Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Urzędowych staży w Kielcach najwięcej. Sprawdź, gdzie trafiają stażyści


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~staz~

~staz~
 • Goście

Napisano 18 lipiec 2019 - 11:03:56

źródło: gratka.pl/regiopraca/portal/rynek-pracy/szkolenia-staze/urzedowych-stazy-w-kielcach-najwiecej-sprawdz-gdzie-trafiaja-stazysci

dn. 04.11.2015

 

"Sprawdziliśmy, dokąd w ostatnich latach najwięcej osób wysłał na staże Miejski Urząd Pracy w Kielcach. W czołówce zestawienia - głównie urzędy".
 
"Od 2010 roku do września 2015 staże w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach odbyło 120 osób, w Urzędzie Wojewódzkim - 101, w Urzędzie Marszałkowskim - 98, a w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach - 76. Najwięcej bezrobotnych odbyło w tym czasie staże w Urzędzie Miasta w Kielcach - 123."
 
"Dużo? W liczbach bezwzględnych na pewno. Jednak porównując do kilkuset osób zatrudnionych w kieleckim magistracie - liczba ta raczej nie robi już takiego wrażenia. A jeśli jeszcze zestawić ją z aż 190 osobami, które w tym samym czasie zostały skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach na staże do zatrudniającego obecnie ponad 40 osób Urzędu Gminy w Rakowie - dysproporcja jest ogromna".

 

Są przesłanki i sygnały od interesantów, którzy twierdzą, że tego typu ofert stażów nigdy na oczy nie widzieli i może to świadczyć o tym iż oferta skierowana jest tylko dla nielicznych i jest kolejną formą wprowadzania ludzi na stanowiska urzędnicze bocznymi drzwiami... Niektórzy twierdzą także, że w ten sposób również maskowany jest brak skuteczności urzędu...

 #2 ~Hh~

~Hh~
 • Goście

Napisano 20 lipiec 2019 - 08:51:09

Prosimy Echo o reportaz. Wywiady z pracownicami kierujacymi z pup, prcownikami urzedow i samymi stazystami.

#3 Piwopij

Piwopij

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 11659 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 12:46:12

Staże ?! Z zasady po odbyciu stażu powinna być szansa na zatrudnienie. I co ?! Ani jeden stażysta, powtarzam, ani jeden, nie otrzymał oferty zatrudnienia !!! Staże to niewolnictwo w XXI wieku !!! Nie dajcie się mamić obietnicami zatrudnienia po odbyciu staży jak was mamią m.in. prywaciarze !!! Mają niewolnika za grosze pod pozorem stażu ! PIWOPIJ.#4 ~Gosc~

~Gosc~
 • Goście

Napisano 20 lipiec 2019 - 16:05:48

Staże ?! Z zasady po odbyciu stażu powinna być szansa na zatrudnienie. I co ?! Ani jeden stażysta, powtarzam, ani jeden, nie otrzymał oferty zatrudnienia !!! Staże to niewolnictwo w XXI wieku !!! Nie dajcie się mamić obietnicami zatrudnienia po odbyciu staży jak was mamią m.in. prywaciarze !!! Mają niewolnika za grosze pod pozorem stażu ! PIWOPIJ.


Mam odmienne zdanie. Staż w urzędzie daje większą szanse uzyskania zatrudnienia tam, bo warunkiem podanym przy naborze jest doświadczenie w pracy w urzędzie, a tym jest właśnie staż z pup. Zastanawia mnie w jakim celu urząd pracy w kielcach żąda umowy o pracę od osoby dotychczas zarejestrowanej, która sama znalazła sobie pracę, pup w jej sprawie nawet nie ruszył palcem. Po co ta rzesza urzędników?

#5 Piwopij

Piwopij

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 11659 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 16:49:56

Parodi w urzędach pracy jest wiele ! Staże są jednymi z nich. Inną parodią stosowaną przez urząd pracy dofinansowywanie szkoleń. Zwrócą pieniądze za szkolenie, jeżeli jakiś pracodawca zagwarantuje tobie, że zatrudni cię po zakończeniu szkolenia ! A który pracodawca, przy takim bezrobociu zatrudni świeżo po kursie bez praktyki ?! Jak nie kijem, to batem. Spotkania motywacyjne które MUP organizuje na Chęcińskiej ! W jakim celu ?! By doradczyni przez parę godzin pier***iła o stopie bezrobocia w Kielcach i regionie ! A co to interesuje szarego bezrobotnego ?! Nic ! Ale doradczyni ma dodatkowe źródło dochodu. A staże to już temat na grubą książkę ! PIWOPIJ.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych