Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


138 odpowiedzi w tym temacie

#121 ~Jarosław~

~Jarosław~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 10:34:17

W polskojęzycznym echu dna taka informacja kolejny dzień na czołówce.Tak kazali ?#122 ~Klimontowianin~

~Klimontowianin~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 10:39:58

Swietokrzyskie za PSL!!Bardzo dobra Partia dla Swietokrzyskiego!!#123 ~Zeus~

~Zeus~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 11:56:07

Pan Piszczek niech sie nie martwi, jego na swiecie nie było a Jedrzejów juz był wiec napewno długo dlugo jeszcze bedzie.Nigdzie nie jest napisane ze stanowisko burmistrza jest dozywotnie, moze pora sie rozejrzec za jakas pracą? hmmm, tylko za jaką?Wszedzie sie za cos odpowiada a na takim stanowisku za nic i w dodatku niezle płacą haa haaa.#124 ~Realista~

~Realista~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:12:39

Rewolucja zaczyna zjadać własne dzieci. Czum prędzej tym lepiej!#125 ~działoszanin~

~działoszanin~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 15:32:11

...dyskusja o dwóch kadencjach dla tej czy innej grupy czy pozostawić to bez ograniczeń naprawdę nie ma sensu, bo jak mówią Polak potrafi... wartością samą w sobie jest uczciwość kandydatów, ale przecież oni są wybierani spośród członków określonej społeczności, więc jeżeli ta społeczność prezentuje robaczywy stan moralności (np. typu Kalego), to i wybrańcy będą  w taki sposób sprawować swój urząd i nie pomogą tu żadne pretensje, bo poszliśmy na łatwiznę wybierając np bo ładny, bo swój, bo z tej samej partii co my, bo liczyliśmy na coś dla siebie czy swoich bliskich, bo postawił etc etc.... a gdzie       w tym wszystkim jest rzetelna analiza kandydata, jego dotychczasowych dokonań, jego postawa wobec prawa, jego przygotowanie merytoryczne do pełnienia funkcji, jego sposób wypowiadania się , obraz jego relacji nie tylko ze swoimi zwolennikami, ale również przeciwnikami, jego dążność do konfliktowania czy rozwiązywania konfliktów, czy jego relacje będą tworzyły dobry klimat w urzędzie i społeczności lokalnej... to tylko niektóre z wielu zadań jakie musimy wykonać jako społeczeństwo w stosunku do kandydatów zanim pójdziemy do wyborów, a powinniśmy iść bez względu na to czy według nas mamy na kogo glosować czy nie, oddanie głosu nieważnego tez jest wyborem, poza tym pozostaje np II runda w której wiele może stać się oczywiste.. frekwencja wyborcza na dużym poziomie daje większe szanse na właściwy wybór, a przy małej frekwencji miernoty i szubrawce wybierane są przez przydupasów.... możliwość głosowania jest nie tylko obowiązkiem obywatelskim, ale również prawem, przywilejem...dlaczego wiec suweren nie korzysta ze swoich praw???? bo zaniedbaliśmy edukację obywatelską, bo jesteśmy leniwi, bo przestaliśmy wierzyć we własne siły, bo jest nam trochę lepiej to niech inni walczą a ja będę konsumował, bo brakuje nam odwagi wypowiadania szczerej opinii czy to publicznie czy w tzw cztery oczy... musimy sobie na nowo uświadomić, że nikt za nas niczego nie zrobi, im bardziej będziemy bierni tym bardziej nas wykorzystają do swoich niecnych celów.... myślę, ze właściwym działaniem będzie wprowadzenie o ustawy o samorządzie zapisów o konkretnych działaniach w stosunku do wójta, burmistrza itd w sytuacji łamania prawa, niezgodnego z prawem wykorzystywania finansów publicznych, przyjmowania źle wykonanych inwestycji itd bo dzisiaj wójt itp możne właściwie wszystko i jest praktycznie nietykalny, np jak to możliwe, żeby wójt skazany prawomocnym wyrokiem dalej sprawował swój urząd?... patrzmy na ręce, analizujmy i idźmy na wybory... :mellow:#126 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 15:53:46

Wiele osób liczy na "fotel" z nadania wodza,a ile z tych osób posiada zdolność kierowania,zarządzania,merytoryczne przygotowanie ? Kto mógłby złożyć poręczenie majątkiem z adnotacją Notariusza,że jego majątek przejmie Skarb Państwa jeżeli wyborcy na koniec kadencji nie udzielą ABSOLUTORIUM ? Jest ktoś taki ???????

Tak powinno być jak piszesz.#127 ~antek~

~antek~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 18:00:52

w województwie i tak rządzi psl a pis to tylko ich marionetki. Wszystkie państwowe agencje to psl , niby prezesów wyorali ale inni i tak są koloru zielonego. wybory zamorządowe zbliżają się szybko i okaże się kto jest silny. #128 ~unikat~

~unikat~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:02:22

Boże,  toż ta baba tak głupia jak jej prezes!#129 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 22:33:49

no prezesiku,pora powiedzieć do widzenia!

 

dwie kadencje i w on?#130 ~jozef~

~jozef~
 • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 01:57:04

W Gliwicach nieprzerwanie od 24 lat prezydentem miasta jest ten sam człowiek, Zygmunt Frankiewicz.
Frankiewicz jest jednym z założycieli PO na Śląsku. W ostatnich wyborach parlamentarnych podpisał tzw. lojalkę Komorowskiemu oraz oficjalnie poparł Ryszarda Petru i Nowoczesną.
Ludzie już 2 razy próbowali odwołać go w referendach, zabrakło jednak frekwencji. Frankiewicz straszył bowiem wyborców głosząc publicznie, że (cyt.): nikt przyzwoity nie powinien brać w tym udziału.
W związku z tym nowa ustawa powinna dla takich zasiedziałych prezydentów (np. urzędujących dłużej niż 20 lat) obowiązywać od zaraz! To znaczy, żeby nie mogli oni już kandydować w nadchodzących wyborach. W przeciwnym wypadku taki jak Frankiewicz będzie rządził jeszcze kolejne 12 lat, co da razem 36 lat! Przecież to istna patologia.

 #131 ~gospodarz~

~gospodarz~
 • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 09:38:00

Pani Dorota dobrze ze napisała!Pokazała co Mysli o Reformach PIS!!w Swietokrzyskim PSL Bardzo dobra Partia!!!#132 ~Obserwator~

~Obserwator~
 • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 13:25:24

swoją władzę i to w połowie nawet kadencji powinien zapewne utracić jeden z największych szkodników dla miasta Kielc i regionu wąsaty "mędrzec" prezydent Wojciech Lubawski i w ślad za nim powinni wylecieć na przysłowiowy zbity pysk jego kilku doradców / najbardziej"udana" inwestycja personalna dla miasta to były już na szczęście dyrektor Wydziału Kontroli Wewnętrznej tut.ratusza a późniejszy prezes Korony, Fajna kontrola?Nie wspomnę o innych zachowujących się poniżej krytyki, o esbeckich korzeniach, gotowych zniszczyć wszystkich i wszystko kto im ewentualnie niewygodny/Do chwili obecnej pan prezydent nie poniósł żadnych konsekwencji ani za "wspaniałe",drogocenne wręcz przystanki, ani za sprzedaż i ponowne odkupienie na bardzo niekorzystnych warunkach dworca przy ul.Żelaznej, i wiele innych jeszcze spraw.Osławiony wąsaty szkodnik ze swoją ekipą zarobili już tyle i powkręcali się narazie po cichu w układy że może sami odejdą.Doradzę im : póki są przy korycie niech szybko po swojemu i pewnie i dla siebie wyremontują kielecki "spodek".Za pieniądze podatników łatwiej.#133 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 06:38:45

Stąporkow, najwiecej mlodych dziwek i nacpanych dresuarzy

#134 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 06:40:23

Moj kolega najwięcej dziwek wozi do Włoch ze Staporkowa i okolic

#135 ~siwy~

~siwy~
 • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 08:17:35

Dość pasożytowania PSL-u,te kmioty spod GS-u myślaly ze całe życie będą na garnuszku społeczeństwa KONIEC  DARMOZJADY#136 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 11:06:04

Posłowie i senatorowie dostają co miesiąc ryczałt na prowadzenie swoich biur. Pokrywają z niego wydatki m.in. na zatrudnienie pracowników, czynsz, koszty telefonów i benzyny w swoich prywatnych samochodach wykorzystywanych do celów służbowych.

Kwota jest stała, niezależnie od tego, ile dany poseł lub senator prowadzi biur, i jeszcze w grudniu wynosiła 13,2 tys. zł. Na początku stycznia marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski zafundowali parlamentarzystom podwyżkę. Ryczałt wzrósł do 14,2 tys.

 

– Podwyżka była zapisana w budżecie – informuje Tomasz Głogowski z PO, wiceprzewodniczący Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, która opiniuje budżety kancelarii Sejmu i Senatu.

Problem w tym, że pierwotnie miała mieć niższy wymiar. Jeszcze w listopadzie podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski mówił, że będzie ona wynosić tylko 500 zł.

Dlaczego marszałkowie Sejmu i Senatu zdecydowali się dać posłom więcej? O uzasadnienie podwyżki poprosiliśmy biuro prasowe Kancelarii Sejmu, jednak nie otrzymaliśmy komentarza. W parlamencie trudno jednak usłyszeć narzekania na to, że podwyżka okazała się wyższa od planowanej, a decyzję w tej sprawie podjęto w cieniu kryzysu politycznego. Panuje ponadpartyjna zgoda co do tego, że środki na prowadzenie biur były zbyt skromne.

By udowodnić tę tezę, posłowie lubią porównywać zarobki swoich pracowników z płacami w administracji. Z danych, które przed rokiem przygotowała Kancelaria Sejmu, wynika, że w biurach poselskich średnio płaci się 2731 zł brutto. Tymczasem średnia płaca w Kancelarii Sejmu wynosi 7780 zł brutto. Podobne dysproporcje są w Senacie.

– Jeżeli biuro rzeczywiście ma działać, trzeba zatrudnić w nim co najmniej dwie osoby, choćby ze względu na ewentualność urlopu któregoś z pracowników. Nie można niestety marzyć o średniej krajowej, choć praca w biurze poselskim nie jest łatwiejsza niż w innych obszarach administracji – mówi poseł Głogowski.

Podobne argumenty były podnoszone też za rządów PO, jednak marszałkowie z tej partii latami utrzymywali ryczałt na poziomie 12 150 zł. Tymczasem PiS dało już posłom jedną podwyżkę. W kwietniu ubiegłego roku ryczałt wzrósł o 1050 zł.

To niejedyny hojny gest marszałka Marka Kuchcińskiego. W ubiegłym roku pisaliśmy w „Rzeczpospolitej", że zwiększył też jednorazowy limit wydatków na remont biur poselskich. Posłowie mogą teraz na ten cel przeznaczyć 11 lub 6,5 tys. zł, w zależności od tego, czy są parlamentarzystami pierwszej czy kolejnych kadencji. W ubiegłych latach mogli wydać o 2 tys. mniej.

O 5 proc. wzrosły limity wydatków na benzynę do samochodów używanych w klubach poselskich i na zatrudnienie przez nie prawników. Kolejna 5-proc. podwyżka dotyczyła pokrycia kosztów funkcjonowania każdego posła w Sejmie. Przykładowo Klub PO zaczął dostawać miesięcznie o 8 tys. zł więcej.

– Funkcjonowanie sprawnej demokracji wymaga pewnych nakładów – uzasadniał w rozmowie z „Rzeczpospolitą" wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS, a w zasadzie jedynym klubem, który kontestuje te decyzje, jest Kukiz'15.

Ostro podwyżki środków na działalność posłów kilkakrotnie komentował wicemarszałek z Kukiz'15 Stanisław Tyszka. Poseł tego klubu Tomasz Rzymkowski mówi z kolei „Rzeczpospolitej", że przydałoby się przebudować system dotyczący finansowania parlamentarzystów. – Ja sam prowadzę pięć biur, jednak są posłowie w moim okręgu, którzy mają tylko po jednym. Często prowadzą je wspólnie z innymi politykami. Ryczałt wszyscy dostają taki sam. Pytam więc, na co idą te pieniądze – mówi Rzymkowski.

– Jeżeli posłowie sygnalizują jakieś problemy związane z funkcjonowaniem biur, powinni zgłaszać swoje uwagi do marszałka Sejmu – odpowiada rzeczniczka PiS Beata Mazurek. – Warto, by wybrzmiało, że ostatnia podwyżka jest związana z funkcjonowaniem biur poselskich i nie są to pieniądze, które idą do kieszeni posłów – zaznacza.

 #137 ~czarny~

~czarny~
 • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 12:53:41

Dość pasożytowania PSL-u,te kmioty spod GS-u myślaly ze całe życie będą na garnuszku społeczeństwa KONIEC  DARMOZJADY

Jesteś już siwy i daj sobie spokój z polityką jak masz pisowską emeryturkę to na niej siedź i się nie odzywaj.#138 ~rozczarowany~

~rozczarowany~
 • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 09:22:09

Łukomska nie jest żadnym działaczem PiS. Kto pisze te dyrdymały? Tym listem i poprzednim do Tuska, Łukomska sobie nieźle "poprawiła" wizerunek. I to jest poważny burmistrz drugiej gminy w powiecie? Kompromitacja.#139 ~tylko idiota popiera PiS~

~tylko idiota popiera PiS~
 • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 20:40:39

Głosować na PiS tylko dlatego że przekupuje mnie publicznymi pieniędzmi pochodzącymi z poniesionych przez PiS dla suwerena podatkami to tylko idiota może na PiS głosować.
Ceny prądu za PiS droższe niż w Niemczech
Ceny gazu za PiS droższe niż w Niemczech.
Ceny żywności za PiS droższe niż w Niemczech
Ceny piwa za PiS droższe niż w Niemczech.
Ceny leków za PiS droższe niż w Niemczech.
PiS to zguba PolskiDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych