Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - CO WY ROBICIE?

TWOJA KAZIMIERZA

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piszczałka Trąbałka

Piszczałka Trąbałka

TWOJA KAZIMIERZA

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 819 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 13:47:52

Obniżenie podatku rolnego o 5% w stosunku do roku ubiegłego, to jedna z pierwszych decyzji decydentów gminy tej kadencji. 
Za pośrednictwem tego forum, Porozumienie Samorządowe postanowiło się tym faktem pochwalić i jednocześnie zaprosiło do udziału w ankiecie oceniającej decyzję obecnego burmistrza.  
Piszczałka Trąbałka skorzystał z tej możliwości i zaznaczył opcję "Nie podoba mi się"  :ph34r: 
Nie jestem przeciwnikiem obniżania podatków, ale jestem przeciwnikiem wyróżniania tylko jednej grupy społecznej. Tego typu decyzje mogą prowadzić do eskalacji konfliktu, utrwalania podziałów w społeczeństwie i stawiania pytań typu:
dlaczego tylko rolnikom? 
W odpowiedzi na powyższe pytanie, daleki jestem od stwierdzenia, że obniżenie podatku rolnego było podyktowane jedynie względem osobistym i wiązało się z niechęcią do dzielenia się swoimi pieniędzmi z mieszkańcami gminy (wszak Pan Bodzioch również jest posiadaczem pola). 
Mam nieodparte wrażenie, że Pan Adam Bodzioch poprzez tego typu decyzje chce umocnić poparcie wśród elektoratu wiejskiego i przekonać do siebie tych rolników, dla których jedynie PSL uchodzi za partię prorolniczą. Region kazimierski jest typowo rolniczy i walka o elektorat wiejski jest dla rodzimych polityków kluczowa.

Użytkownik Piszczałka Trąbałka edytował ten post 29 grudzień 2014 - 13:59:17

#2 POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 97 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 18:34:34

Burmistrz Bodzioch jest płatnikiem podatku rolnego, ale nie w Gminie Kazimierza Wielka. Jest właścicielem gruntów w innej gminie i obniżenie podatku gruntowego nie mogło mieć żadnych względów osobistych.

Zachęcamy by zapoznać się z mechanizmem wyliczania górnej granicy podatku rolnego. Jest on zależny od średniej cena żyta z ostatnich 11 kwartałów. Często jest tak, że przy nieurodzaju lub klęsce żywiołowej cena żyta rośnie, dlatego Rada Gminy ma te narzędzia by obniżyć podatek wyliczony na podstawie danych GUS. System naliczania podatku rolnego jest od dawna krytykowany i w wielu środowiskach uznawany za przestarzały. Niestety, ustawodawca puki co nie zmienia go.

Rolnicy są podstawą funkcjonowania całej gminy, to największy zakład produkcyjny. Mamy u nas o wiele lepsze warunki do produkcji żywności niż większość rolników. Jeżeli dobrze powodzi się rolnikom, to dobrze powodzi się również mieszkańcom Kazimierzy. W ostatnim czasie sytuacja producentów żywności jest trudna. Między innymi przez spadek cen i klęski urodzaju, które często są przez Państwo Polskie wyrównywane, lecz dopłaty zagarniają uprzywilejowane grupy rolników.

#3 ~dżejdżej~

~dżejdżej~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2014 - 19:45:05

Jaka była średnia cena skupu żyta za III kwartały roku 2013, a jaka była w tym roku?

#4 ~dżejdżej~

~dżejdżej~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2014 - 21:20:46

Średnia cena skupu żyta będąca podstawą do ustalenia podatku rolnego na 2014 wynosiła 69,28 zł, średnia cena skupu żyta będąca podstawą do ustalenia podatku rolnego na 2015 wynosi 61,37 zł - różnica 7,91 zł mniej (tj. 11,4 %). Rada tymczasem obniża stawkę o 5% czyli 2,75zł. Biorąc pod uwagę różnicę 7,91 - 2,75 gmina i tak jest na plusie o 5,16 zł czyli ok 10 % na subwencji wyrównawczej(dotacji) z ministerstwa finansów. Drodzy populiści z PS proszę bez ściemy i populizmu bo liczyć to każdy, nawet rolnik potrafi.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 05:01:55

Średnia cena skupu żyta będąca podstawą do ustalenia podatku rolnego na 2014 wynosiła 69,28 zł, średnia cena skupu żyta będąca podstawą do ustalenia podatku rolnego na 2015 wynosi 61,37 zł - różnica 7,91 zł mniej (tj. 11,4 %). Rada tymczasem obniża stawkę o 5% czyli 2,75zł. Biorąc pod uwagę różnicę 7,91 - 2,75 gmina i tak jest na plusie o 5,16 zł czyli ok 10 % na subwencji wyrównawczej(dotacji) z ministerstwa finansów. Drodzy populiści z PS proszę bez ściemy i populizmu bo liczyć to każdy, nawet rolnik potrafi.

To nie sa populisci.
To sa kombinatorzy polityczni co umieja liczyc a nie umieja kalkulowac.Nawet jakby chcieli to nie potrafia bo juz tacy sa. A ze wiekszosc jasnie elektoratu jest ciemna jak tabaka w rogu to wybiera kierujac sie nieskomplikowanymi przemysleniami. Tych ludzi trzeba uczyc myslenia innymi kategoriami . Potrzeba tytanicznej pracy od podstaw. Wyksztalcila sie liczna grupa analfabetow obywatelskich ktorych pilna potrzeba jest EDUKACJA !
Ale.... cwok to brzmi dumnie !
Taka jest wola wyborcow.

#6 ~rolnik~

~rolnik~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 06:35:52

To nie sa populisci.
To sa kombinatorzy polityczni co umieja liczyc a nie umieja kalkulowac.Nawet jakby chcieli to nie potrafia bo juz tacy sa. A ze wiekszosc jasnie elektoratu jest ciemna jak tabaka w rogu to wybiera kierujac sie nieskomplikowanymi przemysleniami. Tych ludzi trzeba uczyc myslenia innymi kategoriami . Potrzeba tytanicznej pracy od podstaw. Wyksztalcila sie liczna grupa analfabetow obywatelskich ktorych pilna potrzeba jest EDUKACJA !
Ale.... cwok to brzmi dumnie !
Taka jest wola wyborcow.

Zobacz jak sie kształtują podatki rolne w innych gminach np.w Busku,Skalbmierzu,Działoszycach.

I nie obrazaj wyborców ,bo to jak na tak mądrego internautę

,za jakiego sie uważasz nie przystoi.

A przy okazji mogę tylko Ci współczuć nad Twoja flustracją i nie najlepszym samopoczuciem.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 07:14:30

Zobacz jak sie kształtują podatki rolne w innych gminach np.w Busku,Skalbmierzu,Działoszycach.
  I nie obrazaj wyborców ,bo to jak na tak mądrego internautę

,za jakiego sie uważasz nie przystoi.
 A przy okazji mogę tylko Ci współczuć nad Twoja flustracją i nie najlepszym samopoczuciem.

Odpowiem Ci chlopie i chyba dla Ciebie zrozumiale: -wykastluj se ten jeden zwoj....nijakiego uzywanio s niego nie robis!.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 20:54:58

Obniżenie podatku rolnego o 5% w stosunku do roku ubiegłego, to jedna z pierwszych decyzji decydentów gminy tej kadencji. 
Za pośrednictwem tego forum, Porozumienie Samorządowe postanowiło się tym faktem pochwalić i jednocześnie zaprosiło do udziału w ankiecie oceniającej decyzję obecnego burmistrza.  
Piszczałka Trąbałka skorzystał z tej możliwości i zaznaczył opcję "Nie podoba mi się"  :ph34r: 
Nie jestem przeciwnikiem obniżania podatków, ale jestem przeciwnikiem wyróżniania tylko jednej grupy społecznej. Tego typu decyzje mogą prowadzić do eskalacji konfliktu, utrwalania podziałów w społeczeństwie i stawiania pytań typu:
dlaczego tylko rolnikom? 
W odpowiedzi na powyższe pytanie, daleki jestem od stwierdzenia, że obniżenie podatku rolnego było podyktowane jedynie względem osobistym i wiązało się z niechęcią do dzielenia się swoimi pieniędzmi z mieszkańcami gminy (wszak Pan Bodzioch również jest posiadaczem pola). 
Mam nieodparte wrażenie, że Pan Adam Bodzioch poprzez tego typu decyzje chce umocnić poparcie wśród elektoratu wiejskiego i przekonać do siebie tych rolników, dla których jedynie PSL uchodzi za partię prorolniczą. Region kazimierski jest typowo rolniczy i walka o elektorat wiejski jest dla rodzimych polityków kluczowa.

Piszczałko  odpuść trochę

#9 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 22:43:45

a dlaczego pisz

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 05:01:02

Dużo zaginionych postów.

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 07:00:36

dlaczego tylko rolnikom? 

a może by tak obnizyć opłaty za śmieci? to dla wszystkich grup

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 08:28:00

Opłaty za śmieci nie są aż tak bardzo wysokie. Szukaj gdzie indziej!

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 15:50:06

Opłaty za śmieci nie są aż tak bardzo wysokie. Szukaj gdzie indziej!

może dla ciebie!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TWOJA KAZIMIERZA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych