Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

SĘDZISZOWSKI ROZWÓJ CZY UPADEK?

1676 odpowiedzi w tym temacie

#201 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2010 - 23:37:03

Wybudowanie basenu w Sędziszowie uważam za bardzo dobre i rozwojowe posuniecie! Ludzie, żyjemy w XXI w. i basen powinien być w każdym mieście, przy każdej szkole, każde dziecko powinno od najmłodszych lat uczyć się pływać! Nie bądźcie ograniczeni! Nie każda inwestycja musi przynosić zyski! Czy przedszkole, szkoła, czy sala gimnastyczna to obiekty, które przynoszą zyski? NIE! Basen to także w pewnym sensie budynek edukacyjno-rekreacyjny, który nie służy do zbijania fortuny! ...ale, że trzeba takie rzeczy co po niektórym na tym forum uświadamiać...hm... Do Pani o nicku "Matka", zadbaj o rozwój psycho-ruchowy swojego dziecka!!! Kilka złotych Cię nie zbawi, a kiedyś może zrozumiesz, jak zobaczysz jak Twoje dziecko świetnie pływa, że były to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze!!! A 6-latek, to już duży dzieciak, który powinien umieć zadbać o siebie! Przygotuj go odpowiednio, powiedz mu, na co musi zwrócić uwagę wychodząc z basenu, jak powinien się ubierać, aby nie zachorować!!! A co do dyrekcji basenu, cóż podpisuje się pod opiniami innych - wielkie kumoterstwo!

Pozdrawiam!

#202 ~Johnnnn~

~Johnnnn~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 01:07:06

Witam,

czytając o tych wszystkich przekrętach, matactwach itp. cieszy mnie jedna rzecz....... mianowicie, że jest w tym mieście grono ludzi inteligentnych (wnioskuję po sformułowanych wypowiedziach) oczywiście używając słowa grono nie mam na myśli wszystkich tu piszących żeby nie było wątpliwości. Nie sądziłem, że aż tyle się tutaj dzieje, sam pomysł stworzenia basenu uważam za pomysł bardzo dobry jednak z ekonomicznego punktu widzenia bezzasadny otóż ponad dwukrotnie większy Jędrzejów dokłada do samego basenu kilka milionów złotych, więc nie liczmy że nagle wszyscy w Sędziszowie zaczną pływać aby utrzymać cały kompleks + niemałe wynagrodzenie dyrektora i jego rodziny. Jest oczywiste że w późniejszym czasie odbije się to na innych gałęziach gospodarki gminy bo trzeba będzie dołożyć.
Lepiej byłoby stworzyć np. fabrykę skarpet dać zatrudnienie 10x większej ilości ludzi (niż w przypadku Basenu) i przynajmniej byłaby szansa na dodatni bilans a rodzice zatrudnionych w tej fabryce mieliby pieniądze aby wysyłać swoje dzieci do Jędrzejowa na basen :)

Co do osób tam zatrudnionych się nie wypowiadam ponieważ nie uczęszczam oraz nie znam . Natomiast pracownicy w gminie z tego co miałem wątpliwą przyjemność być tam obsługiwany to chyba ludzie z przypadku zachowujący się jakbym przeszkadzał im piciu kawy totalna ignorancja nie wnikam w ich koneksje bo wszyscy wiemy jak to się odbywa.

Niektórzy pytają dlaczego skoro jesteśmy tacy mądrzy sami nie kandydujemy otóż odpowiem w moim imieniu mianowicie......... byłoby mi wstyd zobaczyć swoje nazwisko wśród kilku z tych którzy próbują wepchnąć się na te niby intratne posadki. Kiedy podziwiałem te wszystkie plakaty zobaczyłem na nich szereg osób które ledwo pokończyły szkoły, są strażakami itp. oczywiście nie umniejszając ich zawodom czy wykształceniu osoby pracujące w powiecie bądź jako radni powinni mieć kontakt ze społeczeństwem, posiadać czas aby móc poznać potrzeby ludzi (jeśli ma brać za to pieniądze tym bardziej) a jak widać po wpisach na tym forum tak naprawdę nie liczą się z głosem ludzi a cała ich praca polega na wprowadzaniu uchwał kto ile zarobi itp.
Według mnie powinno być tak jak w UE gdzie funkcja radnego oraz powiatu jest funkcją społeczną a co za tym idzie nie płatną i to odsiało by ziarno od plew.

Te wpisy to wyraźny znak dla władz że coś się dzieje nie tak w tym mieście i na Waszym miejscu bym go nie lekceważył bo to dzięki nim możecie rozsiąść się wygodnie na Waszych czterech literach

Na temat kościoła się nie wypowiadam bo zaraz społeczeństwo ruszy i oddaj kase z nadajników :) w końcu kościół powstał z datków ludzi a pieniążki zasilają kasę wiadomo kogo ;)

a teraz pozostaje życzyć wesołych świąt i smacznego bigosu ;)

#203 ~NEMO~

~NEMO~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 04:32:58

Dzień Dobry!

Trochę to ironiczne powitanie , bo jak myślę "dobry" - nie dla wszystkich.
Cieszę się że wreszcie coś drgnęło w naszej gminie i "wolność słowa" nie pozostała w tym wypadku pustym frazesem.

Zamierzeniem moim nie jest operowanie faktami odnośnie działalności urzędników naszej gminy- po prostu ich nie znam, ale żyję tu i mieszkam i nie sposób odnieść wrażenia że wiele krytycznych wypowiedzi, padających na tym forum jest zasadnych. Nie ważne są również powody dla których został założony ten wątek- czy są to osobiste ambicje, przegrane wybory czy też chęć zaistnienia.
Ważne jest to że działalność wymienianych wyżej osób, sposób ich postępowania budzi poważną wątpliwość nie tylko natury prawnej (raczej na granicy prawa), ale moralnie jest naganna i nie do przyjęcia.

Sędziszów jest małym miasteczkiem, oczekiwanie że wielu tutejszych autorów postów będzie się podpisywało jest dla mnie śmieszne- anonimowość w tym wypadku jest jedyną drogą do ujawnienia znanych im faktów, spraw które bolą mieszkańców. Wiele osób robi to z nadzieją że "ktoś" zajmie się tymi sprawami, i wyjaśni wszystkie przedstawione w tym wątku zarzuty.

Dla tych wszystkich którzy to czytają , a nie mają jeszcze odwagi się wypowiedzieć, polecam lekturę zamieszczonego poniżej Wypisu z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej- to są nasze prawa i nikt na tym forum nie może nas straszyć że robimy coś złego :)

Pozdrawiam
NEMO

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
(wypis wybranych artykułów)

Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Art. 61.

1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

3. Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.

4. Tryb udzielania informacji, o których mowa w ust. 1 i 2, określają ustawy, a w odniesieniu do Sejmu i Senatu ich regulaminy.

Art. 63.

Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skarg określa ustawa.

Art. 83.

Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 170.

Członkowie wspólnoty samorządowej mogą decydować, w drodze referendum, o sprawach dotyczących tej wspólnoty, w tym o odwołaniu pochodzącego z wyborów bezpośrednich organu samorządu terytorialnego. Zasady i tryb przeprowadzania referendum lokalnego określa ustawa.

Art. 171.

1. Działalność samorządu terytorialnego podlega nadzorowi z punktu widzenia legalności.

2. Organami nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego są Prezes Rady Ministrów i wojewodowie, a w zakresie spraw finansowych regionalne izby obrachunkowe.

3. Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może rozwiązać organ stanowiący samorządu terytorialnego, jeżeli organ ten rażąco narusza Konstytucję lub ustawy.

Art. 203.

1. Najwyższa Izba Kontroli kontroluje działalność organów administracji rządowej, Narodowego Banku Polskiego, państwowych osób prawnych i innych państwowych jednostek organizacyjnych z punktu widzenia legalności, gospodarności, celowości i rzetelności.

2. Najwyższa Izba Kontroli może kontrolować działalność organów samorządu terytorialnego, komunalnych osób prawnych i innych komunalnych jednostek organizacyjnych z punktu widzenia legalności, gospodarności i rzetelności.

3. Najwyższa Izba Kontroli może również kontrolować z punktu widzenia legalności i gospodarności działalność innych jednostek organizacyjnych i podmiotów gospodarczych w zakresie, w jakim wykorzystują one majątek lub środki państwowe lub komunalne oraz wywiązują się z zobowiązań finansowych na rzecz państwa.

#204 ~NEMO~

~NEMO~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 04:33:41

Dzień Dobry!

Trochę to ironiczne powitanie , bo jak myślę "dobry" - nie dla wszystkich.
Cieszę się że wreszcie coś drgnęło w naszej gminie i "wolność słowa" nie pozostała w tym wypadku pustym frazesem.

Zamierzeniem moim nie jest operowanie faktami odnośnie działalności urzędników naszej gminy- po prostu ich nie znam, ale żyję tu i mieszkam i nie sposób odnieść wrażenia że wiele krytycznych wypowiedzi, padających na tym forum jest zasadnych. Nie ważne są również powody dla których został założony ten wątek- czy są to osobiste ambicje, przegrane wybory czy też chęć zaistnienia.
Ważne jest to że działalność wymienianych wyżej osób, sposób ich postępowania budzi poważną wątpliwość nie tylko natury prawnej (raczej na granicy prawa), ale moralnie jest naganna i nie do przyjęcia.

Sędziszów jest małym miasteczkiem, oczekiwanie że wielu tutejszych autorów postów będzie się podpisywało jest dla mnie śmieszne- anonimowość w tym wypadku jest jedyną drogą do ujawnienia znanych im faktów, spraw które bolą mieszkańców. Wiele osób robi to z nadzieją że "ktoś" zajmie się tymi sprawami, i wyjaśni wszystkie przedstawione w tym wątku zarzuty.

Dla tych wszystkich którzy to czytają , a nie mają jeszcze odwagi się wypowiedzieć, polecam lekturę zamieszczonego poniżej Wypisu z Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej- to są nasze prawa i nikt na tym forum nie może nas straszyć że robimy coś złego :)

Pozdrawiam
NEMO

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
(wypis wybranych artykułów)

Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Art. 61.

1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

3. Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.

4. Tryb udzielania informacji, o których mowa w ust. 1 i 2, określają ustawy, a w odniesieniu do Sejmu i Senatu ich regulaminy.

Art. 63.

Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skarg określa ustawa.

Art. 83.

Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 170.

Członkowie wspólnoty samorządowej mogą decydować, w drodze referendum, o sprawach dotyczących tej wspólnoty, w tym o odwołaniu pochodzącego z wyborów bezpośrednich organu samorządu terytorialnego. Zasady i tryb przeprowadzania referendum lokalnego określa ustawa.

Art. 171.

1. Działalność samorządu terytorialnego podlega nadzorowi z punktu widzenia legalności.

2. Organami nadzoru nad działalnością jednostek samorządu terytorialnego są Prezes Rady Ministrów i wojewodowie, a w zakresie spraw finansowych regionalne izby obrachunkowe.

3. Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może rozwiązać organ stanowiący samorządu terytorialnego, jeżeli organ ten rażąco narusza Konstytucję lub ustawy.

Art. 203.

1. Najwyższa Izba Kontroli kontroluje działalność organów administracji rządowej, Narodowego Banku Polskiego, państwowych osób prawnych i innych państwowych jednostek organizacyjnych z punktu widzenia legalności, gospodarności, celowości i rzetelności.

2. Najwyższa Izba Kontroli może kontrolować działalność organów samorządu terytorialnego, komunalnych osób prawnych i innych komunalnych jednostek organizacyjnych z punktu widzenia legalności, gospodarności i rzetelności.

3. Najwyższa Izba Kontroli może również kontrolować z punktu widzenia legalności i gospodarności działalność innych jednostek organizacyjnych i podmiotów gospodarczych w zakresie, w jakim wykorzystują one majątek lub środki państwowe lub komunalne oraz wywiązują się z zobowiązań finansowych na rzecz państwa.

#205 ~INTERNET MOLION AND SYSTEM~

~INTERNET MOLION AND SYSTEM~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 08:45:48

Dzień Dobry Sędziszów

Jesteśmy firma i dostawcą internetu w województwie Małopolskim, czytając ten post jesteśmy pod wielkim wrażeniem i chcielibyśmy szczerze pogratulować założycielowi tego forum.
Wynik wyświetleń na tym forum jest imponujący- idą Święta i osoby które są opisywane na tym forum liczą na to że przestaniecie pisać na tym forum i zgaśnie ono samoistnie i wyjdzie tak że społeczeństwo przestało się tym tematem interesować, że to było nie potrzebne, zbędne że jakiś niespełniony Radny z zemsty to zrobił i poruszył nie słusznie ze świecznika niewinnych.

W naszym kraju takich ludzi jak wy którzy chcą żyć w normalnym kraju, gdzie prace dostaje się z konkursu z podania o pracę gdzie ceni się fachowość,profesjonalizm a przede wszystkim ukończone dobre szkoły, a nie poprzez znajomości protekcję. Czytam na tym forum iż ten nowo powołany Dyrektor Basenu w Sędziszowie zatrudnia wszystkich swoich znajomych, doznaliśmy szoku czytając iż ten Pan zatrudnił tam swojego syna.Jeżeli to jest prawda, to mieszkańcy Sędziszowa nie macie Burmistrza bo w normalnie funkcjonującym Urzędzie Miejskim taka procedura powinna być odrazy ucięta. Pierwszy ruch jaki Pan Burmistrz powinien wykonać to odwołanie ze stanowiska tego zaradnego Dyrektora.Z Waszych wpisów wynika ,że ta praktyka zatrudnianie swoich znajomych, rodzinę jest praktyką naganą i co najmniej nie normalną. Czytając to forum wywnioskowaliśmy iż ta cała sytuacja w Sędziszowie to ,,bomba z opóźnionym zapłonem" jak ktoś wcześniej określił ta sytuacje w tym mieście.
Mamy doskonały kontakt z redakcja programu ,, UWAGA" jeżeli tylko w jakikolwiek sposób moglibyśmy państwu służyć pomocą w nawiązaniu współpracy z tą redakcja lub tez doradztwem to tylko proszę napisać na tym forum.

#206 ~Zbychu~

~Zbychu~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 09:16:15

Odwołać Dyrektora Basenu-drogi Panie nawet nie wie Pan o czym Pan pisze.Burmistrz i Pan Dyrektor to są dwaj koledzy, a żeby było śmiesznie j to Sędziszowem rządzi Pan Dyrektor Chmaruk poprzez Burmistrza.Sytuacja w naszym mieście mam na myśli kontakty i kumoterstwo to nawet nie Urugwaj bo tam przynajmniej miejscowy dyktator zatrudnia tylko swoja rodzinę , a tu w Sędziszowie gdzie się nie spojrzy to intratne posady lokuje każdy kto tylko ma możliwość dzięki zajmowanemu stanowisku.Pan Burmistrz w ogóle nie liczy się z opinia publiczną, ponieważ gdyby choć troszeczkę zależałoby mu na tej opinii, nie zatrudnił by Pani Iwony.N na stanowisko dyrektorki szkoły w Mstyczowie, następny ruch Pana Burmistrza zatrudnienie męża Pani Iwony na tym nowym kąpielisko. Kolejne posuniecie Pana Szarka jak napisał sam radny , przekonanie Radnych iż Pani Nahajczuk jest najlepszym kandydatem na stanowisko Skarbnika-moim zdaniem powinna się najpierw pojawić na ogólno dostępnym forum informacja iż jest ogłoszony konkurs na stanowisko Skarbnika Miasta Sędziszów. Kolejny ruch Pana Szarka namaszczenie na Dyrektora Basenu Pana Chmaruka tym razem mu się udało ustawić swojego przyjaciela, kilka lat wcześniej była podobna akcja z tym samymi aktorami. Pan Szarek chciał awansować znowu Pana Chmaruka na stanowisko wice burmistrza nie udało się ludzie podobnie jak teraz podnieśli krzyk i protesty, moja skromna osoba przyczyniła się do tego ze Pan Chmaruk nie został wice burmistrzem. To stanowisko powinno być obsadzone osobą kompetentną otwartą na społeczeństwo, życzliwą , uprzejmą a co najważniejsze liczącą się z GŁOSEM społeczeństwa, a nie osoba ziejącą nienawiścią, ignoranctwem bez kompletnego kontaktu z mieszkańcami.
Jak mądrze napisał na tym forum jeden z Radnych przyszedł właśnie moment kiedy trzeba się wytłumaczyć przed tym CIMNOGRODEM ze swoich mało popularnych decyzji i posunięć.
Ktoś wcześniej napisał aby nie pozwolić by to forum przez Święta przestało istnieć, ja ze swej strony obiecuję że będę tu w Święta zaglądał i to dość często i zawsze parę słów napisze na ,,chwałę" naszych zaradnych władz.

#207 ~monia~

~monia~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 09:24:45

U nas jest jak jest...ale czemu obudziliście się po wyborach...? Trzeba było myśleć przed, a nie po fakcie. Pan burmistrz miał dużo głosów. Mam pewność,że niektórzy z Was też na niego głosowali. Nieważne...

#208 ~inspektor~

~inspektor~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 09:37:22

Ja chciałbym zapytać w pierwszej kolejności Pana Burmistrza czy ta cała sytuacja czasami Pana nie przerosła, bo chyba tak,ponieważ po zamieszczeniu przez Pana na tym forum wyjaśnień jestem więcej jak pewien, że Pan to wszystkie ruchy wykonywał pod publikę,był Pan na mojej posesji wraz z tym pożal się boże Naczelnikiem Chmarukiem ponieważ zgłosiłem do Pana poprawkę po tej kanalizacji.Pan Chmaruk nie powinien pracować między ludźmi, moja rozmowa z tym Panem była ostatnią,robił mi łaskę że w ogóle ze mną rozmawiał. Wszyscy ci ludzie mają rację opisując zły charakter tych Panów.
Popieram to forum-wspaniała sprawa

#209 ~Asterix~

~Asterix~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 09:44:12

Moniko trzeba pamiętać . że prawie 6000 mieszkańców gminy nie było na głosowaniu ponad 500 osób zagłosowało przeciw burmistrzowi a za było niespełna 5000 co oznacza , że 61 % procent mieszkańców nie opowiada się za panem Burmistrzem i tu jest duża szansa na to aby uświadomić ludziom co tak naprawdę się dzieje w naszej gminie dobrego i złego a według mnie wiele spraw jest mocno naciąganych i stosuje się metodę zagłaskiwania problemów lub ich bagatelizowania.
Przypuszczam, że to forum nie powstało przed wyborami, bo nawet nie wzięte byłoby pod uwagę, bo nasi rządzący sprowadzili by je od razu do parteru, tekstem że to jest mściwośc wyborcza.

Panie Burmistrzu Panie Chmaruk ludzie was obserwują i oceniają

#210 ~monia~

~monia~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 10:04:40

Od razu napiszę,że nie jestem na razie po niczyjej stronie. Nie jestem w żadem sposób związana z Panem Burmistrzem ani władzą. Zależy mi na tym, aby poznać prawdę.

Czy to o czym piszecie to prawda czy tylko plotki. Owszem słyszałam o tym,że Pan Burmistrz jest dobry dla "swoich", ale reszta...? Posiadanie "pleców" to żadna nowość...w obecnych czasach to normalne. Wszystkie posady dostaje się dzięki znajomym. I to jest najgorsze, bo co z tymi, którzy nie mają pleców ani kasy na łapówkę... Hmmm.. nie wiem co tam się w środku dzieje, bo nie pracuje w gminie i nie mam zamiaru, bowiem kształcę się w zupełnie innym kierunku. A pracować zacznę za parę lat.

#211 ~XXXXXXXXXX~

~XXXXXXXXXX~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 10:49:06

Witam mieszkańców Sędziszowa

Zgadzam się z każdą informacją na temat Burmistrza i Chmaruka. Dlaczego na basenie pracuję akurat syn Chmaruka? Chmaruk NIC nigdy nie zrobił dla gminy,ale Burmistrz go tak wychwala,ciekawe za co? Czyżby robił coś dla niego o czym nie wiemy?
Burmistrz przed wyborami przyszedł do liceum,bo nagle sobie przypomniał że ucznowie też mogą oddac głos w wyborach,obiecywał,żeby tylko go wybrali,a potem ma wszystkich głęboko w ...

Sędziszów zrobiło się miasteczkiem samych układów. Żeby zapisać dziecko do przeczkola trzeba mieć dobre znajomości.

A co do naszego proboszcza. Co miesięc mieszkańcy dają na tacę,na każdej mszy, nawet podczas mszy na cmentarzu we Wszystkich Świętych zbierane są pieniądze,a jak się pójdzie do koścoła to nie jest ogrzewane. Oczywiście Proboszcz ogrzewa tylko te pomieszcenia gdzie sam jest,a żeby mieszkańcą było ciepło w kościele to już nie...

#212 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 11:51:23

Ciekawe jest, że nikt jeszcze nie napisał o tym jak wygląda Sędziszów wieczorem lub nocą. Choć w ostatnich latach sytuacja i tak się poprawiła, to nie jest dobrze. Mnóstwo nastolatków( 14-16 lat) chodzi po mieście kilkuosobowymi grupami i drze się w niebogłosy. W lecie boję się spacerować z żoną po naszych ulicach. Co na to policja? Ano nic. Nawet jeśli ma patrol na którymś z osiedli to boi się wysiąść do kilku nachlanych gówniarzy. Sam byłem raz świadkiem, kiedy jeden z naszych posterunkowych, przez szybę radiowozu zwrócił uwagę nieletniemu że...wypróżnia się w miejscu publicznym. Aż ciężko było mi uwierzyć, że policjant nie zareagował na to jak został przez niego zelżony. A wszystko zaczyna się od wieloletniego sprzedawania alkoholu nieletnim w pewnym sklepie w centrum Sędziszowa...

#213 ~Kam~

~Kam~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 12:46:47

Myślę, że większość tego co jest zawarte na tym forum to prawda... co do pracownikow gminy to te osoby co za duzo wiedziały albo byly niewygodne juz dawno nie pracują a obeni sie nie wtracaja bo po co sie odzywac? zeby prace stracic . Dla Szarka liczy sie tylko kasa i wlasne interesy... hohoo ile on to wielce nie narobil: baza TKR, basen, hala, wodociagi, kanalizacje itp.. tylko nikt nie zdaje sobie sprawy ze Szarek nie wyciagnal z wlasnej kieszeni tylko sa to nasze pieniadze, ponadto na obecna chwile sa mozliowosci takie a nie inne, Unia dofinansowuje dość konkretnie takie inwestycje tylko trzeba pamietac ze nie sztuka jest wybodowac sereg obiektow tylko sztuka jest to wszytsko utrzymac a o tym chyba nasze władze nie pomyslaly. Co do basenu to musze przyznac ze bardzo ladny obiekt w srodku czysto ale jak ktos pisal wczesniej: jest to obiekt nowy wiec ciezko zeby bylo tam brudno. Kolejsza smieszna rzecz to to ze mowiono ze basen bedzie przynosil niesamowite korzysci... owszem bedzie ale dla Chmaruka i rodzinki..

#214 ~?~

~?~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 12:59:07

Jakie szkoły ukończył Chmaruk?

#215 ~wito~

~wito~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 13:56:41

Jakie szkoły ukończył Chmaruk?

Szanowny Pan Chmaruk, ukończył studia zaoczne za Nasze (czyt. gimny) pieniądze!!!!!!!

#216 ~Pracownik szkoły~

~Pracownik szkoły~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 14:05:40

Pytał ktoś wcześniej czy to prawda, że na nowo otwartym Basenie w Sędziszowie pracuje syn Pana Chmaruka-tak to prawda co dzień go widzę ponieważ pracuję w szkole nr 1 jak podjeżdża kolejnym samochodem tatusia dyrektora a w luźnej rozmowie Pan Marcel. L pracownik Urzędu Miejskiego potwierdził iż rzeczywiście Pan Marcel Chmaruk został zatrudniony na Basenie.Ludzie zwróćcie uwagę jak rano pod Basen podjeżdża najpierw niebieski Volkswagen combi Pana Dyrektora Chmaruka, a potem ciemnozielone DEVO Nexia syneczka.Kolejny ruch Pana Dyrektora będzie taki , że przesunie syna w mniej rzucające się w oczy miejsce pracy na pewnie na baze tkr-bo jest na odludziu.
Ludzie to już robi się nie smaczne-a Pan Szarek na to wszystko pozwala, i nic z tym nie robi

#217 ~?~

~?~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 14:07:42

Jaką konkretnie Uczelnię, gdzie i jaki kierunek?

#218 ~--/--~

~--/--~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 14:11:29

Jaką konkretnie Uczelnię, gdzie i jaki kierunek?

Prywatną Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w Radomiu, filia Miechów.

#219 ~Student~

~Student~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 14:13:48

No to w prywatnej szkole na pewno się w dokształcił... buhahahahahaha :)

#220 ~olo~

~olo~
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2010 - 14:28:35

no tak sie doksztalcil ze lowcy talentow z gminy zwerbowali go w trakcie studiow na stanowisko naczelnika wydzialu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych