Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Przedszkole w Wieniawie

97 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 10:38:49

Skoro Przedszkole nie ma problemu z wszawica ani jego dyrekcja. Powinna Pani dyrektor wydać oświadczenie że nie ma takiego problemu. Oraz że kadra wraz z nią także go nie mają. Oświadczenie powinno byc pisemne i do wiadomości publicznej podane. Sprawa była by jasna.

#82 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 22:37:07

Ja problemu nie mam,prowadzę dziecko do przedszkola zdrowe,i oczekuje że z przedszkola wróci zdrowe. Ale jesli dziecko z przedszkola wraca z wszami. To czyj jest problem?-przedszkola.
Zgody na sprawdzenie głów dzieci są już zebrane. Czekamy na zapewnienia z z zebrania że będą głowy sprawdzane.
Co do obrażania ,to nikt tu nie obraża tylko naświetla problem tak jak np. Z wszami który jest już w przedszkolu problemem od listopada 2018 roku.Prosze nie wykrecac kota ogonem,Bo kij ma zawsze dwa konce.Wszy są problemem w dzisiejszych czasach wszędzie.Najwazniejsze jest to szybko działać.Skoro rodzice zgłaszali już w listopadzie 2018,w przedszkolu powinno być szybkie działanie dyrekcji,aby zapobiec rozprzestrzeniu się. W styczniu dopiero zawieszono plakaty. Mamy już koniec lutego 2 tygodnie po feriach,i niemal 2 tygodnie od kiedy po feriach zgłoszono dyrekcji że są wszy w kolejnej grupie.Procz zebranych PRZEZ 2 TYGODNIE zgód rodziców. Nie ma słuchu kiedy będzie sprawdzanie głów. To jest problem wszystkich. I powinien być załatwione bez zbędnej zwłoki.

W tamtym roku, jak była "stara" dyrektorka to rodzice nie robili żadnych problemów, chociaż dyrekcja zabroniła o tym rozpowiadać i nie zganiali winy na dyrekcję, i nie oczerniali jej na forach internetowych, że to przez nią dzieci mają wszy. A w tym roku, odkąd zmieniła się dyrekcja to raptownie niektórzy rodzice o wszystko mają pretensję, do Bogu ducha winnej dyrekcji, która tylko stara się ogarnąć bałagan po swojej poprzedniczce i jest tylko tak naprawdę tylko "na chwilę" w przedszkolu.

#83 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 22:39:12

Skoro Przedszkole nie ma problemu z wszawica ani jego dyrekcja. Powinna Pani dyrektor wydać oświadczenie że nie ma takiego problemu. Oraz że kadra wraz z nią także go nie mają. Oświadczenie powinno byc pisemne i do wiadomości publicznej podane. Sprawa była by jasna.

Istnieje coś takiego jak RODO, więc dyrekcja takiego oświadczenia wydać nie może, gdyż są to tzw. dane wrażliwe.

#84 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2019 - 20:06:01

A jak to jest z tymi konkursami na wolne stanowiska? Czemu już nie będzie zastępcy wójta?
I dlaczego w ogłoszeniu na stanowisko referenta warunkiem koniecznym jest mieć wykształcenie WYŻSZE MAGISTERSKIE a na sekretarza jest dowolność i może być również licencjat? Trochę to dziwne że de facto zwykły referent będzie miał lepsze kwalifikacje. Chyba powinno być odwrotnie i to sekretarz powinien mieć Magistra, ponieważ jakby nie patrzeć osoba na tym stanowisko powinna mieć większe kwalifikacje, w końcu posada sekretarza to nie byle co. A i profesjonalniej to wygląda jak na drzwiach wisi tabliczka Sekretarz mgr.... . No, ale nie nam szaraczkom to oceniać w końcu ktoś tak wymyślił żeby lepiej miał ktoś :-D. Mam tylko nadzieję, że to będzie osoba godna tego stanowiska i że zostanie podjęty właściwy wybór.... Chociaż raz.

#85 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 19:43:54

Kandydaci sa konkretni. Jeden z nich nawet z Rusinow, sie ewakuowal.

#86 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 19:47:24

W Rusinowie zrobiono niezly bajzel, a teraz bedzie niezla lipa moze w Wieniawie.Ciekawe, bardzo ciekawe

#87 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 19:58:21

No nieźle! Rusinów wyzwolony, za to Wieniawa popadnie w niewolę. Ludzie! Brońcie się!!!!!

#88 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 22:32:07

Oj w Rusinowie dzialo sie przez ostatnie 4 lata, jak wiadomo Rusinow byl posmiewiskiem na caly kraj dzieki 2 osobom, teraz jedna z nim stara sie dostac do UG Wieniawa z tego co wiadomo. Bedzie niezly Meksyk w naszej Wieniawie.

#89 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 22:34:52

A stanowisko w Sekretorza w UG czeka, Rusinow sie cieszy, zobaczymy co tam w Wieniawie bedzie. Wieniawa slynna na cala Europe!!!!!!

#90 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 08:00:53

Ten z Rusinowa to ma tupet. Przegonili go z tamtąd a ten chce mieszać w innych gminach. Mam nadzieję że mu się to nie uda!

#91 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 09:31:32

Nie on tylko jego zastepczyni sekretorzowa chce byc sekretorzem w Wieniawie.

#92 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 09:33:43

Z reszta oboje szukaja ostro roboty. Pierwsza ona pozniej za nia pojdzie on i duet swietny, wyprowadza Wieniawe na prosta i to jak. Rusinow wyprowadzili.

#93 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 21:22:48

W tamtym roku, jak była "stara" dyrektorka to rodzice nie robili żadnych problemów, chociaż dyrekcja zabroniła o tym rozpowiadać i nie zganiali winy na dyrekcję, i nie oczerniali jej na forach internetowych, że to przez nią dzieci mają wszy. A w tym roku, odkąd zmieniła się dyrekcja to raptownie niektórzy rodzice o wszystko mają pretensję, do Bogu ducha winnej dyrekcji, która tylko stara się ogarnąć bałagan po swojej poprzedniczce i jest tylko tak naprawdę tylko "na chwilę" w przedszkolu.

Wszawica może być wszędzie i to nie tylko problem dyrekcji. Przede wszystkim odpowiedzialność ponoszą rodzice. Skoro dziecko ma wszy to rodzic walczy z wszawica w domu i informuje dyrekcje o problemie. A nie obwinia wszystkich wkoło

#94 ~Seta~

~Seta~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2019 - 23:08:36

Konkurs robi się pod człowieka. No i taki się znalazł. Obstawiam Rafałka S. To jest kolega naszego szeryfa. Tak właśnie działa urząd w w-wie, za pieniądze podatnika. PRZEDSZKOLE W WIENIAWIE !!! serce ściska że znów dzieci marzył w zimę, budynek wyglądem przypomina zakład karny. Brak brak pomysłu brak przedsiębiorczości zero zero zero mniej niż zero.

#95 ~lea~

~lea~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 08:30:32

A ja muszę stanąć w obronie naszego Pana Wójta. Procedury przetargowe trwają jakiś czas i niestety problemu remontu w przedszkolu tak łatwo nie można przerowadzić. Podobnie ocieplenia budynku i wykonania elewacji nie robi się zimą podczas niskiej temperatury. Poza tym dochodzi kwestia zalanowania środków na ten cel w budżecie. Prawo wymaga zachowania takich procedur i to niestety musi trwać. Przedszkole wymaga remontu od lat, nie tylko budynek, ale i całe otoczenie, np droga dojazdowa do przedszkola obok apteki. Niestety jest to efekt wieloletnich zaniedbań. Ja naszemu wójtowi ufam i uważam, że jest to człowiek, który nie rzuca słów na wiatr i jeśli obieca to zrealizuje. 

#96 ~Kropka nad I~

~Kropka nad I~
  • Goście

Napisano wczoraj, 10:52

A ja muszę stanąć w obronie naszego Pana Wójta. Procedury przetargowe trwają jakiś czas i niestety problemu remontu w przedszkolu tak łatwo nie można przerowadzić. Podobnie ocieplenia budynku i wykonania elewacji nie robi się zimą podczas niskiej temperatury. Poza tym dochodzi kwestia zalanowania środków na ten cel w budżecie. Prawo wymaga zachowania takich procedur i to niestety musi trwać. Przedszkole wymaga remontu od lat, nie tylko budynek, ale i całe otoczenie, np droga dojazdowa do przedszkola obok apteki. Niestety jest to efekt wieloletnich zaniedbań. Ja naszemu wójtowi ufam i uważam, że jest to człowiek, który nie rzuca słów na wiatr i jeśli obieca to zrealizuje.

Szanowna Pani,
Wydaje mi się że nie Pani bladego pojęcia o czym Pani pisze. Otóż wystarczy tylko śledzić BIP by wiedzieć że przetarg został już jakiś czas temu rozstrzygnięty i zostali wyłonieni wykonawcy. Kolejna kwestia która z tego wynika to to, że skoro już po przetargu więc już dawno inwestycja została zaplanowana w budżecie. Co więcej musiała być zaplanowana przed rozpoczęciem procedury przetargowej. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale w tym przypadku Pani argumenty są słabe i szczerze powiedziawszy bez jakichkolwiek podstaw. Uważnie śledzę poczynania naszych włodarzy i jak na razie widzę że tylko dużo się mowi... No cóż zobaczymy co będzie dalej

#97 ~lea~

~lea~
  • Goście

Napisano wczoraj, 20:56

Szanowna Pani,
Wydaje mi się że nie Pani bladego pojęcia o czym Pani pisze. Otóż wystarczy tylko śledzić BIP by wiedzieć że przetarg został już jakiś czas temu rozstrzygnięty i zostali wyłonieni wykonawcy. Kolejna kwestia która z tego wynika to to, że skoro już po przetargu więc już dawno inwestycja została zaplanowana w budżecie. Co więcej musiała być zaplanowana przed rozpoczęciem procedury przetargowej. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale w tym przypadku Pani argumenty są słabe i szczerze powiedziawszy bez jakichkolwiek podstaw. Uważnie śledzę poczynania naszych włodarzy i jak na razie widzę że tylko dużo się mowi... No cóż zobaczymy co będzie dalej

Drogi przedmówco - kropko nad i .

Doskonale wiem o czym piszę i równiez śledzę strony bip urzędu gminy dotyczące remontu przedszkola. Otóż wybór ofert związanych z przetargiem miał miejsce 25 lutego b.r. - czyli niecały miesiąc temu. W późniejszym terminie miało się odbyć podpisanie umów z wykonawcami (nie ma informacji o tym, czy umowy już podpisano). Naprawdę trudno wymagać, by w tym czasie zrealizowano remont przedszkola, na ktory składa się ocieplenie i budowa dachu dwuspadowego, wymiana stolarki okiennej, ocieplenie budynku i elewacja zewnętrzna oraz zabezpieczenie murów przed wilgocią przez montaż specjalnej opaski. Z informacji uzyskanych ze stron gminy wynika, że remont ma się zakończyc do rozpoczecia roku szkolnego 2019/2020, a więc do 1 września, co jest terminem w moim odczuciu realnym, tym bardziej, że 2 zlecenia - elewację i dach ma wykonać ta sama firma. Także proszę od czasu do czasu samemu zajrzeć do rzetelnych informacji, na które Pan/Pani się powołuje i które są dostępne dla wszystkich, a nie pisac, że moje argumenty są słabe i bezpodstawne. 

#98 ~Kropka nad I~

~Kropka nad I~
  • Goście

Napisano dziś, 11:29

Drogi przedmówco - kropko nad i .
Doskonale wiem o czym piszę i równiez śledzę strony bip urzędu gminy dotyczące remontu przedszkola. Otóż wybór ofert związanych z przetargiem miał miejsce 25 lutego b.r. - czyli niecały miesiąc temu. W późniejszym terminie miało się odbyć podpisanie umów z wykonawcami (nie ma informacji o tym, czy umowy już podpisano). Naprawdę trudno wymagać, by w tym czasie zrealizowano remont przedszkola, na ktory składa się ocieplenie i budowa dachu dwuspadowego, wymiana stolarki okiennej, ocieplenie budynku i elewacja zewnętrzna oraz zabezpieczenie murów przed wilgocią przez montaż specjalnej opaski. Z informacji uzyskanych ze stron gminy wynika, że remont ma się zakończyc do rozpoczecia roku szkolnego 2019/2020, a więc do 1 września, co jest terminem w moim odczuciu realnym, tym bardziej, że 2 zlecenia - elewację i dach ma wykonać ta sama firma. Także proszę od czasu do czasu samemu zajrzeć do rzetelnych informacji, na które Pan/Pani się powołuje i które są dostępne dla wszystkich, a nie pisac, że moje argumenty są słabe i bezpodstawne.

Pani to chyba jest od mamusi, bo śledzę bardzo uważnie wszystko co jest związane z Wieniawą i nigdzie nie zauważyłem żeby zostały zamieszczone takie informacje o których Pani pisze. Co więcej skąd ma Pani informacje że nie ma tej inwestycji w budżecie? Dziwne że ma Pani AŻ tak szczegółowe informacje na temat wszystkiego. A tak na marginesie to art 94 uzp normuje kwestie dotyczące podpisywania umów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych