Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rocznica komunii - wiem dlaczego młodzież odchodzi od kościoła.

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ooo~

~ooo~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 08:07:43

W niedzielę byłam w Przysusze na mszy rocznicowej i doznałam szoku. Była to specjalna msza dla dzieci klas czwartych, ale chyba tylko w nazwie. Zaczęło się od tzw. "zjebki" proboszcza, za to, że dzieci nie chodzą do kościoła. Zamiast kazania był list biskupów o ...pedofilii. Na koniec znowu proboszcz i to samo, że dzieci nie chodzą do kościoła. Przez całą mszę nikt z "wielebnych" nie odezwał się do naszych dzieci ciepłym, życzliwym tonem. Żaden z nich się nie uśmiechnął, nie pochwalił, nie zaznaczył, że to dzieci były tego dnia najważniejsze. Całkowita obojętność. Odnoszę wrażenie, że taka msza była zorganizowana wyłącznie po to, żeby zebrać kolejny datek od rodziców, a dzieci były tylko pretekstem. Głupota księży przechodzi wszelkie granice. Nie mają zielonego pojęcia o tym jak pracować z dziećmi i młodzieżą, a proboszczowi to już chyba należy powiedzieć "do widzenia". No cóż... sami są sobie winni. Wkrótce kościoły będą puste.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 08:21:00

To że ciebie i POdobnych tobie nie będzie nie oznacza, że będą puste. Osobiście nie mam nic przeciwko temu żeby zostali tylko ci dla których ma to wartość. W ogóle psucie obrazu całości poprzez powoływanie się na jednostkowe, negatywne przypadki to rozumowanie jakiegoś niedowartościowanego człowieczka.

#3 ~ooo~

~ooo~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 10:35:37

To że ciebie i POdobnych tobie nie będzie nie oznacza, że będą puste. Osobiście nie mam nic przeciwko temu żeby zostali tylko ci dla których ma to wartość. W ogóle psucie obrazu całości poprzez powoływanie się na jednostkowe, negatywne przypadki to rozumowanie jakiegoś niedowartościowanego człowieczka.

Czytaj ze zrozumieniem. Opisałam tylko ich życzliwe podejście do dzieci w czasie ich mszy. Czego się mnie czepiasz? Czy jak używasz jakieś głupie "Po" to czujesz się dowartościowany?

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 10:49:17

W niedzielę byłam w Przysusze na mszy rocznicowej i doznałam szoku. Była to specjalna msza dla dzieci klas czwartych, ale chyba tylko w nazwie. Zaczęło się od tzw. "zjebki" proboszcza, za to, że dzieci nie chodzą do kościoła. Zamiast kazania był list biskupów o ...pedofilii. Na koniec znowu proboszcz i to samo, że dzieci nie chodzą do kościoła. Przez całą mszę nikt z "wielebnych" nie odezwał się do naszych dzieci ciepłym, życzliwym tonem. Żaden z nich się nie uśmiechnął, nie pochwalił, nie zaznaczył, że to dzieci były tego dnia najważniejsze. Całkowita obojętność. Odnoszę wrażenie, że taka msza była zorganizowana wyłącznie po to, żeby zebrać kolejny datek od rodziców, a dzieci były tylko pretekstem. Głupota księży przechodzi wszelkie granice. Nie mają zielonego pojęcia o tym jak pracować z dziećmi i młodzieżą, a proboszczowi to już chyba należy powiedzieć "do widzenia". No cóż... sami są sobie winni. Wkrótce kościoły będą puste.

spowiadanie tak młodych dzieci to bzdura co takie dziecko mogło nagrzeszyc? wogole spowiedż powinna byc odwołana to nie czasy średniowiecza

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 11:19:52

ale wsiowe wysrywy, masakra
zmuszają was do chodzenia do Kościoła, do sakramentów, do dawania na tacę?
jeśli nie to się odwalcie i żyjcie jak poganie, wolno wam

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 16:42:58

Jeśli to prawda, to będąc księdzem powiedziałbym, że na dzień dzisiejszy jest przewidziany list, trudny do zrozumienia przez małe dzieci, ale wydrukowałem go  i powiesiłem na tablicy ogłoszeń do przeczytania przez rodziców. Do tego ta szczególna uroczystość determinuje wyłącznie miłe i pozytywne słowa, aby nawet za kilkanaście lat pozostały wyłącznie wspaniałe wspomnienia. 

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 16:54:27

Podobno do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło w "starym Kościele" tylko siedmioro dzieci, a jeszcze kilka lat temu przynajmniej pięćdziesięcioro.  Nietrudno wyciągnąć wnioski co do określonej polityki władz zmierzającej do szybkiego zestarzenia się i wyludnienia miasta. Nowych inwestycji = zero. Nowego budownictwa wielorodzinnego = zero. Zachęt dla młodych do pozostania w mieście = zero. Działań na rzecz poprawy jakości powietrza = 1. To piec na gaz w Domu Kultury. Po godzinie 16-tej atrakcji= zero (ewentualnie basen, ale ile można się moczyć, zresztą za niemałe pieniądze) . Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego=zero. Za kilkanaście lat ktoś wyjedzie ostatni, a władze zgaszą światło.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 17:30:48

Oj tam oj tam przynajmniej dzieci miały czas pograć na smarfonach, zamiast słuchać pedalstwa

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 05:35:53

Czytaj ze zrozumieniem. Opisałam tylko ich życzliwe podejście do dzieci w czasie ich mszy. Czego się mnie czepiasz? Czy jak używasz jakieś głupie "Po" to czujesz się dowartościowany?

To nie wina księdza to rodzice są naiwni, że godzą się na takie imprezy kościelne. Komunija się odbyła i koniec a tu jeszcze rocznice i jeszcze kler wymyśli co rok impry. :D

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 05:53:34

ale wsiowe wysrywy, masakra
zmuszają was do chodzenia do Kościoła, do sakramentów, do dawania na tacę?
jeśli nie to się odwalcie i żyjcie jak poganie, wolno wam

lewaków gryzie sumienie, zagłebisz się w ich życie, szczerze porozmawiasz to jest tam ogromna pustka i niemożność bycia po prostu szczęśliwym człowiekiem, a szczęście to sposób podróżowania a nie cel sam w sobie, wiara to ogromny dar który życiu nadaje sens

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 06:05:01

To nie wina księdza to rodzice są naiwni, że godzą się na takie imprezy kościelne. Komunija się odbyła i koniec a tu jeszcze rocznice i jeszcze kler wymyśli co rok impry. :D

Pecunia non olet. Idźcie w pokoju, ofiara spełniona...

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 06:14:25

lewaków gryzie sumienie, zagłebisz się w ich życie, szczerze porozmawiasz to jest tam ogromna pustka i niemożność bycia po prostu szczęśliwym człowiekiem, a szczęście to sposób podróżowania a nie cel sam w sobie, wiara to ogromny dar który życiu nadaje sens

Zgadzam się. Dlatego oni patrzą na wiele aspektów życia bardzo powierzchownie, to bardzo płytcy ludzie zafascynowani mamoną i błyskotkami, nie dostrzegający tego co dla osoby wierzącej w hierarchii wartości stoi wyżej niż materialne dobra. Ich wybór. Ich smutne życie.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 08:44:13

Czyli wszystko bylo ok z rocznicą? Tak sobie głęboko wierzący wyobrażacie taką uroczystość?

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 09:13:52

religie zaczęły się gdy jakiś cwaniak spotkał naiwnego i mu wmówił że ma wierzyć i dawać kase

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 09:15:32

Zgadzam się. Dlatego oni patrzą na wiele aspektów życia bardzo powierzchownie, to bardzo płytcy ludzie zafascynowani mamoną i błyskotkami, nie dostrzegający tego co dla osoby wierzącej w hierarchii wartości stoi wyżej niż materialne dobra. Ich wybór. Ich smutne życie.

a dlaczego biskupi zyja w pałacach a ludziom każą zyc w ubóstwie? i obiecuja im zycie wieczne po śmierci ?

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 09:18:39

XXI wiek a coraz więcej naiwnych

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 10:11:11

ich wybór? może jednak nie u wszystkich, ja tych ludzi staram się nie osądzać jednak da się zauważyć, że często są to smutni ludzie których nie cieszą kolejne zakupy, nowy samochód chociaż pewnie sami często definiują swoje szczęście jedynie w ujęciu materialnym :) taki cytat z neta: "Wiara jest darem Boga, ponieważ jest łaską której sami nie możemy sobie udzielić. Sami nie jesteśmy w stanie uwierzyć w kogoś, kogo nie widać i nie słychać. To Bóg pierwszy wychodzi na spotkanie człowiekowi i objawia mu siebie. Wiara zaś jest odpowiedzią człowieka daną Bogu, który się objawia. Zobowiązuje nas do odwzajemnienia miłości i pójścia drogą prawdy, którą sam Bóg pozwolił nam odnaleźć. To szczególne zaproszenie, a komu więcej dano, od tego więcej się wymagać będzie."
powtórzę zatem odwołując te słowa do własnej osoby, wiara to ogromny dar który życiu nadaje sens :)

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 10:44:32

Pecunia non olet. Idźcie w pokoju, ofiara spełniona...

Bona opinio hominum tutior pecunia est. (Dobra opinia u ludzi pewniejsza niż pieniądze). Takie też są sentencje łacińskie.

#19 ~Biskup jebaka~

~Biskup jebaka~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 10:45:44

Dodaj jeszcze dziwki na plebaniach i wspólne oglądanie filmów pedofilskich

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 10:50:30

Dodaj jeszcze dziwki na plebaniach i wspólne oglądanie filmów pedofilskich

margines, no ale dla takich inteligentów to bez znaczenia :) a może to twoje fantazje które gdzieś głęboko skrywasz hehe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych