Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wciąż wierzą, że Michał wróci... :: zobacz komentowany artykuł

156 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~kolega~~

~~kolega~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 17:23:20

Jestem kolegą zamordowanego Michała. Wiem, że wszystkiemu winna jest dziewczyna, która namówiła tych chłopaków do tego czynu, nie ciesząca się dobrą opinią wśród wszystkich. Była tam z nimi, wszystkiemu się przyglądała i nawet nie jest oskarżona o nieudzielenie pierwszej pomocy. Ciekawe dlaczego. Czyżby tylko pieniądze rządziły światem?Naprawdę mnie nie mieści się to wszystko w głowie...

#2 ~~koleżanka~~

~~koleżanka~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 17:40:55

Jestem koleżanką zamordowanego Michała....Znałam go od dziecka.To był najgrzeczniejszy chłopak jakiego znałam.....Nie przeklinał nie nadużywał alkoholu nie wdawał się w kłótnie i nigdy nawet nikomu żle nie życzył.....Takiego syna chciałaby mieć każda matka.....Nie rozumiem dlaczego sprawcy nie zostali ukarani....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!W taki sposób dajemy przyzwolenie przestępcom na ZABIJANIE!Czy dziś liczą się tylko pieniądze i UKŁADY???Nadal nie wierze w taką "SPRAWIEDLIWOŚĆ"!

#3 ~łukasz~

~łukasz~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 19:00:25

znalem Michala od malego mieszkalismy blisko siebie::bardzo dobry i grzeczny chlopak..ideal kolegi::nic go nam juz nie wroci ale nigdy go nie zapomnimy:::taki dobry mlody chlopak, a zabojcy na wolnosci !!ludzie co to za sprawiedliwosc!!!!!!!! chlopaka nie ma a ci sku***syni chodza po miescie!!!!!

#4 ~Adrian Kawa~

~Adrian Kawa~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 19:02:25

Byłem kolegą Michała byliśmy z tej samej paczki chłopaków.Był to dobry kolega zawsze można było na niego liczyć w każdej sprawie,zawsze uśmiechnięty,uprzejmy ,kulturalny więc nie rozumiem dlaczego on musiał zginąć nigdy nikogo nie zaczepiał ,nie był agresywny,nigdy nie widziałem go pijanego chociaż znaliśmy się od "zawsze" i codziennie miałem z nim kontakt.Proszę o surowe ukaranie tych co zabili ,nie chcę zemsty tylko sprawiedliwości no bo jeśli ludzie zabijają bez powodu to ten świat jest chory!

Adrian Kawa

#5 ~~Koleżanka~~

~~Koleżanka~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 19:02:44

i to jest sprawiedliwosc ?? Chłopak nie żyje a oni łażą sobie bezkarnie po ulicach . Nawet nie przejmą się tym co czują rodzice ;//

Z E R O sprawiedliwości ;///

#6 ~~kolezanka~~

~~kolezanka~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 19:06:54

Byłam dobrą znajomą Michała. Bardzo duzo spedzałam z nim czasu po tej tragedii do tej pory nie mogę dojść do siebie. Taki spokojny chłopak jak Michał i taką musiał ponieść kare przez bande gówniarzy, mam zal równiez do dziewczyny będącej na miejscu tego zdarzenia. Czego ona nie zadzwoniła po pomoc dlaczego nie pomogła Michałowi?? Na to pytanie juz nigdy nie uzyskamy odpowiedzi. Juz nigdy nie będzie tak jak było wczesniej. Z tego co wiem michał pisał z tą oto dziewczyną . Podobała mu sie nie powiem . Pewnego dnia dziewczynie nie pasowało, że chlopak do niej pisze ... i napisała mu na gg albo w smsie, ze ona tak tego nie zostawi .. nie wiem czy ona w tym momencie mu groziła czy co ? Nie spodobało mi się to zupełnie. Michał miał do mnie garstkę zaufania i mi o tym powiedział . Tragedia poprostu tragedia . Nikomu nie zycze czegoś takiego. NAwet najgorszemu wrogowi:((

#7 ~~kolega~~

~~kolega~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 19:09:27

Ci co to zrobili powinni zostac surowo ukarani razem z ta dziewczyna która z nimi była. Niech wkoncu zapanuje SPRAWIEDLIWOŚĆ.

#8 ~~Prawda~~

~~Prawda~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 19:16:02

Pieniądze żadzą światem, żądziły i żądzic beda... wszędzie tylko korupcja, skorumpowana biurokracja, sądownictwo, administracja , policja... jestem przekonana , że i w tej sprawię główną, znaczaca rolę odegrały pieniądze... to nie jest sprawiedliwośc, żaden wyrok w tej sprawie nie będzie sprawiedliwy dlaczego?? bo bedzie przekupiony...8 października to będzie dzień prawdy dla mnie i dal Waas wielu. ta sprawa nurtuje od początku... Michałowi życia nic nie przywróci, przeznaczenie tym razem nie zostalo oszukane...ale mam nadzieje, że w kwesti tych 3 chłopaków równieżz nie zostanie i odpowiedzą przed sądem za czyn, karalny czyn...
Michał był dobrym chlopakiem, nie wątpię w dobroc tych 3 , ale akt który okazali, nie zalicza się do kanonu czynów poprawnych...
rodzice Michala, siostra , brat i reszta rodziny są traktowani na forum jak przestępcy!!!!!!!!!!!! za to, że walczą o sprawiedliwośc??.... Może ktoś tu się boi konsekwencji tej sprawiedliwosci...
Układy układziki wszędzie, kolesie przyznalis ię do pobicia ze szczegółami... wobec tego dostaną mniejszy wyrok...PROSTE( jak w amerykańskim filmie)... Widziałam wszystkich trzech na ulicach naszego miasta... Spokojni, poprawni, mili... jednak jeśli w Polsce mamy czynnie działające prawo to pokażcie Nam PANOWIE i PANIE , ADWOKACI, SĘDZIOWIE itp, itd w tej SPRAWIE, że PRAWO JEST PRAWEM i ŻE ZA KAŻDY KARALNY CZYN < SPRAWCA/Y PONIOSĄ ADEKWATNE KONSEKWENCJE I ZOSTANĄ SKAZANI ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM

Wszytskim mieszkańcom Ostrowca należy się SPRAWIEDLIWOSC

#9 ~grzesiek~

~grzesiek~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 19:24:38

Michała znałem od zawsze,mieszkaliśmy w jednym miejscu, razem z innymi kolegami spedzalismy z nim mnostwo czasu.byl milym, spokojnym i pomocnym kolega, zawsze mozna bylo na niego liczyc, nikogo nie zaczepial nikomu nie zyczyl zle, byl dal wszystkich wzorem do nasladowania, tego co sie stalo nie moge zrozumiec jak mozna tak potraktowac drugiego czlowieka?to sie po prostu nie miesci w glowie. zabojcy sa wypuszczani na wolnosc i gdzie tu jest sprawiedliwosc??, jak teraz mozna bezpiecznie chodzic po ulicach naszego miasta?tego co sie stalo juz niestety nie odwrocimy ale zadbajmy o sprawiedliwosc, aby winni zostali ukarani. Michała juz nie odzyskamy ale zawsze bedziemy go pamietac

#10 ~~Agnieszka~~

~~Agnieszka~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 19:35:03

Nie przywrócimy życia Michałowi, WOŁAJMY o sprawiedliwośc do nieba, bo człowiek , człowiek...jest istotą odtrąconą w tym świecie, w świecie w którym żadzi pieniądz... Sprawaa Michala powinna byc juz dawno, zamknięta, serce matki powinno wspominac syna a nie ciągle domagac się wyroku.Myślę, że w tym postępowaniu nie zostalo zrobione wszystko tak jak się należy, zostały pominięte fakty, ogólnie cala sprawa jest zmarginesowana... Nikt nie zwraca uwagi na uczucia rodziny Michała, która została zrównana z ziemia, zastraszana, upokarzana...STRASZNE... Żadnej pomocy, mam wrażnie , że Organ Prowadzący sprawę omija sprawiedliwosc... czy takich ludzi w sądownictwie potrzebujemy?...NIE

mam nadzieje, że po 8 październia przeczytam artykuł , w którym czarno na białym będzie napisany GODNY WYROK dla sprawców śmierci Michała

#11 ~~koleżanka~~

~~koleżanka~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 19:42:47

Piszecie o Michale, ze to był spokojny, cudowny chłopak. Owszem, może tak, zresztą teraz nawet nie wypada mówić o nim nic innego.
Ale ja jestem koleżanką tych chłopaków i oni też sa mili, pomocni, zawsze pomogą, pogadają, doradzą. Nie możecie ręczyć za Michała, że to nie jego wina tak samo jak ja nie mgoę reczyć za moich kolegów. Stało się źle, zginął chłopak któy powinine teraz żyć ale nie nazywajcie ich zabójcami którymi tak naprawde nie są. Wszyscy znaleźli się w niewłaściwym miejscu i o niewłaściwej porze. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. A skoro zostali wypuszczeci to znaczy że nie to są to jakieś bandziory tylko normalne chłopaki jak wszyscy którym wydarzył się wypadek. Bo to był wypadek, nie zaplanowane morderstwo z premedytacją.

#12 ~Znajomy~

~Znajomy~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 20:22:27

Piszecie o Michale, ze to był spokojny, cudowny chłopak. Owszem, może tak, zresztą teraz nawet nie wypada mówić o nim nic innego.
Ale ja jestem koleżanką tych chłopaków i oni też sa mili, pomocni, zawsze pomogą, pogadają, doradzą. Nie możecie ręczyć za Michała, że to nie jego wina tak samo jak ja nie mgoę reczyć za moich kolegów. Stało się źle, zginął chłopak któy powinine teraz żyć ale nie nazywajcie ich zabójcami którymi tak naprawde nie są. Wszyscy znaleźli się w niewłaściwym miejscu i o niewłaściwej porze. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. A skoro zostali wypuszczeci to znaczy że nie to są to jakieś bandziory tylko normalne chłopaki jak wszyscy którym wydarzył się wypadek. Bo to był wypadek, nie zaplanowane morderstwo z premedytacją.

jedna wypowiedź mowiąca cokolwiek sensownego. Sprawiedliwością dla was byłoby ukaranie ich dlatego ze jak tu 'koleżanka' napisała znaleźli się w niewłaściwym miejscu i czasie? nikt tego nie planowal. wiadomo ze wypada teraz mówić jaki to Michał był cudowny i wogóle bez skazy. Kto powiedział że nie ma sprawiedliwości i wszystko jest za pieniądze poustawiane? niech idzie i spróbuje przekupić sędziego.

#13 ~~koleżanka~~

~~koleżanka~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 20:27:46

"zresztą teraz nawet nie wypada mówić o nim nic innego." pozwolę sobie zacytować jedną z osób wypowiadających się na tym forum. Nie wiem kim jesteś, ale wiem na pewno, że wszyscy Ci ludzie piszą tak o Michale nie przez grzeczność, żeby wszystko wyglądało ładnie pięknie i kolorowo tylko przez to że tak było naprawdę. Sama znałam Michała od dawna i trudno mi pisać o nim w czasie przeszłym "znałam". Był on naprawdę dobrym i uprzejmym kolegą. I do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego go już nie ma i dlaczego to właśnie on poniósł w swym życiu największą karę czyli śmierć. Nie mogę także zrozumieć tego co kierowało tą dziewczyną i jej kolegami. I tu po raz drugi posłużę się cytatem "nie nazywajcie ich zabójcami" i mam pytanie jak inaczej nazwać ludzi, którzy zabili drugiego i co najważniejsze NIEWINNEGO człowieka. Mam nadzieję że oprawcy Michała dostaną odpowiednią karę za to co zrobili. Bo jak na razie to światem rządzą układy i pieniądze, a gdzie tu jest miejsce na SPRAWIEDLIWOŚĆ? Ale mam nadzieje że znajdzie się chociaż jeden wyrozumiały sędzia i wyda odpowiedni wyrok w tej sprawie. Według mnie ta dziewczyna także powinna odpowiedzieć za to co się stało bo gdyby nie ona to Michał byłby teraz wśród nas i cieszyłby się życiem.

#14 ~bartekk~

~bartekk~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 20:28:28

Jak Ci, którzy postują, również byłem kolegą Michała i znałem go od dziecka. Najlepszy kolega z rodzinnej miejscowości. Lubiany, otwarty dla wszystkich,sympatyczny. Kiedy tylko przyjeżdżałem do kolegów to zawsze szło się "po Michała". Niestety już tak nie będzie. Lecz czasu się nie cofnie... Musimy wszyscy żyć dalej z myślą, że z Michałem spotkamy się dopiero po drugiej stronie, lecz zapewne każdy z Nas chciałby też żyć z myślą, że ci którzy są zdecydowanie i bez wątpienia winni śmierci Michała otrzymają w pełni zasłużony wymiar kary. Może prokuratura i inne ograny zrozumieją przez co przechodzą najbliżsi Michała i wyda SPRAWIEDLIWY WYROK! Wyrazy współczucia dla rodziny mojego Kolegi.

#15 ~znajomy~

~znajomy~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 20:45:32

Oni nie mają osądzać co czują rodziny jednej lub drugiej strony ... tylkostwierdzić fakty. a fakt jest taki ze on uderzyłem się głową w kamien.

Znam ich troche czasu i moge powiedziec ze sa bardzo mili, a fakt że stało się co się stało... ktoś już o tym wspomniał wszyscy byl pod wpływem alkoholu, niestety, nawet Michał który wg. kogos kto spedzal z nim bardzo duzo czasu, nigdy nie widział go pijanego.

Chce się zapytać dlaczego sadzicie że tu brały udział pieniądze?

#16 ~~koleżanka~~

~~koleżanka~~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 20:57:27

Oni nie mają osądzać co czują rodziny jednej lub drugiej strony ... tylkostwierdzić fakty. a fakt jest taki ze on uderzyłem się głową w kamien.

Znam ich troche czasu i moge powiedziec ze sa bardzo mili, a fakt że stało się co się stało... ktoś już o tym wspomniał wszyscy byl pod wpływem alkoholu, niestety, nawet Michał który wg. kogos kto spedzal z nim bardzo duzo czasu, nigdy nie widział go pijanego.

Po pierwsze nie możesz pisać że Michał uderzył głową w kamień i dlatego nie żyje bo Cie tam nie było. Chyba że sugerujesz że byłeś przy tym zdarzeniu i wszystko widziałeś z czym wiąże się to że nie wezwałeś pomocy. A nawet jeśli Michał wypił cokolwiek to na pewno nie aż tyle żeby można było mówić że był pijany. Ja mimo wszystko wierze w to że jednak sędzia wyda sprawiedliwy wyrok i oprawcy dostaną taką karę na jaką sobie zasłużyli.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 20:59:14

ja tez ich znam i co?" fajni mili"... i zabili. a alkohol niczego nie usprawiedliwia. nawet za spozycie alkoholu i sprawe w sadzie rodzinnym wiekszosc osob nie zostaje przyjeta do liceum a tu co? codziennie w LO. nr II musze patrzec na jednego z mordercow, ktory chodzi z usmiechnieta "twarzyczka"... nie widze ZADNEGO usprawiedliwienia!! ZABOJSTWO. SPOZYWANIE ALKOHOLU PRZEZ NIELETNICH. NIE UDZIELENIE PIERWSZEJ POMOCY. UCIECZKA Z MIEJSCA ZDARZENIA. ktos chce cos dodac?

#18 ~kumpela~

~kumpela~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 21:09:50

nie czaje tego jak mogli ich wypościć po tym jak brutalnie zamordowali młodego chłopaka który miał całe życie przed sobą. A teraz co? oni zastraszają jego rodziców o to ze walczą w SŁUSZNEJ SPRAWIE????????Oni chyba nie rozumieją co to znaczy stracić kogoś bliskiego a tym bardziej własne dziecko!!!! Michała znałam kilka lat wiem ze był spokojny nigdy nie zaczynał, a nieraz wolał przemilczeć niektóre sprawy niż choćby nawet kłócić się. Mam nadzieje ze tym razem jego rodzice wywalcza odpowiednia kare za to co zrobili mu ;(

#19 ~znajoomaa~

~znajoomaa~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 21:16:42

Wiecie co, taka kłótnia to bezsens. Każdy ma inne zdanie, każdy będzie bronił kogo innego, zależnie od tego, z kim się znał. Znam tzw.'zabójców'. I co z tego? Nie będę nikogo bronić. Powtórze czyjeś słowa: zły miejsce, zły czas i nie ci ludzie. To nie na forum roztrzyga się takie sprawy, nie przez internet.
Każdy popełnia błędy, bo błądzić jest rzeczą ludzką. Sędzia wydał taki wyrok, możliwe że też sie pomył- to wie tylko Bóg. Jak było naprawde? Każdy zna inną historię. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Prawde znają tylko Ci, którzy tam byli. Nie próbujcie robić z siebie Alfę i Omegę, bo tak naprawde nie wiecie, co się tego wieczoru wydarzyło. Usłyszeliście kilka opowiadań, posklejanych w jedną całość. Tak rodzą się plotki. A tu chodzi o prawdę.

#20 ~znajomy~

~znajomy~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 21:16:54

Zabójstwo – świadome, zamierzone zachowanie skutkujące śmiercią innej osoby.

Zabójstwa nie należy mylić z nieumyślnym spowodowaniem śmierci, które różni się od zabójstwa tym, że sprawca nie działa z zamiarem (ani bezpośrednim, ani ewentualnym) spowodowania śmierci ofiary, ale powoduje śmierć przez nieostrożność, najczęściej przez niezachowanie obowiązujących przepisów, np. drogowych o ruchu pojazdów. Może to mieć miejsce także wtedy, gdy sprawca działa wprawdzie umyślnie, ale w zamiarze popełnienia innego czynu, niż zabójstwo (np biorąc udział w bójce lub pobiciu) i sprowadza skutek śmiertelny, którego bynajmniej nie chciał, ani nie godził się nań, ale który powinien był i mógł przewidzieć.

źródło: wikipedia

To i tak was nie przekona prawda? oni bedą zabójcami mimo to. : (

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych