Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Spółdzielnia mieszkaniowa "Krzemionki"


252 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 październik 2012 - 12:56:40

Może przestali płacić czynsze po ostatnich podwyżkach. B) ))))).

#22 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 październik 2012 - 17:45:07

DLACZEGO SPÓŁDZIELCY POWINNI SIĘ UWŁASZCZYĆ?
Uwłaszczenie mieszkaniowe polega na posiadaniu prawa odrębnej własności mieszkania wraz z fragmentem działki budowlanej, na której znajduje się dany blok mieszkalny.
 • Należy się uwłaszczyć, dla stworzenia sobie i swojej rodzinie poczucia bezpieczeństwa dachu nad głową, a także w myśl zasady sprawiedliwości i uczciwości społecznej, że to, za co zapłaciliśmy powinno bezwzględnie należeć do nas.
 • W wypadku upadłości spółdzielni mieszkanie własne (nie własnościowe) nie wchodzi w skład masy upadłościowej, (czyli nie zostanie sprzedane przez syndyka na wolnym rynku dla pokrycia długów spółdzielni). Mieszkania spółdzielcze własnościowe wchodzą w skład masy upadłościowe.
 • Członek spółdzielni mieszkaniowej posiadający prawo odrębnej własności płaci długi spółdzielni tylko do wysokości wkładu członkowskiego, który nie może być wyższy niż obecnie obowiązująca najniższa pensja.
 • Będąc właścicielem kawałka ziemi związanej ze swoim mieszkaniem, nie musi obawiać się podwyżek czynszu dzierżawnego, który płacił wraz z czynszem za mieszkanie, ponieważ zostanie on zastąpiony dużo niższym podatkiem od nieruchomości. Nie musi bać się zmiany właściciela działki, wskutek wyroku sądowego zwracającego spadkobiercom dawnych właścicieli mienie w naturze, który jako nowy właściciel mógłby dowolnie dyktować ceny czynszu dzierżawnego gruntu.
 • Mieszkanie posiadające status odrębnej własności jest kapitałem, pod który możemy wziąć kredyt np. na działalność gospodarczą i mieszkaniem możemy dysponować dowolnie, gdy powstanie prawdziwy rynek mieszkaniowy.
 • Z własnego mieszkania nie można eksmitować właściciela, a ewentualne długi, będą obciążać hipotekę związaną z mieszkaniem.
 • Obecnie dla przekształcających prawo do mieszkania własnego obowiązują znormalizowane opłaty notarialne za umowę notarialną płaci się kwotę 1/3 najniższej aktualnie obowiązującej pensji + 22 % VAT. Za wpis do księgi wieczystej 1/3 najniższej pensji bez VAT-u. Te znacznie obniżone opłaty notarialne obowiązują tylko członków spółdzielni mieszkaniowych, nie dotyczą np. mieszkań zakładowych.
 • Za jedną niewielką opłatę notarialną (jak wyżej) jednym aktem notarialnym spółdzielca może nabyć mieszkanie na odrębną własność wraz z kawałkiem przynależnego gruntu. W przypadku, gdy kupujemy mieszkanie na własność, a ziemia pod blokiem jest w użytku wieczystym przeniesienie jej na własność będzie wymagało odrębnego aktu notarialnego, łączy się to z powtórną opłatą notarialną (już bez zniżek). Ponadto za zakup działki pod blokiem (po uwłaszczeniu) musieliby się zgodzić wszyscy właściciele w bloku, co może być przeszkodą nie do pokonania. Należy, więc doprowadzić do zakupu ziemi na własność przez spółdzielnie mieszkaniowe przed przeprowadzeniem uwłaszczenia mieszkaniami, tym bardziej, że obowiązuje wielka bonifikata, bo aż 98 % na nabycie prawa własności ziemi dla spółdzielni mieszkaniowych.
Należy, więc zainteresować się czy spółdzielnia, do której państwo należycie rozpoczęła procedurę zakupu ziemi korzystając z tej niebywałej okazji cenowej.

#23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 październik 2012 - 18:25:13

"Należy,więc zainteresować się czy spółdzielnia,do której należycie rozpoczęła procedurę zakupu ziemi korzystając z tej niebywałej okazji cenowej".
Płacę dzierżawę więc nie rozpoczęła i nie skorzystała,a dlaczego?Nie wiem,może czas zapytać.

#24 mirek24

mirek24

  Swojak

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 427 postów

Napisano 16 październik 2012 - 07:45:13

Ci co dali się wrobić w wieczyste użytkowanie mogą przekształcić grunty jednak to droga okrężna a jedynym winowajcą jest Zarządca ,który nie zakupił od miasta za grosze do czego zobowiązywała ustawa.Można też przyśpieszyć regulowanie własności gruntu przez zasiedzenie.Ale w naszej SM raczej nie ma woli aby to zrobić.Pytanie jest dlaczego te grunty a nie inne.Odpowiedż prosta.Wraz z chęcią założenia wspólnoty lokale znajdujące się na gruncie w/w nieruchomości opłaty by wnosiły do wspólnoty gdyż to ona jest właścicielem gruntu.Szkoda tylko,że mieszkańcy za kilka lat zapłaczą nad swoim"co to da?"

#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 08:16:50

Większość składa wniosek do sądu o wydanie zezwolenia na złożenie wniosku o przekształcenie prawa wieczystego uzytkowania we własność.
Ja nie spotkałam się z negatywnym rozstrzygnięciem sądu w takiej sprawie

#26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 11:03:11

Udział w gruncie przysługuje tylko właścicielowi lokalu wyodrębnionego. Własnościowe prawo do lokalu jest ograniczonym prawem rzeczowym na rzeczy (nieruchomości) cudzej.

#27 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 11:54:42

http://prawo.gazetap...slacyjnych.html

#28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 październik 2012 - 10:42:28

Świat milczy, Ty wołaj! ”Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi prawdę” (Platon)

#29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 październik 2012 - 07:52:14

Rocznie na płace pracowników w świętokrzyskich spółdzielniach mieszkaniowych idzie od 2,5 do pół miliona złotych. Choć to mieszkańcy spółdzielni składają się na pensje, prezesi i zarządy pilnie strzegą wysokości zarobków przed spółdzielcami.
Wysokość uposażenia prezesów i członków zarządów to najpilniej strzeżona tajemnica w spółdzielniach mieszkaniowych. Choć w corocznych zawiadomieniach o stawce czynszu mieszkańcy spółdzielni dostają wypis, ile z czynszu idzie na ogrzewanie, ile na wodę, ścieki i śmieci, kwoty jaką płacimy na pensje pracowników swojej spółdzielni nie znajdziemy. Czego się boją prezesi? - Jak pani poda ile pieniędzy wydajemy na fundusz płac i ile jak zarabiam, to się emeryci oburzą, bo dla nich to niebotyczne kwoty - kręcił nosem prezes jednej z największych spółdzielni w Kielcach.
Pierwszą bowiem zasadą, której hołdują zarządy brzmi: nie drażnić emeryta, nie kłuć w oczy tysiącami złotych! Druga żelazna zasada: unikać pieniaczy. Na miano tzw. pieniaczy osiedlowych, w ustach prezesów zasługują ci, którzy nie dość że regularnie przychodzą na zebrania grup członkowskich i walne zgromadzenia, to jeszcze indywidualnie domagają się wglądu w rachunki, rozliczenia, dokumenty przetargowe itp. -
Ulubionym parawanem, za którym chowają się szefowie spółdzielni jest ustawa o ochronie danych osobowych i wyrok wojewódzkiego sądu administracyjnego, który orzekł, że spółdzielnie nie podlegają ustawie o dostępie do informacji publicznej. Zręcznie zapominają o fakcie, że w ubiegłym roku wyrok ten został uchylony przez Naczelny Sąd Administracyjny...
W naszym regionie funkcjonuje kilkadziesiąt spółdzielni mieszkaniowych. O ile w Kielcach udaje nam się wyciągnąć od prezesów, ile zarabiają oni i ich pracownicy, o tyle w miejscowościach powiatowych zarządy są nieufne i nieubłagane.

Zmniejszenia pensji nie muszą się obawiać ani zarządy spółdzielni (bo "zaprzyjaźnione" Rady Nadzorcze nie widzą takiej potrzeby), ani pracownicy, bo sami potrafią o siebie zadbać.
Najbardziej komfortową sytuacją dla zarządów spółdzielni jest to, że większość członków i mieszkańców osiedli jest tak zapracowana, że nie ma czasu na dociekanie, ile zarabiają administratorzy spółdzielni. - Nawet do nas trafia bardzo mało skarg w tego typu sprawach. Jedna, dwie rocznie, co rzeczywiście potwierdza brak zainteresowania członków spółdzielni - przyznaje Kamila Dołowska, dyrektor Zespołu Prawa Administracyjnego i Spraw Mieszkaniowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie nie miał jednak w ubiegłym roku wątpliwości wydając uzasadnienie do swojego orzeczenia: "Spółdzielnie mieszkaniowe funkcjonują na uprzywilejowanych warunkach. Na przykład mają gwarancje państwa dotyczące kredytów. Ich finanse powinny być zatem przejrzyste dla każdego, nie tylko dla członków spółdzielni".

#30 mirek24

mirek24

  Swojak

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 427 postów

Napisano 21 październik 2012 - 16:30:40

Ja tylko prześlę informację mieszkańcom taką:mija 20.10.2012r moc cieplna zamówiona -20 st,C.Jeżeli ktoś z mieszkańców widział temp.zewnetrzną -20st .C proszę o kontakt.Jak daleko trzeba być biernym ,aby zrozumieć,że nas okradają.

#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 05:39:44

Połowa października 2012, a na stronie internetowej ZRSMRP ostatnią informacją jest zajawka
o biuletynie z czerwca, zatem 3 miesiące luki informacyjnej, jak w żle zarządzanych informacyjne spółdzielniach! Oczywiście nie znajdzie się tam treści, które powinny być dostępne zainteresowanym spółdzielcom! Biuletyny mogą odpłatnie zamawiać tylko spółdzielnie, czyli zarządy - za niemałe pieniądze spółdzielców właśnie! Latem odbyło się jakieś spotkanie przedkongresowe „delegatów” na listopadowy kongres, a na stronie internetowej NIC o przebiegu i dorobku tego zgromadzenia! Jakie to typowo „spółdzielcze”! Rok Spółdzielczości ma się ku końcowi i też NIC na ten temat! Jak w wielu SM.

#32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 17:14:52

Skończmy z wyzyskiem 12 milionów Polaków!
Około 30 proc. dzieci w Neapolu i jego okolicach nie chodzi do szkoły.
Oficjalne bezrobocie w regionie sięga 60 proc. Ale edukację i pracę zapewnia
tam neapolitańska mafia Kamorra, licząca ponad 100 rodzin oraz 5 tys. tzw.
członków honorowych. Rząd w Rzymie wie, że de facto nie sprawuje nad regionem
żadnej kontroli. W Polsce na straty spisano znacznie większe połacie kraju -
rządzą tam bossowie jednej z najgroźniejszych polskich mafii, prezesi
największych spośród około 5 tys. spółdzielni mieszkaniowych.
Tak jak szefowie Kamorry są oni nietykalni, bo mogą zaoferować po
preferencyjnych cenach - wedle uznania - mieszkania oraz atrakcyjną pracę (w
spółdzielczej administracji). "Myślicie, że sędzia czy prokurator nie
potrzebują mieszkania?" - miał się zwrócić do grupy chcących go odwołać
mieszkańców Tadeusz Stachowski, prezes największej w kraju Spółdzielni
Mieszkaniowej Osiedle Młodych w Poznaniu (odznaczony przez prezydenta
Kwaśniewskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi). Zenon Procyk, prezes SM Pojezierze w
Olsztynie, dla prokuratora, sześciu sędziów, prorektora uniwersytetu, członka
rady miasta i komendanta policji przeznaczył mieszkania w specjalnym bloku (za
metr kwadratowy płacili 1511 zł, czyli mniej więcej 800 zł mniej, niż wynosi
cena rynkowa w mieście). Pracujący na zlecenie "Wprost" fotoreporter Kacper
Pempel, który 23 lipca zrobił zdjęcia Procykowi, osobie publicznej, został
zatrzymany przez wezwaną przez prezesa policję (spisała dane Pempela).

Niepokornych lokatorów prezesi wyrzucają ze spółdzielni i próbują
skompromitować w oczach lokalnej społeczności. Za wszystkim kryją się
gigantyczne pieniądze, bo 12 mln Polaków, lokatorów spółdzielni mieszkaniowych,
płaci rocznie około 18 mld zł czynszów! Nie wiedzą, za co dokładnie płacą i
dlaczego akurat tyle, bo spółdzielczych kacyków nikt naprawdę nie rozlicza i
nie kontroluje - poza związkiem rewizyjnym, do którego sami należą i którego
działalność opłacają. Włoskim mafioso grozi przynajmniej więzienie; ich polskim
odpowiednikom w spółdzielniach mieszkaniowych - grzywna w wysokości trzech
miesięcznych pensji!

#33 mirek24

mirek24

  Swojak

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 427 postów

Napisano 24 październik 2012 - 10:50:41

Ważne aby każdy kto nie ma uregulowanej sprawy gruntu w swojej nieruchomości zapoznał się z uzasadnieniem tego wyroku dla swego dobra: http://www.naszawoka...ydzial_cywilny/

#34 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 21:07:15

Ja tylko prześlę informację mieszkańcom taką:mija 20.10.2012r moc cieplna zamówiona -20 st,C.Jeżeli ktoś z mieszkańców widział temp.zewnetrzną -20st .C proszę o kontakt.Jak daleko trzeba być biernym ,aby zrozumieć,że nas okradają.


Udowadniasz że się na tym zagadnieniu nie znasz. Po takim komentarzu powinieneś się schować za psa w jego budzie. Przeczytaj kilka razy (koniecznie!) to może wreszcie do ciebie coś dotrze, Panie ekspercie od siedmiu boleści http://www.mec.ostro...iz.pl/faq.php#6

#35 mirek24

mirek24

  Swojak

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 427 postów

Napisano 25 październik 2012 - 06:04:42

Podajesz link do oferty handlowej MEC wraz z instrukcją obsługi jednej ze stron ,a gdzie druga strona umowy?
Masz i poczytaj to może zrozumiesz gdzie zatrzymało się wasze myślenie -60-lata komunizmu,albo brak myślenia.Po przeczytaniu nie chowaj się za pieska w budzie bo szkoda psa.
http://www.infracorr...nt/view/197/56/
Ustalanie zamówionej mocy cieplnej:
Wpisał: Witold Cherubin
19.03.2009.
Pan Witold Cherubin jest jednym z największych w Polsce ekspertów w branży energetycznej. Artykuł zamieszczamy, za jego zgodą, w 25 lecie współpracy Pana Witolda Cherubina z firmą Infracorr. Zamówiona moc cieplna wpływa na koszt ciepła jaki ponosi odbiorca, a dzięki zastosowaniu wdrażanego przez nas telemetrycznego systemu zarządzania mediami energetycznymi i wodą o nazwie PMS (Promar Monitoring System), istnieje możliwość ustalenia przez dostawcę i odbiorcę rzeczywistego zapotrzebowania zamówionej mocy cieplnej w celu sprawdzenia i dokonania ewentualnej korekty umowy z dostawcą ciepła. O działaniu PMS patrz zakładka „Telemetria ” na naszym portalu.
Na tym tle trzeba stwierdzić, że w poprzednim okresie rola umów cywilno–prawnych była ograniczona, gdyż w tym czasie obowiązywało wiele szczegółowych przepisów o charakterze instruktażowym 2) , lub wprowadzonych tymi przepisami szczegółowych instrukcji. W związku z tym występuje potrzeba dostosowywania umów nie tylko do zmieniających się podstaw prawnych, ale przede wszystkim ze względu na zmiany zasad funkcjonowania dostawców i odbiorców ciepła oraz na zmieniające się warunki gospodarcze. Nowe umowy powinny uwzględniać problemy, stanowiące potencjalne źródło sporów, które mogą i powinny być uzgodnione przez strony. Ponadto umowy dotyczące dostaw ciepła, podobnie jak w krajach o gospodarce rynkowej, B)

#36 mirek24

mirek24

  Swojak

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 427 postów

Napisano 25 październik 2012 - 07:43:54

Mały fragmencik reszta w linku Krzysztof Kasperkiewicz dr inż. - adiunkt w Zakładzie Fizyki Cieplnej ITB:http://www.itb.pl/nf/PDF/KK04.pdf

Przy założeniu znormalizowanych warunków użytkowania budynku i klimatu zewnętrznego,na podstawie pomiarów W Polskich warunkach klimatycznych ciepło zużywane do ogrzewania pomieszczeń stanowi podstawową pozycję w bilansie energetycznym budynku oraz w znaczący sposób wpływa na koszty jego eksploatacji. Od dokładności oceny zużycia ciepła w budynku wstanie istniejącym oraz identyfikacji głównych składników strat ciepła zależy w dużej mierze,czy zakładane w projekcie termomodernizacji efekty energetyczne i ekonomiczne zostaną osiągnięte.
Zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania określić można dwiema metodami [1]:
 na podstawie obliczeń wykonywanych ilości ciepła rzeczywiście dostarczonego do instalacji ogrzewczej
budynku.
Rzeczywiste zużycie cierpła w istniejących budynkach różni się od przewidywanego z
następujących powodów:
1) innej niż zakładano w obliczeniach intensywności wentylacji pomieszczeń i temperatury
wewnętrznej,
2) przerw w dostawie ciepła z węzła ciepłowniczego do wszystkich pomieszczeń w budynku
lub ich części spowodowanych awariami w sieci ciepłowniczej lub instalacji wewnętrznej
albo zabiegami związanymi z konserwacją instalacji wewnętrznej np. płukanie instalacji.
Przyczyny wymienione w pierwszym punkcie, które przede wszystkim kształtują
rzeczywiste zużycie ciepła do ogrzewania, należy brać pod uwagę w budynkach, w których
wprowadzony został system indywidualnego rozliczania za ciepło zużyte do ogrzewania
poszczególnych mieszkań oraz zastosowano rozwiązania techniczne umożliwiające
oszczędzanie ciepła przez użytkowników mieszkań, takie jak okna charakteryzujące się dużąszczelnością na przenikanie powietrza, a więc umożliwiają zmniejszenie intensywności
wentylacji do bardzo niskiego poziomu oraz termostatyczne zawory grzejnikowe, dzięki
którym można dostosować dostawę ciepła do pomieszczenia do rzeczywistych potrzeb.

#37 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 25 październik 2012 - 18:34:32

Udowadniasz że się na tym zagadnieniu nie znasz. Po takim komentarzu powinieneś się schować za psa w jego budzie. Przeczytaj kilka razy (koniecznie!) to może wreszcie do ciebie coś dotrze, Panie ekspercie od siedmiu boleści http://www.mec.ostro...iz.pl/faq.php#6

chciałabym przeczytać twoją odpowiedz czy mirek ma racje czy sie myli dal wam coś może o czym wy nie wiecie?

#38 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 25 październik 2012 - 22:14:43

chciałabym przeczytać twoją odpowiedz czy mirek ma racje czy sie myli dal wam coś może o czym wy nie wiecie?

Możesz sobie sam wyrobić zdanie. Wystarczy porównać informacje z podanych stron internetowych MEC i Infracorr (P. Cherubina). Nie ma w obu tych informacjach żadnych sprzeczności choć jedna podana jest łopatologicznie, a druga obszerniej i podręcznikowo oraz pomimo tego że od 2009 r. niektóre przepisy się zmieniły. Wrzutki w/w pieniacza świadczą o jego dyletanctwie. Facet najwyraźniej nie rozumie tego co czyta. Zagadnienia o których się wypowiada, przerastają najwyraźniej jego intelekt. Co można powiedzieć o kimś kto po różnych forach niemal dzień w dzień wypisuje paszkwile na jeden temat, a w przerwach pisze doniesienia o podejrzeniach. Chyba powinno się współczuć i życzyć zdrowia.

#39 mirek24

mirek24

  Swojak

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 427 postów

Napisano 26 październik 2012 - 07:42:39

Możesz sobie sam wyrobić zdanie. Wystarczy porównać informacje z podanych stron internetowych MEC i Infracorr (P. Cherubina). Nie ma w obu tych informacjach żadnych sprzeczności choć jedna podana jest łopatologicznie, a druga obszerniej i podręcznikowo oraz pomimo tego że od 2009 r. niektóre przepisy się zmieniły. Wrzutki w/w pieniacza świadczą o jego dyletanctwie. Facet najwyraźniej nie rozumie tego co czyta. Zagadnienia o których się wypowiada, przerastają najwyraźniej jego intelekt. Co można powiedzieć o kimś kto po różnych forach niemal dzień w dzień wypisuje paszkwile na jeden temat, a w przerwach pisze doniesienia o podejrzeniach. Chyba powinno się współczuć i życzyć zdrowia.

Coś z tobą nie tak skoro nie rozumiesz tekstu pisanego,a co do mnie to zacytuję:
Zasada druga:
"Druga żelazna zasada: unikać pieniaczy. Na miano tzw. pieniaczy osiedlowych, w ustach prezesów zasługują ci, którzy nie dość że regularnie przychodzą na zebrania grup członkowskich i walne zgromadzenia, to jeszcze indywidualnie domagają się wglądu w rachunki, rozliczenia, dokumenty przetargowe itd."Dla was jestem pieniaczem,a ja uważam że jestem właścicielem mieszkania.I to sobie musicie uświadomić.
Co do tekstu wrzuconego nie miałem wątpliwości,że nie odniesiecie się do niego w sposób merytoryczny,skoro dla was wojewoda nie ma racji,właściciel nie ma racji tylko Stalin i Gomułka mają rację. :P

#40 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 październik 2012 - 10:53:43

Możesz sobie sam wyrobić zdanie. Wystarczy porównać informacje z podanych stron internetowych MEC i Infracorr (P. Cherubina). Nie ma w obu tych informacjach żadnych sprzeczności choć jedna podana jest łopatologicznie, a druga obszerniej i podręcznikowo oraz pomimo tego że od 2009 r. niektóre przepisy się zmieniły. Wrzutki w/w pieniacza świadczą o jego dyletanctwie. Facet najwyraźniej nie rozumie tego co czyta. Zagadnienia o których się wypowiada, przerastają najwyraźniej jego intelekt. Co można powiedzieć o kimś kto po różnych forach niemal dzień w dzień wypisuje paszkwile na jeden temat, a w przerwach pisze doniesienia o podejrzeniach. Chyba powinno się współczuć i życzyć zdrowia.

Myślę,że nie wiesz co piszesz:
MOC PROBNOZOWANA?
MOC RZECZYWISTA?
Ośmieszasz się.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych