Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Praca zagranicą a Agencja pracy tymczasowej

praca zagranica szukam

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Karmen~

~Karmen~
  • Goście

Napisano 20 luty 2015 - 16:42:42

Witam,

Czy ktoś wyjeżdżał do pracy zagranicę z Agencją z Kielce?

Jak tak, to jaką i czy wszystko odbyło się tak jak to było ustalone?

Proszę o opinie.

#2 ~fewwa~

~fewwa~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2016 - 09:44:56

Polecam przede wszystkim Apatris - dwa lata temu bardzo mi pomagali. Uzyskałem najpierw kartę stałego pobytu, a potem obywatelstwo. Pomocni ludzie, to trzeba przyznać.

#3 ~adamkopasz~

~adamkopasz~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2017 - 12:48:47

Nie wiem czy to jest dobry pomysł. Praca przez agencję w Polsce, to tak, ale za granicą? Moim zdaniem to taka sobie inicjatywa. W Polsce pracowałem 3 miesiące przez agencję, a dalej zostałem już zatrudniony bezpośrednio, zatem było warto. Zresztą - dostałem zatrudnienie w firmie, która bezpośrednio etatów nie daje. I jeszcze pracę zdobywałem, kiedy sytuacja na rynku nie była tak różowa. Ile ci zostanie za granicą tych pieniędzy, po odliczeniu kosztów?

#4 ~jackobar~

~jackobar~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2017 - 12:46:02

Ale w jakim konkretnie mieście pracowałeś przez agencję? Gdzieś tutaj w okolicy? Można wiedzieć jaka to była dokładnie firma? Nazwa? Czyli wynagrodzenie dostawałeś dokładnie takie samo, jak później w pracy bezpośredniej?

#5 ~adamkopasz~

~adamkopasz~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 12:47:36

To akurat było w Katowicach, agencja EuroKadra. Być może mają też placówkę w okolicy, sprawdź przez net. Agencje chętnie zatrudniają ludzi i w ten sposób naprawdę można się dostać na wysokie stanowiska  - jak było powiedziane, po prostu firmom nie opłaca się prowadzić samodzielnie rekrutacji....

#6 ~gobanek~

~gobanek~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 12:48:12

Również znam tą agencję. Akurat możliwości zatrudnienia są teraz rekordowo dobre i jeśli tylko posiada się jakieś podstawowe umiejętności, to bez większych problemów coś znajdziecie. W ostatnim czasie wiele się zmieniło, a jeśli ktoś ma fach w ręku, konkretne umiejętności to naprawdę szybko może popłynąć na zdecydowanie wyższe stanowisko. Kwestia podejścia.

#7 ~portama~

~portama~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 12:47:29

Kilka osób z mojej rodziny zdobyło pracę dzięki agencji, tak więc dla mnie to normalna metoda zdobycia pracy - tylko szybsza. Prawdą jest, że do wielu firm bez pomocy agencji zwyczajnie się nie dostaniesz. A samej firmie to wiele ułatwia... Wiecie ile czasu wymaga rekrutacja? Znalezienie pracownika? To naprawdę ogromny problem....

#8 ~Mariola~

~Mariola~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 12:54:10

Ja też pracuję w agencji. Jest bardzo fajnie.

Dobre zarobki, przyjemna robota i nie kurzy się.

#9 ~dzapna~

~dzapna~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 12:52:26

Zarobki to już kwestia firmy, do jakiej się trafia - może być różnie, ale w zasadzie dostaje się dokładnie to samo, co pracując bezpośrednio w danej firmie. Zresztą - jeśli się do tego nadajecie, to i tak po kilku miesiącach dostajecie stałe zatrudnienie. W dużych firmach co chwilę ktoś przychodzi i odchodzi. Trzeba się po prostu starać.

#10 ~barecki~

~barecki~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 12:44:11

Praca przez agencję jest naprawdę teraz pod lubą i nie ma mowy o wyzysku. Co trochę wprowadzane są nowe przepisy regulujące zasady zatrudnienia na takich zasadach. Znam wiele osób, które w ogóle zaczynały pracę przez agencję, a już nawet na studiach takie doświadczenia są naprawdę bezcenne...

#11 ~patens~

~patens~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2017 - 12:52:25

Przede wszystkim to jest normalna praca, tyle że z pośrednikiem. Nie będzie wam się podobała, to odejdziecie, albo zmienicie na inną. Nawet moja mama była niedawno na rozmowie. Jeśli ktoś w tym momencie chcecie faktycznie dostać zatrudnienie to może przebierać w propozycjach. Może nie są one górnolotne, ale od czegoś trzeba zacząć - tym bardziej nie mając doświadczenia. 

#12 ~kempen~

~kempen~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 12:46:04

Przecież przez agencję można się dostać do dużo lepszych prac, niż, niż bezpośrednio. Duże firmy kalkulują. Przyjmują tymczasowo ludzie załatwionych przez agencję, a zostawiają u siebie na stałe osoby, które do danego zatrudnienia faktycznie się nadają. Trzeba zatem po prostu zdrowo do tego podejść i zrozumieć sens. Zatrudnienie tymczasowe naprawdę wiele ułatwia.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 13:13:36

To akurat było w Katowicach, agencja EuroKadra. Być może mają też placówkę w okolicy, sprawdź przez net. Agencje chętnie zatrudniają ludzi i w ten sposób naprawdę można się dostać na wysokie stanowiska  - jak było powiedziane, po prostu firmom nie opłaca się prowadzić samodzielnie rekrutacji....

Bajkopisarz, nie to że mam coś przeciwko agencjom, ale jestem tzw łowcą głów, gość z umiejetnościami zwłaszcza na wysokie stanowiska nie pójdzie do agencji, a wykwalifikowany pracownik też się ceni.

Agencje jak agencje biorą prowizje nie pracują za frajer jak ja, ale jak się ma doświadczenie to można przebierać w ofertach. Więc nowicjusze uderzajcie od razu do pracodawcy, a te tymczasowe to ostatni syf unikać jak ognia.

#14 ~adamkonasz~

~adamkonasz~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 11:58:34

Warto przemyśleć co napisałem. Przecież logiczne, że nie dostaniesz się od razu na wysokie stanowisko z agencji, ale z czasem pracujesz bezpośrednio i wtedy normalnie masz szanse na kolejne awanse. To jakie oferty da agencja, zależy już od danego przypadku - jedne są lepsze, a inne gorsze. Normalka.

#15 ~anna pasek~

~anna pasek~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 11:52:00

Czy na pewno to jest dobry moment na wyjazd zagraniczny? Przecież pracy w Polsce jest bardzo dużo i to w różnych branżach, nie ma problemów ze znalezieniem zatrudnienia. EuroKadra wam coś mówi? Dostałam u nich pracę w firmie produkcyjnej - najlepszej w okolicy. A tacy gracze zatrudnieją wyłącznie przez agencje - dopiero z czasem można liczyć na bezpośrednie zatrudnienie. Aktualnie z pracą w PL jest zbyt dobrze, aby uciekać. 

#16 slawo

slawo

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 29779 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 12:00:16

Mądry wpis.Jak sobie policzysz ile zarobiłeś w stosunku rocznym to dla kobiety wychodzi ok 2,5 tyś na czysto.Z agencji nie będziesz miał całego etatu.Raczej jak odejmiesz kosztu i przestoje bez pracy to tyle wychodzi.Ruszcie dupy i poszukajcie dobrej pracy na miejscu.Dla faceta podstawa 3,5 tyś to banał.U mnie ekspedientka na wejściu ma 2,5 tyś na rękę

Użytkownik slawo edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 12:00:59

#17 ~anna pasek~

~anna pasek~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 11:55:17

slawo - dawaj namiary, chętnie przyjdę do ciebie do pracy, poważnie ;-) Daj namiary - adres, numer telefonu. Sądzę, że każda ekspedientka chętnie do ciebie przejdzie ;-) 

#18 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 29779 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 12:20:09

slawo - dawaj namiary, chętnie przyjdę do ciebie do pracy, poważnie ;-) Daj namiary - adres, numer telefonu. Sądzę, że każda ekspedientka chętnie do ciebie przejdzie ;-)

Z jakiej miejscowości jesteś.Masz dzieci i w jakim wieku.Dawaj na priv

#19 ~kotadra~

~kotadra~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 11:39:24

Nie ma żadnej tajemnicy ;-) Częstochowa. Dzieci już prawie dorosłe ;-) Jesteś w stanie pomóc? Jeszcze co do etatu w agencji - nie jest to prawda. Ja miałam wyrobione zawsze tyle co etatowi. A kto chciał, ten mógł zostawać jeszcze na nadgodziny. 

#20 slawo

slawo

Swojak

• PipPipPipPip
  • 29779 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 11:48:25

Ja też pracuję w agencji. Jest bardzo fajnie.

Dobre zarobki, przyjemna robota i nie kurzy się.

Potwierdzam Mariola u mnie kasę liczy.

Nie ma żadnej tajemnicy ;-) Częstochowa. Dzieci już prawie dorosłe ;-) Jesteś w stanie pomóc? Jeszcze co do etatu w agencji - nie jest to prawda. Ja miałam wyrobione zawsze tyle co etatowi. A kto chciał, ten mógł zostawać jeszcze na nadgodziny. 

Za daleko.Ale skoro dzieci dorosłe to może coś wynająć ?Szukam kierowniczki znającej KC Firmę.Oczywiście za większe pieniądze niż ci proponowałem.Branża spożywcza konkretnie ABC.Poradzisz sobie ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, zagranica, szukam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych