Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Wakacje bez biura podróży

wakacje urlop podróże turystyka wycieczka biuro podróży bilety lotnicze Azja tanie loty wyjazd

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kankon~

~kankon~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2016 - 09:29:20

O wszystkim decyduje budżet jaki macie, ale bez BP chyba jednak jest lepiej, tylko trzeba wszystko zaplanować. Kluczowe jest pamiętanie o ubezpieczeniu - z wysoką sumą gwarancyjną. Pamiętajcie, że koszty leczenia za granicą mogą być niestety kosmicznie wysokie.

#2 Król_Ghidorah

Król_Ghidorah

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 231 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 11:16:28

Jasne, że lepiej się podróżuje bez biura, bo masz wtedy tyle czasu, ile sobie sam wygospodarujesz - nikt cię nie pogania, bo trzeba już przejść do następnego punktu wycieczki. Problem tylko, że aby sobie na to pozwolić, trzeba mieć jednak jakiś zmysł organizacji.

#3 ~gimliks~

~gimliks~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2016 - 10:41:56

Nie jest lepiej. Bez biura podróży wszystko musisz planować samodzielnie. Jeśli hotel nie spełni Twoich oczekiwań, to możesz składać reklamację do BP, a tak do kogo złożysz? Do hotelu? No i co z tego? To pozbawione sensu. Nie jeździmy bez BP, bo też w Europę nie da się wyjechać taniej, a jednak jest opieka i wszystko załatwione. Inna sprawa, że ja po prostu nie mam czasu na szukanie tego.

#4 ~biczes~

~biczes~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 10:39:06

Na blogu Travelplanet jest dokładna kalkulacja tego, jak to wygląda. Nawet jeśli stawki traficie w promocjach, to i  tak będzie znacznie drożej po połączeniu wszystkich usług. Biura podróży rezerwują miejsca w hotelach i w samolocie na cały sezon. Trudno oczekiwać, że ktokolwiek indywidualnie dostanie lepszą stawkę, bo niby w jaki sposób?

#5 ~moster~

~moster~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2016 - 10:48:26

Nie opłaca się jechać na własną rękę, tym bardziej gdzieś do Europy. Próbowałem już kiedyś zarezerwować konkretny hotel i d*** - nie ma takich stawek. Jeśli nie ma dla was znaczenia gdzie będziecie spać, to owszem, coś tam tanio znajdziecie, ale nie ma szans na hotele w bardzo dobrym standardzie ogarnięte taniej poza BP.

#6 Król_Ghidorah

Król_Ghidorah

Swojak

• PipPipPipPip
  • 231 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 14:20:21

Niby tak, ale jednak kusząca jest wizja wycieczki, w której sam decydujesz, co i kiedy chcesz obejrzeć i nikt cię nie wtłacza w jakieś sztywne ramy z góry ustalonego planu.

#7 ~Sterio~

~Sterio~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 21:39:45

Ja też wszystkie swoje wyprawy organizuje sam. Najpierw szukam ciekawych miejsc w sieci. Noclegi rezerwuje sobie na przykład na booking. Szukam zawsze jakiś fajnych hoteli. Ostatnio nocowałem w Hotelu Diament w Zgierzu.

#8 ~Patek~

~Patek~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2017 - 00:29:13

Jak organizuję wakacje sam to zazwyczaj szukam tańszych biletów, a noclegów szukam na Bookingu albo Bookaparcie  :)

#9 damian33

damian33

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 11 maj 2017 - 10:54:37

Ja co roku jeżdżę bez biura podróży i jest mi tak wygodniej (robię co chcę i kiedy) i wychodzi po podliczeniu taniej

#10 Piotrek43

Piotrek43

Znajomy

• PipPip
  • 26 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 13:08:57

ja tez uważam, że bez biura podróży może być ciekawiej, lepiej i taniej, ale trzeba być dobrym organizatorem

#11 wieci32

wieci32

Nowy

• Pip
  • 13 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 13:45:23

Warto pamiętac, że wybierając sie na urlop bez biura podróży, często zapłacimy mniej za lot, ale za to mozemy stracic na ofertach hoteli, który przewidują ogromne znizki dla biur podróży z którymi maja podpisane umowy ;)

#12 ~kondamer~

~kondamer~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 15:46:50

Nie ma to większego sensu - z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że sam tego nie zorganizujesz na takich stawkach, no chyba że będziesz polować przez większość roku na okazje, a i tak nie masz pewności, że te okazje trafisz. A jeśli coś pójdzie nie tak, to do kogo złożysz reklamacje? Hotelu w Hiszpanii? U mnie wszystko idzie przez Travelplanet, mam ubezpieczenie na wypadek bankructwa, niczego nie ryzykuję. No i przede wszystkim - o niczym nie myślę, niczego nie planuję, wszystko robią za mnie. Nawet jeśli wyszłoby samodzielnie trochę taniej, to po co mi to wszystko? 

#13 ~suzy~

~suzy~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 12:44:05

Jak organizuję wakacje sam to zazwyczaj szukam tańszych biletów, a noclegów szukam na Bookingu albo Bookaparcie  :)

Ja robię podobnie, a Bookapart bardzo lubię – mają bardzo fajną bazę noclegów w Polsce. 

#14 ~politschek~

~politschek~
  • Goście

Napisano 08 październik 2017 - 20:23:53

Wakacje bez biura podróży są moim zdaniem dużo lepsze. Można samemu wszystko zaplanować dokładnie tak jak się chce. Tylko trzeba pamiętać o ubezpieczeniu podróżnym. Ze swojej strony polecam PZU Wojażer, niedrogie a zapewnia bardzo dobre warunki ubezpieczeniowe.

#15 andrekke2

andrekke2

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 01 luty 2019 - 11:22:33

Tanie i sprawdzone biuro podróży - neckermann.pl Polecam .Kompetentna szybka obsługa.Dokumenty podróży w terminie.Informacja o zmianie terminy lotu podana odpowiednio szybko. Rezydentka na miejscu, miła kompetentna. Transfer bez spóźnienia. Opieka rezydenta na lotnisku przy wylocie. Dzięki dobrej obsłudze ,urlop minął sympatycznie i spokojnie.

Użytkownik andrekke2 edytował ten post 30 marzec 2019 - 09:45:59

#16 ceplus

ceplus

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 15:10:53

Z biurem nie ma sensu. Co najwyżej czartery, bo czasami niemowlaki mają za darmo, o czym można pomarzyć np. w ryanairze. My robimy tak, że wymyślamy sobie jakiś kraj, następnie sprawdzamy w internecie najciekawsze miejsca i oglądamy zdjęcia w google lub kamery na https://www.worldcam.pl .Następnie szukamy lotów na skyscanner.pl i jeśli coś znajdziemy to przechodzimy do noclegów na booking.com. Bierz pod uwagę tylko te z oceną powyżej 8. Nigdy nie byliśmy zawiedzeni.

Użytkownik ceplus edytował ten post 14 kwiecień 2019 - 15:12:00

#17 TeOffil

TeOffil

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 27 kwiecień 2019 - 12:26:18

Jeżeli bez biura podróży to trzeba zadbać o dobrą polisę. Znalazłem coś takiego https://www.polisatu...czna.pl/ranking

. Podobno cieszy się to dobrą opinią w necie. Potwierdzicie te informacje?

#18 harol

harol

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 14:42:27

Też uważam, że lepiej jeździć bez biura podróży bo wtedy wakacje mogą wynieść sporo taniej 

#19 Paarys

Paarys

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 06 maj 2019 - 10:31:58

Jeżeli wybieracie się na wakacje bez biura to potrzeba dobre ubezpieczenie! Ja znalazłem takie https://www.polisaturystyczna.pl

. Wiele osób polecało mi to rozwiązanie.

#20 ~Kranikowa~

~Kranikowa~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 16:21:11

A ja jednak jestem za tym, zeby korzystac z biura podróży ;) Bardzo  dobrze wspominam biuro podróży CoralTravel. Nie zawiodłam sie ani razu ;) hotele w porządku i ceny również ;)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wakacje, urlop, podróże, turystyka, wycieczka, biuro podróży, bilety lotnicze, Azja, tanie loty, wyjazd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych