Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Szkoła w Bałtowie cd.

145 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Bałtowianka~

~Bałtowianka~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 07:30:27

Drodzy Państwo proszę skomentować taką oto sytuację.Uczniowie którzy mają u Pana B jedynki z przedmiotów zawodowych z praktyki zawodowej mają oceny pozytywne.Na praktykach jest wykorzystywana wiedza teoretyczna zdobyta w szkole,wynika z tego kryteria oceniania uczniów w szkole i na praktycznej wykorzystaniu tej wiedzy diametralnie od siebie odbiegają.Moim zdaniem skoro uczeń nic nie wie w teorii,to skąd ma wiedzieć w praktyce?Akurat w tym przypadku jest zupełnie odwrotnie.

#22 ~~gosc~~

~~gosc~~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 07:55:05

Niech nauczyciel który traktuje uczniów jak piąte koło u wozu nie liczy na to że będą go za to lubić.Ponad 50 procent uczniów nie ma w tym sporze racji, a Pan B ją ma.Rodzi się pytanie,dlaczego ????Czy jest taki niezastąpiony,czy kreowany przez niego wizerunek szkoły przyniesie jej chlubę ?

Nie mnie oceniać kto ma rację. Uważam, że każdy powinien wypełniać swoje obowiązki najlepiej jak potrafi, czyli nauczyciel nauczać i być przyjazy dziecku, a uczeń powinien skupić się na zdobywaniu wiedzy. Zastanówmy się się czy agresja jednej strony nie rodzi agresji u innych. Czasami chyba łatwo wyprowadzić nauczyciela zrównowagi ( uczniowie lubią prowokować). Każda ze stron powinna wykazać kompromis i dążyć do zrozumienia , życzliwości. Życie wtedy byłoby piękniejsze. Niemniej jednak na chamstwo nie ma miejsca.

#23 ~Kot~

~Kot~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 08:12:02

Forumowicze jestem uczniem tej szkoły,i to co Wam tu napiszę jest moim osobistym odczuciem odnośnie tego konfliktu miedzy nami uczniami,a Panem B.Każdy z nas podjął naukę w tej szkole nie po to żeby gdzieś się uczyć,i żeby nie skończyć edukacji na gimnazjum,ale dlatego ze interesuje nas ten zawód,i chcielibyśmy pracować potem jako leśnicy.To w tej szkole po raz pierwszy zetkneliśmy się z przedmiotami zawodowymi.Nie jest tego mało,ale każdy na swój sposób stara się z tym poradzić.Nie wszyscy chłoną wiedzę jak gąbka,ale wszyscy chcą się czegoś nauczyć.Cały problem polega na tym że B nie ma ochoty nas ją zainteresować,a co za tym idzie jej przekazać.Większość z nas odbiera to jak jednostajny bełkot z którego zapamiętuje niektóre terminy,oraz te rzeczy których nauczyliśmy się w gimnazjum.Potem już wiadomo 1111111.Nie chcę przytaczać konkretnych wypowiedzi B,ale nie są one w stanie zmotywować ucznia do pracy,czepia się wszystkiego,wyglądu,pochodzenia itd.Zauważyłem w szkole że wszyscy bardzo szanują poprzedniego wykładowcę przedmiotów zawodowych,i zastanawia mnie dlaczego.........

#24 ~~viki~~

~~viki~~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 08:17:02

Nie mnie oceniać kto ma rację. Uważam, że każdy powinien wypełniać swoje obowiązki najlepiej jak potrafi, czyli nauczyciel nauczać i być przyjazy dziecku, a uczeń powinien skupić się na zdobywaniu wiedzy. Zastanówmy się się czy agresja jednej strony nie rodzi agresji u innych. Czasami chyba łatwo wyprowadzić nauczyciela zrównowagi ( uczniowie lubią prowokować). Każda ze stron powinna wykazać kompromis i dążyć do zrozumienia , życzliwości. Życie wtedy byłoby piękniejsze. Niemniej jednak na chamstwo nie ma miejsca.

Zgadza się na chamstwo nie ma miejsca.Panie B poczytaj pan trochę może to Pana czegoś nauczy!!!!!!!!

#25 ~Raku~

~Raku~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 08:29:10

Gdyby uczniowie na lekcji słuchali nauczyciela, a nie nagrywali filmiki, może oceny byłyby lepsze?

Ty absolwent,przypadkiem nie chciałbyś obejrzeć siebie na you tube jak zamiast pracować odwalasz jakieś szopki?

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 08:35:03

Ty absolwent,przypadkiem nie chciałbyś obejrzeć siebie na you tube jak zamiast pracować odwalasz jakieś szopki?

Na youtube nic nie znalazłem, może podasz jakiś link ??

#27 ~Lex~

~Lex~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 08:43:00

Dyrektorze skoro ci najgorsi uczniowie u Pana B przysparzają tyle kłopotów,może warto przeprowadzić eksperyment,i przekazać ich pod opiekę drugiemu nauczycielowi od przedmiotów zawodowych i przekonać się jakie będą efekty?Pan B niech pracuje z tymi lepszymi,bo wtedy będzie musiał włożyć mniej wysiłku w to co robi.No i najważniejsze uspokoi swoje skołatane nerwy.

#28 ~Raku~

~Raku~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 08:47:09

Na youtube nic nie znalazłem, może podasz jakiś link ??

Sorry kolego,ale to gruba artyleria.Wyprowadzimy ją wtedy jak będzie trzeba.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 08:54:50

Sorry kolego,ale to gruba artyleria.Wyprowadzimy ją wtedy jak będzie trzeba.

Moim zdaniem temat powinien być już dawno zamknięty, filmiku nie było i nie będzie.

#30 ~RAKI~

~RAKI~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 09:22:39

Moim zdaniem temat powinien być już dawno zamknięty, filmiku nie było i nie będzie.

Myślisz że w tym wszystkim chodzi tylko o jakiś filmik?Czytaj dokładnie posty,a będziesz wiedział o co naprawdę chodzi.CHODZI O ZASADY!!!!!!!!!

#31 ~~Rodzic~~

~~Rodzic~~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 09:43:07

Są ludzie na tym forum,tacy np.jak Wójt którzy twierdzą,nie znając metod wychowawczych Pana B,że uczniowie z Bałtowa traktują tą szkołę jak przechowalnię.Czyli według Wójta 50 procent uczniów nie powinno tu być.Więc co Pan proponuje?Zaostrzyć zasady rekrutacji?Wtedy ilu uczniów będzie liczyć szkoła według pana,co z tymi którzy się nie dostaną?Czyż inne szkoły nie kształcą uczniów o różnym poziomie zdolności?O czym ta mowa.......

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 10:17:50

Są ludzie na tym forum,tacy np.jak Wójt którzy twierdzą,nie znając metod wychowawczych Pana B,że uczniowie z Bałtowa traktują tą szkołę jak przechowalnię.Czyli według Wójta 50 procent uczniów nie powinno tu być.Więc co Pan proponuje?Zaostrzyć zasady rekrutacji?Wtedy ilu uczniów będzie liczyć szkoła według pana,co z tymi którzy się nie dostaną?Czyż inne szkoły nie kształcą uczniów o różnym poziomie zdolności?O czym ta mowa.......

Ciekawa jestem ilu rekrutów by miała szkoła gdyby w nowym roku szkolnym określiła dolny próg np.4,0????????

#33 ~Pedagog~

~Pedagog~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 10:46:46

Bardzo trafnie ktoś napisał na tym usuniętym forum że skoro Pan B skończył kierunek przygotowujący go do pracy w lesie, to niech tam wraca!!!!!!!Nie rozumiem jak kurs pedagogiczny może przygotować kogoś do tego co my studiujemy kilka lat.Człowiek może po prostu się nie nadaje.Nie przyszło to nikomu do głowy?

#34 ~~rodzic~~

~~rodzic~~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 11:03:46

Cóż tu dużo pisać na ten temat.Zgodzą się ze mną chyba wszyscy, nie było Państwa B,nie było problemu.To o czym państwo piszecie można skonkludować tylko w jeden sposób....Są jak wrzód na d....Bałtowskiej ZSR.

Kiedyś chodziłem do tej szkoły i mam o nniej same pozytywne wspomnienia, miła przyjazna, ale wymagająca kadra nauczycielska, przyjaźnie klasowe. Odnośnie wcześniejszych wpisów to uważam że, w szkole jest miejsce dla każdego chącego uczyć się dziecka i kryterium rekrutacji 4.0 jest grubą przesadą. Do uczniów mniej zdolnych należy podchodzić indywidualnie, a wtedy wspólnymi siłami uczeń - nauczyciel i RODZIC uda się skończyć szkołę, zdobyć wymarzony zawód. Trzeba tylko bardzo tego chcieć i systematycznie pracować. Jeżeli obecnie jest konflikt to należy go rozwiązać w szkole, a nie na forum niwecząc tym samym dobre imię szkoły w Bałtowie.

#35 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 11:33:05

Dlaczego ci Państwo o których mówi się w tej dyskusji sami nie zabrali głosu? Dlaczego nie przedstawią swojej racji? Oczywiście najlepiej usunąć dyskusję z forum i już jest po sprawie? Czy to w ten sposób rozwiązuje się też problemy w tej szkole? Oczywiście łatwiej upokorzyć ucznia na lekcji kryjąc się za "nietykalnością nauczycielską" niż podyskutować z nim anonimowo na forum. Rozmawiałam z wieloma nauczycielami i wielu z nich także niechętnie patrzy na metody wychowawcze B.

#36 ~Uczeń~

~Uczeń~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 11:36:55

Kiedyś chodziłem do tej szkoły i mam o nniej same pozytywne wspomnienia, miła przyjazna, ale wymagająca kadra nauczycielska, przyjaźnie klasowe. Odnośnie wcześniejszych wpisów to uważam że, w szkole jest miejsce dla każdego chącego uczyć się dziecka i kryterium rekrutacji 4.0 jest grubą przesadą. Do uczniów mniej zdolnych należy podchodzić indywidualnie, a wtedy wspólnymi siłami uczeń - nauczyciel i RODZIC uda się skończyć szkołę, zdobyć wymarzony zawód. Trzeba tylko bardzo tego chcieć i systematycznie pracować. Jeżeli obecnie jest konflikt to należy go rozwiązać w szkole, a nie na forum niwecząc tym samym dobre imię szkoły w Bałtowie.

To było wcześniej,teraz zapewniam Cię jest inaczej.Też tak chciałbym wspominać tą szkołę.To piękne co piszesz,ale dla wielu z nas jest ona najgorszym koszmarem.Oczywiście stara kadra to sami fajni ludzie,porozmawiają,jak trzeba zrugają,ale wszystko w granicach przyzwoitości.Czy to możliwe aby jeden człowiek tak nam zatruł życie?

#37 ~życzliwy~

~życzliwy~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 11:42:19

A gdzie byli ci wszyscy krzykacze z forum do tej pory, skoro taka krzywda stała się ich pociechom! Gdzie byli rodzice i wychowawca klasy! W tej całej sprawie ktoś ma najwyraźniej jakiś cel.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 12:06:41

Pewnie że ma cel.Naprawić to co jest patologią.
ciekawe jak się zachowasz kolego życzliwy jak ty będziesz miał dzieci w szkole?Krzykacze obserwowali jak sytuacja się rozwinie.Czy nikogo z kierownictwa nie zaniepokoi taki stan rzeczy,teraz sytuacja dojrzała do tego że musieliśmy podjąć jako rodzice jakieś kroki.To wszystko na ten temat Panie życzliwy.

#39 ~gość4~

~gość4~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 12:19:50

A gdzie byli ci wszyscy krzykacze z forum do tej pory, skoro taka krzywda stała się ich pociechom! Gdzie byli rodzice i wychowawca klasy! W tej całej sprawie ktoś ma najwyraźniej jakiś cel.

Pan nas nazywa krzykaczami?Mógłby Pan patrzeć spokojnie na takie wyczyny leśnika,który przez przypadek stał się nauczycielem,i myśli że w wiosce pt. Bałtów może wprowadzać swoją wyimaginowaną teorię równości uczniów?Kim Pan jest aby osądzać nas rodziców?

#40 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 12:19:57

Pewnie,pewnie teraz to najlepiej cały ten temat podciągnąć pod "jakiś cel" (najlepiej polityczny)! Pewnie nie chcemy żeby B. został prezydentem?! Albo może coś lepszego wymyśliłeś? Zastanów się człowieku o czym ty piszesz. My chcemy tylko żeby nasze dzieci mogły uczyć się w spokoju! Żeby nie drżały ze strachu przed lekcją z B. Chcemy żeby ktoś kompetentny zbadał tę chorą sytuację, przejrzał dzienniki i zainteresował się cała tą sprawą. Uważasz, ze jestem krzykaczem bo chcę dobra mojego dziecka? A ty masz dzieci? Gdyby im działa się krzywda rozumiem, ze przyglądałbyś się obojętnie ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych