Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Szkoła w Bałtowie cd.

145 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~DB8868~

~DB8868~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 12:37:25

Obowiązkiem ucznia jest zdobywanie wiedzy i umiejętności. Uczniowie ( niektórzy) szkołę traktują jako " przechowalnię" i nie chcą lub nie umieją się uczyć. Problemy z płynnym czytaniem,ortografią, działaniami matematycznymi, logicznym rozumowaniem nie są marginalne w większości szkół ponadgimnazjalnych. Rodzice żyją w przekonaniu że, ich pociechom są stawiane przez nauczycieli wygórowane wymagania, a dzieci nieustannie dręczone przez " ciało pedagogiczne" Gdy dziecko nie radzi sobie w szkole to według większości wina leży tylko i wyłącznie po stronie szkoły. Niektórzy rodzice nie pokazują się w szkole przez cały rok. Myślą, że dziecko bez ich pomocy (wychowawczej) sobie poradzi - aż tu nagle tyle ocen niedostatecznych i wtedy lament i pretensje do całego świata, tylko nie do siebie i do swojej pociechy!!! Rodzice bardzo często Wasze drogie dzieci mają inne oblicze w szkole w gronie rówieśników ( chęć zainponowania, bycie akceptowanym ) Wtedy na naukę nie starcza już czasu. Ignorowanie regulaminu szkoły, wulgaryzmy, palenie papierosów może nie pasować do obrazu waszego dziecka które znacie z domu. ( a w domu jest taki grzeczny) Odnośnie metod nauczania w.wymienionego nauczyciela nie wypowiem się, bo nie znam. Wiem, że nie wolno wychowywać i uczyć tylko bezstresowo gdyż otaczająca nas rzeczywistość jest zupełnie inna i młody człowiek po skończeniu szkoły byłby zagubiony. Najłatwiej dostrzec winę u innych. Bądźcie bardziej samokrytyczni, Być może kilka lat temu przegapiliście jakiś ważny moment w wychowaniu dziecka, a teraz winy upatrujecie w wymagającym nauczycielu.

Szkoda, że nie czytał Pan usuniętych wczoraj postów! Jeżeli w klasie 50-60% uczniów ma 1 to chce mi Pan powiedzieć że wszystko jest w porządku tylko dzieci się nie uczą tak? Połowa to osły i matoły, które dziwnym trafem prześliznęły się przez gimnazjum i teraz nagle pan B. odkrył że one niczego nie umieją? No to gratuluję panu odpowiedniego podejścia do sprawy!!! Piszesz Pan, że co do metod nauczania nie możesz się wypowiadać bo nie znasz nauczyciela, więc po co zabierasz głos człowieku skoro nie znasz tematu! Chcesz nam tylko zasugerować , ze nasze dzieci to nieuki, łobuzy, a my rodzice się nimi nie interesujemy? Właśnie dlatego, że się interesujemy naszymi dziećmi nie pozwolimy się już uciszyć! Ta sprawa będzie miała swój finał choćby w TV

#42 ~życzliwy~

~życzliwy~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 12:45:50

Jacy troskliwi rodzice! A gdzie byliście przez 5 miesięcy roku szkolnego? Ilu z was odwiedziło szkołe i rozmawiało z niesprawiedliwym nauczycielem o ocenach dziecka? Teraz nagle wielkie larum podnosicie bo na semestr 1 z jakiegoś przedmiotu. Szkoły są otwarte dla rodziców i zawsze można przyjść i porozmawiać z każdym nauczycielem. A jeśli boicie się rozmawiać z nauczycielem to jest od tego wychowawca. Najwyraźniej też go mało interesują jego wychowankowie. Rodzice nie kompromitujcie się

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 12:47:33

A gdzie byli ci wszyscy krzykacze z forum do tej pory, skoro taka krzywda stała się ich pociechom! Gdzie byli rodzice i wychowawca klasy! W tej całej sprawie ktoś ma najwyraźniej jakiś cel.

Masz rację...Jest cel........zwrócić uwagę na istniejący problem. Rodzice trzymajcie się!

#44 ~matka~

~matka~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 12:50:57

Jacy troskliwi rodzice! A gdzie byliście przez 5 miesięcy roku szkolnego? Ilu z was odwiedziło szkołe i rozmawiało z niesprawiedliwym nauczycielem o ocenach dziecka? Teraz nagle wielkie larum podnosicie bo na semestr 1 z jakiegoś przedmiotu. Szkoły są otwarte dla rodziców i zawsze można przyjść i porozmawiać z każdym nauczycielem. A jeśli boicie się rozmawiać z nauczycielem to jest od tego wychowawca. Najwyraźniej też go mało interesują jego wychowankowie. Rodzice nie kompromitujcie się

Ty się człowieku nie kompromituj! Skąd wiesz, że nikt z nas nie chodził do tego nauczyciela? Jesteś jego cieniem czy nim samym i tylko ukrywasz się pod pseudonimem "życzliwy"? Miej odwagę otwarcie podyskutować!

#45 ~xzz~

~xzz~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 13:08:58

Ty się człowieku nie kompromituj! Skąd wiesz, że nikt z nas nie chodził do tego nauczyciela? Jesteś jego cieniem czy nim samym i tylko ukrywasz się pod pseudonimem "życzliwy"? Miej odwagę otwarcie podyskutować!

Ilu rodziców "jedynkowych" uczniów miało systematyczny kontakt ze szkołą.Powinny być jakieś zapisy w dokumentacji.

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 13:13:10

A ilu rodziców zostało poinformowanych o grożących ocenach niedostatecznych? Też powinny być zapisy w dzienniku

#47 ~xzz~

~xzz~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 13:21:44

A ilu rodziców zostało poinformowanych o grożących ocenach niedostatecznych? Też powinny być zapisy w dzienniku

Te kwestie reguluje w każdej szkole szkolny system oceniania.

#48 ~~RODZIC~~

~~RODZIC~~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 13:40:12

Nikt się niema zamiaru kompromitować! Chcemy dobra naszych dzieci i będziemy drążyli tę sprawę. Kiedy wreszcie nasze dzieci przestaną bać się lekcji z Panem B. Rodzice zróbmy z tym coś!

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 13:41:54

Czytałam wasze posty na forum. Macie absolutną rację! Trzeba walczyć o dobro naszych dzieci!

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 14:28:38

A czy ta klasa ma wychowawcę? jakie jest stanowisko wychowawcy w tej sprawie? Co zrobił wychowawca aby nie dopuścić do zaistniałej sytuacji

#51 ~życzliwy~

~życzliwy~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 14:34:30

Nie mam zamiaru rozmawiać z kims kto traktuje moje dziecko jak śmiecia.Miałem pójść i prosic o specjalne traktowanie mojego syna,to ponizej mojej godności.Jestem zdania że wszyscy uczniowie podlegają tym samym kryterium oceny.O czym ja mam chłopie z tobą rozmawiać?

Czyli wniosek z tego że Pan się nie interesował sprawą wcześniej. A mówi Pan o dobru swojego dziecka: "to poniżej mojej godności" - dobre. Synu, córko radźcie sobie sami bo ja się nie będe poniżał. Kochani rodzice!

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 14:39:58

Czyli wniosek z tego że Pan się nie interesował sprawą wcześniej. A mówi Pan o dobru swojego dziecka: "to poniżej mojej godności" - dobre. Synu, córko radźcie sobie sami bo ja się nie będe poniżał. Kochani rodzice!

To śmieszne co Pan piszę!

#53 ~~XxX~~

~~XxX~~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 14:50:11

Chyba ktoś wreszcie wyszedł z ukrycia. Może to i dobrze!

#54 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 14:59:37

Ilu rodziców "jedynkowych" uczniów miało systematyczny kontakt ze szkołą.Powinny być jakieś zapisy w dokumentacji.

Do szkoły uczęszczają dzieci z rożnych środowisk. Być może nie wszyscy rodzice czy opiekunowie mogą przychodzić do szkoły po kilka razy w tygodniu. Niemniej jednak podobnie jak któryś z przedmówców napisał ja również nigdy nie znalazłam żadnego zapisu w zeszycie czy w "Dzienniczku ucznia" mojego syna, z powiadomieniem ze grozi mu 1 z jakiegokolwiek przedmiotu. Nie znalazłam tez żadnych zapisów, ze sprawia problemy wychowawcze.
Póki co dziennik elektroniczny na stronie szkoły wciąż nie działa więc na co dzień nie mamy wglądu w bieżące oceny naszych dzieci.

#55 ~~ktoś~~

~~ktoś~~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 15:08:01

A czy ta klasa ma wychowawcę? jakie jest stanowisko wychowawcy w tej sprawie? Co zrobił wychowawca aby nie dopuścić do zaistniałej sytuacji

Tak się składa, że problemem nie jest wychowawca tylko inny nauczyciel niejaki Pan B. Czy wychowawca wg Ciebie powinien wziąć długopis i jedynki poprzerabiać na 2? Niech tu nikt nie próbuje zrzucać swojej winy na innego nauczyciela! Miej człowieku godność by ponieść konsekwencje swojej miernoty w dziedzinie nauczania, a nie będziesz teraz szczuł swoich kolegów z pracy! Zachowanie poniżej krytyki

#56 ~lll~

~lll~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 15:16:47

Ty "życzliwy" czytaj posty ze zrozumieniem zanim odpowiesz! Gość napisał, ze nie chodził prosić o specjalne traktowanie swojego dziecka ponieważ WSZYSCY uczniowie powinni podlegać tym samym kryteriom oceny!

#57 ~~RODZIC~~

~~RODZIC~~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 16:36:38

Co ty chłopie wypisujesz!!!!!!! Dzieci mają jedynki,bo rodzice nie przychodzą do szkoły!!!!! To nielogiczne,weź się opanuj.

#58 ~absolwent~

~absolwent~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 16:37:14

A może uczniowie bardziej boją się reakcji rodziców za otrzymane 1 niż tego nauczyciela? Poza ty skoro na praktykach zawodowych uczniowie nieźle wypadają, to widocznie ten Pan B. czegoś ich nauczył.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 16:42:36

Skoro ich coś nauczył ,to dlaczego to co zrobił ocenia na 1.

#60 ~Rafi~

~Rafi~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 16:52:15

No właśnie. Sam facet ocenia swoją pracę,jak widać jest bardzo krytyczny......

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych