Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Tomasz Poręba, Stanisław Ożóg, Józefa Hrynkiewicz


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Wybory 25 maja~

~Wybory 25 maja~
  • Goście

Napisano 16 maj 2014 - 11:33:42

Doświadczeni, wykształceni, mądrzy kandydaci do Parlamentu Europejskiego, którzy będą godnie reprezentować Polskę i starać się w Brukseli i Warszawie o wsparcie finansowe oraz rozwój dla naszego województwa podkarpackiego:


Tomasz Poręba – poseł Parlamentu Europejskiego, od 10 lat pracuje w Europarlamencie jest członkiem prezydium Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, członkiem Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Zabiega między innymi o: utworzenie odrębnego europejskiego programu rozwoju dla regionu Karpat, zniesienie restrykcyjnych przepisów dla przemysłu mięsnego uniemożliwiających produkcję wędlin metodą tradycyjną, zmianę przepisów unijnych, które ułatwiłyby polskim winiarzom prowadzenie ich działalności. Z sukcesem zabiegał o utrzymanie i modernizację linii kolejowej Dębica-Mielec-Tarnobrzeg, organizację staży zagranicznych w Brukseli dla uczniów, sportowców i osób bezrobotnych (odbyło staż ok. 120 osób ), zorganizował m.in. konkursy dla młodzieży, turnieje piłkarskie w ramach których blisko 500 młodych ludzi wyjechało na kilkudniowe wycieczki do Belgii. Europoseł organizował też duże imprezy promujące Podkarpacie za granicą. Sprowadził do naszego województwa unijny program Move and Green, którego głównym celem jest rozwój infrastruktury transportowej na obszarach peryferyjnych. W imieniu mieszkańców Podkarpacia złożył kilkadziesiąt skarg do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu. Od lat związany z Mielcem skąd pochodzi jego żona Agnieszka.

 

Stanisław Ożóg – poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Członek Komisji Finansów Publicznych, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Podkomisji stałej do monitorowania wykorzystania środków unijnych. Skutecznie zabiegał między innymi o rozbudowę Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, budynku Filharmonii Podkarpackiej, Zespołu Szkół i pływalni krytej w Sokołowie Małopolskim, Centrum Diagnostycznego Przychodni Specjalistycznej w Rzeszowie, bazy naukowo-badawczej Politechniki Rzeszowskiej, budowę autostrady A4 Kraków – Rzeszów – Korczowa (w trakcie budowy), przebudowę drogi krajowej nr 4 odcinek Machowa – Łańcut, budowę drogi ekspresowej S-19 i S-74 na odc. Opatów – Tarnobrzeg – Stalowa Wola – Nisko (budowa wstrzymana) a także o modernizację i budowę dróg gminnych, powiatowych na terenie woj. podkarpackiego. Zabiegał  o budowę zbiornika wodnego Kąty Myscowa, budowę, modernizację i poprawę stanu technicznego urządzeń przeciwpowodziowych na obszarze chronionym powiatu mieleckiego, modernizację i poprawę stanu technicznego urządzeń przeciwpowodziowych w powiecie tarnobrzeskim. Poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki Wisłok i Wisłoki, poprawę stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki San.

 

Prof. Józefa Hrynkiewicz – posłanka na Sejm VII kadencji. Jest profesorem nauk humanistycznych, socjologiem, specjalizuje się w uwarunkowaniach i strategii rozwoju polityki społecznej, rozwoju demograficznego oraz rozwoju samorządów społecznych, ruchów i inicjatyw obywatelskich. Jest nauczycielem akademickim i wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach. Współpracowała miedzy innymi : z Instytutem Spraw Publicznych, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Biurem Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu i Senatu RP.
Do niedawna zasiadała w Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu zabezpieczenia społecznego oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Obecnie pracuje w Komisji Zdrowia oraz w Komisji Administracji i Cyfryzacji.

Są to kandydaci z listy nr 4 Prawa i Sprawiedliwości
 

 #2 ~Aśka~

~Aśka~
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 21:19:06

Bogu dzięki mam rozum i na PiSdupków w życiu głosować nie będę! Świnie pchają się do koryta.#3 ~CELINA~

~CELINA~
  • Goście

Napisano 23 maj 2014 - 19:55:00

TRZEBA BYĆ CAŁKIEM PORĄBANYM BY NA PiSDZIELCÓW GŁOSOWAĆ.#4 ~Prawdziwy program PiS~

~Prawdziwy program PiS~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2019 - 14:41:09

Prawdziwy program PiS
Ludzie umieraj jak nigdy wczesnien po 89 roku, leków nie ma a mafia lekowa działa swietnie, palimy weglem z Rosji i Mozambiku, no i gdzie ten Trump, mial przyleciec pod koniec wrzesnia co?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych