Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rekordowe bezrobocie w Kielcach :: zobacz komentowany artykuł

40 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~dd~

~dd~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 10:00:27

Glownym powodem tak wysokiego bezrobocia jest brak inwestycji w miescie, brak dobrej promocji miasta, brak wizji na rozwoj miasta. Prawie wogole nie inwestuje sie w infrastrukture drogowa, a jak juz buduje sie jakas nowa droge to trwa to latami. Generalnie wizerunek Kielc jest gorzej niz kiepski. Na stronie Gazety wyborczej jest artykul o liczbie ludnosci miasta, i niestety ale ludzie uciekaja z Kielc. Znaczna wine za to co sie dzieje w Kielcach ponoszą władze miejeskie z Prezydentem Lubawskim na czele. Tutaj potrzebny jest sprawny menager umiejacy kierowac sprawnym zespołem, znajacy zasady wolnego rynku, majacy doswiadczenie w biznesie. A obecnie to jest to zgraja kolesi, nie majacych pojecia o tym czym sie zajmują.

#2 ~zibi~

~zibi~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 10:23:23

brak fachowców jest spowodowany zniszczeniem szkolnictwa zawodowego ,kilku cwaniaków utworzyło wyższe szkółki ,wydają dyplomy za wielką kase a nie za wiedzę ,wypuszczają matołków z tytułem mgr do niczego nie przydatnych .Pochwalić się tytułem mgr po Wszechnicy,WSU,WSH to obciach

#3 ~robol~

~robol~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 10:32:55

Pracodawca chciałby aby jego robol miał 25 lat ,20 letni staż pracy i kilka fachów naraz Chce aby tyrać 12 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu , płacić za to 5 złoty na godzinę , a w umowie o pracę było zapisane 936 złoty miesięcznie, rozliczane po pierwszym i płacone po 25 dniu następnego miesiąca . Coś przeoczyłem ?

#4 ~kilo~

~kilo~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 12:15:43

Kto zainwestuje w mieście, które zaledwie w kilku procentach ma plan zagospodarowania przestrzennego. Łatwiej coś zrobić w gminach ościennych. Plany są, media też, a i do Kielc zawsze można dojechać.
Ludzie, ja chcę z rodziną pojeździć na łyżwach. I od świąt szukam lodowiska. wstyd, że miasto i region, które chcą przyciągać turystów nie mają takiego przybytku. W MOSIR mówią, że zima za słaba żeby wylać na Szczecińskiej, bo woda to koszty i wysyłają mnie do Ostrowca. W Ostrowcu było sztuczne lodowisko, ale rok temu. Są lodowiska w Łodzi (3) i Krakowie. Dlaczego w Kielcach nie ma? Nie wierzę, że tylko ja chcę pojeździć. Komu przeszkadza lód? Czy nie można zarobić na lodzie?

#5 ~sekal~

~sekal~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 14:10:23

CYTAT(robol)
Pracodawca chciałby aby jego robol miał 25 lat ,20 letni staż pracy i kilka fachów naraz Chce aby tyrać 12 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu , płacić za to 5 złoty na godzinę , a w umowie o pracę było zapisane 936 złoty miesięcznie, rozliczane po pierwszym i płacone po 25 dniu następnego miesiąca . Coś przeoczyłem ?
Bardzo dobrze napisane! Jeszcze jedno, jacy pracodawcy w Polsce nie ma pracodawców to są wyzyskiwacze, dlatego kto dobrze wykształcony stad wyjeżdża !

#6 ~jas~

~jas~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 08:09:30

to wszystko prawda ,co tu ludzie pisza,ten prezydent to lubi tylko w Echu sie publicznie pokazywac, gdzie sie bawi,strajkujacych z autobusow rozpedzic,jak za caratu ,a dobrze tak ,jak go ludzie utrzymuja.,i nie walcza ,zeby go zwolnic.

#7 ~jurek_z_warszawy..~

~jurek_z_warszawy..~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 08:37:05

Powodów jest moim zdaniem wiele // mieszkam w kielcach pracuje w Warszawie//:
1. brak infrostruktury - droga do warszawy 3-4 godziny polaczenia ze śląskiem krakowem jeszcze gorzej
2. Pociąg warszawa Kielce - ochyda - czas ponad 3 godziny
3. Lotnisko - marzenie ale czy realne
4. mieszkania duży pluc ceny 0.5 w dużych aglomeracjach
5. Działki budowlane - ceny zbliżone do warszawskich
6. Polityka regionalna - tragednia - wymiana ekipy żądowej powoduje wprowadzanie "rodziny" na wszytkie możliwe stanowiska. Wystarczy w Google wpisać nazwiska byłych senatorów aby przeczytać o rodzinnych sukcesach zawodowych - jaki zdolny menager przyjedzie rozwijać (...) jeżeli będzie miał problem z lokalnymi powiązaniami..
7. przetargi na atrakcyjne działki tereny budowlane - duży znak zapytania
8. brak dużego zakładu przemysłowego - Olsztyn to Michelin ..

podpowiadać można wiele..
1. Lotnisko - zamiast drogiego dlaczego nie investycja w koleje - zbezpośrednim połaczenie do pobliskich portów lotniczych. Przykład Niemcy - Kolonia - frankfurt 245 km - czas przejezdu 55 min odprawa biletowo bagażowa na dworcu kolejowym w koloni..
2. Turystyka - doskonałe tereny - lasy, jeziora, góry - narty, rowery, łowienie ryb itp. - promocja 000!!! - oragnizuję znajomy noclegi za 120-150 PLN za weekend - a znależć informację w internecie cud..
3. inne miasta organizują konferencje zapraszają niezależnych fości w kielcach - ??/
itp itd - przykładfy można mnożyć...

#8 ~Tidi~

~Tidi~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 08:53:52

wszystko wina Lubawskiego...ale sami głosowaliście na niego!!!Więc macie co chcecie!

#9 ~wawa~

~wawa~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 10:35:29

CYTAT(dd)
Glownym powodem tak wysokiego bezrobocia jest brak inwestycji w miescie, brak dobrej promocji miasta, brak wizji na rozwoj miasta. Prawie wogole nie inwestuje sie w infrastrukture drogowa, a jak juz buduje sie jakas nowa droge to trwa to latami. Generalnie wizerunek Kielc jest gorzej niz kiepski. Na stronie Gazety wyborczej jest artykul o liczbie ludnosci miasta, i niestety ale ludzie uciekaja z Kielc. Znaczna wine za to co sie dzieje w Kielcach ponoszą władze miejeskie z Prezydentem Lubawskim na czele. Tutaj potrzebny jest sprawny menager umiejacy kierowac sprawnym zespołem, znajacy zasady wolnego rynku, majacy doswiadczenie w biznesie. A obecnie to jest to zgraja kolesi, nie majacych pojecia o tym czym sie zajmują.
amen

#10 ~wawa~

~wawa~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 10:39:21

Ludzie!..wybierzcie mnie na prezydenta Kielc...będą fabryki

#11 ~kielecki_absolwent~

~kielecki_absolwent~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 11:21:46

"Kieleckie szkoły wyższe kształcą tysiące studentów w zawodach, które pracodawców nie interesują. Jednocześnie brakuje na przykład inżynierów - uważa prezydent Kielc, Wojciech Lubawski."
No jaja se robi.Co on wie o tym kogo brakuje, a kogo nie. Skończyłem polibudę i pracy w Kielcach szukałem pół roku, wyjechałem do innego miasta, jak większość moich znajomych ze studiów. Ci co zostali dorabiają mało interesującymi zajęciami do których wykonywania wcale nie muszą być inżynierami.

#12 ~yaah~

~yaah~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 16:21:56

Panie WL. Może przestań Pan pieprzyć! Zamiast dalej śnić o nowym lotnisku, obudź się Pan i weź do porządnej roboty. Przypominam, że nie jest Pan magikiem, tylko zwykłym pracownikiem miejskim, na którego pensje składamy się my wszyscy, ja też. I chciałbym widzieć realne wyniki i korzyści dla miasta i mieszkańców, które usprawiedliwiają wypłacone dla Pana pieniądze.

#13 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 20:38:26

Wcale się nie dziwię skoro rządzą nami ludzie, którzy doprowadzili do upadku zakłady, PGR-y itd. Miernoty. Winni mieć konstytucyjny zakaz kandydowania do organów wybieralnych.

#14 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:52:17

CYTAT(robol)
Nic nie przeoczone ,chyba przez grzeczność nie powiedzial pan wszystkiego, klika z pracodawców - wyzyskiwaczy i nieudaczników znalazła poparcie ( lub ich sam dobiera ? ) u szanownego pana Prezydenta Kielc , trzęsą nim jak pies flakiem, nawet pan Prezydent zapomnial że istnieje kodeks etyczny Urz. Magistrackiego , który również jest obowiazujacy Prezydenta. Buduje sie owszem ale na poklask i dla dużej forsy ? albo pomniki. a ważną infrastrukturę techniczna buduja spolecznicy. Przy wyborach obiecanki a potem
polityczna gra . Odsunąć polityków , pseudo - ekonomistow , niech za budowanie i przebudowe Kielc wezma sie inżynierowie , ludzie odpowiedzialni , inaczej rozdziobią nas kruki i wrony.

#15 ~Wisielec~

~Wisielec~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 00:18:27

Wszystko się zmieni, kiedy przed oknami gabinetu prezydenta stanie pomniczek A. Einsteina-jako symbol mądrości ponad czasowej i hołd Żydom, o pamięć których p. Lubawski tak bardzo zabiega. Przypomnieć trzeba, że nasz szanowny pan prezydent, na początku swej kariery rozwalił firmę eksportową Chemadin, potem jako wojewoda marzył o likwidacji woj. kieleckiego, a teraz jako prezydent "buduje światłą przyszłość" Klerykowa. Krytyka jego postępowania nie istnieje, bo jedyna gazeta Echo, (prawdopodobnie ma w niej swoje udziały) ma prawo chwalić postępowanie prezydenta, albo milczeć. Ma poparcie kleru (ponoć szwagier jest kieleckim biskupem) i stąd poparcie ciemnych mas społecznych, posłusznych klerowi. Wolna Rada Miasta też przychylnie milczy, bo również interesiki. Pan prezydent dzieli stanowiska w radach nadzorczych firm-własności miasta. A to dodatkowy grosik dla rajcy-wybrańca w wys. od ok. 2 000, do przewodniczącego ok. 2 500 zł. I co tu się odzywać? Nawet strajk w MPK i siłowa próba jego zdławienia nie ruszyły serc sprawiedliwych rajców. Jednym słowem ciepły smrodek, a komu się nie widzi, to wont z mojego Klerykowa! To ja buduję dla was pomniki, zbuduję lotnisko i mieszkania dla potrzebujących, poprawię drogi, zapewnię nowe miejsca pracy i to już w niedalekiej przyszłości (po następnych wyborach), pomogą mi w tym Chińczycy....
A jakby się tak przypatrzyło CBA na niektóre firmy, prywatyzacje i inwestycje miasta?......

#16 ~mieszkaniecKIELC~

~mieszkaniecKIELC~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 07:45:54

Jeśli pan Lubawski twierdzi że w Kielcach nie będą powstawać fabryki,
a tym samym nowe miejsca pracy ,to ja się pytam po co nam taki
prezydent? i co on tu jeszcze robi?.Darmozjadów i nieudaczników
w Kielcach nam nie potrzeba.

#17 ~biskup~

~biskup~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 09:49:51

ludzie ,jakby byli madrzy,to za to ,ze ten tzw prezydent marnuje im zycie ,a siebie za tych ludzi pieniadze pasie,powinni go pognac z Kielc na zawsze ,a w razie oporu postawic go przed sadem,za swoje dzialania.

#18 ~Kajot~

~Kajot~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 10:37:19

CYTAT(Wisielec)
Wszystko się zmieni, kiedy przed oknami gabinetu prezydenta stanie pomniczek A. Einsteina-jako symbol mądrości ponad czasowej i hołd Żydom, o pamięć których p. Lubawski tak bardzo zabiega. Przypomnieć trzeba, że nasz szanowny pan prezydent, na początku swej kariery rozwalił firmę eksportową Chemadin, potem jako wojewoda marzył o likwidacji woj. kieleckiego, a teraz jako prezydent "buduje światłą przyszłość" Klerykowa. Krytyka jego postępowania nie istnieje, bo jedyna gazeta Echo, (prawdopodobnie ma w niej swoje udziały) ma prawo chwalić postępowanie prezydenta, albo milczeć. Ma poparcie kleru (ponoć szwagier jest kieleckim biskupem) i stąd poparcie ciemnych mas społecznych, posłusznych klerowi. Wolna Rada Miasta też przychylnie milczy, bo również interesiki. Pan prezydent dzieli stanowiska w radach nadzorczych firm-własności miasta. A to dodatkowy grosik dla rajcy-wybrańca w wys. od ok. 2 000, do przewodniczącego ok. 2 500 zł. I co tu się odzywać? Nawet strajk w MPK i siłowa próba jego zdławienia nie ruszyły serc sprawiedliwych rajców. Jednym słowem ciepły smrodek, a komu się nie widzi, to wont z mojego Klerykowa! To ja buduję dla was pomniki, zbuduję lotnisko i mieszkania dla potrzebujących, poprawię drogi, zapewnię nowe miejsca pracy i to już w niedalekiej przyszłości (po następnych wyborach), pomogą mi w tym Chińczycy....
A jakby się tak przypatrzyło CBA na niektóre firmy, prywatyzacje i inwestycje miasta?......
Wisielec, czy ty czymś w życiu potrafisz się cieszyc, czy zawsze jesteś takim malkontentem i marudą. Nie mają cię dośc w pracy? A jak nie podobają się ci "pomniczki", to zauważ, że we Wrocławiu postawiono pomnik krasnala. Fajne?

P.S. Daj sobie też spokój z tymi "prawdopodobnie", "ponoc", itd., itp. A Kielc nie nazywaj Klerykowem. Wyjedź stąd, pa pa...

#19 ~Wisielec~

~Wisielec~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 12:20:24

CYTAT(Kajot)
Wisielec, czy ty czymś w życiu potrafisz się cieszyc, czy zawsze jesteś takim malkontentem i marudą. Nie mają cię dośc w pracy? A jak nie podobają się ci "pomniczki", to zauważ, że we Wrocławiu postawiono pomnik krasnala. Fajne?

P.S. Daj sobie też spokój z tymi "prawdopodobnie", "ponoc", itd., itp. A Kielc nie nazywaj Klerykowem. Wyjedź stąd, pa pa...
Jestem wesołym i pełnym humoru człowiekim, ale to co wyprawia się w moim mieście, wprawia mnie w taki stan i dlatego mam taką ksywkę. Pracę, to JA daję! Wrocław, Wrocławiem, a Szanowny policz ile w Kielcach mamy pomniczków-tylko cztery poświęcone matrylologii Żydów. Proszę policzyć ile jest pomników we Wrocławiu/ na mieszkańców tego grodu i jaki mamy stosunek tych danych w Kielcach. Te prawdopodobnie i ponoć ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, dlatego wspominam o CBA. Trochę znam temat i wiem, co piszę. Kleryków; już ktoś wcześniej nazwał to miasto- proszę zgadnąć kto? A praktycznie od tamtych lat mentalność mieszkańców niewiele się zmieniła, czego przykładem może być komentaż Szanownego na moje spostrzeżenia. Wyjechać, tak zastanawiam się sam, co ja tu jeszcze robię. No, ale potrzeba i w Klerykowie trzeźwo myślących i doświadczonych ludzi, aby całkiem nie ześredniowieczniał nam Kleryków.
Dla przypomnienia Armatury PRL-owskie zatrudniały 5200 pracowników, miały wspaniałą bazę maszynową, a dziś? rozdrapane, rozsprzedane (około 300 ! pracowników); KZWM, Iskra, Chemadin,KZWP, cementownie, wapienniki i wiele innych prężnych zakładów utrzymujących Kielczan i Kielce. I z ostatniego roku grabieżcza próba "prywatyzacji" Premy i MPK. Wychodzi na to, że miejscowa władza nie dba o wspólne dobro, tylko rozsprzedaje, co się da, nie toszczy się o miejsca pracy i utrzymanie produkcji fabryk, a to PODATKI. Proszę zauważyć gminę Morawica tam ma siedzibę około 1300 firm i drogi w tej gminie. Nie ulice i nowe rozwiązania komunikacyjne, a pomniczki. Miasteczko, które liczy mniej niż 200 tys. mieszkańców, dziesięć arterii ... i korki, bo w MILIONOWYCH METROPOLIACH są korki. Tak, tam mają prawo bycia, ale nie w małym miasteczku. Spada liczba mieszkańców, oczywiście uciekają, bo tu nie ma praktycznie co robić. A czyja to wina-władzy miasta oczywiście!
Tak, jak z brązową idiotkę 2007 r p. Sowińskiej, nie chciałbym w paszporcie mieć wpisane i ośmieszone na cały świat miejsce urodzenia Kielce.
Na zakończenie moich wyjaśnień pragnę zwrócić Szanownemu uwagę, w trosce o Szanownego dobre wychowanie: zwracając się do nieznajomego w Polsce obowiązuje forma pan, pani, i tu znowu może komuś klerykowska słoma z buciorów wychodzić w nieokrzesanym tykaniu.
Nie czuję żalu i serdecznie pozdrawiam Szanownego Oponenta.
Ksywka jak wyżej.
PS. uczyć się trzeba! pa, pa, pa...

#20 ~rychu~

~rychu~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 14:05:27

CYTAT(Tidi)
wszystko wina Lubawskiego...ale sami głosowaliście na niego!!!Więc macie co chcecie!
A czego można się spodziewać po faciecie z dużymi wąsami - DISCO POLO , STADION i druga kadencja bez wiagry .

Nabrał NAS tym stadionem - wielkim sukcesem KIELC - jak NERON dał ludziom igrzyska.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych