Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

1336 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 21:13:23

to może wróci do mleczarni...

#62 ~Młody~

~Młody~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 22:59:40

Dzieciom nic się nie stanie, wiem to z doświadczenia. A najbardziej boją się nauczyciele, bo albo będzie ktoś zwolniony, albo będzie pracował na część etatu przy 30-to godzinnym pensum dydaktycznym. No i oczywiście żal stracić przywileje płynące z Karty Nauczyciela, bo i podwyżek zapewnionych w rozporządzeniu nie będzie, trzynastek, nie wiadomo co z wakacjami, feriami, przyzwyczajeni do dobrego, to i żal z ręki wypuścić. Ale chętnych do pracy nawet w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie nie brak.
Ewentualny przyszły organie prowadzący - nie daj się zmanipulować nauczycielom.

#63 ~Tabaaluga~

~Tabaaluga~
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 23:34:51

Witam ja odnośnie wypowiedzi kropki. Nie sądzę żebyś chciała aby twoje siedmioletnie dziecko dojeżdżało codziennie do szkoły po 12 km. Wójt chce zamknąć szkołę w Drugni bo w ten sposób zamierz zemścić się na mieszkańcach tej wsi. Jak dla mnie nie podał żadnego merytorycznego powodu dla którego mógł by ją zamknąć. Bo co to jest kilka tysięcy wydanych dla dobra dzieci. Mógł by ich poszukać gdzie indziej ale swojego się nie rusza.Fajnych radnych mamy w gminie większa połowa z nich nie ma własnego zdania tylko są pod dyktando wójta. Likwidujemy! to likwidujemy. Ludzie obudźcie się.

#64 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2011 - 16:01:46

co za głupoty tu piszecie ludzie opamiętajcie się żadnej likwidacji nie będzie tylko przekształcenie a to jest już wielka różnica nie ucierpi na tym żadne dziecko ani żaden rodzic. na pewno rodzice nie będą nic do szkoły dokładali więc jest wszystko w należytym porządku.

#65 ~xxyz~

~xxyz~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2011 - 12:01:48

do Obserwatora
Widze ,ze go nienawidzisz bo nie umiesz racjonalnie mysleć:
1.Jak można posądzć strąka o to że został wmanewrowany ,zmuszony do byvcia Wojtem ,dlaczego tak go obrażąsz przecież to wykształcony i ambitny człowiek,ojciec rodziny ,który biorąc to stanowisko che pracować dla dobra wspólnego.nie martw się po odejsciu kiedyś znajdzie jak zatorski dobrą prace bo jest fachowcem,nie tak jak wydawacz darów który uczepił się gminy bo roboty nie może znależć.
2.dlaczego twierdzisz że ztorski nie jest lojalny i honorowy.jest lojalny swoim ideaałom,chociaż masz odmienne,honorowy poszedł do pracy poza gmine i nie żebrze o stanowisko.nie samolub bo pracuje w naszj gminie społecnie.zobacz jak 15 grudnia ponad 100 ludzi zgotowało mu owacje na stojąco za jego prace wieloletnią na rzecz gminy.nawet na zewnątrz w województwie i dalej go docenili ,a ty takie głupoty opowiadasz.
3.co się czepiasz o niego o Drugni,czy ona jest pępkiem swiata dla niego ,przecież wybudował Wam oczyszczalnie wodciągi ,kanalizacje i pięknie wyremontował szkołe to w nagrode opluwacie go bez końca.

#66 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2011 - 14:36:50

do Obserwatora
Widze ,ze go nienawidzisz bo nie umiesz racjonalnie mysleć:
1.Jak można posądzć strąka o to że został wmanewrowany ,zmuszony do byvcia Wojtem ,dlaczego tak go obrażąsz przecież to wykształcony i ambitny człowiek,ojciec rodziny ,który biorąc to stanowisko che pracować dla dobra wspólnego.nie martw się po odejsciu kiedyś znajdzie jak zatorski dobrą prace bo jest fachowcem,nie tak jak wydawacz darów który uczepił się gminy bo roboty nie może znależć.
2.dlaczego twierdzisz że ztorski nie jest lojalny i honorowy.jest lojalny swoim ideaałom,chociaż masz odmienne,honorowy poszedł do pracy poza gmine i nie żebrze o stanowisko.nie samolub bo pracuje w naszj gminie społecnie.zobacz jak 15 grudnia ponad 100 ludzi zgotowało mu owacje na stojąco za jego prace wieloletnią na rzecz gminy.nawet na zewnątrz w województwie i dalej go docenili ,a ty takie głupoty opowiadasz.
3.co się czepiasz o niego o Drugni,czy ona jest pępkiem swiata dla niego ,przecież wybudował Wam oczyszczalnie wodciągi ,kanalizacje i pięknie wyremontował szkołe to w nagrode opluwacie go bez końca.

"Wam", Drugnia to "wy", a kto jest "my"? Szacunek dla Pana Zatorskiego - dużo zrobił dla gminy. Ale przez tyle lat rządów trzeba jednak coś zrobić.Nie jesteśmy pępkiem, ale od lat ciągle się tu zabiera i sprzedaje. Ktoś pewnie kiedyś obliczy ile z wiosek z obwodu szkoły zabrano, a ile zapłacono podatków. Mamy Lasy Państwowe, kamieniołomy, cegielnię, sklepy. Na sesji dowiedzieliśmy się również, że na każdego mieszkańca spływa subwencja rządowa. Takim wpisem dzielisz, więc nie oskarżaj innych o dzielenie.

#67 ~kolo~

~kolo~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 11:56:33

"Wam", Drugnia to "wy", a kto jest "my"? Szacunek dla Pana Zatorskiego - dużo zrobił dla gminy. Ale przez tyle lat rządów trzeba jednak coś zrobić.Nie jesteśmy pępkiem, ale od lat ciągle się tu zabiera i sprzedaje. Ktoś pewnie kiedyś obliczy ile z wiosek z obwodu szkoły zabrano, a ile zapłacono podatków. Mamy Lasy Państwowe, kamieniołomy, cegielnię, sklepy. Na sesji dowiedzieliśmy się również, że na każdego mieszkańca spływa subwencja rządowa. Takim wpisem dzielisz, więc nie oskarżaj innych o dzielenie.

#68 ~kolo~

~kolo~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:01:08

Do XXYZ ja byłego Z. nie nienawidzę ,ale jest mi go po prostu żal bo człowiek który żyje nienawiścią do innych i nie może Drugni zapomnieć porażki z przed pięciu lat jest żałosny. Wiem jedno że takie zachowania kiedyś uderzą w ich wyrazicieli, a Strąka jako człowieka jest mi naprawdę szkoda , bo został w to wójtostwo wmanewrowany ,wręcz zmuszony przez Marka i jemu podobnych. Marek zawsze myśli o kilka lat do przodu a Staś po skończonym wójtowaniu nie bardzo może wrócić do Fundacji bo jego miejsce jest już zarezerwowane i to nie dla Darka.A ty zanim staniesz w obronie Marka
to zapamiętaj sobie jeśli go nie znasz to nie jest człowiek lojalny i honorowy to samolub taki co to "po trupach do celu"i nie lubi się niczym z nikim dzielić, ale ty "jesteś młody i jeszcze rośniesz" więc wybaczam ci twoją ślepotę i brak własnego rozumu.

Ja mam pytanko do autora tej wypowiedzi, jeśli nie Darek M. to kto miałby być prezesem Fundacji Pan Strąk odpada ok a masz jakiegoś swojego kandydata, czyżby Pan M. miał wrócić>???

#69 ~kłusownik~

~kłusownik~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:38:59

Zlikwidować zwolnić kto za to będzie płacił utrzymywał remontował gmina jest gminą skromną ale godną i trzeba zmiany ewentualne odsetki przekazać naszemu proboszczowi myśle ,że bedzie zadowlony z takiego przebiegu sytuacji :)

#70 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 16:11:03

Do XXYZ (dziad swoje ,baba swoje) spokojnie poczekajmy może trzy lata może mniej i zobaczymy czy Staś tak prędko znajdzie pracę(chyba że w Pińczowie),a co do lojalności i honoru pana Z.to ty chyba z księżyca w zeszłym tygodniu spadłeś stąd twoja niewiedza albo należysz do jego przybocznych.Jesli Marek zostanie człowiekiem roku bo w ubiegłym nie mógł z wiadomych przyczyn , a następny będzie dla gminnego hydraulika od wodociągów lub cywilnego księdza to będzie go oklaskiwać więcej niż 100 osób bo wstęp na tą uroczystość jest wolny tylko ile z tego szczerze .Pewnie że Drugnia nie jest pępkiem świata, ale i Pierzchnica i Skrzelczyce też nie , a o wodociągu i kanalizacji lepiej przemilcz. Szkoła w Drugni pewnie do dziś nie byłaby remontowana gdyby nie plany z nią związane , których nie udało mu się zrealizować w 2001r stąd zmuszenie Stasia do kandydowania gdyż sam nie miałby szans aby dokończyć dzieło jego rękami i zemścić się na Drugni za wysadzenie go po dwudziestu latach z fotela. Do Fundacji na pewno nie wróci M. którego miałeś na myśli a ktoś od Z.którego nie masz na myśli.

#71 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 16:26:12

Jeszcze do XXYZ ,ja nie obrażam Stasia bo to dobry człowiek ale trochę się chyba pogubił albo za bardzo zaufał panu Z., ale jest mi go szczerze żal bo kiedyś przekona się o lojalności i zostanie sam .Część dotycząca Fundacji to odpowiedz dla "kola"

#72 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 21:05:53

Jeszcze do XXYZ ,ja nie obrażam Stasia bo to dobry człowiek ale trochę się chyba pogubił albo za bardzo zaufał panu Z., ale jest mi go szczerze żal bo kiedyś przekona się o lojalności i zostanie sam .Część dotycząca Fundacji to odpowiedz dla "kola"

zauzcie stowazyszenie i niech stowaztszenie prowadzi szkołe u nas chcieli zlikfidowac szkołe załozylismy stowazyszenie i rodzice i dzieci sa zadowoleni bo za szkołe sie nie płaci sa darmowe wycieczki z funduszu socjalnego lekcje darmowe z jezykow uczacy nauczyciele zarabiaja lepiej sa rowniesz minusy nie ma karty nauczyciela czyli nauczyciel pracuje 40 godzin a nie jak w zwykłej szkole 18 nie ma feri a urlop jest 26 dni a szkoła oktorej pisze to BRUS koło jedrzejowa warto tu przyjechac ipopytac chetnie weam pomozemy :)

#73 ~kolo~

~kolo~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2011 - 22:26:31

"...Pewnie że Drugnia nie jest pępkiem świata, ale i Pierzchnica i Skrzelczyce też nie , a o wodociągu i kanalizacji lepiej przemilcz. Szkoła w Drugni pewnie do dziś nie byłaby remontowana gdyby nie plany z nią związane , których nie udało mu się zrealizować w 2001r stąd zmuszenie Stasia do kandydowania gdyż sam nie miałby szans aby dokończyć dzieło jego rękami i zemścić się na Drugni za wysadzenie go po dwudziestu latach z fotela. Do Fundacji na pewno nie wróci M. którego miałeś na myśli a ktoś od Z.którego nie masz na myśli. "....

Idąc tym tropem można by powiedzieć że w zamysłach założycieli jej było późniejsze zlikwidowanie jej no a prąd dociągnięto by warsztatom terapii zajęciowej w Osinach mogło się lepiej pracować w .. Drugnii. A jeśli by nie wyremontowano szkoły w Drugnii pewnie mieszkańcy by mówili że wszędzie remonty a u nas Gmina niczego nawet szkoły nie chce dla dzieci naprawić, upiększyć przez te 20 lat rządów M.Z.

Jeżeli chodzi o Fundację:
myślałem teraz, że może Pan K. jedyna opcja ale z tego co wiem ma dobrą posadę gdzie indziej ,a swoją drogą obecny prezes Fundacji moim zdaniem wydaje się być dość właściwą osobom na tym stanowisku znający ją od samego początku i dla niej pracujący ciągle,w pełni raczej wypełniając swoje obowiązki chyba nawet z nawiązką.

Co do "Ludzi roku" to staram się nawet nie komentować bo są to zazwyczaj osoby mało trafione moim zdaniem a już wyróżnienia innych jeszcze to w ogóle zazwyczaj nie porozumienie .

Jeśli zaś chodzi o zmuszanie Pana S. do kandydowania dajcie spokój facet mógłby jakby tylko chciał pracować spokojnie gdzie indziej niekoniecznie w Pińczowie sądzę, że za podobne pieniądze jak tu w Pierzchnicy spokojne w Kielcach, a miałby więcej spokoju. Ale gdy wszyscy ludzi mający trochę oleju w głowie wyjadą przeprowadzą się gdzie indziej to na szerszą skalę dojdziemy do wniosku, że ten kraj nie jest Nam potrzebny lepiej żyć pod zaborem. będzie nam w tedy SUPER.

#74 ~Nolwen~

~Nolwen~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2011 - 01:03:44

Zamknąć , zniszczyc lub sprzedać za grosze to jest droga do poprawienia i tak juz zlej sytuacji w tych rejonach .Mieszkańcy Drugni mają prawo walczyć o tę szkołę bo kazdy z nich wlozyl tam swoją ,,cegielkę,, a gmina się rządzi w najlepsze .Pytam dlaczego nikt sie nie liczy ze zdaniem mieszkańców ,czy to jest WŁASNOŚĆ PANA WÓJTA? Jak większość rządzących gminami robi tak aby jemu bylo dobrze ,nie pomyslal o dzieciach wyczekujących i marznących na autobus o bardzo wczesnej porze (zwlaszcza w okresie zimowym)bo i po co? jego dzieci tam nie bedą marzly .Myslę ze mieszkancy Drugni i okolic powinni tę sprawe naglosnić jeszcze bardziej ,tu chodzi o wasze dzieci - nie odpuszczajcie bo urzednicy ,wasze sprawy maja daleko w nosie . POWODZENIA

#75 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2011 - 01:51:43

Dzieciom nic się nie stanie, wiem to z doświadczenia. A najbardziej boją się nauczyciele, bo albo będzie ktoś zwolniony, albo będzie pracował na część etatu przy 30-to godzinnym pensum dydaktycznym. No i oczywiście żal stracić przywileje płynące z Karty Nauczyciela, bo i podwyżek zapewnionych w rozporządzeniu nie będzie, trzynastek, nie wiadomo co z wakacjami, feriami, przyzwyczajeni do dobrego, to i żal z ręki wypuścić. Ale chętnych do pracy nawet w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie nie brak.
Ewentualny przyszły organie prowadzący - nie daj się zmanipulować nauczycielom.

A Ty jeżeli masz dzieci uczące się to przygotuj się na sprzątanie, malowanie sal lekcyjnych, naprawy i remontowanie szkoły, bo z subwencji na pewno tego nie zrobisz.

#76 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2011 - 02:03:58

Racja, wydatki na szkołę to nie tylko wypłata nauczycieli, z czego będzie utrzymywany budynek, kupowane wszystkie potrzebne rzeczy. Gminie brakowało pieniędzy a stowarzyszeniu będzie starczać na wszystko. Nawet jak nauczyciele będą pracować 12 miesięcy i po 40 godzin, to przecież pieniędzy na szkołę aż tak nie przybędzie.

#77 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2011 - 09:44:59

DO "kola" gdyby nie zamysły Marka Z. co do szkoły w Drugni to może coś tam byłoby robione aby się nie zawaliła i nic ponad to.Fundacja:Szukaj bliżej Marka bo K. to trochę za daleko. O Darku mówisz "wydaje się być dość właściwą osobą" \, a to znaczy prawie dobrą osobą na tym stanowisku , ale "prawie czyni wielką różnicę" Nie myśl że mądrzy ludzie to tylko ci którzy skupiają się wokół Marka , bo jest jest wielu mądrzejszych i szlachetniejszych nie zamierzających wcale stąd wyjeżdżać botu się z powodzeniem realizują dla dobra swojego i innych zgodnie z hasłem Stasia "bo jestem stąd i mi zależy" , tylko ,że im zupełnie inaczej niż jemu i Markowi.Więcej z tobą nie będę polemizował bo widzę , że jesteś z mocniejszego betonu niż posadzka w " Sue Ryder" .

#78 ~xxzy~

~xxzy~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2011 - 14:27:20

obserwator !
nie będe z Tobą polemizował bo nienawiść do ż. i Wójta przesłoniła Ci zupełnie rozum.jak niemasz argumentów to stawiasz pytajnik /np.wodociągi ,kanalizacja /i niech czytelnikk się domyśla?że co po to robił ?na pewno na złość ludziom ,bo muszą płacić za wode i ścieki.nadal obrażąśż Wójta ,a Z. to już szkalujesz że jest intrygantem prawie czarodziejem,a dodatkowo podważąśż kwalifikacje Prezesa.Wydawaćż darów to w ubiegłej kadecji zrobiłby z Tobą krótko ,sąd o zniesławienie ą wczesniej prokurator i pozamiatane.
na szczescie wyminiani ludzie to szlacheni i kompetentni.godni tych stanowisk które pełnią nie bój się o ich przyszłą prace ,dadza sobie rade.Drugnia jeśli tak będzie postępowac to tylko straci.rzuca sie jak pchła na łańcuchu. a jest tylko malutka do całej gminy.

#79 ~Asteroid~

~Asteroid~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2011 - 19:14:13

Drogi Kolo czy jak tam Koło

Nie wiem czy jesteś naiwny, czy też wierzysz w ludzi-człowieczków roku.
Ich wybiera się na polecenie luba za "drobną" opłatą. W słusznej gazetce pana WL i opłaconych sługusów-pismaków
człowiekiem roku lub tak jak ja mówię: Barankiem Roku wybiera się ludzi ustawionych na polecenie
jakiegoś tam biskupa, prezydenta miasta, redachtora nacelnego lub grupy łustawcuw.
Potem, daje się ludziom pod głosowanie. Czy to ważne kto i jak głosował, jak myślisz? Nie!
Cłowieckiem roku zostaje się zanim ktokolwiek wie łopróc tych, któzy podjęli juz decyzyję - KTO! Chwytas juz?
Taki jest mój pogląd na tych ludzików "roku".

A tero do meritum

Ty naprawdę jesteś prostszy niż konstrukcja cepa, jeśli wiesz co to za nazędzie. Gdzie ty widzisz nienawiść u "obserwatora ", nie ubliża ludziom, ale opisuje ich takimi jacy są. P. Wójta naprawdę i szczerze żałuje, iż dał się tak wkręcić, widzi to sporo ludzi nawet z jego otoczenia. Ty chyba jesteś wyjątkiem, więc jeśli chcesz podam ci adres dobrego okulisty.

Nie wiem co miał na myśli pisząc: abyś przemilczał wodociągi i kanalizację. Moze ktusik "psy" tej inwestycyji wybudowoł se dom jak dla starego cłeka, albo zarobieł za dodatkowe roboty i nic nie zrobieł - nie wiem, oj nic nie wiem. Ludziska ruzne głupoty gadajo i jak na wsi nasej: gówno - to tyz prowda. Pewne jest jedno, ludzie nie są źli że mają wodę, ale ciągle pytają dlaczego tak drogo i czy dobrze zrobiono?! Może gdyby mieli pieniądze to odkryliby nieco wodociągu i sprawdzili jak jest naprawdę? Jak myślisz -zgodnie ze sztuką?

Nigdzie też nie pisze ON, że Drugnia jest najważniejsza, ale tam też są ludzie którzy bardziej się z gminą utożsamiają niż inni opier-da-cze wiszący stale u czyjejś klamki, a że pozostali walczą o swoje to chwała im za to.

O prezesie Fundacji ty napisałeś, że jest dość właściwą osobą, a to nie znaczy, że właściwą i to wytknął ci "obserwator" z właściwą sobie ironią zaczerpniętą z reklamy piwa, ale to zbyt eteryczne dla ciebie..

Rzadko wypowiadam się na łamach forum, czy innych wiadomości z naszej wsi. Ale czasami to i coś napiszę - uprzednio obserwując ludzkie wpisy. Zauważam jedno i to mnie bardzo niepokoi: za dużo wszystkiego kręci się wokół Domu Starców. Za dużo przy tym Rady Gminy i dziwnej przychylności Wójta. Nos mam nie od parady i jeżeli mnie coś śmierdzi - to coś śmierdzi wokół zagadnienia.

Czekam na Waszą dalszą polemikę - jest co czytać i jest co myśleć. Mam nadzieję, że bronisz ich tak od siebie, a nie za drobne apanaże.

I co na to mój kochany Kołowrotku, czy jak ci tam...

#80 ~:/~

~:/~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2011 - 21:39:51

no i zamurowało!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych