Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

System CRM w firmie?

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~czarekg~

~czarekg~
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 06:29:29

Czy w przypadku killkunastoosobowej firmy, wprowadzenie systemu CRM może cokolwiek wnieść, dać, usprawnić? Przy jakich działalnościach ma to sens? U nas wygląda to w ten sposób, że mamy coraz większe problemy z zapanowaniem nad całą działalnością. Wiele problemów, wiele spraw, z ktorych część ginie nie załatwiona. CRM coś da? 

#2 ~radecki~

~radecki~
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 06:28:59

Ale jaka to działalność? Ogólnie to w zasadzie w każdym przypadku CRM pomoże - kwestia tylko zaawansowania systemu, jaki musicie posiadać. Bo czegoś innego potrzebuje firma produkcyjna z kilkoma magazynami, a czegoś innego mała agencja turystyczna. Napisz coś więcej. 

#3 ~baltor~

~baltor~
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 06:33:50

W każdym przypadku wprowadzenie CRM ci wszystko usprawni - o ile faktycznie w firmie się dzieje. Jeśli nie macie zleceń, to głupotą będzie inwestowanie w system, co nie? Podstawa to przede wszystkim analiza potrzeb. Jeśli to nie jest jakaś produkcja z magazynowaniem, wieloma walutami i językami, to wystarczające powinny być niższe pakiety Berberis - nawet Minima. Sprawdź sobie w sieci możliwości. 

#4 ~czarekg~

~czarekg~
  • Goście

Napisano 12 maj 2017 - 06:35:47

To jest opcja jednostanowiskowa? Ta Minima? Gdzie mogę sprawdzić funkcje programu? Szukam po necie, ale jakoś ciężko mi cokolwiek sensownego znaleźć. Tzn. nie widzę strony producenta. A chyba ją mają? 

#5 ~baltor~

~baltor~
  • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 06:35:14

Znajdź w Google stronę producenta programu - tam masz w zasadzie wszystko pokazane. Producentem jest firma BMS. Minima to opcja jednostanowiskowa - można dopłacić do wielostanowiskowej i do dodatkowych funkcji. Ale tak czy siak - funkcje dobierasz do zapotrzebowania firmy. Po co płacić za takie, których nie wykorzystacie? 

#6 ~dragos~

~dragos~
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 06:35:55

Minima to opcja jednostanowiskowa. Jest opcja multi pod wiele stanowisk. Do Minimy można dokupić inne opcje. Moim zdaniem najważniejsze jest optymalne dopasowanie systemu, czyli po prostu stawiacie wyłącznie na takie rozwiązania, które w praktyce będą przez was wykorzystane. 

#7 ~czamper~

~czamper~
  • Goście

Napisano 17 maj 2017 - 06:41:35

U mnie przy agencji turystycznej, takim pośredniku, darmowa wersja systemu CRM jest po prostu wystarczająca. Po prostu - chodzi o zarządzanie i optymalizację. Nie mamy produkcji, nie mamy magazynu, są usługi - tak więc wielu funkcji nie wymagamy, a ogólnie dzięki temu dużo łatwiej się nam tym zarządza, widzimy relacje jakie zachodzą pomiędzy pracownikami, kto za co odpowiada - i tak działa optymalizacja. 

#8 ~czarekg~

~czarekg~
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 06:47:04

Pobralem program, trochę poczytałem, sprawdziłem. Wygląda to naprawdę funkcjonalnie, podoba mi się. Nie wszystko rozumiem, muszę się posiłkować podręcznikiem użytkowania ze strony, ale ogólnie większość funkcji ogarniam. Dochodzenia od jednej do drugiej wygląda całkiem przyzwoicie, pokazuje mi zależności, wiem, o co biega. Podoba mi się to. 

#9 ~baltor~

~baltor~
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 06:35:22

Przydałoby się coś takiego u nas w firmie, ale w naszym przypadku w grę wchodzi pełna gospodarka magazynowa, a szef jest takim skompiradłem, że nie wyłoży kasy na system. I weź gościowi tłumacz, że wszystko by to odmieniło. W tym momencie wygląda to tak, że firma nawet zapomina o... realizacji niektórych zleceń. Zamówienia nie są gotowe na czas, a przecież to już totalny dramat...

#10 ~forumiak~

~forumiak~
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 06:37:38

berberis to kawał funkcjonalnego rozwiązania, które naprawdę potrafi diametralnie odmienić sytuację. Nie twierdzę, że od razu uzyskacie w ten sposób cuda, ale z czasem na pewno zauważycie co raz lepszą optymalizację, realizację zadań i ogólnie - porządek. System jest na tyle funkcjonalny, że jednym rozwiązaniem ogarniacie wszystkie zagadnienia, związane z działalnością. 

#11 ~petruszko~

~petruszko~
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 06:49:24

Pamiętajcie, że system wybieracie po to, aby wszystko działało jak powinno, w sensie - chcecie działalność usprawnić. Porównanie różnych ofert, które byłoby obiektywne, tak naprawdę nie istnieje - sami musicie je zrobić. Co do Berberis, to kawał solidnego, niezawodnego systemu. Funkcji mnóstwo, nawet w darmowej wersji. Tak więc nie pozostaje nic innego, jak tylko działać. 

#12 ~jaskowski~

~jaskowski~
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 06:39:30

W zasadzie każdy system CRM powinien cokolwiek dać dla działalności, ale ogólnie skoro już decydujemy się na jakiś system, to tak, żeby działalność optymalizować, a nie korzystać z ledwie kilku funkcji. Systemy są różne, mają odmienne funkcje, a chodzi przede wszystkim o to, aby korzystanie z nich dawało większe korzyści. 

#13 ~kakodal~

~kakodal~
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 06:32:38

Może i systemów CRM jest dużo, ale jeśli listę ograniczycie do tych, które są faktycznie rozwijane, to zrobi się ona naprawdę bardzo krótka. A moim zdaniem sens działania na nim, ma tylko taki system, który po prostu wciąż jest aktualizowany, ma dodawane nowe rozwiązania i funkcje. Bo jak ocenić jakość systemu, który od lat pozostaje dokładnie taki sam? 

#14 ~patagol~

~patagol~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2017 - 06:41:29

Akurat z naszego punktu widzenia system musi być przede wszystkim aktualizowany. Nie chodzi o aktualizowanie na siłę, na pokaz, tylko o wzmacnianie jakości systemu i efektów zarządzania z jego pomocą. Tak, Berberis ma ogrom funkcji, ale tutaj chodzi przede wszystkim o skuteczności w tym całym zarządzaniu. I właśnie to starajcie się mieć przede wszystkim na uwadze. Systemy po to pozwalają na darmowe okresy testowe, aby łatwo można je było sprawdzić. 

#15 ~baltor~

~baltor~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2017 - 06:40:27

CRM w firmie jest standardem od wielu lat - trudno sobie wyobrazić zarządzanie działalnością w tych czasach bez wsparcia programistycznego - nie jest to wykonalne. Zbyt duża ilość operacji, osób odpowiedzialnych za przeróżne zadania. Jakoś to wszystko trzeba ogarnąć, bo w przeciwnym wypadku w firmie zapanuje bałagan. No i oczywiście - uwagę trzeba zwracać na szczegóły. 

#16 ~peptyd~

~peptyd~
  • Goście

Napisano 04 październik 2017 - 06:35:57

Czy przy działalności kilkuosobowej Berberis na pewno będzie wystarczający, w tej darmowej wersji? Myślę nad odpowiednim rozwiązaniem do firmy, ale nie jestem przekonany, co takim rozwiązaniem będzie. I ogólnie - czy CRM nie wymaga poświęcania wiele czasu na wprowadzanie danych i administrowanie tym wszystkim? 

#17 ~Renia88~

~Renia88~
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 16:18:28

Zmieniając temat, to czy ktoś wybiera się na Europejskie Forum Gospodarcze-Łódzkie 2017? Program jest bardzo ciekawy, wiele 

można się nauczyć a wstęp darmowy

#18 ~matoczka~

~matoczka~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 08:00:04

Gdzie można za darmo przetestować ten system? Chodzi mi o ten Berberis. Każdy to może pobrać za darmo? 

#19 ~dagor~

~dagor~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 07:33:30

System normalnie za darmo pobierasz ze strony producenta - BMS. I stale z niego korzystasz za darmo. Nie ma konieczności płacenia, no chyba że potrzebujecie bardziej zaawansowanej wersji. Ale ta podstawowa wersja na jedno stanowisko jest zawsze całkowicie darmowa. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych