Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

65 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 08:43:11

Po co na zdjęciu takie ogromne tornado?! Tylko ludzi straszycie... Żal :-/ Jak nie macie zdjęć to nie wstawiajcie takich "pożyczonych" wprowadzacie ludzi w błąd

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 08:43:34

że tez takie barany chodzą po tej ziemi (do tego od pielgrzymek)....

odczep się od księży!

#3 ~k3g~

~k3g~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 08:51:57

Nie wiem czy taka jak na zdjęciu bo nic nie było w nocy widać ale u mnie wioske zaorało. Szkody mniejsze lub większe są na każdym podwórku.

#4 ~awa~

~awa~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 08:58:18

...."Czekamy na Wasze zdjęcia z miejsca zdarzenia....Na miejsce jedzie nasz reporter, wkrótce filmy i zdjęcia"...
to raczej nie jest sensacja!
może niech się autor zastanowi w jaki sposób przekazuje takie informacje. lub zmieni zawód!

#5 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 09:11:34

Podobno polozylo to wielkie drzewo obok starego "centrum" ... czekam na fotki...

#6 ~Samarytanin~

~Samarytanin~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 09:29:09

Nie nakręcajcie się wzajemnie. Wrzuccie lepiej zdjęcie tego co się dzieje po.

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 10:05:42

gdzie była ta trąba??/ ktoś ją widział???
Jeszcze nigdzie na świecie nie zdarzyło się aby trąba powietrzna pół nocy była prawie w miejscu...a tu masz w Lipsku cud....
Zadnej trąby łosie z lipskiego echa nie było!!! siejecie tylko zamęt i panike. To że wiało bardzo mocno to nie ozacza że to trąba!!!

Szelka zadzwonił do ECHA i powiadomił o trąbie.....ma syf zamiast mózgu......

#8 ~Lipszczak~

~Lipszczak~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 20:01:24

Ludzie jakie pół nocy? nawałnica trwała max 10 minut...

#9 ~nieśpie~

~nieśpie~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 20:47:48

Dokładnie, nawet powiem więcej, trwała jakieś 2-4 minuty. Wcześniej to była mocna burza z deszczem, przez chwile tylko było tak ostro i potem ponownie utało.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 23:07:09

Dokladnie. Kulminacja jak to mozna tak nazwac bylo kolo godziny 3 i trwalo to nie dluzej jak 5 minut. Swiadczyc to moze tylko o szbkim poruszaniu sie tej superkomorki.
Zresztą widac bylo na radarach jak szybko sie przemieszcila z czech do polski.

Granice przechodzila kolo 21 a juz o 2-3 byla w lipsku.

#11 ~ktoś~

~ktoś~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 07:10:25

zaskakuja mnie te wasze komętarze nie widzieliście tego i nie wiecie co się czuje w takej chwili i trzeba być jakims tępym że jak tornado jest to wiadomo że nie tylko w jedynym miejscu tylko się przemieszcza nie wiecie co tam się działo i co tam teraz jest!!! więc nie dodajcię głupich komętarzy!!!!!!!!

#12 ~korfanty~

~korfanty~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 07:53:54

trąby żadnej nie było ...tylko lokalny wiatr spowodowany szybkim przemieszczaniem się frontu. Takie wiatry potrafią wiać z prędkościami powyżej 120 km/h.
Zmiszczenia są zbyt rozległe jak na trąbe powietrzną, a np uszkodzone dachy leżą przy budynkach, co w przypadku trąby nie jest możliwe.
Blisko mnie podobna sytuacja miałe miejsce 2 lata temu...na szczęście przesło to przez teren gdzie nie było budynków tylko drzewa przy kamiennej.

Nie mniej nie zazdroszcze wam tego co się stało. Bdzie dobrze :)

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 10:36:11

zgadza się max 3 minuty to trwało a później już była cisza żadnego wiatru ani deszczu, tak jak szybko przyszło tak i poszło tylko ogromne zniszczenia pozostawiło po sobie

#14 ~Klaudia~

~Klaudia~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 10:40:02

A j wam napiszę,że jak se skończyło u nas to ja widziałam wir z niedalekiej odległości, a mój tata jak się u nas zaczęło.I co powiecie na to kołki?Najpierw sprawdzcie potem opisujcie,bo to nie na was leciał dach sąsiadów.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 10:42:43

Dokladnie. Kulminacja jak to mozna tak nazwac bylo kolo godziny 3 i trwalo to nie dluzej jak 5 minut. Swiadczyc to moze tylko o szbkim poruszaniu sie tej superkomorki.
Zresztą widac bylo na radarach jak szybko sie przemieszcila z czech do polski.

Granice przechodzila kolo 21 a juz o 2-3 byla w lipsku.

A ty co?Pewnie widziałeś.łaś te radary?I co fajne były?Pewnie nie wiesz albo słyszałeś/łaś co tu się działo

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 10:51:44

A ty co?Pewnie widziałeś.łaś te radary?I co fajne były?Pewnie nie wiesz albo słyszałeś/łaś co tu się działo

Polegamy na wiarygodnych źródłach,autorytetach w dziedzinie występowania takich zjawisk a nie pieprzymy głupoty do miernych gazet:informuje ,że przez Lipsko przeszła trąba powietrzna....błazen.

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 11:33:19

A j wam napiszę,że jak se skończyło u nas to ja widziałam wir z niedalekiej odległości, a mój tata jak się u nas zaczęło.I co powiecie na to kołki?Najpierw sprawdzcie potem opisujcie,bo to nie na was leciał dach sąsiadów.

Trzeba mniej pić...mniejsze omamy są wtedy....a smoka nie widziałeś?

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 11:49:31

jakie pół nocy ?? z zegarkiem w ręku 10 minut to trwało nie więcej. pół nocy nad powiatem lipskim może bym się zgodziłam ale nie nad lipskiem.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 13:14:12

trąby żadnej nie było ...tylko lokalny wiatr spowodowany szybkim przemieszczaniem się frontu. Takie wiatry potrafią wiać z prędkościami powyżej 120 km/h.
Zmiszczenia są zbyt rozległe jak na trąbe powietrzną, a np uszkodzone dachy leżą przy budynkach, co w przypadku trąby nie jest możliwe.
Blisko mnie podobna sytuacja miałe miejsce 2 lata temu...na szczęście przesło to przez teren gdzie nie było budynków tylko drzewa przy kamiennej.

Nie wiem jak w Lipsku, ale w Wólce Modrzejowej blacha z budynków porozrzucana była w promieni około 400 m i każda w innym kierunku

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 16:14:09

czy w takiej sytuacji Dni Lipska są nadal aktualne?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych