Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Skąd kierowca MPK Frasyniuk mial 300 TIR-ów w latach 90-tych ?


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:38:47

Zatrzymanie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Józef Piniora zszokowało niemal wszystkich. Człowiek, który w latach 80. pomógł ukryć przed komunistyczną władzą 80 mln złotych należących do Solidarności, dziś ma postawione zarzuty korupcyjne. Najgłośniej jednak w całej sprawie krzyczy inna legenda podziemia – Władysław Frasyniuk. To on w dniu zatrzymania Piniora zaczął tworzyć tezę, jakoby cała sprawa miała polityczne tło. Zdaniem naszych informatorów powód głoszenia spiskowej teorii może być prozaiczny: sam obawia się działań wymiaru sprawiedliwości.
Czego boi się Frasyniuk?
Udało nam się ustalić, że akta jednej ze spraw, w której Frasyniuk był oskarżany przez swojego byłego zięcia o przestępstwa skarbowe i korumpowanie urzędników celnych, ponownie są analizowane przez śledczych.
Dwa dni przed zatrzymaniem Józefa P. rozmawiamy z funkcjonariuszem z Centralnego Biura Śledczego Policji na temat Władysława Frasyniuka i jego firmy spedycyjnej Fracht. Pytamy też o przestępstwa skarbowe, a także korupcję na znaczną skalę we wrocławskim urzędzie celnym i izbie celnej. Sprawa miała miejsce za pierwszych rządów PiS (2005–2007), a była prowadzona w szczecińskiej prokuraturze. Pracowali przy niej także funkcjonariusze CBŚ. Z kolei córka Frasyniuka, Dominika, kierowała firmą transportową Jurex, której właścicielem był wówczas jej mąż – Jerzy Woźniak. Woźniak, czego nigdy nie ukrywał, miał kontakty z czołowymi polskimi gangsterami.

#2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:40:54

To Woźniak złożył zawiadomienie w sprawie przemytu i korupcji we wrocławskich urzędach celnych. Składając zeznania twierdził, że cały proceder nie byłby możliwy bez udziału jego teścia. To on jego zdaniem był głównym bohaterem przestępczego procederu korumpowania celników. W tamtym czasie Woźniak opisał śledczym jedną rozmowę, jaką miał odbyć z Frasyniukiem: Dzwonię do Władka i mówię, że „zniknęło” mi dziewięć tirów. Kierowcy „zapomnieli” podjechać na cło. Pytam, co z tym robimy, a Władek: „Siedź cicho i nie pękaj, to się załatwi”. I załatwił. Śladu nie było, że jakiś transport wjechał do Polski. W przestępczym procederze znaczenie miały punkty graniczne „przychylnych” pracowników celnych. Do rozwikłania sprawy w tamtym czasie zostali zaangażowani najlepsi prokuratorzy i funkcjonariusze służb. Sprawa jest poważna i rozwojowa, z akt śledztwa wyłania się ponury obraz korupcji na wielką skalę. Pracownicy straży granicznej, celnicy, a także inni urzędnicy administracji państwowej na Dolnym Śląsku oraz lokalni politycy znaleźli się w kręgu zainteresowania wydziału ds. przestępczości zorganizowane w Szczecinie. Kiedy prowadzono śledztwo, zatrzymano w sumie dziewięć osób, a pięć tymczasowo aresztowano. Chodziło o rozbicie „układu wrocławskiego”, momentami groźniejszego niż mafia paliwowa, tak nam się układały zebrane w sprawie dowody – mówi nam dziś funkcjonariusz CBŚP.
Mimo że sprawa trafiła przed wrocławski sąd, to prokuratorzy, którzy ją przejęli w momencie gdy do władzy doszła Platforma Obywatelska, rozmyli materiał dowodowy. Sędziowie także się nie przyłożyli się – mówi nam, uderzając się w pierś, jeden z wrocławskich sędziów. Dodaje, że jest to chyba jedyna sprawa w Polsce, w której prezes firmy uwikłanej w proceder przestępstw skarbowych i korupcyjnych nie ponosi żadnej odpowiedzialności, mimo że na dokumentach firmowych widnieją jego podpisy. Mowa tu o córce Frasyniuka. Cała sprawa „wrocławskich celników” została rozbita na dwa procesy. Doszło do kuriozum. W jednym sędzia uznaje za wiarygodne tłumaczenia Woźniaka. Natomiast drugi sędzia, niemalże z pokoju obok, Zbigniew Muszyński w prowadzonym procesie nie daje wiary tymże zeznaniom. Na dodatek ucina wszelkie tropy mogące prowadzić do innych osób i nie podejmuje ich na sprawie – mówi nasz rozmówca. Dlatego teraz wrócono do śledztwa.
„Twarda” prokurator bierze śledztwo
Prokuratura Krajowa, wydział zamiejscowy ze Szczecina, bada obecnie akta tej sprawy, ściągnięto je z wrocławskiego Sądu Okręgowego na początku października – opowiada nam informator. I faktycznie, udaje nam się to potwierdzić w prokuraturze, a także we wrocławskim sądzie, skąd akta zakończonej w 2013 r. sprawy zostały przekazane do wydziału przestępczości zorganizowanej w Szczecinie, gdzie będą do końca stycznia przyszłego roku. Po co akta zamkniętej sprawy są analizowane przez tamtejszych śledczych? Na to pytanie na razie nie chce nam odpowiedzieć prokurator Aldona Lema – naczelnik Zachodniopomorskiego Wydziału

#3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 grudzień 2019 - 07:42:25

WŁADEK GANG TRAVEL

#4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 grudzień 2019 - 10:32:31

Pewnie jakaś wygrana albo może z truskawek :lol:#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 grudzień 2019 - 17:25:31

PINIOR ZAJEBAŁ KASĘ I POŻYCZYŁ WŁADKOWI, A TEN WZIĄŁ I MU NIE ODDAŁ    :lol:#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 grudzień 2019 - 17:27:27

Pewnie jakaś wygrana albo może z truskawek :lol:

Może teść był na robotach w Niemczech ?#7 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 17:13:09

Może teść był na robotach w Niemczech ?

Możliwe, bardzo częstę i przywiózł walizkę złota jak na Pomorzu w gdańsku? :lol:#8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 08:33:59

PINIOR ZAJEBAŁ KASĘ I POŻYCZYŁ WŁADKOWI, A TEN WZIĄŁ I MU NIE ODDAŁ    :lol:

                                                                                                                                                                            PINIOR I WŁADEK TO ULUBIEŃCY SĘDZIOWSKIEJ KASTY    :P#9 slawo

slawo

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 29787 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 11:30:03

Ciekawe zeznania złożył zięć frasyniuka. Niestety bez następstw prawnych dla samego frasyniuka.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych