Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

432 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 08:18:36

Ach śmieszne że za takie pieniądze można dzierżawić 3 budynki. Ale przecież musi starczyć na nowe bmw

#2 ~Wiesław~

~Wiesław~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 08:38:43

Ja mam jedno pytanie. Czemu nikt nie wspomniał tu o około tysiącu podpisów mieszkańców, którzy są przeciwko zmianom w służbie zdrowia. Wynika z tego, że dla nowej władzy głos tysiąca osób nic nie jest warty. Brak pomysłu, wyliczenia kosztów czy przeprowadzenia zwykłego prostego rozrachunku co tak naprawdę bardziej nam się opłaca. Nie sądzę że doktor Maciukajć, jako osoba o uznanym nazwisku i autorytecie, mógłby przytaczać słowa, które nie są prawdą. Większość mieszkańców nie chce zmian w służbie zdrowia. Jaki jest cel w zmienianiu tego, co funkcjonuje dobrze, nie generuje strat i służy ludziom. Pan doktor bardzo idealnie trafił w sedno sprawy. Najgłośniej za zmianami krzyczą ci, którzy mogą coś na tym zarobić. Nie wiem kto i co obiecał tym klakierom krzyczącym przeciwko PANACEUM. Patrząc na ten temat w sposób zdroworozsądkowy można zauważyć, że ważniejsze są tu interesy wybranych osób a nie całego społeczeństwa. Dodatkowo słowa doświadczonego samorządowca, jakim jest Burmistrz Samela, powinny wszystkim pomóc zauważyć w jak korzystnej sytuacji jest nasza służba zdrowia. U nas powraca się do tradycji komunistycznych, czyli państwowej służby zdrowia. No ale jeśli głos kilku krzykaczy jest dużo ważniejszy od głosu ogółu, to coś tu jest nie tak. Coraz więcej osób uświadamia sobie, że w listopadzie 2014 roku podjęli najgorszą decyzję w życiu. Idąc za pomysłem Pana Krzewskiego. Zorganizujmy referendum dotyczące służby zdrowia jak również odwołania ze stanowiska Wójta. Trzeba pokazać, że mieszkańcy też mają swoje zdanie oraz mają możliwości nie tylko wybierać władzę raz na cztery lata. Mogą również tą wybrana władzę odwołać.

#3 ~Mieszkaniec~

~Mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:12:33

Czy ktoś z krzyczących wie jakie stawki za pacjenta wchodzą w grę? Jakie pieniądze zgarnia dr Pawłowski, nie licząc tych wkładanych w kieszeń za każdą wizytę w ramach NFZ przez babcie i dziadków? 

350zł czynszu zapłacicie do spółdzielni za kawalerkę, a remonty wykonywać będziecie na własny rachunek. Mało tego nie dostaniecie wyposażenia mieszkania. 

Każda firma działająca nie tylko w gminie ponosi koszty dzierżawy, wynagrodzeń, itp. Jest to normalne, że prowadząc działalność nie można liczyć tylko na przychody. Tak to niestety wygląda w przypadku Panaceum. Przy takiej liczbie pacjentów, niezależnie od tego czy oni bywają u lekarza czy nie, z NFZ dostają prawie 1,5mln zł. Kwota czynszu przy takich oficjalnych sumach jest śmieszna, tym bardziej, ze doktor odbiera sobie wielokrotność tegoż podnajmując pomieszczenia.

Do wiejskiego sklepu też chodzą mieszkańcy i im służy, dlaczego zatem nie dostanie on budynku, towaru, parkingu i placu zabaw za darmo, przecież tak jak Panaceum służy mieszkańcom i tak jak Panaceum czerpie zyski.

#4 ~Kamil~

~Kamil~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:25:25

Jestem za Panaceum ale niech będą traktowani jak każdy inny przedsiębiorca.( widocznie w naszym kraju wystarczy być lekarzem żeby domagać się specjalnych przywilejów może niech gmina jeszcze mu dopłaca do budynków)?. Poza tym do tej pory słyszało się nie raz jak to pacjenci narzekają na Pawłowskiego.  

#5 ~mieszkaniec brodów~

~mieszkaniec brodów~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:30:27

a czy wy wszyscy wiecie że panaceum opłaca wszystko inne? gaz, światło, wode przeglądy i wiele innych wydatków ponosi. a np fryzjerke to nie obchodzi, połaci tylko czynsz.

#6 ~adamowianka~

~adamowianka~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 10:15:36

ktoś wspomniał o referendum, hmmm na tej fali wywołanej przez eksprezydenta to takie gminne może zmieść wójtową, bo coraz więcej głosów słychać ze brak jej kompetencji i wiedzy no i charyzmy  ,,,, a szczerzenie się do każdego już nie działa ot i co

#7 ~Wiesław~

~Wiesław~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 10:39:07

Czy ktoś z krzyczących wie jakie stawki za pacjenta wchodzą w grę? Jakie pieniądze zgarnia dr Pawłowski, nie licząc tych wkładanych w kieszeń za każdą wizytę w ramach NFZ przez babcie i dziadków?
350zł czynszu zapłacicie do spółdzielni za kawalerkę, a remonty wykonywać będziecie na własny rachunek. Mało tego nie dostaniecie wyposażenia mieszkania.
Każda firma działająca nie tylko w gminie ponosi koszty dzierżawy, wynagrodzeń, itp. Jest to normalne, że prowadząc działalność nie można liczyć tylko na przychody. Tak to niestety wygląda w przypadku Panaceum. Przy takiej liczbie pacjentów, niezależnie od tego czy oni bywają u lekarza czy nie, z NFZ dostają prawie 1,5mln zł. Kwota czynszu przy takich oficjalnych sumach jest śmieszna, tym bardziej, ze doktor odbiera sobie wielokrotność tegoż podnajmując pomieszczenia.

Do wiejskiego sklepu też chodzą mieszkańcy i im służy, dlaczego zatem nie dostanie on budynku, towaru, parkingu i placu zabaw za darmo, przecież tak jak Panaceum służy mieszkańcom i tak jak Panaceum czerpie zyski.

Zapoznaj się proszę z tematem. Panaceum ponosi wszelkie koszty związane z utrzymaniem budynków takie jak opłaty za energię, wodę, gaz i tym podobne. Remonty wykonane w ostatnim czasie w ośrodkach również zostały pokryte przez spółkę. Część sprzętu została kupiona za pieniądze Panaceum więc w przypadku zmiany za ten sprzęt trzeba będzie zapłacić albo właściciel go zabierze. Nikt nie wspomina o tym, że poprzedni gminny ośrodek zdrowia generował straty przez co został zadłużony. Dyrektor spółki spłacił zadłużenie i wyprowadził ją na plus. Nasza służba zdrowia była i jest przykładem dobrej organizacji i gospodarności. Nie rozumiem chęci zmieniania tego, co funkcjonuje w prosty i dobry sposób. Gminna służba zdrowia nie ma uzasadnienia ekonomicznego.

#8 ~maria~

~maria~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 11:29:57

przerwijmy te męczarnie i "marzenia" megalomańskie ...marzenki... więc krotka piłka - referendum o odwołujące !

#9 ~ANTYWIESLAW~

~ANTYWIESLAW~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 14:57:52

Hej Wieslaw znowu szumisz na 

Ja mam jedno pytanie. Czemu nikt nie wspomniał tu o około tysiącu podpisów mieszkańców, którzy są przeciwko zmianom w służbie zdrowia. Wynika z tego, że dla nowej władzy głos tysiąca osób nic nie jest warty. Brak pomysłu, wyliczenia kosztów czy przeprowadzenia zwykłego prostego rozrachunku co tak naprawdę bardziej nam się opłaca. Nie sądzę że doktor Maciukajć, jako osoba o uznanym nazwisku i autorytecie, mógłby przytaczać słowa, które nie są prawdą. Większość mieszkańców nie chce zmian w służbie zdrowia. Jaki jest cel w zmienianiu tego, co funkcjonuje dobrze, nie generuje strat i służy ludziom. Pan doktor bardzo idealnie trafił w sedno sprawy. Najgłośniej za zmianami krzyczą ci, którzy mogą coś na tym zarobić. Nie wiem kto i co obiecał tym klakierom krzyczącym przeciwko PANACEUM. Patrząc na ten temat w sposób zdroworozsądkowy można zauważyć, że ważniejsze są tu interesy wybranych osób a nie całego społeczeństwa. Dodatkowo słowa doświadczonego samorządowca, jakim jest Burmistrz Samela, powinny wszystkim pomóc zauważyć w jak korzystnej sytuacji jest nasza służba zdrowia. U nas powraca się do tradycji komunistycznych, czyli państwowej służby zdrowia. No ale jeśli głos kilku krzykaczy jest dużo ważniejszy od głosu ogółu, to coś tu jest nie tak. Coraz więcej osób uświadamia sobie, że w listopadzie 2014 roku podjęli najgorszą decyzję w życiu. Idąc za pomysłem Pana Krzewskiego. Zorganizujmy referendum dotyczące służby zdrowia jak również odwołania ze stanowiska Wójta. Trzeba pokazać, że mieszkańcy też mają swoje zdanie oraz mają możliwości nie tylko wybierać władzę raz na cztery lata. Mogą również tą wybrana władzę odwołać.

Hej Wieslaw znowu szumisz na forum i znajac życie zaraz nawolywac będziesz do zrobienia MAJDAN BRODY , a jak sie wezma za ciebie to mężuś znowu bedzie straszyl prokuratorem za obrażanie rodzinki.

#10 ~Joy~

~Joy~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 15:48:49

a czy wy wszyscy wiecie że panaceum opłaca wszystko inne? gaz, światło, wode przeglądy i wiele innych wydatków ponosi. a np fryzjerke to nie obchodzi, połaci tylko czynsz.

Gościu albo jesteś nawalony albo naćpany ,bredzisz waść .

Czy członkowie spółdzielni mieszkaniowej za mieszkanie płacą tylko czynsz?,a za media już nie???.

To śmiech na sali za taką powierzchnię dzierżawa 300 zł słownie trzysta złoty.Przecie to jest szyte grubymi nićmi, to jest niegospodarność władz gminnych.300 zł płaci się za wynajęcie garażu a nie budynku o takim metrażu.

#11 ~Pacjentka~

~Pacjentka~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 16:13:40

Dobra opieka medyczna w Brodach?No ,weżmy ginekologa.Kazdy kto sie leczył u niego wie o co mi chodzi i dlatego ja mimo płacenia składek zdrowotnych zmuszona jestem leczyc sie u ginekologa prywatnie.

#12 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 16:43:38

Za rażącą niegospodarność Przygoda powinien ponieść konsekwencje !!!

#13 ~Kaśka~

~Kaśka~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 17:44:40

Dobra opieka medyczna w Brodach?No ,weżmy ginekologa.Kazdy kto sie leczył u niego wie o co mi chodzi i dlatego ja mimo płacenia składek zdrowotnych zmuszona jestem leczyc sie u ginekologa prywatnie.

Nie na fundusz też możesz w Starachowicach moja koleżanka się tak leczy. A ja temu Panu Doktorowi zawdzięczam życie mojej córeczki.

#14 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 18:55:00

Ach śmieszne że za takie pieniądze można dzierżawić 3 budynki. Ale przecież musi starczyć na nowe bmw

. Może i śmieszne jak z tej strony na to patrzysz. A to że dr siedzi do ostatniego pacjenta to się tego nie widzi .. ja na twoim miejscu dowiedział bym się więcej na ten temat jakie są plusy i jakie minusy .. zastanawiałeś się jak nie będzie panaceum to jakie gmina będzie ponosić koszty ? Np utrzymanie nowego dyrektora lekarzy pielęgniarek firmy sprzątającej ? A co mówić o kupnie sprzętu bo z tego co słyszałem to cześć jest panaceum . Widzę że chcesz iść w stronę zadłużenia gminy .

#15 ~majka~

~majka~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:04:15

Jestem za Panaceum. Opinie przeciw to chyba osoby które nie korzystają z opieki zdrowotnej.W skrajnych przypadkach kiedy lekarz jest zaniepokojony to zleca badania w laboratorium jako pilne i jak jest Pawłowska to zleca jej wykonanie badania usg, tak potraktował moją córkę. 

#16 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:17:05

OJ ludzie widze ze bardzo boją sie nowego .Lekarz Pawlowski tez ma już swoje lata ,niech przyjda inni z nową wiedzą a nie tylko ci pierwszego (a czasami iostatniego kontaktu).Czekamy równiez na nowych specjalistów.Oczywiśćie ludzie starej władzy wykorzystają wszystko byle judzic na pania Wójt.Jesli by pan Pawlowski nie widział w tym duzych zysków nie walczyl by tak zawziecie ,

#17 ~Renata~

~Renata~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:18:10

A może nie patrzmy tylko na pieniądze ale na serce jakim darzą swoich Pacjentów Państwo Pawłowscy. Którzy są z nami od zawsze. Ja nie chcę zmieniać Pani Doktor Anny Pawłowskiej. Żałuję, ze oddałam swój głos w listopadzie na naszą Panią Wójt.

Cóż jak mówi star przysłowie nieuczciwy przez wieś  raz przejdzie

Moja Babcia to aż się rozchorowała (wysokie ciśnienie) jak sąsiadka jej powiedziała, że na zebraniu w Borze Kunowskim Pani Wójt tak oczerniała Pana Pawłowskiego robiła wyzyskiwacza a ona tyle im zawdzięcza ciepła i dobroci.Pani doktor dla ludzi jest dobra ciepła i serdeczna jak matka każdy ją bardzo lubi. Zgadzam się z Alinką. Jestem za odwołaniem nie Pawłowskich i Maciukajcia ale Pani Wójt i całej czwórki.Kolejna osoba została zatrudniona w gminie ZGK jest to niedoszła radna z ramienia Pani Wójt z Lubieni której ludzie nawet na sołtysa nie wybrali.............................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zachęcam Państwa do czytania bloga mojego KANDYDATA NA WÓJTA D. KRZEWSKIEGO FACE T TO FACET!!!!!!

#18 ~ZBYCHO~

~ZBYCHO~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:26:17

OJ ludzie widze ze bardzo boją sie nowego .Lekarz Pawlowski tez ma już swoje lata ,niech przyjda inni z nową wiedzą a nie tylko ci pierwszego (a czasami iostatniego kontaktu).Czekamy równiez na nowych specjalistów.Oczywiśćie ludzie starej władzy wykorzystają wszystko byle judzic na pania Wójt.Jesli by pan Pawlowski nie widział w tym duzych zysków nie walczyl by tak zawziecie ,

No właśnie On po zebraniach nie chodzi i nie walczy. To my zawalczymy o niego! Czy to on takie rzeczy rozpowiada? Nie zawsze nowe znaczy lepsze, przeważnie jest odwrotnie. Nie chodzę do urzędu ale nie słyszałem pozytywnych opinii o nowym urzędzie.Sąsiad poszedł do budownctwa stara pracownica na emeryturze siedzi młody chłopaczyna on nic nie załatwi nie powie bo się na tym nie zna a nowy kierownik jest już UWAGA po dwóch tygodniach pracy na URLOPIE dwutygodniowym!  ale jaja i to jest to dobro nowy

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:29:58

Pacjentko

Zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia niema rejonizacji do ginekologa , jeżeli  nie odpowiada ci lekarz w Brodach to możesz się udać do każdego innego ginekologa , który przyjmuje na fundusz i wtedy nie będziesz musiała za tę wizytę płacić.

#20 ~gosć~

~gosć~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:36:42

Do pan pielegniarek 

Pielęgniarki z naszej słuzby zdrowia myslą ,ze posada (szczególnie ta z ukladow)to dozgonne miejsce pracy .Ale nic mylnego -jedni przychodzą drudzy odchodzą a zycie toczy sie dalej .Tak prawde mówiąc nikt was nie zaluje bo kazdy z nas ma swoje problemy-np.kto zalujenaszych dzieci szukajacych pracy za granicą? A wam sie zdaje że sie wam te miejsca należą -a bez was swiat sie zawali.JESTEM ZA ZMIANAMI

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych