Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Tomasz Sommer w Sandomierzu

Sandomierz KORWiN Republikanie KNP Najwyższy Czas NKWD Sommer Książka Spotkanie Starówka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 23:10:57

Jeśli pod słowem wyzysk masz w zamyśle klasyczne znaczenie tego słowa nie wiem gdzie problem. Jeśli jednak jest tam jakiś problem prosimy o informację. Powiem ci że trochę mnie zdziwiłeś pisząc o jakiś problemach w Pilkinktonie gdyż obecny Prezes KORWiN Sandomierz jest tam wysoką kadrą zarządzającą, mamy też młodego inżyniera świeżo po studiach i nigdy nie było mowy o jakiś problemach w tej instytucji. 

=nereusie456= vel Mikołaju, zanim odpowiem Tobie, wyjaśnij mi, proszę co to  za skrót: KORWiN, bo się pogubiłam.  Już stara baba jestem ( 50 + :) ). Pozdrawiam.

#22 nereus456

nereus456

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 04 luty 2015 - 23:50:34

=nereusie456= vel Mikołaju, zanim odpowiem Tobie, wyjaśnij mi, proszę co to  za skrót: KORWiN, bo się pogubiłam.  Już stara baba jestem ( 50 + :) ). Pozdrawiam.

Kongres Nowej Prawicy de facto stał się Koalicją Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja w skrócie KORWiN 

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 00:31:42

Kongres Nowej Prawicy de facto stał się Koalicją Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja w skrócie KORWiN 

Dziękuję za wyjaśnienie. Natomiast co do sandomierskiego Pilkingtona, to od dłuższego czasu na sandomierskich stronach forum ED, z których my właśnie korzystamy, można przeczytać o niegodziwej atmosferze która panuje w w/w firmie. Zdaję sobie sprawę, że tzw. "góra" może nawet nie wiedzieć, że na "dole" wrze. Tak bywa, kiedy średni personel ukrywa przed zarządem prawdę. Bardzo bym chciała, aby wraz z odnową Rzeczypospolitej następowała również  Nadzieja na godne traktowanie robotników. Proszę Ciebie, abyś poświęcił chwilę i zapoznał się chociażby z tematwm pt. "Białe niewolnictwo Pilkington" z 16 stycznia br.  Nie, ja nie pracuję w Pilkingtonie, nie mam jakiegoś własnego interesu w tej sprawie. Pozdrawiam, dobrej nocy.

#24 nereus456

nereus456

Swojak

• PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 05 luty 2015 - 06:52:18

Dziękuję za wyjaśnienie. Natomiast co do sandomierskiego Pilkingtona, to od dłuższego czasu na sandomierskich stronach forum ED, z których my właśnie korzystamy, można przeczytać o niegodziwej atmosferze która panuje w w/w firmie. Zdaję sobie sprawę, że tzw. "góra" może nawet nie wiedzieć, że na "dole" wrze. Tak bywa, kiedy średni personel ukrywa przed zarządem prawdę. Bardzo bym chciała, aby wraz z odnową Rzeczypospolitej następowała również  Nadzieja na godne traktowanie robotników. Proszę Ciebie, abyś poświęcił chwilę i zapoznał się chociażby z tematwm pt. "Białe niewolnictwo Pilkington" z 16 stycznia br.  Nie, ja nie pracuję w Pilkingtonie, nie mam jakiegoś własnego interesu w tej sprawie. Pozdrawiam, dobrej nocy.

Przeczytałem temat i nie mogę zrozumieć w czym jest problem. Nie wykwalifikowani pracownicy firm podwykonawczych zarzucają Pilkinktonowi że im za mało płaci. Choć im wcale nie płaci robią to firmy które ich zatrudniają. Nie rozumiem gdzie tu leży problem skoro ktoś ceni swoją pracę za więcej niż ma teraz płacone dlaczego godzi się więc za cenę poniżej swoich kwalifikacji. Dla mnie nie posiada kwalifikacji by ktoś mógł mu za nie więcej zapłacić. Pilkington nie jest przecież jedynym pracodawcą w regionie z tego co wyczytałem jest konkurencja w Gorzycach i Stalowej Woli płacą znacznie więcej więc nie rozumiem dlaczego te osoby skoro uważają że mają kwalifikacje za które powinni dostawać wyższą pensję nie pójdą do konkurencji. Wydaje mi się też że oskarżenie o zatrudnienie po rodzinie są bezpodstawne nie sądzę by taką firmę było stać na zatrudnienie osób bez kwalifikacji. Mój znajomy skończył studia posiadał kwalifikacje dostał pracę bez problemu nie zarabia wiele ale się uczy, zdobywa doświadczenie poszerza kwalifikacje i to owocuje coraz większą gratyfikacją finansową. Jeśli ktoś tylko narzeka nie poszerza swoich kwalifikacji nie staje się przez to cenniejszym pracownikiem dla firmy bo trudniej zastępowanym to tylko na własne życzenie. A że szkolenia są jestem pewny bo znajomi co chwila zostają po pracy na jakieś szkolenie. Wydaje mi się że te osoby myślą że ta firma jest po to by im dać dużo pieniędzy a niestety ta firma ma zarobić dla swoich właścicieli. Jeśli w którymś miejscu źle zrozumiałem proszę o poprawienie.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 08:07:29

Przeczytałem temat i nie mogę zrozumieć w czym jest problem. Nie wykwalifikowani pracownicy firm podwykonawczych zarzucają Pilkinktonowi że im za mało płaci. Choć im wcale nie płaci robią to firmy które ich zatrudniają. Nie rozumiem gdzie tu leży problem skoro ktoś ceni swoją pracę za więcej niż ma teraz płacone dlaczego godzi się więc za cenę poniżej swoich kwalifikacji. Dla mnie nie posiada kwalifikacji by ktoś mógł mu za nie więcej zapłacić. Pilkington nie jest przecież jedynym pracodawcą w regionie z tego co wyczytałem jest konkurencja w Gorzycach i Stalowej Woli płacą znacznie więcej więc nie rozumiem dlaczego te osoby skoro uważają że mają kwalifikacje za które powinni dostawać wyższą pensję nie pójdą do konkurencji. Wydaje mi się też że oskarżenie o zatrudnienie po rodzinie są bezpodstawne nie sądzę by taką firmę było stać na zatrudnienie osób bez kwalifikacji. Mój znajomy skończył studia posiadał kwalifikacje dostał pracę bez problemu nie zarabia wiele ale się uczy, zdobywa doświadczenie poszerza kwalifikacje i to owocuje coraz większą gratyfikacją finansową. Jeśli ktoś tylko narzeka nie poszerza swoich kwalifikacji nie staje się przez to cenniejszym pracownikiem dla firmy bo trudniej zastępowanym to tylko na własne życzenie. A że szkolenia są jestem pewny bo znajomi co chwila zostają po pracy na jakieś szkolenie. Wydaje mi się że te osoby myślą że ta firma jest po to by im dać dużo pieniędzy a niestety ta firma ma zarobić dla swoich właścicieli. Jeśli w którymś miejscu źle zrozumiałem proszę o poprawienie.

Opierasz swoją opinię na historiach kilku/kilkunastu Twoich znajomych zatrudnionych w Pilkingtonie w S. Jesteś absolwentem miejscowej szkoły średniej, mam więc podstawę sądzić, że wychowałeś się w Sandomierzu lub w jego okolicy i z przykrością stwierdzić muszę, że jesteś przesiąknięty  tym, co jest bardzo charakterystyczne dla tutejszego środowiska niezależnie od wykształcenia, wykonywanego zawodu, miejsca w hierarchii społecznej.  Zawsze popieram ludzi młodych w przekonaniu, że lepiej rozumieją dzisiejszy świat, ale z Tobą nie mogę się zgodzić. Odnoszę wrażenie. że Tobie/Twoim kolegom wcale nie zależy na faktycznych zmianach w naszej wspólnej Ojczyżnie, a jedynie na umoszczeniu sobie dostatniego gniazdka i głoszeniu ex cathedra swoich przekonań.  I  chociaż teraz posądzisz mnie o populizm w kontekście Pilkingtona, ja jednak jestem pewna, że posiadając takie opinie, jakie Ty zaprezentowałeś, Wasza KORWiN pozostanie tylko na kanapie. Nie można żyć w oderwaniu od realnych, ludzkich problemów.

#26 nereus456

nereus456

Swojak

• PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 05 luty 2015 - 08:58:01

Opierasz swoją opinię na historiach kilku/kilkunastu Twoich znajomych zatrudnionych w Pilkingtonie w S. Jesteś absolwentem miejscowej szkoły średniej, mam więc podstawę sądzić, że wychowałeś się w Sandomierzu lub w jego okolicy i z przykrością stwierdzić muszę, że jesteś przesiąknięty  tym, co jest bardzo charakterystyczne dla tutejszego środowiska niezależnie od wykształcenia, wykonywanego zawodu, miejsca w hierarchii społecznej.  Zawsze popieram ludzi młodych w przekonaniu, że lepiej rozumieją dzisiejszy świat, ale z Tobą nie mogę się zgodzić. Odnoszę wrażenie. że Tobie/Twoim kolegom wcale nie zależy na faktycznych zmianach w naszej wspólnej Ojczyżnie, a jedynie na umoszczeniu sobie dostatniego gniazdka i głoszeniu ex cathedra swoich przekonań.  I  chociaż teraz posądzisz mnie o populizm w kontekście Pilkingtona, ja jednak jestem pewna, że posiadając takie opinie, jakie Ty zaprezentowałeś, Wasza KORWiN pozostanie tylko na kanapie. Nie można żyć w oderwaniu od realnych, ludzkich problemów.

Tak opieram bo moi znajomi to osoby ambitne i pracowite. Nie zarabiają dużo ale ciężko pracują wiedząc że zwiększając swoje kwalifikacje i dalej zajdą. Gdyby działa im się tam krzywda poszli by do konkurencji. Skonfrontowałem to z tym co pisze w tym temacie każdy narzeka na niskie zarobki nikt nie napisał że nie ma szkoleń możliwości rozwoju. To jak chcą oni mieć większe zarobki jak chłop z pola bez przeszkolenia może robić to co oni. Jak Pani myśli czy właścicielowi firmy opłaca się zwalniać/dawać za niskie zarobki by sam odszedł pracownika w którego szkolenie i kwalifikacje zostały już zainwestowane znaczne środki? By znowu trzeba było je wydać na szkolenie następnego gdy ten odejdzie? Myli się Pani proszono mnie o diagnozę sytuacji. i do niej się odniosłem z perspektywy tego co ci ludzie mogą zrobić już dziś  A odnoszę wrażenie że ocenia mnie Pani dlatego że nie podałem diagnozy systemowej. Co niniejszym gdyby zdjąć wszystkie koszty pracy jakimi są obłożone te osoby ich pensja z dnia na dzień wzrosła by(Przy założeniu pensji minimalnej) o około tysiąc złotych. Ba koszty pracodawcy by spadły o kolejne 500. Ale to są rozwiązania które się ordynuje z Parlamentu. Właśnie dlatego tam zmierzamy. Ludzi którzy razem ze mną działają w 90% poradzą sobie z systemem. Umią obchodzić podatki, są zaradne, kreatywne, przedsiębiorcze. Poradzą sobie. Dlaczego więc walczymy. Bo kochamy nasz kraj, bo nie możemy patrzeć jak rozdają stołki SBekom, jak okradają mniej zaradnych życiowo obywateli, bo chcemy by nasze dzieci które mogą być mniej zaradne życiowo od nas mogły godnie żyć. Pracować i umrzeć w kraju dziadków a nie Królowej Elżbiety. Wie Pani co ja zrobię osobiście jeśli do póki nie skończę studiów a do tego czasu odbędą się jeszcze 2 razy wybory. Nie dostanie się ktoś do Sejmu kto chce tym świniom zabrać koryto ale nie zabrać by samemu żreć ale je zniszczyć. Wyjadę nie dlatego że sobie nie dam rady tu tylko dlatego że nie będę mógł patrzeć na te czerwone mordy dlatego że chce żyć w świecie gdzie państwo mnie nie okrada i traktuje jak idiotę. Głosimy swoje przekonania nie dlatego że wierzymy że są słuszne tylko wiemy że są prawdziwe. Ktoś kto zna Historię wie jak się rozwijały Stany w XIX wieku. Ktoś kto zna ekonomie wie że to Austriacka Szkoła Ekonomi ma oparcie w nauce to ona wypuściła na świt noblistów takich jak np. Hayek Wielu nam zarzuca że np JKM poszedł do unii by się na chapać. Ludzie człowiek który miał 10 mln w ciągu życia wydał z 5 na głoszenie naszych idei który na publicystyce i tantiemach za książki oraz inwestycji wyciągał prawie 50 tysięcy na miesiąc. Nie potrzebował pensji Unioposła by godnie żyć. Nie posądzam Pani o żaden populizm bo nie powiedziała Pani jeszcze ani słowa o proponowanym rozwiązaniu w tej sprawie. Chciałbym zapytać czego Pani od nas oczekuje?

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 09:44:12

Chciałbym zapytać czego Pani od nas oczekuje?

Proszę o odpowiedź na pytanie: kiedy zamierzasz zadośćuczynić poglądom swego guru Korwina i zgwałcić mmu córkę?

#28 nereus456

nereus456

Swojak

• PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 05 luty 2015 - 09:53:11

Proszę o odpowiedź na pytanie: kiedy zamierzasz zadośćuczynić poglądom swego guru Korwina i zgwałcić mmu córkę?

Naprawdę liczysz że odpowiem na pytania urągające rozumowi i godności człowieka?

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 11:55:04

Naprawdę liczysz że odpowiem na pytania urągające rozumowi i godności człowieka?

Jeśli takie poglądy ma twój guru - sam sobie wydajesz świadectwo nereusie.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 12:19:15

miarą sukcesu w życiu jest ilość wrogów....... przy trumnie,

że przy trumnie to już nie sukces, nikogo to nie obchodzi..

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 12:20:05

dzieciaku nie znasz życia , piszesz tu jakieś kosmiczne bzdury , doczytałem do końca co tu nagryzmoliłeś i jeszcze raz powwórzę ,  żyjesz '' nie w tym świecie'' z takim podejściem i spojrzeniem choćby na sprawy pracownicze w Pilkingtonie , daleko nie zajedziesz , ludzie ci du.ę skopią na pierwszej twojej masówce , poczytaj ze zrozumieniem co ludzie piszą o Pilkingtonie

#32 nereus456

nereus456

Swojak

• PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 06 luty 2015 - 06:01:01

dzieciaku nie znasz życia , piszesz tu jakieś kosmiczne bzdury , doczytałem do końca co tu nagryzmoliłeś i jeszcze raz powwórzę ,  żyjesz '' nie w tym świecie'' z takim podejściem i spojrzeniem choćby na sprawy pracownicze w Pilkingtonie , daleko nie zajedziesz , ludzie ci du.ę skopią na pierwszej twojej masówce , poczytaj ze zrozumieniem co ludzie piszą o Pilkingtonie

Myślę że nie jestem upośledzony poznawczo ale jeśli się mylę się w diagnozie którą oparłem na wypowiedziach na forum to proszę o nakreślenie mi sytuacji jasno. 

#33 nereus456

nereus456

Swojak

• PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 06 luty 2015 - 06:02:08

Jeśli takie poglądy ma twój guru - sam sobie wydajesz świadectwo nereusie.

Guru? A mam jakieś? Nikt z kim się zadaje nie ma takich poglądów. 

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 luty 2015 - 07:48:21

masz rację, Kopernik też była kobietą

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2015 - 14:46:30

Kto kandyduje z tej partii na Prezydenta?

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2015 - 17:13:27

Czy prawdą jest, że kpicie ze św.JPII?  za Fronda.pl

#37 nereus456

nereus456

Swojak

• PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 09 luty 2015 - 10:00:26

Kto kandyduje z tej partii na Prezydenta?

Jak nie trudno się domyślić Janusz Korwin-Mikke

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 16:28:55

Jak nie trudno się domyślić Janusz Korwin-Mikke

a po co :blink:

to posadka w europarlamencie za 17 tys euro już nie pasuje jaśnie panu?

#39 nereus456

nereus456

Swojak

• PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 10 luty 2015 - 04:08:15

a po co :blink:

to posadka w europarlamencie za 17 tys euro już nie pasuje jaśnie panu?

Myślę że powinieneś się zorientować w temacie że dla człowieka który bez PE zarabiał niecałe 50 k na miesiąc nie robi mu to wielkiej różnicy. 

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 09:16:28

Myślę że powinieneś się zorientować w temacie że dla człowieka który bez PE zarabiał niecałe 50 k na miesiąc nie robi mu to wielkiej różnicy. 

21 tys pln to bez różnicy?

No to synku musisz mieć bogatego tatusia, jak masz takie poglądy

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sandomierz, KORWiN, Republikanie, KNP, Najwyższy Czas, NKWD, Sommer, Książka, Spotkanie, Starówka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych