. Zakładam, że ludzie mówią to co chcą i może być wiele w tym osobistych wniosków, ale rzecz mniej-więcej tak się ma jak niżej opisuję.

Teraz postanowiłem napisać, opierając się o uzyskaną wiedzę – problem jest poważny. Uważam, że dotyczy nepotyzmu urzędniczego i wiejsko gminnych powiązań wybranych przedstawicieli społecznych oraz usadawiania rodziny na najniższych fotelach władzy. Wielu może się to nie podobać i tak zapewne jest. Jest jeszcze czas i można coś zmienić – tylko trzeba chcieć.

Sądzę że wszystko rozstrzygnie się 29 grudnia 2011 roku na Komisji Konkursowej. Czytelnikom forum proponuję uważnie przyjrzeć się składu komisji, a raczej jej nazwiskom. Pomijam przedstawicieli z Izby Lekarskiej i Pielęgniarskiej, oni zapewne drobnicą się nie zajmują i nie mają pojęcia o co idzie walka. Przewaga co najmniej jednego głosu decyduje, a więc jeżeli na kierownika ZOZ-u wybiorą pielęgniarkę, będzie tak jak dzisiaj podejrzewam. Walka idzie nie kto będzie pracował, a kto będzie kierownikiem. Aby tak było poświęcą nawet lekarza ze specjalizacją.

Na szefa placówki ZOZ-u startuje obecny jej szef: lekarz mający uprawnienia specjalistyczne. Pełni obie funkcje jednocześnie i ludziska dobrze się o nim wypowiadają. Mówiąc wprost: jest robotny i ludzki dla chłopów. Zdobyć takiego lekarza to sztuka, spytajcie okoliczne gminy zabiegające o nich od wielu lat.

Na to samo stanowisko startuje pielęgniarka, która była szefem placówki warsztatów terapii zajęciowej w Osinach. Prawdopodobnie musiała ona ustąpić z szefowania na rzecz młodszej koleżanki, która miała mocniejsze „plecy”, a były one aż za torami do Chmielnika.

Takie wieści zebrałem w urzędzie gminy i w okolicznych wsiach w sobotę. Ile prawdy w nich jest, zobaczymy 29 grudnia i kto zostanie wybrany na szefa placówki. Jeżeli stanie się tak jak napisałem, będzie znaczyć iż wieści zebrane pokrywają się z Wielkim Planem Strategicznym „pleców”.

Dlaczego takie wnioski wysnuwam? Ano czytajcie, może nie mam racji ale z punktu widzenia tautologii zdarzenia przyszłe decyzje tak się wypełnią.

Skład Komisji Konkursowej:

1. Maria Łopatowska - przew. komisji i rady gminy, pracuje w Sue Ryder
2. Jadwiga Łopatowska – rodzina, albo „zbieg” okoliczności.
3. Janusz Stępień - szwagier wójta (tak ludzie gadają)…
4. Zbigniew Stępień – mój najmądrzejszy radny, też „zbieżność” nazwisk…
5. Jerzy Kwiecień – nie wiem bliżej kto jest, ale mówi się: kumpel wójta
6. Zbigniew Hołody - lekarz z Pierzchnicy – też z czegoś musi żyć
7. Zdzisław Rękas – „obiektywny” czynnik społeczny Sue Ryder

Tych członków Komisji wiąże jedno – praca w jednostkach społeczno-gospodarczych związanych z gminą, gdzie pracodawcą lub mocodawcą jest wójt. Ot czysty przypadek nie mający związku z żadnymi wyborami szefa ZOZ-u w Drugni i na okolice.

Pielęgniarek w gminie Pierzchnica jest jak naprał i jeżeli ONA wygra, to rozsądek w gminie sięgnie bruku i szkoda rzucać perły przed WIEPRZE. Chłopi w okolicznych wsiach stracą lekarza specjalistę, a zyskają kolejną pielęgniarkę od niczego – przepraszam: od rządzenia w ZOZ-e bez lekarza specjalisty. Brak logiki? Tylko pozornie.

Nie rzecz w tym, aby wydawać pieniądze gminne mądrze i miały one służyć oraz pomagać spracowanemu chłopstwu, ale aby służyły one wypełnianiu podjętych wcześniej zobowiązań bez względu na okoliczności kto je dostaje i w jaki sposób. W końcu to pieniądze „niczyje”…

#88 ~xxyz~

~xxyz~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 08:14:42

drogi asteroidzie!

to co wodnik opisał to chyba prawda ,fakty ,a znimi się nie dyskutuje,może przedsiebiorca nie chce byc Wójtem ,ale rzaądzić napewno chce i korzystac finansowo .nie ma się co tłumaczyć dyrektor jest nielojalny w stosunku do Wójta ,a jak się od niego bierze pieniądze to tak nie powinno być.

o kierownika zozu to sie nie martw,wcześniej była pielegniarka i to Ci nie przeszkadzało.sprawa się sama rozwiąze,bo jeden z kandydatów ma jakieś kłopoty z korupcją w poprzednim miejscu pracy,a to nie służy w konkursie.
jak poprzedni wójt dobierał sobie swoich słusznych kierowników to Ci jakoś to nie przeszkadzało ,a teraz nawet domu starców się czepiasz ,zebyś kiedy tam nie poszedł bo czas szybko leci.

#89 ~wodnik~

~wodnik~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 08:54:28

gościu się doigrał ,będzie parafia Drużykowo koło Szczekocin ,najmniejsza w diecezji.stanie się to w czerwcu przyszłego roku.jeśli wcześniej będzie głupoty gadał to może byc jeszcze gorzej bo może zosatć pozbawiony tego co ma ,a w nic zamian.
zobaczymy co będzie się działo na slubie w dn.31 grudnia.wydawaczowi też odbiło.trzeba nie mieć za grosz krytycyzmu by robic w tych warunkach sylwestra.

#90 ~ula~

~ula~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 09:44:24

Prezentuje prawdziwy i w 100% pewny sposób na dobre dochody. ku memu zdziwieniu zarobiłem (w ciągu jednego miesiąca) 789zł z groszami. zacząlem być bardziej aktywny na tej stronie i polecałem ją innym użytkownikom. Gdy minął kolejny miesiąc na moim koncie było ponad 4x więcej! dokładnie 1943zł z groszami! Sprawdź sam jeśli dalej nie wierzysz pod tym linkiem http://www.20dollars...com/?ref=218528

#91 ~ula~

~ula~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 09:45:01

Prezentuje prawdziwy i w 100% pewny sposób na dobre dochody. ku memu zdziwieniu zarobiłem (w ciągu jednego miesiąca) 789zł z groszami. zacząlem być bardziej aktywny na tej stronie i polecałem ją innym użytkownikom. Gdy minął kolejny miesiąc na moim koncie było ponad 4x więcej! dokładnie 1943zł z groszami! Sprawdź sam jeśli dalej nie wierzysz pod tym linkiem http://www.20dollars...com/?ref=218528

#92 ~czytelnik echa~

~czytelnik echa~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 13:23:21

Czytając Wasze komendarze zauważyć się da, że tak najmniej to chodzi Wam tu o przekształcenie Szkoły w Drugni a o to jak najbardziej "dołożyć" obecnie rządzącym i to zarówno Wójtowi jak i radnym. Opluć,wszystko i wszystkich. Ludzie dopiero wczoraj skończyły się Święta. Szkoły przeksztłaca się w wielu gminach a nawet w wielu się likwiduje niestety w pewnym momencie zaczyna przemawiać ekonomia.

#93 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 14:13:18

Jaka ekonomia. Nim wójt zlikwiduje szkołę, bo to najłatwiej, najpierw niech się spotka z rodzicami i przedstawi im jasno i uczciwie co stracą a co zyskają. Ile zamknięcie tej szkoły przyniesie zysku.

Skoro wójt chce żeby szkołę przejęło Stowarzyszenie, to jak ma starczyć funduszy Stowarzyszeniu żeby prowadzić szkołę skoro gminie nie starcza.

Na postawie znajomej szkoły przejętej przez Stowarzyszenie mogę to wytłumaczyć:
z głową, rozsadnie i oszczędnie należy gospodarować pieniedzmi przeznaczonymi na szkołe: szkoła prowadzona przz gminę jest obświetloną przez całą dobę, ciepła woda w kranach i ogrzewanie, czy jest potrzeba czy nie ma jest nawet w nocy i bez względu na temperaturę na dworze, woda bez sensu leje się ze spółczki czy kapie z kranu ano leje się czasami i kilka dni, nauczyciele nie przywiązują większej wagi do wychowania dzieci,które niszczą ściany ławki, klamki - no to co , przecież to nie za nasze, i można tak bez końca wyliczać, a i czasami sami nauczyciele pozostawiaja wiele do życzenia.

Utworzyć Stawarzyszenie ale stanowisko prezesa zaproponować wójtowi lub rademu.

#94 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 14:15:47

Ty Ula, a kto ty jesteś, homo nie wiadomo - Ula - zarobiłem
Twoja wypowiedź ma się nijak do tematu artykułu

#95 ~obserwator I~

~obserwator I~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 17:04:00

Jaka ekonomia. Nim wójt zlikwiduje szkołę, bo to najłatwiej, najpierw niech się spotka z rodzicami i przedstawi im jasno i uczciwie co stracą a co zyskają. Ile zamknięcie tej szkoły przyniesie zysku.

Skoro wójt chce żeby szkołę przejęło Stowarzyszenie, to jak ma starczyć funduszy Stowarzyszeniu żeby prowadzić szkołę skoro gminie nie starcza.

z głową, rozsadnie i oszczędnie należy gospodarować pieniedzmi przeznaczonymi na szkołe: szkoła prowadzona przz gminę jest obświetloną przez całą dobę, ciepła woda w kranach i ogrzewanie, czy jest potrzeba czy nie ma jest nawet w nocy i bez względu na temperaturę na dworze, woda bez sensu leje się ze spółczki czy kapie z kranu ano leje się czasami i kilka dni, nauczyciele nie przywiązują większej wagi do wychowania dzieci,które niszczą ściany ławki, klamki - no to co , przecież to nie za nasze, i można tak bez końca wyliczać, a i czasami sami nauczyciele pozostawiaja wiele do życzenia.

Obserwatorze II nie podszywaj się pod nick który już raz został użyty na tym forum bo czytelnicy mogą pomyśleć ,że ktoś ma rozdwojenie jażni , a może o to ci chodzi?.Ty chyba nigdy nie byłeś w szkole w Drugni tam nie ma tego o czym piszesz a na czym można zaoszczędzić zmieniając szkołę w społeczną. Oświetlenie; jest w nocy tylko jedna żarówka energooszczędna , woda jest grzana tylko wtedy gdy się jej używa , wszystkie spłuczki działają prawidłowo(znajomy hydraulik robi przeglądy i naprawy gratis jako przyjaciel szkoły-służę nazwiskiem jeśli będzie potrzeba), nie ma zniszczonych klamek , obitych tynków , jest zawsze ślicznie udekorowana na każdą okoliczność przez nauczycieli i te dzieci przez nich nie wychowane jak to napisałeś. Zapraszam zatem do obejrzenia czegoś czym piszesz nie mając o tym zielonego pojęcia. Dopiero nauczyciele w szkole społecznej będą olewać to wszystko o czym piszesz,gdyż nawet grożba zwolnienia nie będzie skutkować bo za jakie pieniądze i ile godzin przyjdzie im pracować , bo tylko na ich pensjach można zaoszczędzić aby czesne wystarczyło bo w XXI wieku woda, energia i ogrzewanie jest potrzebne w obu typach szkół.Dobrym pomysłem w całym tym twoim wywodzie jest może stanowisko prezesa stowarzyszenia dla wójta lub radnego, wtedy czym prędzej chcieliby powrotu do szkoły publicznej."Czytelniku Echa" tu nie ma opluwania wójta i radnych tylko merytoryczna krytyka, bo to że w innych gminach likwiduje się lub przekształca szkoły nie jest żadnym wyznacznikiem i pokaż mi jeden przykład gdzie zrobiono to w przypadku gdy w gminie są dwie szkoły at ma miejsce u nas.W naszym wypadku ekonomia nie jest na pierwszym ani nawet drugim czy trzecim miejscu,na pierwszym jest polityka i zemsta tych ktorzy są lub byli wójtami i radnymi

#96 ~obserwator I~

~obserwator I~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 17:22:01

A tak z ciekawości zapytam Obserwatorze II dlaczego nie podszywasz się pod nicki wodnika , kola ,xxyz ,bo oni nie krytykują pomysłu szkoły społecznej , może to ty jesteś kolą,wodnikiem , xxyz obyś nie dostał rozdwojenia jażni i nie przestał być człowiekiem. Pozdrawiam.

#97 ~nikola~

~nikola~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 07:39:42

pomóżcie mi bo nie moge zrozumieć co ztymi obserwatorami,skąd ich się tyle wzieło?i gadają podobnie.gorzej jak się włądzy ten z przed pięciu lat z gazetki to bedize cyrk.

#98 ~xxzy~

~xxzy~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 15:21:04

Obserwatorze pierwszy !

nie krytykuje szkoły spolecznej bo zmiany w sprawie jej rodzaju wcale mnie nie obchodza jest mi obojętne i nie trzeba sie doszukiwać podobienstwa z innymi.
nie ukrywam żę w całej rozciągłości popieram Wójta i widze że są osoby które chcą wykorzystać sprawe szkoły
,aby dołożyć Wójtowi

#99 ~gajusz~

~gajusz~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2011 - 09:16:27

Wielka wojna o szkołę w Drugni. Wielka wojna o szkołę ? Tytuł powinien brzmieć "Wielka wojna o władze". Bo szkoła to tylko pretekst żeby banda z Łopacińskim na czele przejęła władze w Pierzchnicy. A po przejęciu władzy pierwsza co zrobi nowa władza to czystki w urzędach. I oczywiście nie odbędzie się znowu bez spraw sądowych o przejęcie władzy w fundacjach pozarządowymi aby obsadzić je własnymi poddanymi.

#100 ~Maniek z okolicy~

~Maniek z okolicy~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2011 - 11:17:38

Wielka wojna o szkołę w Drugni. Wielka wojna o szkołę ? Tytuł powinien brzmieć "Wielka wojna o władze". Bo szkoła to tylko pretekst żeby banda z Łopacińskim na czele przejęła władze w Pierzchnicy. A po przejęciu władzy pierwsza co zrobi nowa władza to czystki w urzędach. I oczywiście nie odbędzie się znowu bez spraw sądowych o przejęcie władzy w fundacjach pozarządowymi aby obsadzić je własnymi poddanymi.

- uwarzajta ludzie bo jak bedzie WOJNA o wadze to przyjedzie ORMO to wos spałuje i spasifikuje- no

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych