Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sugestopedia metoda nauki angielskiego opinie

sugestopedia metoda angielski nauka opinie język

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 08:16:48

Cześć, właśnie przeczytałem na polimatach artykuł o Sugestopedii -

"Prowadzący lekcje, przy pomocy manipulacji nastrojem panującym w pomieszczeniu, a także przyjaznym nastawieniu do badanych i niewywieraniu presji wyzwalał w nich chęć do nauki, która to chęć przekładała się także na osiągane później wyniki."

Co sądzicie o tej metodzie? Moim zdaniem bardzo ciekawa i ma spory potencjał.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 10:14:16

Moim zdaniem metoda może być bardzo skuteczna o ile odpowiednio się ją zastosuje i pewnie nie jest to łatwe.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 12:23:30

Gdzieś już kiedyś widziałem coś o tej metodzie albo o podobnej do niej, ostatnio popularne tego typu metody nauki z relaksem jak np. SITA, ale ona akurat jest beznadziejną metodą.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 12:24:41

Jeśli chodzi o angielski, niemiecki czy chiński, to tylko totalne zanurzenie w język z afirmacjami językowymi. Takie jest moje zdanie.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 14:02:41

A tak jak powiedziałeś to afirmacje chyba działają podobnie jak ta sugestopedia. czy się mylę?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2015 - 07:11:42

A tak jak powiedziałeś to afirmacje chyba działają podobnie jak ta sugestopedia. czy się mylę?

Wydaje mi się że działanie bardzo podobne, i skuteczność też zbliżona przy czym sugestopedia wymaga uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach w grupie a afirmacje można stosować w domu samemu

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2015 - 09:16:59

Nie jest to ani drogie ani jakieś skomplikowane, więc chyba warto przetestować. Tym bardziej, że jest aż 14 dni gwarancji.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2015 - 07:07:27

Jeśli chodzi o angielski, niemiecki czy chiński, to tylko totalne zanurzenie w język z afirmacjami językowymi. Takie jest moje zdanie.

Też tak myślę, najlepsze efekty w nauce języka ma się wtedy, kiedy całkowicie się nim otacza :)

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2015 - 10:54:04

Udało Wam się tak zanurzyć w języku? Jak to mniej więcej wygląda i jakie efekty z tymi afirmacjami?

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 07:45:18

Ja dopiero zaczynam naukę z afirmacjami, ale już po kilku dniach mam dużo więcej energii do nauki i łatwiej się uczę

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 10:57:29

Ta metoda daje bardzo dobre efekty w nauce.Wypróbowałem na swoich dzieciach i w tym roku pięknie pozdawały angielski.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 13:01:32

Też trafiam tu w poszukiwaniu informacji na temat afirmacji do nauki języków. Mam takie pytanie, ile ich trzeba używać i jak często, żeby nauczyć się języka?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2015 - 07:14:45

Też trafiam tu w poszukiwaniu informacji na temat afirmacji do nauki języków. Mam takie pytanie, ile ich trzeba używać i jak często, żeby nauczyć się języka?

U mnie pierwsze efekty były widoczne po około tygodniu, ale po 3 miesiącach sprawdzałam, to progres był ogromny. Wydaje mi się że pół roku i można od zera się nauczyć gadać po angielsku 

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2015 - 07:26:37

Myślicie, że do października dam radę podciągnąć angielski z afirmacjami?

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2015 - 08:55:13

Zależy jakich efektów oczekujesz, ale do października na pewno zauważysz już widoczną poprawę. Ja po 3 tygodniach już miałem minimalnie lepsze oceny w szkole 

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 07:19:20

Moim zdaniem tak bo sam stosowałem afirmacje językowe i już widziałem znaczną poprawę tak po 2. tygodniach. Jak my się uczyliśmy wcześniej to szybko widać różnicę bo się doszkala a nie zaczyna od zera

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 13:17:54

Ja poszedłem na kurs językowy do znanej szkoły i niestety przez miesiąc wałkowanie tego samego. Nawet jak ktoś nic nie umiał, to się zraził. Dlatego ja jestem zwolennikiem nauki samemu lub rozmowy z native speakerem. Najpierw ze słownikiem, a później jakoś pójdzie.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 17:45:23

Metoda dobra. Generalnie, jak emocjonalnie angażujesz się w naukę, bo uczysz się na czymś co interesuje, to łatwiej jest opanować jęzk. Coś takiego miałem w Speak Up na dodatkowych zajeciach. Chodziłem do klubu filmowego, ale niektórzy woleli, np. zajęcia związane z gotowaniem. Takie coś ma faktycznie bardzo duży potencjał, bo dosyć trwale wchodzi do głowy.

#19 ~Klaudia~

~Klaudia~
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 10:53:02

Teraz tych metod to mają mnóstwo, fajnie że już coraz mniej szkół praktykuje bezmyślne uczenie się na pamięć. Oczywiście niektórych pamięciówek się nie uniknie, ale ja wlasnie za to cenie sobie mój kurs w empik school online, ze mamy duzo konwersacji na takie zyciowe, codzienne tematy. To u nich chyba ma nawet nazwę swoją, ta metoda nauczania. insell czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie. Tak czy inaczej najważniejsze, że mam fajną grupę, niedużą bo jest nas 5 osób a uczyć się mogę wszędzie, gdzie mam dostęp do neta. I to dla mnie jest najważniejsze, bo tryb życia mam meeega nieregularny niestety. 

#20 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2016 - 01:13:32

Klaudia ja też w empik school, tyle że tradycyjnie :) Bo jakoś do nauki w necie przekonać się nie umiem. Cenię sobię kontakt z innymi ludźmi tak na żywo w realu :) No i kumpela mnie namówiła, żebym się z nią zapisała bo była promocja better together, że jak razem z przyjaciółmi się zapisuje to wtedy zniżkę dają. Z tego co widzę, to u nas też lektora stawia na dialogi, zobaczymy jak dalej sobie poradzę z gramatyką :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sugestopedia, metoda, angielski, nauka, opinie, język

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych