Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

54 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 16:27:09

nie martwcie sie w maju bedzie łątwiejsza o wiele to to bylo trudne :)

U Was w szkołach też wstawiają oceny za matury próbne???

#22 ~Łukaniu Łukasz Łukasik~

~Łukaniu Łukasz Łukasik~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 16:27:30

3% troche słabo ale mam nadzieje ze w maju bedzie łatwiejsze

#23 ~Łuka~

~Łuka~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 16:31:34

3% troche słabo ale mam nadzieje ze w maju bedzie łatwiejsze

Najgorsze jest to, że wszyscy mamy nadzieję, a rzeczywistośc się od Nas odwraca.

#24 ~maturzystka~

~maturzystka~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 16:34:49

U Was w szkołach też wstawiają oceny za matury próbne???

niestety, wiążące. właśnie one są głównie brane pod uwagę przy wystawianiu ocen (głównie jeśli jest słabo napisana i obniża to ocenę, bo jeśli ktoś napisał lepiej niż wypada mu z ocen, to pewnie mu się poszczęściło)... :/

#25 ~koc~

~koc~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 16:34:59

Jeśli ten arkusz na prawdę sprawił Wam problemy, musicie ludzie wziąć się wreszcie do pracy i zacząć tego uczyć...

jeb sie

#26 ~Chocolate.~

~Chocolate.~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 16:40:41

Dla mnie to była katastrofa... Zamknięte były z du** wzięte :/ jak to zobaczyłam to miałam ochotę wstać i wyjść!

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 16:47:12

No właśnie wystawiają i to jest dla mnie kompletnie bezsensu. Próbna matura powinna być dla nas, żebyśmy sprawdzili co umiemy a co jeszcze musimy powtórzyć. A tymczasem z próbnej matury robi się coś w rodzaju castingu na to kogo dopuścić do matury a kogo oblać. Tak to wygląda w mojej szkole, boje się jak cholera. Bo polski poszedł mi lepiej, a przez durną matematykę mogę mieć poważne problemy. Cholerna "edukacja"

#28 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 17:25:05

U mnie jest ten sam problem. Angielski różnie bywa. Obawiam się słuchanka, zrobie na pewno ewentualne błędy z pisania, czytanie będzie z tych których obawiam sie najmniej. Średnio nie mam problemów z uzyskaniem 30%. 

J.polski, no cóż,tu tez jest podobnie. Powyżej 50% daje rade przy lepszym dniu. Zaś matematyka? Echo dnia sprawiło, że moja majowa matura jest naprawde zagrożona, bo dzięki dzisiejszej wpadła mi jedyneczka. Mam dokładnie 20% uzyskanych punktów. I nie jetsem jak widze jedyną osobą w takiej sytuacji. Więc może poczeli by od sprawdzenia nauczycieli, którzy z gotowym kluczem odpowiedzi w ręku oceniają nasze matury, zamiast po prostu udzielić odpowiednich wskazówek. 

Co więcej? Zostało dokładnie 2 miesiące( niecałe nawet) do wystawienia ocen. Nie mamy tylko 3-ech przedmiotów, tylko pozostałych 10 które są nam zbędne, w wielu przypadkach. Z nich też sa oceny, czyli kartkówki i sprawdziany, na jakie trzeba się przygotowywać. A co w przypadku gdy doszło nam pisanie dodatkowych matur z zakresie nauczyciela, z których też bedą oceny i dodatkowe sprawdziany na bieżąco? 2 miesiące ma wystarczyć na poprawę ocen i orzygotowanie do matury. Mam w tydzień nadrobić cztery przesane (przez nauczycieli również) lata? Śmieszne.

#29 ~maturzystka~

~maturzystka~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 17:26:48

Jeśli ten arkusz na prawdę sprawił Wam problemy, musicie ludzie wziąć się wreszcie do pracy i zacząć tego uczyć...

Jak dla mnie to tą wypowiedź pisał jakiś nauczyciel dla którego ta matura była prosta a tak całkiem przypadkiem  nie potrafił powtórzyć materiału z maturzystami bądź nie do końca ich do tego przygotował bo przecież dla nauczycieli każda matura to pestka szkoda tylko ze oceniają uczniów według siebie..

A co do wystawiania ocen z matur to u mnie też tak jest..

matura próbna ma za zadanie pokazać nam jak to wygląda a nie żebyśmy się dodatkowo stresowali tym jaką później dostaniemy z niej ocenę. A tak dla pocieszenia nie tylko Wam poszła tak źle.. 

#30 ~ew~

~ew~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 17:35:26

A jak sytuacja u Was z poprzednią próbną? Pozdawaliście? Bo wiem, że też było kiepsko, ja osobiście nie zdałam Operonu i tej najprawdopodobniej też nie... Teraz dopiero zacznie się stres.

#31 ~Natalia~

~Natalia~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 17:38:13

Operon i echo nie zdane:D 

#32 ~Kati~

~Kati~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 17:42:44

Łączmy się w bólu. Załóżmy fanpage'a na fejsiku( w końcu o tym właśnie była wczorajsza matura! Realizujmy się !! ) . Zobaczycie, ze wszystkich nas jest ogrom;) 

Matma to zuo..

#33 ~Natalka~

~Natalka~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 17:43:24

ew :

niestety poprzedniej z Operonem nie zdałam, chociaż miałam ponad 30 % (chyba 32 jak dobrze pamiętam) a to dlatego, że niestety nauczycielka nie uznawała zadań zamkniętych do których nie było szerokich odpowiedzi i obliczeń.

Ja mam wrażenie, że zamiast pomóc nam, wesprzeć nas i ułatwić nam tą maturę to nauczyciele starają się nas tylko pogrążyć. Oni naprawdę nie zdają sobie sprawy, że pogrążają tym też przede wszystkim samych siebie. Bo jeśli próbne matury na ponad 30 osób w klasie zdaje 1 lub 2 to świadczy o braku ich kompetencji i tym, że te 3 lata były zmarnowane bo oni nie potrafili nauczyć. Bo w przypadki nie wierze.

#34 ~averit~

~averit~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 17:46:52

Pewnie większość nie zauważyła ale w zadaniu 12 gdzie było "niby" równanie okręgu jest błąd przez ktory teoretycznie nie da sie rozwiazac zadania... Ale cwaniaki juz poprawili w wersji elektronicznej, na arkuszu jednak ewidentnie jest źle. Ogólnie maturka łatwiejsza niż sprzed roku z echa, w sumie taka średnia. Ok 86 procent wychodzi.ja właśnie to zauwazyłem i zgłosiłem, profesorka powiedziała że mam rację i bedzie korekta ale nie zaznaczałem wogóle odpowiedzi bo skoro tam były 2 x  do kwadratu to to nie jest równanie okręgu tylko parabola więc to zostawiłem bez odpowiedzi,zobaczymy co bedzie. Mi wychodzi 86%.

#35 ~ew~

~ew~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 18:05:30

ew :

niestety poprzedniej z Operonem nie zdałam, chociaż miałam ponad 30 % (chyba 32 jak dobrze pamiętam) a to dlatego, że niestety nauczycielka nie uznawała zadań zamkniętych do których nie było szerokich odpowiedzi i obliczeń.

Ja mam wrażenie, że zamiast pomóc nam, wesprzeć nas i ułatwić nam tą maturę to nauczyciele starają się nas tylko pogrążyć. Oni naprawdę nie zdają sobie sprawy, że pogrążają tym też przede wszystkim samych siebie. Bo jeśli próbne matury na ponad 30 osób w klasie zdaje 1 lub 2 to świadczy o braku ich kompetencji i tym, że te 3 lata były zmarnowane bo oni nie potrafili nauczyć. Bo w przypadki nie wierze.

W takim razie widzę, że nie tylko w mojej szkole tak słabo poszło. Z operonu matematykę pozdawały pojedyncze osoby i z tego co słyszę teraz będzie nielepiej. Co w takiem sytuacji jeśli nauczyciel grozi niedopuszczeniem do matury? Nie dopuści większości klasy? Są osoby które mają 2 bądź 3 na półrocze z matematyki i nie mogą czuć się pewnie, ponieważ teraz posypią się jedynki z próbnej, a pani już zapowiada, że ta ocena liczy się najbardziej

#36 ~Iwko~

~Iwko~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 18:16:37

No to widzę do dobrych szkół chodzicie, u mnie w klasie najgorszy wynik z Operonu to było 42%, kilka powyżej 90. Z tej będzie podobnie jak nie lepiej. 

#37 ~1~

~1~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 18:37:59

No to widzę do dobrych szkół chodzicie, u mnie w klasie najgorszy wynik z Operonu to było 42%, kilka powyżej 90. Z tej będzie podobnie jak nie lepiej. 

Do najlepszych. ZSE pozdrawia

#38 ~Anonim~

~Anonim~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 20:00:17

Nie wiem co wy umiecie z tej matematyki... Jeśli to była trudna matura, to ja załamuję ręce... 

#39 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 20:22:26

Nom dosc ciezki byl.
Ale teraz przynajmniej wiem czemu lepiej nie byc przeziebiony i smeczony na maturze :( Chyba tylko z 70 bedzie D:

#40 ~Anon~

~Anon~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 20:25:11

Nie wiem co wy umiecie z tej matematyki... Jeśli to była trudna matura, to ja załamuję ręce... 

Każdy mądry patrząc na arkusze z gotowymi odpowiedziami;) 

A założe się, że to napisała osoba której do matury daleko O.o

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych