Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

POMYSŁ NA RESTAURACJE - SUGESTIE

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 13:34:14

Witam forumowiczów, planuję w najbliższym czasie otworzyć w Kielcach bar - restauracje. Jako że dopiero co wróciłem do Kielc po paru latach tułaczki po świecie nie za bardzo oreintuję się co jest teraz na topie lub czego tak naprawdę brakuje w Kielcach. Myślałem o steak housie ale nie wiem czy to nie będzie za drogie jedzienie.
Jaki rodzaj kuchni serwować?
Godziny otwarcia? (czy śniadania się w Kielcach sprzedaja?)
Poziom cenowy za danie główne? (15-20, 25-30, 35-50, powyżej 50zł)
Co sądzicie o pomyśle płacisz raz jesz ile chcesz lub jedzeniu na wagę?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i uwagi.

#2 Żorż

Żorż

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 14:38:44

Jeśli nie masz swojego własnego lokalu to 5 razy się zastanów, czy nie warto zrobić tego w innym mieście. Jeśli jedzenie będzie dobre to samo się obroni, jeśli obsługa będzie fatalna to najlepsze jedzenie nie pomoże. Przespaceruj się po kieleckich knajpach i popatrz co i za ile ludzie zamawiają - trochę Ci to podpowie. Moda na śniadania jeszcze do Kielc nie dotarła - to nie Warszawa, gdzie ludzie są skłonni zapłacić 15 - 20 zł za jajecznicę i tosty z konfiturą.

#3 Żorż

Żorż

Swojak

• PipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 14:46:26

I jeszcze jedno - otwierając restaurację pożegnaj się z życiem towarzyskim i rodzinnym, niestety - albo będziesz pilnował non stop interesu, albo równie dobrze możesz te pieniądze rozdać.

#4 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 21:11:46

Witam!
Do Roberta:
Mój Przyjaciel prowadzi w Kielcach dwie restauracje i z tego co mi wiadomo, jedną z nich chce komuś odstąpić. Jak napisał Żorż o knajpę trzeba dbać (sam prowadzę taki biznes, więc wiem o czym mowa), a on chyba już nie bardzo ogarnia temat. Poza tym z tego co mi wiadomo ma nowy pomysł na biznes. Ale nie ważne. Restauracja mieści się w centrum Kielc. Przejęcie tego miejsca to super pomysł dla osoby, która zna się na temacie i chce się poświęcić sprawie. Po pierwsze lokal cały czas funkcjonuje i to wcale nie najgorzej, po drugie odchodzi temat "walki" z kieleckim sanepidem przy otwieraniu nowej restauracji i po trzecie kasa, którą tam trzeba zainwestować. Wg mojej wiedzy chłopakowi zależy raczej na tym, żeby restaurację prowadził ktoś z głową (dlatego też nie daje ogłoszenia na portalach - raczej czeka na właściwą osobę), niż na pieniądzach za które powinien odstąpić restaurację.
Gdybyś Robert był zainteresowany mogę z nim porozmawiać i jakoś Was umówić.

#5 Piwopij

Piwopij

Swojak

• PipPipPipPip
  • 11653 postów

Napisano 19 wrzesień 2012 - 09:00:14

Szanowny Kolego !!! Rybki, tylko rybki, bar rybny !!! To jest temat biznesowy do zrobienia w kielcach !!!! Kientelę masz zagwarantowaną !!!

#6 ~Swierta~

~Swierta~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2020 - 12:43:58

Ile kosztuje otwarcie własnej restauracji ? 

#7 brie

brie

Swojak

• PipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 14:05:54

Ile kosztuje otwarcie własnej restauracji ? 

Jak niby mamy Ci odpowiedziec na to pytanie? Przecież jest to pytanie w stylu: Czy jak zatankuję to pełna to czy dojadę do Radomia? 

Otwarcie własnej restauracji zalezy tutaj od wielu czynników

od miejsca w jakim chcesz otworzyć restauracje, od tego czy masz własny lokal czy wynajmujesz

od tego na ile osób ma to być restauracja

od miasta w jakim chcesz zacząć biznes

oraz od tego jaką kuchnie bedziesz serwowac

Najlepiej zerknij sobie do hurtowni gastronomicznej Jak tutaj

i samodzielnie zorientuj się w jakiej cenie jest sprzęt

Dobre ceny ma to miejsce https://www.gastropuls.pl/edenox 

Użytkownik brie edytował ten post 19 styczeń 2020 - 11:03:52

#8 malwinka

malwinka

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 14:19:21

To może i ja zwrócę się z prośbą? Otóż przygotowuję się do otworzenia niedużej restauracji i na obecną chwilę jestem na etapie wyposażania kuchni. Na razie interesująca dla mnie jest oferta sklepu https://multigastro.pl/   Widzę, że można w nim dostać pełne wyposażenie i w dodatku znanych producentów. Czy ktoś może kupował w tym sklepie? Chciałabym poznać opinię kogoś kto użytkuje, któreś z urządzeń z tego sklepu. Będę bardzo wdzięczna.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2020 - 14:20:51

a czy ktoś korzystał z usług coffeeshop.solutions?

#10 Maciejczyk453

Maciejczyk453

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 22 maj 2020 - 19:58:02

Jak będziesz już zabierać się za wyposażenie kuchni, koniecznie kup meble ze stali nierdzewnej, które spełniają wymogi. Tu https://polgast.com.pl/#stoly-do-pracy można się porządnie zaopatrzyć w co trzeba 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych