Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sens życia


150 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Ktoś Nikt~

~Ktoś Nikt~
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 10:09:08

Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co żyjemy? Dlaczego jesteśmy? I jaki jest sens życia? Bo rodzimy się po to aby się męczyć całe życie i umrzeć bez większego sensu.

#2 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 10:52:19

...ooo..ciekawy temat..należy przeczytać trochę wiadomości o religii Sumerów i tam wyjaśniono po co stworzono człowieka..Produkcję rozpoczęto ale nikt nie zatrzymał procesu i tak się to "kręci" jak na razie do dzisiaj a podobno będzie się to kręciło jeszcze przez wiele tysiącleci...popychane kwitami podatkowymi...#3 ~Ktoś Nikt~

~Ktoś Nikt~
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 11:22:51

Jaki jest sens życia? Jesteśmy stworzeni by cierpieć, jeżeli mamy coś czym możemy się cieszyć i jest nam dobrze to tylko po to by to stracić i cierpieć przez brak tego czegoś co straciliśmy, lub cierpimy z powodu braku czegoś co chcemy posiadać ale jest to nie osiągalne bez względu na to czy jesteś bogaty czy biedny.

#4 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 11:54:26

Rada- idź się zwazyc

#5 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 13:32:45

A z główką wszystko w porządku

#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 14:10:31

Mi Jehowi powiedzieli że nie ma życia po śmierci według ich wyznania. W duchu sobie pomyślałem szalej duszo piekła nie ma.

#7 ~Ktoś Nikt~

~Ktoś Nikt~
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 14:12:43

A z główką wszystko w porządku

tak.
A dlaczego pytasz?

#8 ~ja~

~ja~
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 17:39:45

>żyjemy po to by zachowac gatunek#9 ~Ktoś Nikt~

~Ktoś Nikt~
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 20:36:59

>żyjemy po to by zachowac gatunek

tak to wiem, tyle to i ja wymyśliłem, ale po co? Do czego to komu potrzebne? Jaki tego efekt końcowy?

#10 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 08:19:57

"...ooo..ciekawy temat..należy przeczytać trochę wiadomości o religii Sumerów i tam wyjaśniono po co stworzono człowieka..Produkcję rozpoczęto ale nikt nie zatrzymał procesu i tak się to "kręci" jak na razie do dzisiaj a podobno będzie się to kręciło jeszcze przez wiele tysiącleci...popychane kwitami podatkowymi..."

...chociaż to niezgodne z naszą religią to warto poczytać ...ot ...dla wiedzy...

 #11 ~Ragnar Lotdbrok~

~Ragnar Lotdbrok~
 • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 19:54:15

Żyjemy po to żeby cierpieć, żeby coś bolało, żeby się męczyć, jesteśmy tu za karę jak na pokucie. Kościół to ściema i zło wcielone nie ma nic wspólnego z Bogiem i nie jest żadnym normalnym istotom ziemskim do niczego potrzebny. Ponadto jest pasożytem żerującym na naiwności tzw katolików.

#12 ~Tadeusz~

~Tadeusz~
 • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 10:42:57

(...). Kościół to ściema i zło wcielone nie ma nic wspólnego z Bogiem i nie jest żadnym normalnym istotom ziemskim do niczego potrzebny. Ponadto jest pasożytem żerującym na naiwności tzw katolików.

Myli się Pan. Kościół to nie tylko ludzie tacy słabi jak ja i Pan. jak się widzi tylko ludzi to łatwo powiedzieć, że to ściema. Ale on jest o wiele więcej warty bo tam jest prawdziwa obecność Boga i to nie jest ściema.
Jak Pan przejrzy cuda Eucharystyczne, ciała świętych Kościoła które się nie rozłożyły świadcząc o życiu wiecznym ludzi po śmierci, wiele cudów niewytłumaczalnych okazuje się, że w Kościele jest nurt życia potężnej i niepokonanej duchowości, życie samego Boga. I dlatego jest to jedyne miejsce dające takim utrapionym ludziom, nieszczęśnikom po pierwsze siłę do życia, po drugie zamieniając nasze życie na życie w Bogu, czyli nieskończone.
Tego nie rozumiem, katolicy kradną, zdradzają żony i mężów, pija i obgadują. Sami wnoszą w Kościół wiele zła a potem mówią, że skoro Kościół jest tak nieświęty to jest ściemą.
W Kościele jest miejsce dla grzeszników bo ma być ocaleniem dla każdego z nas ale jest tez nieskalanie święty przez sakramenty i Boga w Najświętszym Sakramencie. Nie ma innego miejsca w którym jest Bóg który ratuje takich jak my. Więc jest jedynym ratunkiem.
Gdybyśmy słuchali nauki Kościoła czystej nie byłoby w Europie islamu, żydzi by się nad nami nie panoszyli, nie zdzieraliby z nas majątków rozbójnicze banki. To wszystko Kościół potępiał. Ale myśmy woleli się łajdaczyć z ideologiami, głosować na morderców nienarodzonych i łajdaków i teraz mamy pretensje, że nam źle i psioczymy na Kościół. Kościół choćby nas diabli wzięli pozostanie święty i nietknięty chyba że będziemy w Nim szukać ratunku. Po to jest by nas ratować, więc zamiast a Niego wjeżdżać trzeba by do Niego wracać.#13 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 12:01:24

Szanowny "Tadeuszu". Poczytaj proszę   lekturę.Polecam "wikipedia-Zaratusztrianizm." Dowiesz się skąd te Twoje rewelacje

"zerżnął" żywcem Kościół. Dziś to się nazywa PLAGIATEM.Jeśli sięgniesz głębiej to się dowiesz ,że Zaratusztrianizm wynaleziono 1000 lat przed Chrystusem

 #14 ~Ragnar Lodbrok~

~Ragnar Lodbrok~
 • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 21:08:39

Panie Tadeuszu a może proszę księdza? Ciekaw jestem ile wart jest kościół bez dóbr materialnych po które wyciąga rękę co niedzielę? Czy samym bogiem księża się najedzą? A może zajmą się hodowlą kur, krów i uprawą pół żeby coś zjeść jak ludzie przestaną datki składać i dalej będą głosić słowo boże? A może wezmą się za robote i zaczną żyć normalnie bo pomyślą że ludzie zmądrzeli, biznes kręcił się 2000 lat i firma upadła. W Biblii pisze nie będziesz miał bogów cudzych przede mną, Bóg jest jeden, więc dlaczego kościół uważa świętych kim oni są? Bożkami? I do czego potrzebni? Ciała ich nie zgniły bo są zakonserwowani jak papieże po śmierci. W bibli pisze żeby nie czcić obrazów, rzeźb i różnych podobizn tego co na ziemi ani w wodzie ani tego co lata. I po co kościół wbrew temu co pisze w bibli każe klękać modlić się do tych podobizn namalowanych albo wyrzeźbionych. Jak dobrze było by na ziemi gdyby nie było żydostwa, islamu i kościoła, ile mniej cierpienia by było niewinnych ludzi. Wojny religijne wymordowały więcej ludzi niż dwie wojny światowe.

#15 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 21:29:21

/Zaratusztrianizm/

...a oto tekst wyjaśniający jeden zobrzędów religijnych u Zaratusztrian
Jest to tłumaczenie z j.angielskiego przy pomocy translatora.Można  porównać obrzęd naszej Wielkanocy i Perskiego Nowego Roku.Proszę zwrócić uwagę na potrawy na stole a także użycie wody różanej do przyjęcia gości.Jakże to podobne do Naszych zwyczajów.
"Historia i praktyka Naurooz Long dawno temu, król Jamsheed z irańskiej dynastii Peshdadiyan założył festiwal Naurooz (co oznacza "nowy dzień" w języku perskim), aby uczcić nadejście wiosny po mroźnej, mrocznej zimie. Jeśli pamiętasz, że w tamtych czasach Iran był wspólnotą duszpasterską, a ten festiwal oznacza zwycięstwo dobra nad złem, światło dosłownie pokonuje ciemność, gdy Naurooz spada na równonocy wiosennej, kiedy noc równa się dnia, a następnie godziny światła dziennego rosną. Dzisiaj Naurooz jest obchodzony na całym świecie przez ludzi, którzy są pod wpływem przedislamskiej kultury Iranu. To, co wyróżnia Naurooz, to to, że jest to jedyne święto obchodzone przez kilka wspólnot religijnych w różnych krajach. Do najbardziej znanych obyczajów Naurooz należy "Sofreh Haft-sheen / seen" lub "spread" z siedmioma darami Natury o imionach zaczynających się od litery farsi "sheen" lub "seen". W tydzień przed świętem ziarna pszenicy i soczewicy umieszcza się w misach, aby wyrosły w masę zieleni symbolizującej wzrost. Stół jest również pełen owoców, orzechów, słodyczy i przekąsek, świec i świętej księgi, Khordeh Avesta dla Zoroastrians. Na stole umieszczona jest misa ze złotą rybką i koszem kolorowych jaj, wskazujących na nowe życie. Zwyczaj dyktuje, że odwiedzający, którzy przyjeżdżają, aby spędzić wakacje z wami, powinni być obsypani pachnącą wodą różaną i poprosić o zerknięcie w lustro, aby spełnić życzenie. Niektórzy mówią, że ten rytuał symbolizuje, że pachniesz tak słodko jak róże i jaśniejesz jak lustro przez cały nowy rok."

 #16 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 10:51:24

w Piśmie Św. czytamy o "samarytankach" ,którzy " to" albo " tamto"... Okazuje się,że byli to prawdopodobne Słowianie wyznający zasady Perskiego Zaratusztrianizmu...

..../watch?v=s3ZW4nSmMR0...Święta Księga Awesta, Część 15, Od Chrześcijaństwa do Zoroastryzmu

...na linii czasowej 17,05

W Naszej ekspiacji jest nam bliżej do praktyk Zaratusztrianizmu .

 #17 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 13:27:39

Ludzie nie macie większych problemów!!!

#18 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 19:57:08

Ludzie nie macie większych problemów!!!

...nie chce Ci się myśleć...?..to klep zdrowaśki..#19 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 12:26:59

...dla ciekawskich  przytaczam fragment  Świętej Księgi " Zora..Awesta." Język jest trudny bo to tłumaczenie tekstu sprzed prawie 3 tys.lat...z języka perskiego.

"...278 Boga jedynego świat chcąc się nią zbogacić, lampę jutrzenną mieć ma u siebie. 7 Doświadczajcie potęgi boskości Bożej lud pracując około rolniczej gospodarki, zajutrznię mieć u siebie powinien. 8 Doświadczajcie potęgi twórczości Bożej, trzymając się lud grzeszny lampy. 9 Szukającemu, ona daje bogactwo szukającemu ona daje mowę ona proszącemu grzechy niszczy. 10 Ona rolnikowi daje plony, a oddanemu w małżeństwo, pożądane szczęście. 11 Oddawszy się, i mając sobie twórczość Bożą, więc weszły na posadę, musi mieć przychówek świetny i wszystko pożądane. 12 Oddanemu otrzymanej twórczości Bożej, można mieć żonę zaśniętą w chuci a pomagającą do zażycia się. 13 Kto się ma dobroczynnym i wdawczym, ten mieć może mająteczek, wioskę i miasteczko, a wdając się wszędzie, on i grosz gotowy sobie zarobi. 14 Potęgę twórczości Bożej, wyzyskujcie lecz jezioro pełno wód słodkich do siebie ciągniące, miejcie także na oku. 15 I wszelkie wody próbujcie te które ziemia w spokoju trzyma, na wierch wypłynąć mogą pastwiskami chętnie zajmujcie się te są nieodbicie potrzebne temu, kto chce wycelować w rolnictwie. 16 Nadto, uczcie się i bierzcie tęgo na rozum. 17 Aby się dorobić, trzeba być udzielczym ucząc się a umując, nastać musi z tego ze on dobrze wejdzie na posadę. 18 Opój błogosławiony kto wprowadza, ten dary Boga błogie rozprowadza próbujcie tego! 19 Wody świętej a wonnej, doświadczajcie. 20 Upodobajcie sobie w zwykłej modlitwie próbujcie tego! 21 Ciekąca woda rozkrzewia drzewa. 22 Przywykły gospodarz do modlitwy, chwałę Boga udwaja. 23 Aby coś mieć przy roli, trzeba naśladować miłującą się bachantkę. 24 Krzątajcie się ciągle około gospodarki szczepcie zawsze drzewa, i dowilżajcie one polewaniem chodząc wiele za gospodarką, dbałość znaleźć się musi. 25 Dopomagajcie nieszczęśliwym, a ostro karzcie mających pełno ognia piekielnego. 26 Rozpostrzeniajcie ciągle prawa gospodarki rolniczej kto dba o siebie, dobrym mieszkańcem być musi! 27 Oczyścić się niemi musi i nieuk, bo to jasność Bożej potęgi! Upodobać w nich sobie musi i nieuk, jasnością twórczości Bożej ożywiony. 28 Niech zaufa nieuk jasności, a mieć coś musi. 29 Niech się ma tylko nieuk przy zborze, a mieć coś będzie, i ustali się, i ochwyci się, trzymając się zwłaszcza lampy zajutrznej. 30 Kto się z was tylko wodą wonną skrapiać będzie, ten twórczość Bożą dla siebie mieć musi! 31 Wchodzący na posadę, niech się trzyma lampy kto się chce z wad oczyścić, niech się trzyma lampy kto się chce nadać pierwszeństwem w rolnictwie....,"

...rady są na czasie i myślę że to dobre rady...Poszukajcie bo jest tego więcej.#20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 marzec 2019 - 20:04:14

zmysł artystyczny Arabów: .../watch?v=2fb0TYXbxqE..كيفية زخرفة الفنجان بسلك النحاس

...trochę cierpliwości...wyobraźni  i oto efekt...

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych