Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

przygotowanie auta

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 eddekk

eddekk

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 sierpień 2015 - 20:08:05

Za tydzie wyjeżdżam w pierwszą długą tras samochodem (ponad 1 tys km w jedną strone), jak przygotowujecie swoja auta na takie wyjazdy, co warto mieć ze sobą?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 22:31:50

Zawsze sprawdzam wszystkie płyny w samochodzie,jak coś mnie niepokoi to robi też przegląd u mechanika, jeśli chodzi o gadżety to dobrze jest mieć restarter power bank, przydaje si gdy jest problem z akumulatorem czy pada nam bateria w tel a nie ma gdzie podładować

#3 rolando

rolando

Bywalec

• PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 09:35:05

Zapasowa opona, bezpieczniki(!), skrzynka, apteczka oraz najważniejsze - Internet w telefonie. ;)

#4 luizah

luizah

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 11:38:49

Koło zapasowe to absolutna podstawa, przed wyjazdem dobrze jest też sprawdzić co i jak z płynami. Reszta wyjdzie w praniu :)

#5 Raptors

Raptors

Znajomy

• PipPip
  • 22 postów

Napisano 02 październik 2015 - 21:00:00

Zrób taki przegląd jak przegląd techniczny co roku, aby podbic dowód i będzie dobrze,

Użytkownik Raptors edytował ten post 02 październik 2015 - 21:00:29

#6 rolando

rolando

Bywalec

• PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 06 październik 2015 - 09:23:38

Ważne jest również sprawdzenie trasy i zadanie sobie pytań - jakie są odstępy między najbliższymi stacjami/punktami obsługi? Dobre rozplanowanie trasy po prostu.

#7 Raptors

Raptors

Znajomy

• PipPip
  • 22 postów

Napisano 30 maj 2017 - 12:38:11

ja zabieram latarkę i dodatkowe baterie oraz zgrzewkę wody.

#8 karol1982

karol1982

Znajomy

• PipPip
  • 46 postów

Napisano 30 maj 2017 - 13:14:05

poprzednim razem jak wybrałem się na bardzo długi wyjazd (wokół Europy) poszedłem do serwisu żeby zbadali auto wzdłuż i wszerz 

#9 EmilPsza

EmilPsza

Znajomy

• PipPip
  • 27 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 13:26:19

@Karol wcale się nie dziwię, że zrobiłeś taki kompleksowy przegląd! Przed taką wyprawą to konieczność. Pewnie sporo zapłaciłeś za wszystkie wymiany ale na pewno przygoda była tego warta, nie? Ja to bym ze sobą pewnie dwa komplety wycieraczek zabrał :D swoja drogą podziwiam za odwagę!

#10 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Znajomy

• PipPip
  • 25 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 17:47:25

Witajcie! 
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką części samochodowych Valeo. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach. 

Tomek, 
Doradca Valeo Polska 

#11 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Znajomy

• PipPip
  • 25 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 17:49:14

@Karol wcale się nie dziwię, że zrobiłeś taki kompleksowy przegląd! Przed taką wyprawą to konieczność. Pewnie sporo zapłaciłeś za wszystkie wymiany ale na pewno przygoda była tego warta, nie? Ja to bym ze sobą pewnie dwa komplety wycieraczek zabrał :D swoja drogą podziwiam za odwagę!

Witaj,

Wybieranie wycieraczek w tak długie trasy jest również ważną kwestią, ponieważ nigdy nie wiadomo jaka pogoda nas zastanie. Jednakże zabieranie dodatkowe kompletu myślę, że mija sie z celem, ponieważ nowe wycieraczki, np. Valeo bez najmniejszego problemu zapewnia najwyższą jakość przez przynajmniej rok od założenia.

Tomek, 
Doradca Valeo Polska 

#12 EmilPsza

EmilPsza

Znajomy

• PipPip
  • 27 postów

Napisano 05 wrzesień 2019 - 16:11:25

Witaj,

Wybieranie wycieraczek w tak długie trasy jest również ważną kwestią, ponieważ nigdy nie wiadomo jaka pogoda nas zastanie. Jednakże zabieranie dodatkowe kompletu myślę, że mija sie z celem, ponieważ nowe wycieraczki, np. Valeo bez najmniejszego problemu zapewnia najwyższą jakość przez przynajmniej rok od założenia.

Tomek, 
Doradca Valeo Polska 

No tak ale podczas takiej podróży może się wiele wydarzyć, łącznie z jakąś awarią wycieraczek. Bez dodatkowego kompletu możemy mieć spory problem w trasie. Poza tym wycieraczka się nie zepsuje jak sobie poleży w bagażniku.

@doradca skoro poruszamy taki temat to może warto wspomnieć o maksymalnej żywotności wycieraczek podczas dalekich wypraw? Jak to wygląda z doświadczenia producenckiego? Ile wycieraczki przetrwają podczas jazd w niekorzystnych warunkach?

#13 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Znajomy

• PipPip
  • 25 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 10:50:03

No tak ale podczas takiej podróży może się wiele wydarzyć, łącznie z jakąś awarią wycieraczek. Bez dodatkowego kompletu możemy mieć spory problem w trasie. Poza tym wycieraczka się nie zepsuje jak sobie poleży w bagażniku.

Jeśli poleży krótko to oczywiście nie stanie się nic. Niemniej jednak wycieraczki, które długo zalegają na półkach nie są tak dobre jak te, które dopiero co wyjechały z linii produkcyjnej. Dlatego tak ważne jest kupowanie wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców.

@doradca skoro poruszamy taki temat to może warto wspomnieć o maksymalnej żywotności wycieraczek podczas dalekich wypraw? Jak to wygląda z doświadczenia producenckiego? Ile wycieraczki przetrwają podczas jazd w niekorzystnych warunkach?

W Valeo zalecamy wymianę wycieraczek raz do roku w celu zachowania ich wszystkich właściwości.

Tomek

Doradca Valeo Polska

#14 EmilPsza

EmilPsza

Znajomy

• PipPip
  • 27 postów

Napisano 10 październik 2019 - 12:48:59

Jeśli poleży krótko to oczywiście nie stanie się nic. Niemniej jednak wycieraczki, które długo zalegają na półkach nie są tak dobre jak te, które dopiero co wyjechały z linii produkcyjnej. Dlatego tak ważne jest kupowanie wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców.

A skąd mam mieć pewność że ci dostawcy sobie nie przetrzymują produktów zbyt długo, skąd wy to możecie wiedzieć?

W Valeo zalecamy wymianę wycieraczek raz do roku w celu zachowania ich wszystkich właściwości.

Nawet tych droższych i lepszych teoretycznie wycieraczek?

#15 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Znajomy

• PipPip
  • 25 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 20:45:37

A skąd mam mieć pewność że ci dostawcy sobie nie przetrzymują produktów zbyt długo, skąd wy to możecie wiedzieć?

EmilPsza, są to nasi autoryzowani sprzedawcy więc nie ma mowy o nieoryginalnych produktach w ich ofercie. 

Nawet tych droższych i lepszych teoretycznie wycieraczek?

Tak, niemniej jednak jeśli nie jesteś zawodowym kierowcą i nie używasz ich bardzo często to zapewne po roku nadal będą w pełni sprawne. 

Tomek

Doradca Valeo Polska

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych