Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Szkoły w gminie Łubnice

745 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 20:20:12

Czy oskarżenie wobec szkół w Gacach i Wilkowej są aby napewno kłamliwe? Bardzo niski poziom nauczania. A juz o alkoholu nie wspomnę.

#42 ~Vix~

~Vix~
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 20:32:53

Czyli obrzucenie się błotem ciąg dalszy. Jak chce się uderzyć to kij się znajdzie

#43 ~Rob~

~Rob~
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 20:42:40

Czy oskarżenie wobec szkół w Gacach i Wilkowej są aby napewno kłamliwe? Bardzo niski poziom nauczania. A juz o alkoholu nie wspomnę.

Jakieś konkrety? Dane, statystyki?

Gdzie niby ten alkohol, na lekcjach dzieciom podają?

A u ciebie w domu biją podobno, tak słyszałem. Przyjemnie teraz? Jakieś ziółka może potrzebne?

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 20:45:54

Nawet się nie zastanawiaj tylko dawaj dziecko do Połańca!

No tak żeby to takie proste było.Nie mogę sobie pozwolić na dowożenie dziecka codziennie do szkoły do Połańca.I nie mogę odrywać go od kolegów z którymi się już dobrze  zna i rozumie.To byłby dodatkowy stres dla  niego.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 07:46:07

hej

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 08:10:03

Jaki wpływ na ilość dzieci w szkole w Gacach ma szkoła w Łubnicach. Żadny - moi drodzy. Podobnie jest z Budziskami. Jeżeli grożą tam klasy łączone to niezależnie od tego czy szkoła w Łubnicach będzie czy nie. Teraz są tam roczniki (Budziska) gdzie w klasie jest 3 dzieci, w przedszkolu: 1 dziecko.  Jak nie będzie szkoły w Łubnicach to co dzieci wam się same rozmnożą?

Niestety ani wójtowej ani radnych nie stać było na przeprowadzenie spotkań z mieszkańcami, rodzicami, nauczycielami. Jest polityka podjudzania i podszeptywania największych nawet idiotyzmów - choćby tego że jak będzie szkoła w Łubnicach to dzieci w szkole w Gacach ubędzie i będą klasy łączone. Jakim cudem?  Co będą z Gac, Słupca dojeżdżać do Łubnic? Stworzyliście sami: wójtowa i rada sztuczną sytuacje w której dzieci z Łubnice są przewożone do Wilkowej od 4 klasy. Powtarzam to jest sztuczna sytuacja, bo dzieci powinny mieć możliwość kontynuowania nauki na miejscu jeżeli są ku temu warunki lokalowe i kadrowe.A są. A że taka sytuacja jest sztuczna to pokazują efekty przewożenia dzieci do Wilkowej. Gdzie podziali się uczniowie z Przeczowa i Łyczby? Ano poszły do sąsiedniej gminy. Wymyśliliście  głupi pomysł, a teraz brniecie na siłę coraz bardziej. Pani Wójt, drodzy Radni chcecie likwidować szkołę w siedzibie gminy? W jej geograficznym centrum (przynajmniej porównując do położenia innych szkół). I twierdzicie ze to jest racjonalne wyjście? Zrobiliście spotkanie w Łubnicach z rodzicami, nauczycielami, mieszkańcami? Przedstawiliście plany?, pokazaliście założenia?, przekonywaliście , że są one racjonalne? NIE. NIE BYŁO ŻADNEGO SPOTKANIA, ŻADNYCH WYJAŚNIEŃ. A teraz opowiadacie ze mieliście świetny plan ???? Dowcipy takie to sobie w urzędzie opowiadajcie.

#47 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 09:12:47

Jaki wpływ na ilość dzieci w szkole w Gacach ma szkoła w Łubnicach. Żadny - moi drodzy. Podobnie jest z Budziskami. Jeżeli grożą tam klasy łączone to niezależnie od tego czy szkoła w Łubnicach będzie czy nie. Teraz są tam roczniki (Budziska) gdzie w klasie jest 3 dzieci, w przedszkolu: 1 dziecko. Jak nie będzie szkoły w Łubnicach to co dzieci wam się same rozmnożą?
Niestety ani wójtowej ani radnych nie stać było na przeprowadzenie spotkań z mieszkańcami, rodzicami, nauczycielami. Jest polityka podjudzania i podszeptywania największych nawet idiotyzmów - choćby tego że jak będzie szkoła w Łubnicach to dzieci w szkole w Gacach ubędzie i będą klasy łączone. Jakim cudem? Co będą z Gac, Słupca dojeżdżać do Łubnic? Stworzyliście sami: wójtowa i rada sztuczną sytuacje w której dzieci z Łubnice są przewożone do Wilkowej od 4 klasy. Powtarzam to jest sztuczna sytuacja, bo dzieci powinny mieć możliwość kontynuowania nauki na miejscu jeżeli są ku temu warunki lokalowe i kadrowe.A są. A że taka sytuacja jest sztuczna to pokazują efekty przewożenia dzieci do Wilkowej. Gdzie podziali się uczniowie z Przeczowa i Łyczby? Ano poszły do sąsiedniej gminy. Wymyśliliście głupi pomysł, a teraz brniecie na siłę coraz bardziej. Pani Wójt, drodzy Radni chcecie likwidować szkołę w siedzibie gminy? W jej geograficznym centrum (przynajmniej porównując do położenia innych szkół). I twierdzicie ze to jest racjonalne wyjście? Zrobiliście spotkanie w Łubnicach z rodzicami, nauczycielami, mieszkańcami? Przedstawiliście plany?, pokazaliście założenia?, przekonywaliście , że są one racjonalne? NIE. NIE BYŁO ŻADNEGO SPOTKANIA, ŻADNYCH WYJAŚNIEŃ. A teraz opowiadacie ze mieliście świetny plan ???? Dowcipy takie to sobie w urzędzie opowiadajcie.

To najświętsza prawda.Nie było żadnego spotkania i żadnych wyjaśnień. Jak zwykle wójtowa lekceważąco podchodzi do mieszkańców. Wszystkie przedstawione racje są w punkt. Brawo za merytoryczność.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 09:39:11

Zrozumcie że nasza  gmina umiera. Ludzie wyjeżdżają, dzieci się nie rodzą. Skad weźmiecie dzieci do szkół? Wcale sie nie dziwie , że dziecie z Łyczby i Przeczowa wolą jeździć do sąsiedniej gminy. Miały jeździć do Wilkowej? A zamiast debatować o szkołach lepiej pomyślcie o domach starców, bo staruszkowie samo zostali, dzieci za granicą. A jak już staruszkowie poumierają to gminę zlikwidować. Tereny przyłączyć do sąsiednich gmin. To się stanie za 15-20 lat!

#49 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 10:16:59

Tak naprawdę gdyby przewidzieć jak będzie rządzona gmina to nikt nie postulował by powrotu gminy do Łubnic. Bylibyśmy dalej w Połańcu i nie byłoby wyimaginowanych problemów ze szkołami. A tak to wymyśliła sobie że szkołę Łubnice trzeba zlikwidować i brnie do celu. Wmawia ludziom że szkoła będzie się odbudowywać a to nieprawda. Bo jesli dzieci z Lubnic mają zasilać ościenne szkoły które podobno bez nich będą miały klasy łączone to kto niby miałby chodzić do Łubnic?????

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 11:16:13

Wszyscy tu mędrkujecie, a czy możecie podać ile jest dzieci w wieku szkolnym i młodszym (kiedyś dorosną do szkoły) w poszczególnych miejscowościach i wtedy możemy porozmawiać w której miejscowości ma być szkoła a wktórej nie.

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 12:06:00

Ja podam prosty przykład daleko szukać nie  muszę , gmina Oleśnica taka sama pod względem wielkości jak nasza a ile jest tam szkół jedna która doskonale funkcjonuje .Tam problemu z łączeniem klas nie ma i napewno nie będzie i to nie dlatego że jest tam wiecej dzieci tylko że funkcjonuje tam jedna szkoła .Z dojazdem i wczesnym wstawaniem dzieci również nie ma problemu ponieważ jeździ tam kilka gimbusów które o normalnych porach zabierają dzieci i odworzą je.Dla mnie jest to obojętne gdzie miałaby powstać taka szkoła jedna czy ewentualnie dwie w naszej gminie byleby dzieci miały dobrych nauczycieli i dobry dojazd do szkoły.Taka decyzja wiąże się z dużą odwagą władz żądzących gminą Łubnice , której im brak bo wiele osób mam tu na myśli nauczycieli straciłoby pracę .Koszty  utrzymania  szkół naszej gminy zmniejszyłyby się napewno a dzieci nie ucierpiałyby na tym ponieważ poziom nauki nie obniżyłby się.

#52 ~Ana~

~Ana~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 12:15:23

O co w ogóle tyle hałasu? Dzieci od dawna przecież dojeżdżały do szkoły i dojeżdżają nie tylko do Wilkowej! Komu to nagle zaczęło przeszkadzać?? Dzisiaj rodzice są tak wygodni ( i uczą tego dzieci), że najlepiej by było, aby autobus wjeżdżał do szkoły, a nie zatrzymywał się na przystanku.Kiedyś przecież wszyscy chodzili do szkoły i nawet nikomu nie były straszne warunki pogodowe.  Poza tym wiadomo KOMU i CO przeszkadza. No cóż. Cieszmy się jedynie tym , że wszelka władza nie  jest dana nikomu "na zawsze". Najwyższa pora, aby skończyło się "kumoterstwo" i powiązania rodzinne.  

#53 ~rodzic~

~rodzic~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 12:23:18

Osobiście dziwię się jednej Pani nauczycielce (chociaż nie wiem jakie studia kobieta kończyła), która wypowiedziała się na sesji, iż nauczanie  w łączonych klasach nie jest wcale złą metodą. Gdzie ta Pani uczy i kogo?! Jednostka lekcyjna trwa 45 minut w jednej klasie. Skoro są dwie , to znaczy ,że na jedną klasę przeznaczy 20 minut? Jaki to poziom nauczania? Boże broń od takich nauczycieli i stosowanych przez nich metod. Dziecko ma na  zapoznanie się z materiałem jednostkę lekcyjną , a nie jakieś "ochłapy" lekcji. Wiadomo na kogo wówczas spada nauczanie dzieci- na rodziców. Tak jest również teraz , ale to ze względu na źle skonstruowane programy i wymaganie rzeczy niemożliwych od nauczycieli. Zatem rodzice muszą uczyć dzieci w domu. Chyba że owa Pani ma samych geniuszy w klasie.  Pozazdrościć. 

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 12:27:57

O co w ogóle tyle hałasu? Dzieci od dawna przecież dojeżdżały do szkoły i dojeżdżają nie tylko do Wilkowej! Komu to nagle zaczęło przeszkadzać?? Dzisiaj rodzice są tak wygodni ( i uczą tego dzieci), że najlepiej by było, aby autobus wjeżdżał do szkoły, a nie zatrzymywał się na przystanku.Kiedyś przecież wszyscy chodzili do szkoły i nawet nikomu nie były straszne warunki pogodowe.  Poza tym wiadomo KOMU i CO przeszkadza. No cóż. Cieszmy się jedynie tym , że wszelka władza nie  jest dana nikomu "na zawsze". Najwyższa pora, aby skończyło się "kumoterstwo" i powiązania rodzinne.  

Dokładnie ja też afery odnośnie dojazdów nie rozumiem.Mi jest to obojętne gdzie moje dziecko będzie dojeżdżać ja i tak miałam gorzej bo czy słońce czy deszcz czy mróz musiałam na piechotę do szkoły chodzić i to od samego przedszkola.Dla mnie najważniejsze jest to żeby nie doszło do łączenia tych klas bo wtedy to dopiero krzywda się dzieciom będzie działa.

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 12:30:46

Osobiście dziwię się jednej Pani nauczycielce (chociaż nie wiem jakie studia kobieta kończyła), która wypowiedziała się na sesji, iż nauczanie  w łączonych klasach nie jest wcale złą metodą. Gdzie ta Pani uczy i kogo?! Jednostka lekcyjna trwa 45 minut w jednej klasie. Skoro są dwie , to znaczy ,że na jedną klasę przeznaczy 20 minut? Jaki to poziom nauczania? Boże broń od takich nauczycieli i stosowanych przez nich metod. Dziecko ma na  zapoznanie się z materiałem jednostkę lekcyjną , a nie jakieś "ochłapy" lekcji. Wiadomo na kogo wówczas spada nauczanie dzieci- na rodziców. Tak jest również teraz , ale to ze względu na źle skonstruowane programy i wymaganie rzeczy niemożliwych od nauczycieli. Zatem rodzice muszą uczyć dzieci w domu. Chyba że owa Pani ma samych geniuszy w klasie.  Pozazdrościć. 

Jestem tego samego zdania.

#56 ~Mama~

~Mama~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 13:50:51

Mnie dziwi,że jeden Pan (wiadomo który) z kilkoma Paniami decyduje o losie wszystkich szkół!! Jak mogło do tego dojść? Jak radni mogli w ogóle przystąpić do głosowania w sprawie ważnej dla wszystkich rodziców i nie tylko? Dlaczego rodzice  dzieci z Wilkowej nie mieli pojęcia,że znaczące decyzje zapadły bez ich zgody? Kto w dzisiejszych czasach decyduje się na łączone klasy?  A może następnym razem padnie pomysł na podział na chłopców i dziewczęta? A może w ogóle wróćmy do średniowiecza? Zakaz nauczania dla dziewczynek?!!!  

#57 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 14:35:34

Dokładnie ja też afery odnośnie dojazdów nie rozumiem.Mi jest to obojętne gdzie moje dziecko będzie dojeżdżać ja i tak miałam gorzej bo czy słońce czy deszcz czy mróz musiałam na piechotę do szkoły chodzić i to od samego przedszkola.Dla mnie najważniejsze jest to żeby nie doszło do łączenia tych klas bo wtedy to dopiero krzywda się dzieciom będzie działa.

Świetnie to zróbmy jak w Oleśnicy jedna szkoła w Łubnicach .Z każdej strony najlepszy dojazd najlepsza baza lokalowa najlepsze wyposażenie. Kadrę wybierzemy wspólnie.

#58 ~rodzice~

~rodzice~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 14:43:14

A gdzież to można zapoznać się ze stanowiskiem wójta w tej sprawie? Bo według wielu opinii klasy łączone nie są koniecznością. Jeśli łączenie to tylko przedmioty takie jak wf itd. Matematyka polski chemia.... bez łączenia. Subwencja ma być wyższa dla szkół malych. Spytajcie o to na piśmie. Nie dajcie się zwariować.

#59 ~Mira~

~Mira~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 15:17:44

Osoba pisząca o alkoholu w szkołach podstawowych uprawia hejt i rosiewa kłamstwa, moderator powinien zamknąć forum to raz. A po drugie nauczycielom z gimnazjum jakoś przez 17 lat nie przeszkadzało że ich uczniowie dojeżdżali. Powinno to dać niektórym do myślenia

Ale niektórzy myślą tylko o sobie. Ciężko się pogodzić z myślą, że nie dosyć , iż nie będzie gimnazjum  (  i jego "wysokiego" poziomu- co mnie śmieszy), to jeszcze nauczyciele może musieliby dojeżdżać? A wiemy przecież, że niektórym osobom taki układ nie pasuje.  

#60 ~Ana~

~Ana~
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 15:21:59

Świetnie to zróbmy jak w Oleśnicy jedna szkoła w Łubnicach .Z każdej strony najlepszy dojazd najlepsza baza lokalowa najlepsze wyposażenie. Kadrę wybierzemy wspólnie.

Tak. Wspólnie. Proponuję  na sesji. Przewodniczący będzie miał decydujący  głos!!! A! Najlepiej , aby zrobiono to bez wiedzy nauczycieli. Tych z Wilkowej, Gac i Budzisk. Obstawić etaty osobami z rodziny i  dobrymi znajomymi! 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych