Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Cezar~

~Cezar~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 10:33:48

Znów zbrukano święte miejsce - przejście dla pieszych.
Kierowcy - patrzcie przed siebie, może się zdarzyć, że ktoś chce przekroczyć wasz Rubikon Śmierci...
Psim obowiązkiem kierowcy jest wzmożona uwaga w okolicy przejść dla pieszych!

#2 ~T~

~T~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 11:17:48

Zgadzam się z Cezarem....Jednak również piesi powinni znacznie bardziej uważać...zwłaszcza młodzi.
Ostatnio miałem przypadek, gdy młody człowiek zapatrzony w swój telefon komórkowy szybkim krokiem wszedł na przejście nie zważając jak daleko są samochody...a byłem jakieś 4 metry od przejścia. Na szczęcie nie jechałem szybko i wyhamowałem...więc ten "psi obowiązek" działa w dwie strony.

#3 ~swinka pepa~

~swinka pepa~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 11:22:45

Z całym szacunkiem, nie wiem kogo wina nie będę oceniał.

Ale patrząc tak z drugiej strony to niektórzy chodzą jak ćmy. Wczoraj wieczorem laska mi nagle wyskoczyła na jezdnie nie upewniając się czy coś jedzie, bo się zamyśliła i zagadała przez telefon. Tym bardziej, że wieczorem na niedoświetlonej drodze pieszego naprawdę ciężko dostrzec.

Kierowcy się nic nie stanie, jedzie w metalowej puszce. skończy się tylko na pogniecionych blachach, a pieszy może zostać kaleką do końca życia.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 11:52:26

Ale patrząc tak z drugiej strony to niektórzy chodzą jak ćmy. Wczoraj wieczorem laska mi nagle wyskoczyła na jezdnie nie upewniając się czy coś jedzie, bo się zamyśliła i zagadała przez telefon. Tym bardziej, że wieczorem na niedoświetlonej drodze pieszego naprawdę ciężko dostrzec.

Kierowcy się nic nie stanie, jedzie w metalowej puszce. skończy się tylko na pogniecionych blachach, a pieszy może zostać kaleką do końca życia.

Zgadza się ale oni myślą że skoro mają pierwszeństwo na przejściu to niech kierowca się martwi a później jest płacz i rozpacz a kierowca to morderca, dziwię się że za przechodzenie na czerwonym zmniejszyli mandaty z 200zł na 100zł może tak podwyżka na 500zł nauczyła by ich czujności i zwracania uwagi nie tylko na siebie ale na całą drogę.

#5 ~technosznycel~

~technosznycel~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 14:28:25

Dobrze powiedziane.
Tak się dzieje cały czas, sam ostatnio wcisnąłem hamulec do podłogi bo jakaś wesoła para niespodziewanie wyszła na przejście dla pieszych. Ja wychamowałem swoje 1100kg, ale kierowca potężnej cysterny obok zagrzał hamulce do czerwoności...
To było właśnie na ul. Kieleckiej.
W zwyczaju mam przepuszczanie pieszych na pasach, ale też trzeba to robić z rozsądkiem.

#6 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 14:38:42

Rodzinę poszkodowanej, swiadków prosze o kontakt pod numerem telefonu 690 800 710

#7 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 15:55:41

Tak tylko weźmy po uwagę że kielcka jest bardzo ruchliwa, nie ma tam świateł, pieszy musi nieźle się naczekać żeby przejść na drugą stronę. Sama jestem kierowcą więc wiem jacy są piesi chodzą jak świete krowy, tyle że co do kieleckiej to tak jak mówie żeby przejść to graniczy z cudem wiem bo niedaleko mieszkam

#8 takijeden

takijeden

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1097 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 16:52:01

Zgadza się ale oni myślą że skoro mają pierwszeństwo na przejściu to niech kierowca się martwi a później jest płacz i rozpacz a kierowca to morderca, dziwię się że za przechodzenie na czerwonym zmniejszyli mandaty z 200zł na 100zł może tak podwyżka na 500zł nauczyła by ich czujności i zwracania uwagi nie tylko na siebie ale na całą drogę.

No to pierwszeństwo pieszych jest lekko 'naciągane',bo:
Kodeks Drogowy,dział 2 art 13 mówi:
Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność (...) Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
I tu OK.ALE...
Art. 14. Zabrania się:
wchodzenia na jezdnię:
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

Obie strony mają na drodze prawa,ale i obowiązki.Niestety często zarówno kierowcy jak i piesi o tym zapominają.Samochód to nie rower i nawet jadąc z przepisową prędkością nie da się go zatrzymać na odcinku dwóch metrów...

Patrz w lusterka

Samoloty są wszędzie

#9 ~dx~

~dx~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 21:10:42

Ja widziałem ten wypadek straszne o co chodzi z tym kontaktem
Rodzinę poszkodowanej, swiadków prosze o kontakt pod numerem telefonu 690 800 710

#10 ~YZF-R1~

~YZF-R1~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 21:29:09

Znów zbrukano święte miejsce - przejście dla pieszych.
Kierowcy - patrzcie przed siebie, może się zdarzyć, że ktoś chce przekroczyć wasz Rubikon Śmierci...
Psim obowiązkiem kierowcy jest wzmożona uwaga w okolicy przejść dla pieszych!

Piesi nie wchódźcie na przejście kiedy pojazd jest 15 metrów od niego. 50 km/h to ok. 15 m/s. Przeciętny kierowca na wciśnięcie hamulca potrzebuje ok. 1 sekundy, więc przp... w Was bez hamowania. I spotkacie swoje przeznaczenie.
A i jeszcze jedno. Kiedyś sprawdźcie sobie ile to jest te 15 m, bo to trochę więcej niż od kanapy do telewizora.

#11 takijeden

takijeden

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1097 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 22:02:55

Do ~dx~ Po prostu koleś ma,albo pracuje w kancelarii która za kasę prowadzi sprawy osób które brały udział w wypadkach i w ten sposób rozsyła SPAM.Niestety mamy na forach kilku takich 'dzięciołów'. Ten,paru jego kolesi,następny "yntelygęt" reklamujący stronę na której można próbować wynająć busa...

Patrz w lusterka

Samoloty są wszędzie

#12 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 23:34:20

Do ~dx~ Po prostu koleś ma,albo pracuje w kancelarii która za kasę prowadzi sprawy osób które brały udział w wypadkach i w ten sposób rozsyła SPAM.Niestety mamy na forach kilku takich 'dzięciołów'. Ten,paru jego kolesi,następny "yntelygęt" reklamujący stronę na której można próbować wynająć busa...

To nie dziecioły tylko zwykłe gnidy, które dla paru zł nawet d@#y by dały...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych