Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

413 odpowiedzi w tym temacie

#201 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:10:29

Ludzie, Święty Mikoałaj się przed nami otworzył ! Wyznał nam , że lubi kiełbasę , mleko to dla niego syf , pije, pali i źle się odżywia. Wieś kojarzy mu się ze smorodem, brudem, gnojem, piskiem i wrzaskeim, chemią ,spalinami, trzema traktorami .... a tak wiele dzieci na całym świecie myśli, że to taki miły, starszy pan... :)

#202 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:20:52

Dyrektywa 2009/28/WE nakłada obowiązek zwiększenia udziału OZE w końcowym zużyciu energii do 20% (w Polsce do 15%) w roku 2020.

W świetle powyższego przeciwnicy energii wiatrowej zapewne mają pomysły na wywiązanie się z nałożonego dyrektywą obowiązku.  Perspektywa budowy elektrowni atomowej to z pewnością korzystniejsze rozwiązanie. Za parę lat my i nasze dzieci z wdzięcznością zwrócimy się do przeciwników wiatraków, biogazowni czy fotowoltaiki, dziękując za umożliwienie lobby atomowemu budowy elektrowni jądrowych. Bo owocem nie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w walce z kryzysem energetycznym będzie budowa elektrowni wykorzystującej energię z rozszczepienia jąder atomu, najprawdopodobniej uranu wzbogaconego izotopem235 U.

dyrektywa odnosi się do skali kraju, nie powiatu czy gminy. w Polsce mamy wystaczającą ilość ugorów i terenów niezamieszkałych przez ludzi gdzie można spokojnie postawić wiatraki i nie tylko... w dodatku dyrektywy sie zmieniaja i nie wiemy jaka będzie obowiązywała za 7 lat. wiemy natomiast , że w naszej gminie od pewnego czasu działa lobby i to bardzo prężnie. jest to lobby wiatrakowe a świadczy o nim chociażby aktywność pewnych ludzi na tym forum ....

#203 ~xxh~

~xxh~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:22:56

Przesłanie do MIKOŁAJA, wcale nie świętego, od DZIADKA  MROZA

"ZA PIENIADZE KSIĄDZ SIĘ MODLI, ZA PIENIĄDZE LUD SIĘ PODLI" -myślę, że to wystarczajacy komentarz.

masz racje  patrz uważnie  ze nie swiety    a pieniadze ludzi podla  i o to chodzi wszedzie dzie maja byc wiatraki   tam jest niezgoda  bo u niego a nie u mnie

#204 ~xxl~

~xxl~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:33:12

Mikołaju, prowadząc taką kampanię zachwalającą wiatraki, stajesz się niewiarygodny. Oczywiście wolno ci lobbować. Nie widziałam jednak, że posiadasz dar jasnowidzenia. Ty już wiesz,że w Lipniku , w następnej kadencji będą wiatraki. Mikołaju, powiem Ci tak , jak to było, w dowcipie-"kiedy amerykanie wylądowali na księżycu, zaczeli planować, różne inwestycje . W pewnym momencie, przysłuchujący się ich rozmowie ludzik księżycowy, zwrócił się do nich, mówiąc, panowie, tu już jedni byli i powiedzieli, że wsio kukurydza." Tak samo Mikołaju jest z tobą, wszędzie wiatraki. Dziwię ci się, że bronisz i propagujesz tego typu inwestycje, ewidentnie szkodliwe , jeżeli zbudują się na terenach zamieszkałych.

Widzisz człowieku tobie juz sie pieprzy  a wiatraków nie ma mózg  masz  zorany  ku... a  już ludziki  księżycowe  widzisz  czekam  na madre  słowa  opisane   w czym i jak wiatrak  szkodzi  pisz nie fanaberie Daj strone netu  gdzie pisze że szkodzi  Rozmawiam z gosciem  o wiatrakach a on oooo bo one  szumią  i strzeszczą  pytam a z  kont  wie bo mu znajomy powiedział i to jest  tez  z wami gówno wiecie ale jakie mądre 

#205 ~xxl~

~xxl~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:38:53

Nikt nie mówi żeby wiatraków nie stawiać, postawmy je !!! ale tak jak to robią  cywilizowane kraje unii europejskiej na których się wzorujecie  Czechy 3 km od domów, Niemcy 2 km , Wielka Brytania 2 km, Holandia 1,9 km , czy nawet USA 3,2 km. Polski Departament Zdrowia też zaleca 2 km a nie  500m jak ktoś sobie UBZDURAŁ.

Nie pisz głupot bo tak nie jest   wyssane  z palca pod publikę  a polsko departament  piszesz    ZALECA  co zaleca   zalecic to cię może  wiatr po plecach albo przelecieć

#206 ~heniek~

~heniek~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:42:06

Ludzie, Święty Mikoałaj się przed nami otworzył ! Wyznał nam , że lubi kiełbasę , mleko to dla niego syf , pije, pali i źle się odżywia. Wieś kojarzy mu się ze smorodem, brudem, gnojem, piskiem i wrzaskeim, chemią ,spalinami, trzema traktorami .... a tak wiele dzieci na całym świecie myśli, że to taki miły, starszy pan... :)

to uwazasz ze mikołaj,nie chciałby walnoc lufe lub dwie

#207 ~Jurek~

~Jurek~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:43:09

To chyba bardzo optymistyczna wersja, iż w Polsce znajduje się duża ilość obszarów gdzie w promieniu 4-6km nie ma siedzib ludzkich a przy tym znajdują się one w strefie wiatrowej, która umożliwia wygenerowanie energii elektrycznej.

A czy powstanie biogazowni na terenie gminy to korzystniejsze rozwiązanie?

Zagłębiając się w tą ożywiona dyskusję odnosi się wrażenie, iż problemem nie jest niekorzystne działanie turbin wiatrowych.

#208 forumxxx135

forumxxx135

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 21:33:16

a co powiecie na to,na terenie gminy Sadowie w miejscowości Zochcin ma stanąć maszt telefonów komórkowych .Każdy wie jakie to jest dopiero  szkodliwe ,ciekaw jestem czy te osoby które tak obawiają się o swoje zdrowie też będą temu się sprzeciwiać .POZDRAWIAM I ŻYCZĘ DUŻO ZDRÓWKA .

#209 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 21:34:06

Nie pisz głupot bo tak nie jest   wyssane  z palca pod publikę  a polsko departament  piszesz    ZALECA  co zaleca   zalecic to cię może  wiatr po plecach albo przelecieć

Podaje ci fakty a ty to lekceważysz. więc nie mamy o czym rozmawiać bo TY i tak wiesz lepiej.

Jeżeli chcesz podyskutować to przełam sie i poczytaj, wklep sobie w GOOGLE

SANEPID POTWIERDZIŁ NEGATYWNY WPŁYW ELEKTROWNI WIATROWYCH NA ZDROWIE.

oraz

Departament Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia pismo z dnia 27 lutego 2012 r.

Możemy podyskutować ale najpierw poczytaj może zmienisz zdanie? kto wie ?

#210 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 21:39:10

Widzisz człowieku tobie juz sie pieprzy a wiatraków nie ma mózg masz zorany ku... a już ludziki księżycowe widzisz czekam na madre słowa opisane w czym i jak wiatrak szkodzi pisz nie fanaberie Daj strone netu gdzie pisze że szkodzi Rozmawiam z gosciem o wiatrakach a on oooo bo one szumią i strzeszczą pytam a z kont wie bo mu znajomy powiedział i to jest tez z wami gówno wiecie ale jakie mądre

Widzisz człowieku tobie juz sie pieprzy a wiatraków nie ma mózg masz zorany ku... a już ludziki księżycowe widzisz czekam na madre słowa opisane w czym i jak wiatrak szkodzi pisz nie fanaberie Daj strone netu gdzie pisze że szkodzi Rozmawiam z gosciem o wiatrakach a on oooo bo one szumią i strzeszczą pytam a z kont wie bo mu znajomy powiedział i to jest tez z wami gówno wiecie ale jakie mądre

Ja przynajmniej mam mózg, a u ciebie mózgojad już z głodu zdechł i wiatr wygenerowany przez twe ukochane i niezbędne ci do życia jak powietrze wiatraki hula po twoim pustym czerepie. Nawet prostego tekstu nie potrafisz zrozumieć, a chcesz dyskutować o wiatrakach.

#211 ROBIN

ROBIN

Znajomy

• PipPip
  • 33 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 21:57:17

Robin widzę, że tobie naprawdę potrzebne są korepetycje z ojczystego jezyka. I co to znaczy "złaj" ?

gościu to tylko ty masz takie zdolności do bezbłędnego  pisania co na pewno każdy ci tego  zazdrości .Ale to na pewno  zasługa tej zdrowej żywności  której się uprawia na naszych polach .A ty ,nie marnuj się pisząc te posty bo z twoim talentem śmiało możesz pisać powieści w przedziale wiekowym 0-5 lat :o

#212 ~Jurek~

~Jurek~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 22:01:49

Podaje ci fakty a ty to lekceważysz. więc nie mamy o czym rozmawiać bo TY i tak wiesz lepiej.

oraz

Departament Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia pismo z dnia 27 lutego 2012 r.

Cóż możemy powiedzieć o negatywnym wpływie na zdrowie siedząc przed komputerem, który powoduje wady wzroku, bóle głowy, depresje, nerwice, uzależnienie, wytwarza efekty akustyczne oraz wytwarza promieniowanie cieplne, elektromagnetyczne, nadfioletowe, elektrostatyczne ponadto emituje również, co może niektórych zdziwić promieniowanie rentgenowskie (rodzaj promieniowania elektromagnetycznego. Emisja tego promieniowania w nowoczesnych monitorach jest znacznie zmniejszona, ale długotrwałe działanie słabych promieni rentgenowskich też może mieć złe działanie), narażeni jesteśmy również na emisję szkodliwych związków chemicznych. Komputery i monitory wydzielają gazy - tlenki i furany, które  niekorzystnie wpływają na organizm ludzki (są substancjami rakotwórczymi).

O wpływie telefonów komórkowych nie będę pisał, ponieważ wszyscy wiedzą jak fatalny wpływ mają na życie i zdrowie człowieka.

Z drugiej strony te wszystkie urządzenia aby mogły nam służyć muszą być zasilane - i tu potrzebna jest energia elektryczna. Zasoby węgla są na wyczerpaniu, ale węgiel też niekorzystnie wpływa na środowisko, elektrowni jądrowych też chyba nie chcemy, biogazowni też nie. Jaką więc alternatywę mamy dla Oze?

#213 ROBIN

ROBIN

Znajomy

• PipPip
  • 33 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 22:08:05

Ja przynajmniej mam mózg, a u ciebie mózgojad już z głodu zdechł i wiatr wygenerowany przez twe ukochane i niezbędne ci do życia jak powietrze wiatraki hula po twoim pustym czerepie. Nawet prostego tekstu nie potrafisz zrozumieć, a chcesz dyskutować o wiatrakach.

mózg to miałeś po narodzinach , bo w tej chwili masz samom skorupę .

#214 forumxxx135

forumxxx135

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 22:25:35

Jurek bardzo dobrze i mądrze napisałeś , ale wiadomo że według ich wiedzy to wiatraki są najszkodliwsze a komputery komórki to samo zdrowie.

#215 ~MIKOŁAJ~

~MIKOŁAJ~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 09:43:36

oraz

Przeczytałem  z wielką uwagą  i tak szczerze rozbawiłem się  SANEPID  NAPISZ ZE W ELBLĄGU  to nie jest  cud  sanepid  w Opatowie tez powiedział w szkole w Sadowiu że na sali jest ok  a dzieci mdlały   . OPIS  TYCH  SZKODLIWOSCI MAM NA CO DZIEŃ  BEZ WIATRAKÓW .. DEPRESJA  przyjadę z pracy wchodze do domu widze żone DEPRESJA...  jak do mnie zaczyna mowić WRZASK 2000TYS DECYBELI  nam AGRESJE.. J=patrze jak jest ubrana  IRYTACJA ...  ,,,, A WIĘC PÓJDĘ PO  FLASZE  i mam ZABURZENIE RÓWNOWAGI  ,,, a na drugi dzień  MIGRENA I ZABURZENIA NASTROJU  A RESZTE CHORÓB   co wypisano  są to choroby wieku  NASZEGO  które nas dopadają przez naszą pracę i życie stres papierosy alkohol  i nadpobudliwe zony    WIATRAK SIĘ KRECI  I CO MAM ZACHOROWAĆ  NA WRZODY ŻOŁADKA  DWUNASTNICY, ZESPÓŁ JELITA , BULE KREGOSŁUPA  ,KARDIOLOGIE . te choroby  są  od przepracowania złego odżywiania  jedzenia obiadu na kolacje  snu 5 godzin  te choroby to są choroby 21 wieku  tak jak napisałem post   wcześniej     jak jesz tak wyglądasz  zobacz człowieka z biura  choroba oczu  kręgosłupa krążenia  migrena .Kierowca  to samo i nadwaga   Rolnik  utyrany w ziemi i gnoju  i TY  WNIOSKUJESZ NAM TE ARGUMENTY  SANEPIDU    przeleć się po sąsiadach zapytaj na co chorują  i ci powiedzą te same choroby ZOBACZ  NIE MA WIATRAKÓW  A ONE ŚĄ JUŻ CHOROBY  ...........I TAK JAK DALEJ doczytałem  wytwarzają ultra dzwięki  i  ZALECAJĄ  POSTAWIENIE WIATRAKA 2000KM OD DOMU  I tu mamy wątek   ZALECAJĄ  NIE MA TAKIEGO PRZEPISU ILE METRÓW  A STOJĄ  350M OD ZABUDOWY I NIC LUDZIE ZYJĄ  A UMIERAJĄ NA RAKA   inny przykład dla zmotoryzowanych rolnicy zawodowi kierowcy i kierowcy samochód  wytwaza więcej chałasu niż sprawdzone  przez instytut  HCWM   1200WIATRAKÓW  A WIĘC PANOWIE I PANIE   SAMOCHODY CIĄGNIKI NA SZNUREK I  CIĄDNĄC  JE A Z GÓRKI JECHAĆ TYLKO NIE ODPALAĆ  PROSTE URZĄDZENIA  SUSZARKA ODKURZACZ  A  NAWET OSTATNIE PODMUCHY WIATRU  UDOWODNIONE ŻE WIATR WIEJĄCY Z SZYBKOŚCIĄ  80 KM JEST 85% GŁOŚNIEJSZY 

IRYTACJA  ZERO PODSTAW  W TEJ  CHWILI MA MIGRENĘ  BUL KRĘGOSŁUPA  ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO  patrze przez okno nie ma wiatraka  IDĘ ZADZWONIC  DO SANEPIDU W ELBLĄGU PODAM ICH DO  SĄDU  ŻE wmawiają mi choroby które mam  a ani jeden wiatrak  w odległości 15km  od mej osoby  nie jest

#216 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 16:24:05

Przeczytałem  z wielką uwagą  i tak szczerze rozbawiłem się  SANEPID  NAPISZ ZE W ELBLĄGU  to nie jest  cud  sanepid  w Opatowie tez powiedział w szkole w Sadowiu że na sali jest ok  a dzieci mdlały   . OPIS  TYCH  SZKODLIWOSCI MAM NA CO DZIEŃ  BEZ WIATRAKÓW .. DEPRESJA  przyjadę z pracy wchodze do domu widze żone DEPRESJA...  jak do mnie zaczyna mowić WRZASK 2000TYS DECYBELI  nam AGRESJE.. J=patrze jak jest ubrana  IRYTACJA ...  ,,,, A WIĘC PÓJDĘ PO  FLASZE  i mam ZABURZENIE RÓWNOWAGI  ,,, a na drugi dzień  MIGRENA I ZABURZENIA NASTROJU  A RESZTE CHORÓB   co wypisano  są to choroby wieku  NASZEGO  które nas dopadają przez naszą pracę i życie stres papierosy alkohol  i nadpobudliwe zony    WIATRAK SIĘ KRECI  I CO MAM ZACHOROWAĆ  NA WRZODY ŻOŁADKA  DWUNASTNICY, ZESPÓŁ JELITA , BULE KREGOSŁUPA  ,KARDIOLOGIE . te choroby  są  od przepracowania złego odżywiania  jedzenia obiadu na kolacje  snu 5 godzin  te choroby to są choroby 21 wieku  tak jak napisałem post   wcześniej     jak jesz tak wyglądasz  zobacz człowieka z biura  choroba oczu  kręgosłupa krążenia  migrena .Kierowca  to samo i nadwaga   Rolnik  utyrany w ziemi i gnoju  i TY  WNIOSKUJESZ NAM TE ARGUMENTY  SANEPIDU    przeleć się po sąsiadach zapytaj na co chorują  i ci powiedzą te same choroby ZOBACZ  NIE MA WIATRAKÓW  A ONE ŚĄ JUŻ CHOROBY  ...........I TAK JAK DALEJ doczytałem  wytwarzają ultra dzwięki  i  ZALECAJĄ  POSTAWIENIE WIATRAKA 2000KM OD DOMU  I tu mamy wątek   ZALECAJĄ  NIE MA TAKIEGO PRZEPISU ILE METRÓW  A STOJĄ  350M OD ZABUDOWY I NIC LUDZIE ZYJĄ  A UMIERAJĄ NA RAKA   inny przykład dla zmotoryzowanych rolnicy zawodowi kierowcy i kierowcy samochód  wytwaza więcej chałasu niż sprawdzone  przez instytut  HCWM   1200WIATRAKÓW  A WIĘC PANOWIE I PANIE   SAMOCHODY CIĄGNIKI NA SZNUREK I  CIĄDNĄC  JE A Z GÓRKI JECHAĆ TYLKO NIE ODPALAĆ  PROSTE URZĄDZENIA  SUSZARKA ODKURZACZ  A  NAWET OSTATNIE PODMUCHY WIATRU  UDOWODNIONE ŻE WIATR WIEJĄCY Z SZYBKOŚCIĄ  80 KM JEST 85% GŁOŚNIEJSZY 

IRYTACJA  ZERO PODSTAW  W TEJ  CHWILI MA MIGRENĘ  BUL KRĘGOSŁUPA  ZESPÓŁ JELITA NADWRAŻLIWEGO  patrze przez okno nie ma wiatraka  IDĘ ZADZWONIC  DO SANEPIDU W ELBLĄGU PODAM ICH DO  SĄDU  ŻE wmawiają mi choroby które mam  a ani jeden wiatrak  w odległości 15km  od mej osoby  nie jest

MIKOŁAJ  CO TY  K...A  PIŁEŚ?

#217 ~Gosciu~

~Gosciu~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 23:10:24

MIKOLAJ  to jakis porabany,,pewnie u niego ma stac--,moze nawet kilka tych cudownych,ekologicznych  wiatraczkow.,ale on sie nie przyznaje -tylko zachwala.bo z chwila podpisania umowy dzierzawy-pod wiatrak -wlasciciel staje sie ---LOBBYSTA  FARMY WIATROWEJ...i tak musi pisac..bo mu inaczej nie wolno..

.W Ilzy stoi juz 24 szt wiatraczkow..o mocy 2 MW...to ma byc najwieksza farma wiatrowa w woj. mazowieckim. Nawet kilka juz sie kreci,-/-tylko kreci,a nie pracuje/chyba zeby juz ludzi przyzwyczajac,.ale ma byc ich duzo wiecej.. Wiec nie potrzeba bedzie jezdzic na wycieczki do Margonina,czy bog wie gdzie..,ale do Ilzy..I nie trzeba bedzie powiadamiac pseudoinwestora,zeby na czas wycieczki wylanczal wiatraczki,zeby nie szumialy.

.Widac ich nawet z odleglosci 10 km..a w nocy swieca i tez ich widac...

.Ludzie juz narzekaja,co mieszkaja w dosc bliskiej odleglosci,ze gdzie by nie spojrzec,to tylko wiatraki...i od tego nie da sie uciec..

Wszedzie ich widac,a jak zaczna pracowac to bedzie jeszcze halas...

Nie ma o co walczyc,,,tylko gonic ..te CUDOWNE,EKOLOGICZNE,I NIESZKODLIWE  WIATRACZKI..

#218 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 23:17:26

Wiatraki nieekologiczne ale jak braknie prądu to ból. A jak już zużyjemy zapasy węgla to prąd będziemy wytwarzać ze złości ekologicznych - nielogicznych.

#219 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2013 - 09:05:19

Ogladajmy "Panstwo w Panstwie" w niedziele  w tv Polsat o godz. 19.30.

#220 ROBIN

ROBIN

Znajomy

• PipPip
  • 33 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 19:09:29

MIKOLAJ  to jakis porabany,,pewnie u niego ma stac--,moze nawet kilka tych cudownych,ekologicznych  wiatraczkow.,ale on sie nie przyznaje -tylko zachwala.bo z chwila podpisania umowy dzierzawy-pod wiatrak -wlasciciel staje sie ---LOBBYSTA  FARMY WIATROWEJ...i tak musi pisac..bo mu inaczej nie wolno..

.W Ilzy stoi juz 24 szt wiatraczkow..o mocy 2 MW...to ma byc najwieksza farma wiatrowa w woj. mazowieckim. Nawet kilka juz sie kreci,-/-tylko kreci,a nie pracuje/chyba zeby juz ludzi przyzwyczajac,.ale ma byc ich duzo wiecej.. Wiec nie potrzeba bedzie jezdzic na wycieczki do Margonina,czy bog wie gdzie..,ale do Ilzy..I nie trzeba bedzie powiadamiac pseudoinwestora,zeby na czas wycieczki wylanczal wiatraczki,zeby nie szumialy.

.Widac ich nawet z odleglosci 10 km..a w nocy swieca i tez ich widac...

.Ludzie juz narzekaja,co mieszkaja w dosc bliskiej odleglosci,ze gdzie by nie spojrzec,to tylko wiatraki...i od tego nie da sie uciec..

Wszedzie ich widac,a jak zaczna pracowac to bedzie jeszcze halas...

Nie ma o co walczyc,,,tylko gonic ..te CUDOWNE,EKOLOGICZNE,I NIESZKODLIWE  WIATRACZKI..

gościu, już w niedługim czasie będziesz podziwiał tą naszą farmę wiatrową która będzie największa w naszym woj, i z tego względu powinieneś już zacząć dobrze myć uszy a żebyś mógł cokolwiek usłyszeć jak się będą pięknie obracać,a jeśli chcesz jechać i to zobaczyć to możesz jechać prywatnie [TYLKO TU TRZEBA MIEĆ JAJA] wtedy się przekonasz czy jest ktoś taki jak PSEUDOINWESTOR i dopiero się zacznij wypowiadać, no ale wy wolićie słuchać i oglądać te bajki .

Użytkownik ROBIN edytował ten post 13 grudzień 2013 - 19:12:12

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych