Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rodzice i uczniowie nie dajcie sobą manipulować

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 10:27:55

Wiem, że i na mnie wyleje się fala hejtu (jak ostatnio na wszystkich nauczycieli) ale pragnę tylko przekazać, że wbrew temu co się mówi i pisze na temat strajku nauczycieli, dzieci/młodzież nie są zakładnikami strajku.

Za przygotowanie i przeprowadzenie egzaminów odpowiedzialna jest Centralna Komisja Egzaminacyjna. To ona (wraz z OKE) ma zapewnić zarówno arkusze, komisje nadzorujące oraz egzaminatorów do sprawdzania prac.

To, że przerzucają odpowiedzialność na dyrektorów szkół oraz nauczycieli jest tylko kierowaniem mowy nienawiści do tej grupy społecznej.

Wyjaśniam dlaczego:

- nauczyciel biorący udział w komisji nadzorującej nie dostaje za to wynagrodzenie, czyli wykonuje pracę na rzecz innej instytucji/ pracodawcy jaką jest CKE w ramach "wolontariatu"

- w przypadku egzaminu maturalnego nauczyciele wykonują pracę również dla CKE w ramach wolontariatu, a do tego sprawują nadzór nad młodzieżą, która nie jest już uczniami szkoły tylko absolwentami. W związku z powyższym zarzut jakoby działało się przeciw uczniom w ramach strajku jest nietrafiony.

Tak więc za nieprzeprowadzone egzaminy odpowiedzialność ponosi CKE, a nie nauczyciele niezależnie od tego czy strajk będzie czy też nie.

Dla tych co chcą mi cytować zapisy ustaw np. karty nauczyciela, że nauczyciel ma obowiązek sprawować nadzór nad egzaminami, mam odpowiedź - nie musicie.

Przypomnę o strajkach pielęgniarek, lekarzy, rezydentów, którzy odchodzili od łózek pacjentów niezależnie od ustaw, etyki i przysięgi.

Komisariaty również były zamykane bo policjanci strajkowali.

#2 amirliz

amirliz

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 11:32:53

czesc

#3 ~lalunia~

~lalunia~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2019 - 18:17:02

Piszcie które podstawówki z regionu przystępują do strajku...

#4 ~tvtv~

~tvtv~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2019 - 21:28:24

Skaryszew? Zwoleń? Gózd?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych