Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Przyłęk - nie dajcie się nabrać na slogany i ładne buzie

Przyłęk Wójt Wybory Madejski Wolszczak

307 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:40:52

Chłopie idź i się dowiedz a nie zaśmiecasz forum takimi wpisami , chyba że jesteś mocny i odważny przez internet tylko!

Ja tylko pytam czy dalej można czy nie. Bo podobno przed wyborami można było kupować.Co się niepotrzebnie denerwujesz jeszcze ci żyłka pęknie ?#42 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 14:48:59

Chłopie idź i się dowiedz a nie zaśmiecasz forum takimi wpisami , chyba że jesteś mocny i odważny przez internet tylko!

a ty co krewny?, ładnie to tak w pracy robić swojo prywate?#43 ~Gosc~

~Gosc~
 • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 15:13:41

Nie było tak źle. Ja czytałam i nie było takiej obrazy, chyba że ostatnio coś przeoczyłam.

#44 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 15:24:25

Nie było tak źle. Ja czytałam i nie było takiej obrazy, chyba że ostatnio coś przeoczyłam.

Ale ludzie prawdę pisały, że gmina za późno przetarg na wywóz śmieci zaczęła a potem to trza było brać drogu firme bo by ni miał kto ich wywozić. Tera momy śmieci po 12 złoty.#45 malinka97

malinka97

  wyspalasek.pl

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 231 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 16:59:32

Hej, Jestem Karolina mam 21 lat :) Napisz do mnie na http://hotrandka.pl/malinka97 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą :)#46 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 21:53:26

"Od środy, 2 stycznia w gminie Zwoleń obowiązują nowe umowy na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Tutaj nie było podwyżek cen tych usług. Podobnie jest w gminie Lipsko, gdzie obowiązują stawki takie same, jak w ubiegłym roku.
W gminie Zwoleń odbiorem odpadów zajmą się podobnie jak w ubiegłym roku dwie firmy: zwoleński Zakład Usług Komunalnych oraz radomska spółka Radkom.

Jak informuje Urząd Miejski w Zwoleniu, za odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Zwoleń będzie odpowiedzialny Zakład Usług Komunalnych. Koszt świadczonych przez niego usług to 881 tysięcy 280 złotych.

Z kolei Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Radkom z Radomia będzie zagospodarowywać odpady komunalne, odbierane przez ZUK. Firma swoje usługi wyceniła na kwotę 618 tysięcy 501 złotych.
Jak przypominają samorządowcy, obecnie opłaty za odpady segregowane wynoszą 9 złotych na terenach wiejskich i 10 złotych w mieście, zaś za odpady niesegregowane 18 złotych (wieś) i 20 złotych (miasto)."
 

Czyli co, można? widać można. Zwoleń mógł Przyłęk nie........ Przyłęk chyba pierwszy  raz płacił będzie więcej od Zwolenia za wywóz śmieci.
Ciśnie się pytanie, dlaczego?????????????????? ... i ten przetarg....#47 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 08:09:57

Lipsko - wywóz śmieci na 2019 rok. Pisze o tym nawet Echo Dnia.
W mieście i gminie Lipsko odbiorem odpadów zajmie się znana w regionie firma Eko-Jas z Garna w gminie Wolanów. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Lipsku jeszcze z 2015 roku w sprawie określenia metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty, wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest obliczana w oparciu o liczbę mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość. Obowiązują też następujące stawki miesięczne opłat: 6 złotych od osoby dla odpadów zbieranych w sposób selektywny oraz 12 złotych od osoby dla odpadów zbieranych w sposób nieselektywny. Harmonogramy odbioru odpadów zostały już opublikowane na stronach internetowych samorządów, będą też dostarczane do mieszkańców.
To się wójt i UG w Przyłęku postarał. Zaczęli urzędowanie od ogromnych podwyżek kiedy w Zwoleniu i Lipsku takich podwyżek nie ma.


#48 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 08:17:10

nie księgowa tylko skarbnik#49 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:39:44

 jeżdżą jakieś pługi po gminie bo drogi zasypane, jak traktor nie przejedzie to klęska, samochodem nie ruszysz. :(#50 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:52:27

Pięknie, pewnie to przypadek? Kogo jeszcze zatrudnili w gminie nowego?#51 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:53:52

A to skarbkik/ksiegowa za to odpowiada?

#52 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:53:32

A co ma do tego Pani Skarbnik? Przewodniczacy i rada podejmuja uchwaly.

#53 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:15:55

A co ma do tego Pani Skarbnik? Przewodniczacy i rada podejmuja uchwaly.

Czy to głos z gminy? :)
Czyli Przewodniczący i Rada winni bo podjęli decyzje?. :)  :wub: 
Czy Radni zaczną w końcu patrzeć na to, co im gmina podsuwa do głosowania (terminowość, zasadność, a przede wszystkim  jakość uchwał i przetargów), żeby nie głosować bezmyślnie a potem być za to rozliczanym przez społeczeństwo?#54 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 13:02:23

 jeżdżą jakieś pługi po gminie bo drogi zasypane, jak traktor nie przejedzie to klęska, samochodem nie ruszysz. :(

 #55 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 14:07:08

Juto tj.11 stycznia br. o godz.8.00 planowana jest sesja Rady Gminy.
Jeden istotny punkt - zmiana uchwały nr 13/III/18 w sprawie opłat odpadami komunalnymi.
Może jednak gmina i rada zdecydowali, co byłoby zasadne i pożądane,  obniżyć stawki opłat za śmieci dla mieszkańców?  Jutro się będzie wiadomo wszystko. Trzymamy za Was kciuki, że jednak okażecie się odpowiedzialnymi i prawdziwymi gospodarzami gminą. Panie Wójcie głosowaliśmy na Pana licząc na poprawę naszej sytuacji, prosimy o tym pamiętać.#56 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 14:30:54

jak nikt nie będzie kontrolował składanych deklaracji oraz nie będzie egzekucji od osób niepłacących to wszyscy inni w Gminie mieszkańcy będą płacić jeszcze więcej.

 

Przecież rola pracowników zajmujących się Gminie ODPADAMI nie sprowadza się chyba jedynie do wydawania i przyjmowania deklaracji, bo tak to wygląda - nieudolność i bezradność.

 

Tak samo powinny być prowadzone wyrywkowe kontole przy wymiarze podatków bo niektórzy mieszkańcy mają grubo pozaniżane metraże nieruchomości w deklaracjach i to by była prawdziwa kasa - bo to czysty dochód do Gminy na różne inwestycje.

Ciekawe czemu dotąd nikt z radnych nie zadał pytania ile takich kontroli urząd gminy przeprowadza w roku?

Przecież warto zadbać o budżet Gminny Panie Wójcie.

 

Jak będzie widać takie kontrole w terenie to i ściagalności i rzetelność w podatkach lokalnych się poprawi.

 

Chyba czas docisnąć Panią Skarbnik w tym tymacie  w końcu ma pod sobą cały sztab ludzi w referacie finansowym które niewiele tak naprawdę robią ?

Jaka to organizacja pracy, jedni nic, drudzy niewiele a tylko jednostki ciągną całą robotę w Urzędzie.

 #57 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 15:15:54

a ty co krewny?, ładnie to tak w pracy robić swojo prywate?

Tak zmarłego teścia ojca syn , wracam z pracy a więc już prywata na prywacie. a Ty co książke piszesz#58 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 16:38:04

Radni, którzy wstrzymują się od głosu nie powinni brać diety! Ludzie! Wy macie być głosem swoich okręgów wyborczych, a nie przyjść, listę podpisać, posiedzieć i brać kasę za nic! Nie po to na was było głosowane! Skoro radny wstrzymuje się od głosu, to jak on wyraża zdanie i pilnuje interesów ludzi ze swojej wsi? Nie wiesz jak zagłosować? Pomyśl sekundę, czy to jest dobre dla moich sąsiadów i kolegów, czy oni by tego chcieli (bo to w ich imieniu i dzięki nim tu siedzę) i już masz odpowiedź. Proste.#59 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 17:24:29

Radni, którzy wstrzymują się od głosu nie powinni brać diety! Ludzie! Wy macie być głosem swoich okręgów wyborczych, a nie przyjść, listę podpisać, posiedzieć i brać kasę za nic! Nie po to na was było głosowane! Skoro radny wstrzymuje się od głosu, to jak on wyraża zdanie i pilnuje interesów ludzi ze swojej wsi? Nie wiesz jak zagłosować? Pomyśl sekundę, czy to jest dobre dla moich sąsiadów i kolegów, czy oni by tego chcieli (bo to w ich imieniu i dzięki nim tu siedzę) i już masz odpowiedź. Proste.

Super głos w dyskusji....
Myślę, że wielu radnych zrozumiało, co się stało za ich przyczyną przez to, że wstrzymali się od głosu. Mają niesmak w ustach to pewne i zadowoleni z siebie nie są. Tym bardziej, że jak prasa donosi, Zwoleń zachował niezmienione stawki za wywóz śmieci. Nie bierzcie tego za jakakolwiek złośliwość ale powinniście  mieć pełną świadomość i poczucie tego, że to wy macie ostatnie zdanie czy  "coś" zostanie wprowadzone uchwałą czy też nie,  w naszym wyborców imieniu. Nie obawiajcie się głosować jasno: za lub przeciw - bądźcie sobą, bądźcie wyraziści w swoich poglądach i nie ulegajcie wpływom czy ewentualnym namowom. Żaden urzędnik gminy, szczególnie ten, który przygotowuje daną uchwałę zgodnie z kompetencjami nie jest panem i władcą dla was Radnych, nie może wam niczego narzucić, nie stoi ponad wami i nie musicie mu całkowicie wierzyć. Miejcie własny osąd, przecież żaden z was sroce z pod ogona nie wypadł.  Nad wami jest tylko wasz wyborca i nikt więcej.  To urzędnik ma wam  przedstawić uchwałę tak by była dla was jasna,  zrozumiała, a odpowiedziami na wasze liczne pytania przekonać do niej i udowodnić,  że przygotowana została rzetelnie na podstawie sprawdzonych danych, nie na odwal bez zachowania należytej staranności. Można powiedzieć, że to wy Radni rozliczacie prace pomysłodawców i przygotowujących merytorycznie uchwały  poprzez ich akceptacje lub odrzucenie. Jeśli ją odrzucicie muszą podjąć środki zaradcze, rozwiązać problem. Może to spowoduje, że następnym razem pomyślą wcześniej. Jeżeli nie będziecie wnikać w propozycje uchwał, sami proponować do nich zmian, zadawać pytań to  urzędnicy będą szli na łatwiznę, nie będą kreatywni (bo i tak uchwały radni klepną ), a np. uchwały, przetargi z roku na rok nie będą się różnić  bo będą kopią.  Niestety tak działa człowiek, urzędnicy też tak działają i z natury idzie na łatwiznę. Inna kwestia to nadzór przełożonych i "doping" do pracy...... Proszę, nie chciejcie być wyłącznie maszynkami do głosowania uchwał bez ich zrozumienia  i własnego osądu, co do ich korzyści dla ludzi.#60 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 18:29:54

Chcieliście PiS, to macie :DDodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Przyłęk, Wójt, Wybory, Madejski, Wolszczak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych