Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

W kazdej Wsi Wiatrak?

70 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Zawierucha~

~Zawierucha~
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 20:30:55

Po Rzeczniowie gmina Lipsko ?
Czy to prawda, ze na kazdej wsi bedzie wiatrak? a na polach wsi Babilon od strony zachodniej ma powstac ferma wiatrowa ?
Czy to prawda, ze Gmina ma z tego tytulu otrzymac powazna kwote od inwestora?

O ile mi wiadomo to enegria z wiatrakow jest droga, wynika ona z doplat Unijnych dla inwestorow.Gdy znikna doplaty to automatycznie wzrosnie cena energii elektrycznej.
A jakie zgrozenia?- krajobrazowe/moze ladnie wygladaja obracajace sie skrzydla?
- zdrowotne/rozni, roznie to interpretuja
-srodowiskowe/ zlom sprowadzany z krajow Zach.
-lokalizacyjne/ nikt nie kupi sasiedniej nieruchomosci ani nie dostaniesz pozwolenia na inne inwestycje.
Niepowaznie: punkt widokowy z pobliskiego targowiska, z nad Kanalu tez zapewne bedzie mozna ogladac ferme wiatrowa.

-

#2 ~kazda wiocha ma wiatroka~

~kazda wiocha ma wiatroka~
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 21:43:56

KOSCIOL-WIATRAK, KOSCIOL -WIATRAK, KOSCIOL-WIATRAK....Jak sie okaze ze to dobry interes to czarni zaraz lykna biznesiek :lol: " w imie boga" ,rzecz jasna :D kosciol-wiatraczek, kosciol-wiatraczek, a jak!!!!

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 08:53:27

Po Rzeczniowie gmina Lipsko ?
Czy to prawda, ze na kazdej wsi bedzie wiatrak? a na polach wsi Babilon od strony zachodniej ma powstac ferma wiatrowa ?
Czy to prawda, ze Gmina ma z tego tytulu otrzymac powazna kwote od inwestora?

O ile mi wiadomo to enegria z wiatrakow jest droga, wynika ona z doplat Unijnych dla inwestorow.Gdy znikna doplaty to automatycznie wzrosnie cena energii elektrycznej.
A jakie zgrozenia?- krajobrazowe/moze ladnie wygladaja obracajace sie skrzydla?
- zdrowotne/rozni, roznie to interpretuja
-srodowiskowe/ zlom sprowadzany z krajow Zach.
-lokalizacyjne/ nikt nie kupi sasiedniej nieruchomosci ani nie dostaniesz pozwolenia na inne inwestycje.
Niepowaznie: punkt widokowy z pobliskiego targowiska, z nad Kanalu tez zapewne bedzie mozna ogladac ferme wiatrowa.

-

..jeszcze gmina Iłża i Sienno będzie mieć wiatraki...

#4 ~Zawierucha~

~Zawierucha~
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 11:01:29

Nie dosc, ze nie pada to i nie wieje, a Oni stawiaja wiatraki.

Czyzby Kasa ?

#5 ~JAN~

~JAN~
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 16:21:52

KASA,DLA OSOB WYBRANYCH

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 16:44:30

Kasa do budżetu gmin. A to naturalne że osoby na ktorych gruntach będą wiatraki to za darmo nie oddadzą ziemi. Bardzo dobrze że wreszcie i gminy z naszego powiatu zdecydowały się na wiatraki bo w Iłży podono lada chwila mają stawiać.

#7 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 20:25:46

Kasa do budżetu gmin. A to naturalne że osoby na ktorych gruntach będą wiatraki to za darmo nie oddadzą ziemi. Bardzo dobrze że wreszcie i gminy z naszego powiatu zdecydowały się na wiatraki bo w Iłży podono lada chwila mają stawiać.

Co za radość!Poczytajcie tylko jakie zagrożenia stwarzają wiatraki.Odsyłam na stronę STOP WIATRAKOM.

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 21:51:57

Co za radość!Poczytajcie tylko jakie zagrożenia stwarzają wiatraki.Odsyłam na stronę STOP WIATRAKOM.

A tel komórkowe i maszty to nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 23:38:39

z każdego miejsca autostrady (około 200 kilometrów) pomiędzy Pasewalkiem a Rostokiem widać od 5 do 40 kręcących się wiatraków , łącznie pewnie grubo ponad 600 szt. Czy Niemcy to samobójcy którzy pozwalają na budowanie nieefektywnych i szkodliwych dla zdrowia urządzeń? Na polach wokół wiatraków widać całe stada ptactwa i zwierzyny . Wnioski pozostawiam przeciwnikom pozyskiwania energii wiatrowej.

#10 ~MIECIO~

~MIECIO~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 04:25:18

GOSCIU I TU MASZ RACJE,TYLKO ŻEBY POWSTALY NA ZDROWYCH ZASADACH ZE,MA GMINA I MA ROLNIK A NIE POSZCZEGOLNE OSOBY NA GMINIE TAK JAK SIE STALO W RZECZNIOWIE DANO PARE GROSZY NA BIBE W PAWLICZCE I KONIEC JESZCZE TO UKRYWANO!!!!!STOP

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 07:16:05

Umowy podpisywane są z właścicielami gruntów a nie z gminami. Z tego co ja się orientuję to do gmin idą podatki od tych wiatraków. Nie ma co ukrywać że tereny w naszym powiecie i ościenne nie maja jakiegoś przemysłu...trochę długo zwlekano żeby i do nas zawitał zachód...

#12 ~Tadeusz~

~Tadeusz~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 07:28:51

Chociaż u mnie na polu firma nie planuje wiatraka to jednak nie podzielam zdania, że powinien z tego tytułu mieć każdy rolnik.Zeby tak się stało to rozumiem,że na każdym polu powinien stać wiatrak-i wtedy wszyscy byliby zgodni. Jak obserwuję to wszystko z boku to mam wrażenie,że chodzi o taką lekką zazdrość że'' on ma a ja nie mam''. Byłem parę lat za granicą i rzeczywiście są ogromne fermy ale nie spotkałem się nigdy że na każdym polu były wiatraki a idac tokiem rozumowania żeby każdy rolnik coć miał to graniczy z absurdem. Z tego co ja się orientuję to firmy robią kilkuletnie pomiary wiatrów i tak dalej...to właśnie te firmy wyznaczają grunty

#13 ~JELANKA~

~JELANKA~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 12:57:38

NICNOWEGO ,PRZECIERZ POD SZOPĄ WIATRAKA NIE POSTAWIA CHODZ OCOS WIECEJ ZE GMINA BEDZIE MILA DUŻEGIE KIEDY WIATRAKI BEDA STALY NA POLU U ROLNIKA Z RZECZNIOWA NA GRUNCIE ILZECKIM LUB SIENNSKIM,TAMCI MYSLA MY NIE POTRAFIMY

#14 ~deko~

~deko~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 14:21:45

ludzie o jaka zazdrość !!!??? Teraz to dopiero widać jaki poziom przedstawiają myśliciele tego forum. Akurat u mnie tez byli chcieli podpisać umowę ale nie chcę tego świństwa w promieniu dwóch kilometrów od domu. I nie zgodzę się na stawianie obok mojej działki bo może oddziaływanie na zdrowie ludzkie, na środowisko i te inne dyrdymały nie są jeszcze udowodnione i w zasadzie gówno mnie to obchodzi, wszak szkodliwe na około mamy niemalże wszystko. JEDNAK PRAWDZIWY JEST FAKT ŻE DZIAŁKI WKOŁO WIATRAKA TRACĄ NA WARTOŚCI.

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 14:56:43

To prawda że w tyh czasach szkodliwe jest wszystko łącznie z żywnością ale zawsze będą i pirzeciwnicy i zwolennicy. Fakt jest jednak taki że w krajach zachodnich jest już tego dużo i życie wokół całkiem dobrze się toczy-w Polsce również są wiatraki miałem możliwość widieć w okolicach Bieszczad-i tam również wszystko ok. A czy działki obok są tańsze tego nie wiem-ale nie sądze że wszyscy będą pozbywać się działek. Fakt jest taki że firma podpisuje z rolnikami umowy i z tego co wiem to gminy nie mogą zabronić rolnikom podpisywania umów. To każdego indywidualna sprawa. Mnie osobiście one nie przeszkadzają ani nie jestem za.,ale skoro są wszedzie dlaczego jeszcze nie ma w naszych regionach to temu lekko sie dziwię.

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 15:38:11

To prawda że w tyh czasach szkodliwe jest wszystko łącznie z żywnością ale zawsze będą i pirzeciwnicy i zwolennicy. Fakt jest jednak taki że w krajach zachodnich jest już tego dużo i życie wokół całkiem dobrze się toczy-w Polsce również są wiatraki miałem możliwość widieć w okolicach Bieszczad-i tam również wszystko ok. A czy działki obok są tańsze tego nie wiem-ale nie sądze że wszyscy będą pozbywać się działek. Fakt jest taki że firma podpisuje z rolnikami umowy i z tego co wiem to gminy nie mogą zabronić rolnikom podpisywania umów. To każdego indywidualna sprawa. Mnie osobiście one nie przeszkadzają ani nie jestem za.,ale skoro są wszedzie dlaczego jeszcze nie ma w naszych regionach to temu lekko sie dziwię.

Co innego popatrzeć z daleka,a co innego obok takiego kolosa żyć.

#17 ~y~

~y~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 16:19:42

nie sądze aby ktoś ci stawiał obok chałupy

#18 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 17:18:09

nie sądze aby ktoś ci stawiał obok chałupy

Gdzie dokładnie maja byc te wiatraki, bo słyszałem ,ze w Gruszczynie najwiecej?

#19 ~Jan4512~

~Jan4512~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 12:58:17

Ostatni znalazłem ciekawą stronę poświęconą wiatrakom w gminie Iłża, są tam szczegółowe informacje odnośnie lokalizacji poszczególnych turbin. http://www.silowniewiatrowe.ugu.pl/

#20 ~19760 ; SN~

~19760 ; SN~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 20:07:17

A tel komórkowe i maszty to nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia?

TYLE ŻE O TYM CZY CHCE ROZMAWIAĆ PRZEZ KOMÓRKĘ 3 GODZ DZIENNIE CZY WCALE MOGĘ ZADECYDOWAĆ SAM. A O TYM KIEDY I PRZEZ ILE TO BĘDZIE MI ZA UCHEM BUCZAŁO NIE MOGĘ ZADECYDOWAĆ. WRĘCZ ROBI SIĘ TO WBREW LUDZIOM KTÓRZY GDYBY LUBILI HAŁAS I MOLOCHY SZUKALI BY SWOJEGO MIEJSCA W MIASTACH. A MY CHCEMY SPOKOJNĄ WIEŚ. WIATRAKI WON

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych