Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Strajk

727 odpowiedzi w tym temacie

#641 ~Dfg~

~Dfg~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 06:02:06

ciągle piszesz te swoje bzdury, myśląc że kogoś do nich przekonasz, usłyszałeś słowo "pensum" i będziesz co drugi wpis na forum z niego korzystał. Ale nie dziwię się że nie lubisz nauczycieli bo rzeczywiście nic cię nie nauczyli.

Bo troll jest. Podobno im płacą 2,5 od wpisu.

#642 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 07:08:13

Pensum.Hymm. Pokażcie mi drugi taki zawód w którym pracuje się 9 miesięcy a bierze pensje za 13 miesięcy...

#643 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 07:11:58

Ten Broniarz to sie okazał zwykłą ciotą,jak mógł zawiesić strajk.Tym działaniem wyprowadził nauczycieli w pole,powinien poddac sie do dymisji

#644 ~cvb~

~cvb~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 07:12:36

Hahaha.

Spośród osób urodzonych w latach 90. aż 70 proc. otrzyma emerytury minimalne. To negatywne konsekwencje tego, że poparliśmy obniżenie wieku emerytalnego. Większość Polaków jest zdumionych, że była to ich decyzja o drastycznym obniżeniu emerytury.

A kiedy strajk w mopsach?

#645 ~troll~

~troll~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 09:22:01

Już jest,już jest.Cieszysz się?

#646 ~Ygj~

~Ygj~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 11:02:12

Jak rządziło peło musiałem pracować, byłem pracownikiem. Pobudka o 4 rano, przed 5 na bazie i cały dzień łaziłem po mieście. Niedziela, świątek i piątek, ostra harówka. Jedni mówią taka praca, według mnie to współczesne niewolnictwo. Ale od czasu 500 plus moje życie się zmieniło, bajka. Zwolniłem się i teraz to bym nie poszedł do roboty nawet za 4 tys. zł na rękę. Żyję z konkubiną i 6 dzieci, jedno chyba moje. Ona zarejestrowana - oczywiście jako samotna matka. Fullsocjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę sprzedaliśmy po 700 zeta za tonę. Po co mi, jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da. Makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Co za matoł taki tekst wymyślił – pewnie wróg Polski i Polaków! Bachory mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje "pod gruszą" dzieci dostały z pomocy społecznej po 700 zł kupiłem se nową komórkę, full wypas, teraz telewizora szukam na kredyt, pierwszą ratę pewnie wpłacę, rszte…a się zobaczy, nic nie obiecuję. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć. Komornik nie ma mi co zabrać, a zresztą jakby co, to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Żyje się w Polsce dobrze, tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo- wkłułem się w kabel na sieni - od rana piwko, papierosek i Eurosport. Szkoda, ze fajek w MOPSIE nie dają, mam nadzieję, że po następnych wyborach to się zmieni. No, nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych, pokrzywdzonych przez los.

#647 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 11:46:15

Hahaha.

Spośród osób urodzonych w latach 90. aż 70 proc. otrzyma emerytury minimalne. To negatywne konsekwencje tego, że poparliśmy obniżenie wieku emerytalnego. Większość Polaków jest zdumionych, że była to ich decyzja o drastycznym obniżeniu emerytury.

A kiedy strajk w mopsach?

To ty Interię czytasz?,tam tak napisali niech dalej strasza Polaków

#648 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 14:13:13

wybierzcie sobie balcerowicza to wam da k... podwyżkę: na dzień dobry minus 30% próżniaki

#649 ~Beta~

~Beta~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 15:11:41

Kochamy dobra zmianę bo robi nam dobrze

#650 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 17:37:49

Co ty możesz wiedzieć kto co wie i co kto potrafi? Przypomnieliście społeczeństwu o sobie, o najbardziej spracowanej grupie zawodowej w Polce, aż mi was żal, bo przecież praca przez 18 godzin tygodniowo (45 minutowych!) to musi męczyć. Obrzydlistwo.

Co ty możesz wiedzieć kto co wie i co kto potrafi? Przypomnieliście społeczeństwu o sobie, o najbardziej spracowanej grupie zawodowej w Polce, aż mi was żal, bo przecież praca przez 18 godzin tygodniowo (45 minutowych!) to musi męczyć. Obrzydlistwo.

A co ty możesz wiedzieć ile nauczyciel pracuje tygodniowo, że w tym temacie się wypowiadasz jak nie masz o tym zielonego pojęcia

#651 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 18:36:58

Tak wyglada mieszanie, sklocenie spoleczenstwa. Skloconymi latwiej rzadzic

#652 ~Olp~

~Olp~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 20:58:16

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej wystosowała apel, w którym nawołuje do rozpoczęcia strajku – Przykład strajkujących nauczycieli pokazał, że ok. 400 tys. pracowników oświaty nie należących do żadnego związku zawodowego, ale z pomocą związków zawodowych może doprowadzić do największego strajku tej grupy zawodowej. Nasz sprawdzian przed nami. Teraz albo nigdy – czytamy w komunikacie PFZPSiPS.
Oczywiście formalne rozpoczęcie strajku z pewnością nie będzie proste, a i uzwiązkowienie w polskich urzędach i MOPS-ach zbyt duże nie jest. Najgorszy dla władzy scenariusz może jednak zakładać, że zjednoczeni ponad związkowymi podziałami nauczyciele dadzą dobry przykład, że walczyć o swoje trzeba. Zwłaszcza gdy okazuje się, że premier Morawiecki potrafi wyciągać z kapelusza kolejne miliardy złotych (co z tego, że przy pomocy grabieży środków z OFE). Gdy nadejdzie spowolnienie gospodarki, na wyższe pensje szans już nie będzie.

#653 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 06:23:09

A co ty możesz wiedzieć ile nauczyciel pracuje tygodniowo, że w tym temacie się wypowiadasz jak nie masz o tym zielonego pojęcia

Mam bo sama jestem nauczycielka i widzę kolegów koleżanki po fachu.

#654 ~Hn~

~Hn~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 10:48:06

Podobno poczta tez ma strajkowac niebawem.

#655 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 14:32:40

w Finlandii nauczyciele pracujący w szkole nie mogą odpłatnie udzielać korepetycji - uczniowie mają bardzo dobre wyniki nauczania. u nas nauczycielom wręcz zależy aby w szkole nic nie nauczyć i zarobić na "korkach", to chory system, patologia

#656 ~czx~

~czx~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 07:40:45

Drodzy rodzice, straszący szkoły sądem. Może nie uważaliście na lekcjach, a może leniuszkom nie chce się poczytać i zrozumieć “skomplikowanego” bo prawnego tekstu pisanego. To ja krótko wytłumaczę, a poniżej przytoczę paragrafy:
a) Waszym dzieciom konstytucyjne prawo do nauczania ma zapewnić państwo polskie, rząd, nie nauczycielki i nauczyciele. Jeśli rząd nie potrafi się dogadać to jest to wina rządu.
B) Konstytucyjny obowiązek nauki swoich dzieci spoczywa na Was, a nie na nauczycielkach i nauczycielach. To Wy odpowiadacie prawnie za niewykonanie tego obowiązku. Nauczycielki nie są Waszymi darmowymi opiekunkami.
c) Macie prawo wyboru szkoły. Możecie posłać dziecko do prywatnej, która nie strajkuje. Nie stać Was? “Zmieńcie pracę” na lepiej płatną.
d) Możecie też sami założyć szkołę i zatrudnić w niej nauczycieli na warunkach na jakich oni zgodzą się pracować.
e) Nauczycielki i nauczyciele, tak jak większość obywateli, mają konstytucyjne prawo do strajku, tak jak wasze dzieci do nauki. Dokładnie tak samo.
f) To prawda, że nie ma przymusu pracy w wyuczonym zawodzie. Módlcie się żeby strajkująca kadra nauczycielska nie złożyła gremialnie wypowiedzeń.
g) Za pracę należy się adekwatna płaca. Jeśli pracodawca płaci za 18 godzin to pracuje się 18 godzin, a nie 42. Nie będę przytaczać Kodeksu pracy, bo to jest nawet ponad moje siły. Jeśli wymagacie to płaćcie, w Waszym imieniu robi to rząd.
h) Za wydawanie pieniędzy z Waszych podatków jest odpowiedzialny rząd i samorząd, nie nauczyciele. Postulowane przez nauczycielki i nauczycieli podwyżki to koszt ok. 8 mld. zł. Policzyć Wam wszystkie podwyżki dla rządu, wybranych urzędników, prezesów spółek państwowych i ich świt, mnożenie komisji, instytucji i etatów, dotacje dla fundacji krzaków powstałych jak grzyby po deszczu, kościoła katolickiego w tym T.Rydzyka, itd.? Same etaty katechetów kosztują 1,2 mld rocznie mimo braku takiego zobowiązania w konkordacie. TVP dostała w tym roku 1,3 mld ekstra. Tymczasem pensje zasadnicze nauczycielek i nauczycieli ZMALAŁY w stosunku do średniej krajowej od 2015 r. o 9%, a od 2012 r. o 18%
i) za organizację systemu oświaty w tym wynagrodzeń odpowiada rząd, za realizację tego systemu - samorząd i dyrektorzy. Nie nauczycielki i nauczyciele, oni są pracownikami. Dyrektorki i dyrektorzy nie odpowiadają za strajk pracowników oświaty skierowany do rządu, nie mają na niego żadnego wpływu. Tak jak dyrektor kopalni nie ma wpływu na to, że górnicy robią najazd na Warszawę i palą opony.
A tak w ogóle to znacząca część nauczycielek i nauczycieli też jest rodzicami.
Zatem skierujcie swoje pretensje o wasze nerwy, nieprzewidziane koszty i zagrożone urlopy we właściwym kierunku - DO RZĄDU. I nie szantażujcie nauczycielek misją, moralnością, odpowiedzialnością, etyką, godnością zawodu i dobrem swoich dzieci bo to zwykła bezczelność. Wykażcie się własną odpowiedzialnością i moralnością. I skoro nie popieracie to chociaż nie przeszkadzajcie. Bo nauczycielki i nauczyciele mają prawo protestować."

#657 ~Urzędnik~

~Urzędnik~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 08:28:53

Co ty pleciesz Nauczycielko! Nie pasuje Ci uczyć dzieci, to odejdź! Na Twoje miejsce leży wiele podań.

#658 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 08:34:46

Drodzy rodzice, straszący szkoły sądem. Może nie uważaliście na lekcjach, a może leniuszkom nie chce się poczytać i zrozumieć “skomplikowanego” bo prawnego tekstu pisanego. To ja krótko wytłumaczę, a poniżej przytoczę paragrafy:
a) Waszym dzieciom konstytucyjne prawo do nauczania ma zapewnić państwo polskie, rząd, nie nauczycielki i nauczyciele. Jeśli rząd nie potrafi się dogadać to jest to wina rządu.
B) Konstytucyjny obowiązek nauki swoich dzieci spoczywa na Was, a nie na nauczycielkach i nauczycielach. To Wy odpowiadacie prawnie za niewykonanie tego obowiązku. Nauczycielki nie są Waszymi darmowymi opiekunkami.
c) Macie prawo wyboru szkoły. Możecie posłać dziecko do prywatnej, która nie strajkuje. Nie stać Was? “Zmieńcie pracę” na lepiej płatną.
d) Możecie też sami założyć szkołę i zatrudnić w niej nauczycieli na warunkach na jakich oni zgodzą się pracować.
e) Nauczycielki i nauczyciele, tak jak większość obywateli, mają konstytucyjne prawo do strajku, tak jak wasze dzieci do nauki. Dokładnie tak samo.
f) To prawda, że nie ma przymusu pracy w wyuczonym zawodzie. Módlcie się żeby strajkująca kadra nauczycielska nie złożyła gremialnie wypowiedzeń.
g) Za pracę należy się adekwatna płaca. Jeśli pracodawca płaci za 18 godzin to pracuje się 18 godzin, a nie 42. Nie będę przytaczać Kodeksu pracy, bo to jest nawet ponad moje siły. Jeśli wymagacie to płaćcie, w Waszym imieniu robi to rząd.
h) Za wydawanie pieniędzy z Waszych podatków jest odpowiedzialny rząd i samorząd, nie nauczyciele. Postulowane przez nauczycielki i nauczycieli podwyżki to koszt ok. 8 mld. zł. Policzyć Wam wszystkie podwyżki dla rządu, wybranych urzędników, prezesów spółek państwowych i ich świt, mnożenie komisji, instytucji i etatów, dotacje dla fundacji krzaków powstałych jak grzyby po deszczu, kościoła katolickiego w tym T.Rydzyka, itd.? Same etaty katechetów kosztują 1,2 mld rocznie mimo braku takiego zobowiązania w konkordacie. TVP dostała w tym roku 1,3 mld ekstra. Tymczasem pensje zasadnicze nauczycielek i nauczycieli ZMALAŁY w stosunku do średniej krajowej od 2015 r. o 9%, a od 2012 r. o 18%
i) za organizację systemu oświaty w tym wynagrodzeń odpowiada rząd, za realizację tego systemu - samorząd i dyrektorzy. Nie nauczycielki i nauczyciele, oni są pracownikami. Dyrektorki i dyrektorzy nie odpowiadają za strajk pracowników oświaty skierowany do rządu, nie mają na niego żadnego wpływu. Tak jak dyrektor kopalni nie ma wpływu na to, że górnicy robią najazd na Warszawę i palą opony.
Zatem skierujcie swoje pretensje o wasze nerwy, nieprzewidziane koszty i zagrożone urlopy we właściwym kierunku - DO RZĄDU. I nie szantażujcie nauczycielek misją, moralnością, odpowiedzialnością, etyką, godnością zawodu i dobrem swoich dzieci bo to zwykła bezczelność. Wykażcie się własną odpowiedzialnością i moralnością. I skoro nie popieracie to chociaż nie przeszkadzajcie. Bo nauczycielki i nauczyciele mają prawo protestować."

. Dziekuje za ten tekst

#659 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 08:35:11

B) Konstytucyjny obowiązek nauki swoich dzieci spoczywa na Was, a nie na nauczycielkach i nauczycielach. To Wy odpowiadacie prawnie za niewykonanie tego obowiązku. Nauczycielki nie są Waszymi darmowymi opiekunkami.

. Dziekuje za ten tekst

#660 ~Urzędnicy~

~Urzędnicy~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 08:36:46

Uważamy, że nauczyciele wystarczająco zarabiają!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych