Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

spółdzielnia "Krzemionki"w Ostrowcu Św.chce zdemolować mieszkania mieszkańcom nową instalacją gazową i mondażem liczników

473 odpowiedzi w tym temacie

#461 ~bolek~

~bolek~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 11:49:53

Wyniki głosowania to wyniki głosowania członków spółdzielni mieszkaniowej. Tych którzy przyszli , byli , chcieli głosować i podjęli takie a nie inne decyzje. I te decyzje trzeba uszanować a nie dalej jątrzyć. Absolutorium dla zarządu i ekspertyzy dla instalacji gazowych. Po pierwsze bezpieczeństwo! Poza tym czy w tym całym zamieszaniu nie chodzi o wykupy działek dla właścicieli pawilonów handlowych?

Najprawdopodobniej tak.
Ciekawe gdzie te listy z podpisami są, kto je teraz ma?

#462 ~x~

~x~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2011 - 10:36:22

na placu boju pozostała policja i prokuratura :D

#463 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2011 - 21:18:40

Witam!.
Chciałbym się podzielić z Wami moimi odczuciami na temat nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Ta okrzyknięta przez prasę ustawa jako rewelacyjna okazuje się nie tylko bublem prawnym. Zawarte tam przepisy są tak skonstruowane by uniemożliwić spółdzielcom uwłaszczenie, powstanie wspólnot, a nawet umożliwiają sprzedaż mieszkań o statusie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu za długi spółdzielni wraz z lokatorami.
Radziłbym się zainteresować wszystkim swoimi sprawami bo po wejściu w życie tej ustawy odbierzecie swoją nagrodę braku zainteresowania sprawami was dotyczącymi.
Ta ustawa to typowy koń trojański Miał wdzięczny naród zagłosować na PO autorów tej ustawy a później dopiero dowiedzieć się tak naprawdę co otrzymał. Niestety reklamacje można będzie składać za 4 lata.
Nowa ustawa nie gwarantuje choćby jednego uwłaszczenia
spółdzielcy, co więcej wprowadzone tam nowe uregulowania
prawne sprawią, że spółdzielcy zaczną tracić nawet obecny stan
posiadania
Do tej pory prawo chroniło członka spółdzielni posiadającego
własnościowe prawo do lokalu. Mieszkanie stanowi najważniejsze
dobro członka spółdzielni i jego rodziny - stanowi podstawę ich bytu.
To członek spółdzielni w całości sfinansował wybudowanie własnego
mieszkania. To, że nie jest w pełni jego właścicielem, to zasługa
ustawodawców, którzy doprowadził do sytuacji, w której spółdzielnia
choć nie poniosła żadnych nakładów z własnych środków, stała się
właścicielem budynków mieszkalnych i towarzyszącej infrastruktury
sfinansowanych przez członków spółdzielni.
Do dnia dzisiejszego art. 1718 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych
stanowi że w przypadku likwidacji czy upadłości spółdzielni
spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w odrębną
własność

Art. 1718.
1. Jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo
postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku
albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze
własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności
lokalu lub we własność domu jednorodzinnego

W projekcie nowej ustawy wprowadzono ZA APROBATĄ ZWIĄZKÓW dodatkowy przepis art. 32 ust. 3 stanowiący, że w przypadku likwidacji albo upadłości spółdzielni przekształcenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w odrębną własność może mieć miejsce tylko po zaspokojeniu
wszystkich roszczeń wierzycieli spółdzielni co sankcjonuje
bezprawne przejęcie majątku członków spółdzielni przez
spółdzielnię. Artykuł nowego prawa dopuszcza sprzedaż gruntu z budynkami
oraz członkami posiadającymi spółdzielcze własnościowe prawo
do lokalu. Niewątpliwie w chwili tego zbycia ich spółdzielcze własnościowe
prawo do lokalu przestanie istnieć i staną się oni najemcami u
nowego właściciela.

Art. 32 projektu nowej ustawy
3. Jeżeli w toku likwidacji albo postępowania upadłościowego nie
nastąpiło zbycie prawa do gruntu wraz z budynkiem albo
udziałem we współwłasności budynku, z dniem wykreślenia
spółdzielni z rejestru po zakończeniu jej likwidacji albo
postępowania upadłościowego spółdzielcze własnościowe prawo
do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności lokalu lub
we własność domu jednorodzinnego.

Co więcej tak ustanowione prawo otworzy nowe możliwości
zadłużania spółdzielni bowiem zwiększy niesamowicie jej zdolność
kredytową . Zaciągnięte kilkudziesięciomilionowe kredyty będą mieć
pokrycie. Gwarancją i zabezpieczeniem ich spłaty będzie
ustawowa możliwość zajęcia i sprzedaży mieszkań o statusie
spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
.
W ten sposób nastąpi obejście przepisu art. 19 paragraf 3 ustawy
Prawo spółdzielcze

Art. 19. .
§ 3. Członek spółdzielni nie odpowiada wobec wierzycieli spółdzielni za jej zobowiązania.

Rodzą się poważne zagrożenia których dawniej nie było, zaczynają upadać zadłużone spółdzielnie.

Proszę państwa żarty się skończyły to już nie tylko - duże czynsze, teraz można stracić dorobek życia, stać się bezdomnym.
POSIADAJACY SPÓŁDZIELCZE WŁASNOŚCIOWE PRAWO DO LOKALU PO WEJŚCIU W ŻYCIE TEJ REWELACYJNEJ USTAWY BĘDĄ ZA DŁUGI SPÓŁDZIELNI JAK BYDŁO SPRZEDAWANI ZE SWOIMI MIESZKANIAMI

Więcej na stronie

http://serwis21.blog...zkaniowych.html

wiedza kosztuje jej brak znacznie więcej

#464 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2011 - 04:57:39

Szanowny Panie o tym czym jest spółdzielnia "Krzemionki" i jak działa przekonałam się na walnym w czerwcu i wpisach przez pracowników na forum.Proszę Pana Boga aby ta ustawa była procedowana w sejmie w trybie nadzwyczajnym i weszła w życie natychmiast.Ustawę o odrębnej
własności też krytykowaliście i co?.I nic.Na pewno nie straciłam na niej. <_<

#465 ~spółdzielca~

~spółdzielca~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2011 - 08:09:52

Najważniejsza zmiana w tej ustawie to możliwość zmiany "zarządcy" bez wychodzenia ze spółdzielni bo to jest nieopłacalne.Dotychczasowy "zarządca"zapisany w akcie notarialnym
będzie musiał nas przekonać że jest najleprzy.A czy jest to niech każdy oceni.

#466 ~najleprzy~

~najleprzy~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2011 - 15:47:39

Najważniejsza zmiana w tej ustawie to możliwość zmiany "zarządcy" bez wychodzenia ze spółdzielni bo to jest nieopłacalne.Dotychczasowy "zarządca"zapisany w akcie notarialnym
będzie musiał nas przekonać że jest najleprzy.A czy jest to niech każdy oceni.

Widzę, że jednak dalej jest teatr jednego widza. Znów "najleprzy" kogoś mi przypomina no i ta "Aga" też jakoś znajomo pisze. Naucz się w końcu gramatyki i obsługi klawiatury.

#467 ~spółdzielca~

~spółdzielca~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2011 - 18:50:48

Widzę, że jednak dalej jest teatr jednego widza. Znów "najleprzy" kogoś mi przypomina no i ta "Aga" też jakoś znajomo pisze. Naucz się w końcu gramatyki i obsługi klawiatury.

nie wiem kogo ci przypominam mam nadzieję że nie twórcę ustawy o likwidacji spółdzielni
Panią Lidję Staroń z PO bo będzie wam się śniła po nocach jak już jedna osoba z tego forum. :D

#468 ~mirek~

~mirek~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 04:45:24

Mirku tez sledze forum i podobalo mi sie jak opisal walne tamten koles i powiem krotko taka wiesc krazyla i nie wiem czy cos bylo w sprawie czy nie ale nie ruszysz tamtego kolesia. Mojego IP nie musisz szukac bo w opowiedniej chwili sam cie znajde. A jak tak bardzo chcesz na policje to zapraszam do mnie do pokoju D-3-29 na komendzie. I zamknij sie wreszcie bo zamierzam poczytac forum zanim przyjde na jutrzejsze walne

Szanowny Panie Klos podał Pan błędny numer Pana pokoju na komendzie.Będę dziś ale troszkę pod innym numerem.Machina ruszyła jak obiecałem.Do zobaczenia.Mirek ;)

#469 ~mirek~

~mirek~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 18:32:02

Od przyszłego tygodnia postaram się ujawnić wstępne wyniki śledztwa w sprawie zniesławienia mnie natym forum oraz gróżb karalnych wobec mojej osoby.Będą to osoby które dla korzyści materialnych z naszych czynszów posuneli się do tych rzeczy.Mirek :angry:

#470 ~mirek~

~mirek~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 19:18:10

Od przyszłego tygodnia postaram się ujawnić wstępne wyniki śledztwa w sprawie zniesławienia mnie natym forum oraz gróżb karalnych wobec mojej osoby.Będą to osoby które dla korzyści materialnych z naszych czynszów posuneli się do tych rzeczy.Mirek :angry:

przepraszam jedna osoba nie jest pracownikie spółdzielni jest emerytem w wieku 46 lat :mellow:

#471 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 19:28:28

Słuchajcie no spółdzielcy wątpię byście czytali wogóle treść nowego projektu ustawy a wasza wiedza i wrodzone lenistwo nie pozwala wam używać narządu do myślenia jakim jest mózg jedynym źródłem wiedzy jest dla was sponsorowana prasa która karmi was swoją propagandą.
Nie ma żadnych możliwości zmiany zarządcy wyraźnie o tym mówi art 1 ust 4 projektu nowej ustawy

4. Spółdzielnia zarządza nieruchomościami stanowiącymi jej mienie lub mienie jej
członków nabyte na podstawie ustawy.

GOTOWY PROJEKT USTAWY ZNAJDZIECIE TU

http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/spr_2487_2510_2544_2573_3494/$file/spr_2487_2510_2544_2573_3494.pdf

Co więcej nowy projekt ustawy nie przewiduje dla odrębnych właścicieli ŻADNYCH możliwości utworzenia wspólnoty a tym samym obowiązywania w nieruchomości ustawy o własności lokali.

Jeśli dokładnie zastanowisz czytelniku się nad zapisem art.. 52. projektu nowej ustawy też dojdziesz do tego samego wniosku

„Art. 52 Przepis art. 37 ust. 3 stosuje się do ustanowienia odrębnej własności lokalu na podstawie art.49–51.”

Przepisy o własności lokali zgodnie z postanowieniami tego art stosuje się dla lokali których odrębną własność ustalono na podstawie art. 49-51 NOWEJ USTAWY

Nie muszę chyba uświadamiać, że na podstawie art. 49-51 nie ustanowiono żadnej odrębnej własności bo ustawa ta nie weszła jeszcze w życie. Art. 49-51 nowego projektu ustawy przewiduje inna procedurę przeniesienia własności niż do tej pory. O ile wcześniej podpisywało się umowę przeniesienia własności u notariusza, o tyle nowy projekt ustawy przewidywał bezpośredni wpis przez Sąd wieczystoksięgowy po złożeniu wniosku z załączeniem uchwały o podziale nieruchomości i wyodrębnieniu lokalu oraz zaświadczeniu o nie zaleganiu.

Odnośnie powstawania wspólnot jest jeszcze jeden art 37 ust 3 w projekcie nowej ustawy dotyczy on osób
które podpiszą ze spółdzielnię umowę o wybudowanie NOWYCH MIESZKAŃ.

więcej na stronach

http://serwis21.blog...zkaniowych.html

Dla tej osoby co chciała się modlić o wejście tej ustawy doradzam modlitwę o ROZUM

#472 ~zanik~

~zanik~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 19:41:19

tu nie o prawo spółdzielcze chodzi tylko o karne jak Pan Jan rozumie ktoś chlapnoł i za to odpowie.

#473 ~mirek~

~mirek~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 19:53:09

dajcie spokój Mirek o wszystkim poinformuję :angry:

#474 ~mirek~

~mirek~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 05:10:21

Od przyszłego tygodnia postaram się ujawnić wstępne wyniki śledztwa w sprawie zniesławienia mnie natym forum oraz gróżb karalnych wobec mojej osoby.Będą to osoby które dla korzyści materialnych z naszych czynszów posuneli się do tych rzeczy.Mirek

przepraszam jedna osoba nie jest pracownikie spółdzielni jest emerytem w wieku 46 lat

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych