Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Skandal w Jędrzejowie! Chuligani zniszczyli patriotyczny mural!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2020 - 09:13:50

Skandal w Jędrzejowie! Chuligani zniszczyli patriotyczny mural!
Gazeta Jędrzejowska
Skandal w Jędrzejowie! Chuligani zniszczyli patriotyczny mural. Do tego bulwersującego wydarzenia doszło W nocy z 5 na 6 marca. Chuligani dokonali potwornego aktu wandalizmu - zniszczony został patriotyczny mural na murach okalających stadion klubu sportowego Naprzód Jędrzejów. Nieznani sprawcy czerwoną farbą oblali wizerunki żołnierzy wylętych, herb klubu a także godło państwowe.
Zdewastowany mural zauważył o świcie przypadkowy przechodzień, który zawiadomił policję.
Plamy czerwonej farby nie pojawiły się w przypadkowych miejscach. Sprawcy celowali prosto w twarze postaci, tak by dokonać jak największych szkód na misternie malowanych, bardzo szczegółowych wizerunkach. Zamalowano wszystkie z umieszczonych na muralu portretów i symboli.
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, sieć monitoringu miejskiego nie obejmuje terenu przed bramą stadionu, czyli właśnie fragmentu ogrodzenia na którym znajdował się mural. Ujęcie chuliganów prawdopodobnie okaże się niemożliwe. Policja wszczęła jednak śledztwo w tej sprawie, zawiadomione zostały również organy samorządu gminnego a także kierownictwo klubu sportowego Naprzód Jędrzejów.
Przypomnijmy, że mural został ukończony 10 sierpnia 2019. Powstał z inicjatywy kibiców klubu Naprzód Jędrzejów ze współpracy ze środowiskiem z Ukrainy. Przedstawiał wizerunki słynnych żołnierzy podziemia, takich jak Witold Pilecki oraz "Inka" Śledzikówna.
Zapewne nie jest przypadkowa również data wybrana przez chuliganów. Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień żołnierzy Wyklętych. To święto od wielu lat rozpoczyna debatę publiczną na temat historii polski oraz wywołuje kontrowersje.

#2 Tech

Tech

    Nowy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 maj 2020 - 20:30:54

To jakaś masakra jest 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych