Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

77 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Sisi~

~Sisi~
  • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 14:32:36

Wystarczy, że jechał z przepisową prędkością a pan kierowca go widział i nagle stwierdził, że jednak zdąży się włączyć do ruchu przed motocyklistą. Kto jeździ motocyklem ten wie, że zatrzymanie motocykla w takim przypadku "w miejscu" jest niemożliwe.

Dokładnie tak jest! Od 20 lat jeżdżę autem, od roku również motocyklem. Sama widzę wyraźną różnicę-kierowcy myślą, że zdążą się wcisnąć przed moto, tymczasem z perspektywy motocyklisty taki manewr wygląda już mniej wesoło-pomijam brak możliwość zatrzymania się w miejscu bez ryzyka upadku, to jeszcze koleiny, dziury w drodze, piach....wszystko to sprawia, że dla nas jest to niebezpieczniejsze niż w sytuacji kiedy wymusza się samochodowi. Jako motocyklistka, niestety mam zdecydowanie więcej takich sytuacji wymuszenia, "wciskania się " niż kiedy jadę autem. O zrobieniu miejsca, zjechaniu leciutko do prawej...nawet nie wspomnę, bo nieliczni to robią.
Mimo wszystko współczuję tez kierowcy auta, bo żyć ze świadomością, że przez własną głupotę i nieuwagę zabiło się człowieka nikt by nie chciał, a ten Pan będzie musiał.
Szkoda, że tylu motocyklistów ginie każdego roku tylko dlatego, że kierowcy nie są świadomi tego jakie konsekwencje niesie manewr wymuszenia dla motonity. Ale może dlatego, że wielu nigdy nie siedziało na motocyklu i nie miało okazji tego doświadczyć.... podobnie jak ja wcześniej. Teraz wiem i sama jestem bardziej wyczulona na motocykle, czego i innym życzę.

#42 ~kaska~

~kaska~
  • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 16:49:53

czy wiecie co z tą dziewczyną? czy żyje?

#43 ~świadek~

~świadek~
  • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 19:02:24

Powiem tak jestem w szoku ze ten człowiek nie żyje bo był w duuużo lepszym stanie niz kobieta jak ich przywiezli akurat czekałem na izbie przyjec i cały zespół łącznie z lekarzem czekali w szeregu na nich i jak tylko ich przywiezli to mieli pełna profesjonalną pomoc przez sztab ludzi i z tego co widzialem to facet wygladał duzo lepiej niz kobieta ale chyba miał rozciecie na wewnetrznej stronie uda ale kontaktował natomiast kobieta ktos tu dobrze napisał ze ją rozerwało ale tez byl z nia kontakt nie bede opisywal szczegółów ale poprostu szok współczucie dla rrodziny bo z tego co da sie tu przeczytać do dobry człowiek był wiec tym bardziej szkoda.....

#44 ~Bin~

~Bin~
  • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 19:37:15

Spokój Jego duszy...Niech spoczywa w spokoju....Nie znałam ich....ale życzę powrotu do zdrowia ocalałej...Naprawdę mi przykro .... Uważajmy na siebie...Lewa w Górę....

#45 ~rafcio3333 TKN~

~rafcio3333 TKN~
  • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 21:42:42

PEŁEN SZACUN DLA CIEBIE ARKU . I DŁUGO CIE NIE ZAPOMNIMY. BO BYŁEŚ PORZĄDNYM KOLEGOM I CZŁOWIEKIEM.

#46 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 22:10:56

NIGDY go nie zapomnimy! Tą jego zawsze uśmiechniętą buzię! Cholera dlaczego własnie ON musiał odejść!!!!

#47 ~ros~

~ros~
  • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 22:34:01

co się stało , że nie piszecie , że motocyklista jest winny , bo na pewno grzał 250km/h!
Wyrazy współczucia dla najbliższych...........(*)

#48 ~chłopaki z lotosu~

~chłopaki z lotosu~
  • Goście

Napisano 27 maj 2012 - 00:29:42

Arek To był Ktoś Wielki-miał pasję "motocykle" ,ale jako człowiek był kimś, skromnym, pracowitym,szczerym i uczciwym. potrafił porwać tłumy do akcji bezintereswnie dla siebie. Ciężko nam bez niego!

koledzy z pracy JANLEX-LOTOS Stacja Paliw Końskie.

#49 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 27 maj 2012 - 08:11:21

on jeździł zawsze prawidłowo, nigdy się nie popisywał.n
ie znasz człowieka to tak nie pisz i nie komentuj już więcej, a najlepiej wejdź na stronę klubu czarna flota to może ci rozjaśni umysł

#50 ~michał~

~michał~
  • Goście

Napisano 27 maj 2012 - 14:24:28

Tak naprawdę jeżeli ktoś wymusza pierwszeństwo to jest kategorycznie jego wina i niech ktoś nie pie777oli, że jechał szybko itp Trzeba się oglądnąć pare razy jak się wyjeżdza z podporządkowanej martwiąc się właśnie o swoje własne życie...
Motocykli faktycznie nie widać na drodze, jeździmy z większymi prędkościami ale za to jesteśmy bardziej doświadczonymi kierowcami, bardziej koncentrujemy się na tym co robimy...
Gdyby każdy motocyklista wjeżdżał w auto które wymusza to nie żył bym już z 30 razy w tym sezonie...

Współczuje całej rodzinie !

#51 ~Stąpo.~

~Stąpo.~
  • Goście

Napisano 27 maj 2012 - 14:25:14

Wyrazy współczucia dla bliskich Arka (*) łączymi się w bólu ... STĄPORKÓW

#52 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 27 maj 2012 - 16:18:03

wiadomo co z dziewczyną?

#53 ~Art62~

~Art62~
  • Goście

Napisano 27 maj 2012 - 18:42:56

Tak naprawdę jeżeli ktoś wymusza pierwszeństwo to jest kategorycznie jego wina i niech ktoś nie pie777oli, że jechał szybko itp Trzeba się oglądnąć pare razy jak się wyjeżdza z podporządkowanej martwiąc się właśnie o swoje własne życie...
Motocykli faktycznie nie widać na drodze, jeździmy z większymi prędkościami ale za to jesteśmy bardziej doświadczonymi kierowcami, bardziej koncentrujemy się na tym co robimy...
Gdyby każdy motocyklista wjeżdżał w auto które wymusza to nie żył bym już z 30 razy w tym sezonie...

Współczuje całej rodzinie !

Sam przyznałes, że jeździcie na motocyklach szybciej, więc nie pie777ol. Może być współwina jęsli biegli obliczą, że jechał szybciej niż określają znaki na tym odcinku.

#54 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 28 maj 2012 - 13:25:22

dawcy organow

on taki nie był
jak go nie znałaś to się nie wypowiadaj

#55 ~Realista~

~Realista~
  • Goście

Napisano 28 maj 2012 - 13:35:53

nastepne wymuszenie przez samochodzik, ludzie czy nie mozecie do kur.. jasnej popatrzec chwile dluzej jak wlaczacie sie do ruchu?? tak bardzo sie wam spieszy ze dajecie tylko rzut oka i w gaz?? ;/ spojrzec 2s dłuzej to zadna oszczednosc czasu, a byc moze oszczednosc czyjegos zycia

A czy wy (zwłaszcza durnie na szlifierkach) musicie drzeć 200 km/h albo środkiem po segregacji pomiędzy dwoma sznurami samochodów?!
Może cały czas mamy patrzeć w te lusterka albo w ogóle siedzieć tyłem, bo jakiś nabuzowany dupek doznał wzwodu i pędzi bez opamiętania?!
Śmieszą mnie debbile zwalający wszystko na kierowców samochodów, żal mi rodzin ofiar ale pora zrozumieć, że za głupotę i durne kozactwo trzeba czasem zapłacić.

#56 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 28 maj 2012 - 13:40:22

A czy wy (zwłaszcza durnie na szlifierkach) musicie drzeć 200 km/h albo środkiem po segregacji pomiędzy dwoma sznurami samochodów?!
Może cały czas mamy patrzeć w te lusterka albo w ogóle siedzieć tyłem, bo jakiś nabuzowany dupek doznał wzwodu i pędzi bez opamiętania?!
Śmieszą mnie debbile zwalający wszystko na kierowców samochodów, żal mi rodzin ofiar ale pora zrozumieć, że za głupotę i durne kozactwo trzeba czasem zapłacić.

Człowieku Nie bluzgaj!!! Arek był wspaniałym człowiekiem nie dupkiem!!! Pomagał ludziom!! a ty zastanów się co dobrego zrobiłeś dla innych w swoim życiu!!!
Nie znałeś go więc nie mów że jechał 200 km/h może jechał 70 byłeś tam widziałeś że tak pi... dolisz!!!!!1

#57 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 28 maj 2012 - 14:09:53

No nie trafiłeś! akurat jestem kierowcą samochodu!
i wiem co to znaczy nie zauważyć motocyklu lub drugiego samochodu!
zastanawiam się po co do cholery obrażać kierowce samochodu czy Arka. Niech śpi w spokoju dajcie mu już spokój!!! tak miało byc i koniec!

#58 ~misio~

~misio~
  • Goście

Napisano 28 maj 2012 - 16:40:37

ZABIŁ SIĘ ŻAL NIESAMOWITY :mellow: ALE NAJWIEKSZY SMUTEK TO DLA RODZINY I SYNA KTÓRĄ ZOSTAWIŁ KILKA MIESIĘCY TEMU A ZGINĄŁ JADĄC Z KOCHANKA. :o :( :(

#59 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 28 maj 2012 - 17:01:02

To z kim jechał to jest jego sprawa. Niech każdy pierze swoje brudy...

#60 ~Idealista~

~Idealista~
  • Goście

Napisano 28 maj 2012 - 17:31:10

Nie nazwałem go dupkiem bo mówiłem konkretnie się zachowujących, współczucie wyraziłem a ciebie tez tam nie było, więc również nie p...ol.

Ech, sądząc po zapienieniu kolejna szybka i wściekła durna i chmurna... Życzę szczęścia a jakby co, niech i tobie ziemia lekką będzie.

Realista... Myślę, że gdybyś miał prawo jazdy B i A, to inaczej widziałbyś pewne rzeczy,tj. "czego nie robić jadąc motorem względem kierowców samochodów i czego nie robić względem motocyklistów jadąc samochodem...". Na marginesie jazda między samochodami jest dopuszczalna w prawie polskim-tam gdzie znaki poziome i pionowe tego nie zabraniają...

Ja jeżdżąc samochodem wiem czego nie robić, gdy jedzie za mną-przede mną motocyklista, ponieważ sam jeżdżę na motorze i wiem, jak często kierowcy osobówek wymuszają pierwszeństwo na motocyklistach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych