Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sklepy Active Kielce - reklamacje nie do załatwienia?

sklep actiwe reklamacje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 09:49:00

Witam czy ktoś z państwa próbował dokonać reklamacji obuwuia w sklepie ACTIVE w Kielcach np. w tym w galerii Echo? Ja próbowałam i nie udało mi się mimo trzykrotnej takiej samej usterki powstającej przy normalnym uzytkowaniu butów. Sklep odrzuca moje odwołania oraz wniosek Rzecznika Konsumentów i dwukrotną mediację Państwowej Inspekcji Handlowej. Czy komuś z Państwa udało się dojśc ze sklepem do porozumienia?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:09:12

...nie udało mi się mimo trzykrotnej takiej samej usterki powstającej przy normalnym uzytkowaniu butów...

Raz Cię olali a Ty mimo to jeszcze dwa razy poszłaś do tych patałachów kupić cokolwiek...?

#3 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:12:20

Raz Cię olali a Ty mimo to jeszcze dwa razy poszłaś do tych patałachów kupić cokolwiek...?

nie 3-krotnie reklamowałam te same buty

#4 Piwopij

Piwopij

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 11652 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:26:41

Jeżeli są trudności z reklamowaniem wadliwego towaru, brak jest chęci polubownego rozwiązania problemu, proszę się nie patyczkować, tylko w Prokuraturze Rejonowej, na ulicy Sandomierskiej, złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na podstawie art. 286 $ 1 k.k. I niech oni się tłumaczą. To nic nie kosztuje a usranie cwaniakom szybko przychodzi. Ten myk działa piorunująco. PIWOPIJ.

#5 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:32:39

Jeżeli są trudności z reklamowaniem wadliwego towaru, brak jest chęci polubownego rozwiązania problemu, proszę się nie patyczkować, tylko w Prokuraturze Rejonowej, na ulicy Sandomierskiej, złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na podstawie art. 286 $ 1 k.k. I niech oni się tłumaczą. To nic nie kosztuje a usranie cwaniakom szybko przychodzi. Ten myk działa piorunująco. PIWOPIJ.

jak tylko dostanę odpowiedź z PIH i sklepu na pewno pójdę, wartośc tych butów to 1/3 mojej

pensji ( syn odkładał na nie dość długo) nie pozwolę aby dziecka sprawa nie pozostała załatwiona.

#6 Piwopij

Piwopij

Swojak

• PipPipPipPip
  • 11652 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:40:52

Proszę się nie zastanawiać. Cwaniactwo, bo jest to praktyka cwaniackich sieciówek, PIH nic im nie zrobi poza kolejnymi pismami, szkoda swojego cennego czasu. Ewentualnie, na piśmie, może Pani poinformować ich o zamiarze złożenia takiego pisa do Prokuratury. Ale ja bym się z nimi nie cackał. Pismo napisać ze wszystkimi szczegółami, prokuratura ma obowiązek każde takie zawiadomienie przyjąć. Po przyjęciu pisma, zostanie Pani wezwana na przesłuchanie i szczegółowo wyjaśni w czym jest problem. A jak jeszcze szefostwo firmy będzie musiało pojawić się na przesłuchaniu, to 90 % takich cwaniaków mięknie i podejmuje próby polubownego rozwiązania sprawy. PIWOPIJ.

#7 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:59:43

szkoda, że przed zakupem nie poszukałam opinii o sklepie ale to mi już do głowy nie przyszło - przecież kupowaliśmy buty a nie szukałam pracy a tu proszę  na  gowork też się naczytałam o pracy i klientach...

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 14:34:21

To fake jest, najpewniej ma na celu oczernienie placówki.

Już pierwszą parę sklep przyjąłby do reklamacji, wysłał do importera/producenta i czekałby spokojnie na odpowiedź mając gotówkę w kasie.

Pozdrowienia dla Marty-znalazłam-sposób-na-ciągle-nowe-buty.

#9 ~marta~

~marta~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 18:27:04

To fake jest, najpewniej ma na celu oczernienie placówki.

Już pierwszą parę sklep przyjąłby do reklamacji, wysłał do importera/producenta i czekałby spokojnie na odpowiedź mając gotówkę w kasie.

Pozdrowienia dla Marty-znalazłam-sposób-na-ciągle-nowe-buty.

buty kupiono rok temu, pierwsza reklamacja była już po 4 miesiącach a ostatnia w styczniu tego roku  to nie jest kłamstwo i oczernianie ale poszukanie opinii innych ludzi, kombinacje uskutecznia sklep - nawet w  PIH mają o nim taką opinię, nie przyjmują reklamacji mediacji ani wnoisków rzeczników, reklamacje są rozpatrywane na sali sądowej a buty sprowadzane przez holenderskiego pośrednika. W tym wypadku  firma Nike Polska odcina się od wsapółpracy z tym sklepem co napisano mi w korespondencji bo zgodnie ustawą mogłabym reklamować u dostawcy pomijając sklep. Syn ma wiele par butów Nike ,rózne modele  kupione w różnych sklepach (takie do chodzenia - zwykłego uzytkowania i do wyczynowego uprawiania sportu te miały być  "do elegancji"= i z żadnymi nigdy nie było kopotu. Nie będę tu opisywać formalnych błedów "popełmionych" przez sklep. Chciałam tylko wiedzieć, czy to jedynie mnie się przytrafiło, czy innym również Panie/Pani-gościu-wstydzący-sie-podać- swoje-imię-lub- nik

#10 ~marta~

~marta~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:35:24

Sprawa butów wróciła do Rzecznika Konsumentow ma przygotować pismo do sądu jeżeli sklep rzyczy sobie rozpatrzenie tej reklamacji w sądzie - niech będzie w sądzie.

#11 ~marta~

~marta~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:36:36

Może też do prasy dam - a co....

#12 ~przemek~

~przemek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2015 - 15:20:14

Pani Marto taką samą sytuacje mam z córki butami. Rozpadły się po trzech tygodniach i mimo to reklamacja została odrzucona. Widzę,że łatwo nie będzie,ale nie odpuszczę, bo to skandal jest. Dziwię się Nike Polska,że pozwala na sprzedaż swoich produktów w takich sieciach.

#13 klient111

klient111

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2015 - 11:18:55

Ja miałam podobną sytuację. Kupiłam buty dla syna i po trzech tygodniach się rozpadły. Składałam reklamację którą odrzucili, twierdząc że wina leży po stronie konsumenta, że obuwie były niewłaściwie użytkowane. Dwa razy się odwoływałam i nic. Teraz udałam się do Federacji Konsumenta i czekam, zobaczymy czy coś zdziałają. Dodam jeszcze że syn ma kilka inny par obuwia a te miały służyć jako wyjściowe. Nigdy więcej nie kupię tam żadnych butów. Tylko po co dają ta gwarancję? Porażka...

#14 ~Mariusz~

~Mariusz~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2015 - 11:56:47

muszę niestety potwierdzić iż bardzo ciężko uzyskać pozytywną odpowiedź na zgłoszenie reklamacji. kupiłem w tym sklepie air max'y i po jednym dniu chodzenia w słoneczna pogodę materiał przy miejscu załamania się na przodzie buta zaczął się rozwarstwiać, oczywiście standardowa procedura: reklamacja - odmowa, odwołanie - odmowa, Rzecznik Praw Konsumenta - odmowa. Właściciele sklepu próbują mi wmówić, że kupiłem specjalnie za małe buty (absurd i żartowanie sobie z klienta!) lub źle dopasowałem rozmiar do długości stopy - moim zdaniem nie traktują klienta poważnie, szczególnie, że wszystkie buty jakie posiadam są marki NIKE (po prostu innych nie kupuje) - OGÓLNIE SKLEPU NIE POLECAM!!

#15 ~Aneta~

~Aneta~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 07:47:18

Aneta

Też mam taka przygodę z tym sklepem. Kupiłam NIKE AIR MAX. Mało co je użytkowałam. Pęł normalnie materiał. sklep odrzucił reklamację wypisując bzdury że buty były prane w wysokiej temperaturze i suszone w wysokim źródle ciepła, a obuwia prać nie wolno, gdyż traci swoje właściwości. Złozyłam odwołanie od reklamacji i dostałam odpowieć, oczywiście negatywną wraz z załaczna opnią niby rzeczoznawcy. Jest to jakaś kopia inną czcionką dopisane tylko moje dane. Moim zdaniem kupują jakieś chińskie buble i tyle, bo przecież sklep może wystąpić z roszczeniami do producenta. Chyba pójdę z tym do sądu, nie odpuszczę dziadom.

#16 ~Zirytowana~

~Zirytowana~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2015 - 13:17:44

Ja kupiłam u nich Akt Max Thea. Po pół roku zareklamowalam to mimo nieznanej reklamacji naprawili to. Minął ledwo rok a na zgieciach od zewnątrz porobily mi się dziury. I co? Reklamacja nieuznana, bo to MOJA WINA. I tłumacza się tym ze w ciagu 6 msc od daty zakupu wady ukryte powinny się pojawić, a po upływie tego czasu to konsument ponosi odpowiedzialność za zniszczone obuwie. To ja się pytam po co jest 2 lata gwarancji skoro oni i tak tego nie uznają?

#17 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 20:20:25

Rękojmi nie gwarancji. To nie jest sprzęt agd...

#18 ~bogdan~

~bogdan~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 16:25:25

Witam czy ktoś z państwa próbował dokonać reklamacji obuwuia w sklepie ACTIVE w Kielcach np. w tym w galerii Echo? Ja próbowałam i nie udało mi się mimo trzykrotnej takiej samej usterki powstającej przy normalnym uzytkowaniu butów. Sklep odrzuca moje odwołania oraz wniosek Rzecznika Konsumentów i dwukrotną mediację Państwowej Inspekcji Handlowej. Czy komuś z Państwa udało się dojśc ze sklepem do porozumienia?

#19 ~aGA~

~aGA~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2016 - 16:54:01

Active Gliwice - oddane w pary tego samego modelu rzezcoznawca stwierdził że obuwie było [rane w pralce w wyskoej temp bzdyra buty czysciclam tak jak należy sprawy tak nie zostawię zostawię tego tak po świetach pih od razu nie ma co zwlekać tylko mnie opinie o sklepie mnie upewniły o tym aby od razu to zgłosić . NIE POLECAM SIECI ACTIVE !

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2016 - 16:56:04

Witam czy ktoś z państwa próbował dokonać reklamacji obuwuia w sklepie ACTIVE w Kielcach np. w tym w galerii Echo? Ja próbowałam i nie udało mi się mimo trzykrotnej takiej samej usterki powstającej przy normalnym uzytkowaniu butów. Sklep odrzuca moje odwołania oraz wniosek Rzecznika Konsumentów i dwukrotną mediację Państwowej Inspekcji Handlowej. Czy komuś z Państwa udało się dojśc ze sklepem do porozum '

Jal się to skonczylo jestem w podobnej syt moz emnie pokierujesz ?

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sklep, actiwe, reklamacje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych