Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Pompa Ciepła - Doświadczenia

pompa ciepła ogrzewanie energia odnawialna budowa domu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Olaf~

~Olaf~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2017 - 16:48:54

To policzmy. Pompa+fotowoltaika to 72tyś. Przyłączę gazowe +piec to jakieś 25tyś. Rożnica wynosi ok 47tyś. Za gaz zapłacisz jakieś 3 tysiące za cały rok. Wychodzi więc, że inwestycja zwróci się po 16 latach. Jak dla mnie to taka stopa zwrotu jest nie do przyjęcia. Pisząc wprost: z ekonomicznego punktu widzenia jest to zupełnie nieopłacalne

jaka stopa zwrotu?

,za palenie węglem coś się zwraca ?

,za gaz się zwraca ? 

jak dla mnie stopa zwrotu tej instalacji to był rok.

nie musiałem jeździć szukając składu węgla- gdzie taniej, nie musiałem go wrzucać do kotłowni, latać z popiołem tez nie musiałem, przygotowywać drewna, codzienne wizyty w kotłowni tez odpadły

Mając gaz - tez nie widzę za co mógłbym mieć szybszy zwrot 

3 tys za rok chciałbym zobaczyć ten domek

#82 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:25:25

Mogę polemizować z kimś kto myśli inaczej niż ja, ale z idiotą się nie da, a autor powyższego wpisu na takiego mi właśnie wygląda. "Stopa zwrotu tej instalacji to był rok" no sory, idiota :D

#83 ~Kriss~

~Kriss~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 13:05:50

3000zł za rok to dużo, naprawdę. Jak masz nowy dom, cieply i dobrze zaizolowany, do tego wentylacje mechaniczną i grzejesz pompą ciepła, to licz 1000zł za caly okres grzewczy, nie więcej! Od kilku lat grzeję pompą apic (gruntowa) i oszczednosci są ogromne.

Za palenie węglem powinni dawać kary, bo nie ma czym oddychać! Smród wszędzie, okna czarne. Przy WM mam założone filtry, które zmieniam co 1-2 tygodni i wiecie co na nich jest? Czarna smoła! I tym oddychamy! Nie dziwota, że ludzie chorują na nowotwory, astmę itd. 

#84 ~Roman~

~Roman~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 15:55:53

Od dwóch lat użytkuje pompę Galmet 7GT ziemia-woda

domek 148 m2 koszt całej instalacji CO i CWU z zasobnikiem , podłogówka, sterowanie - 53,8 tys. + fotowoltanika 3,5KW 18 tys ( całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na energie potrzebna dla co i cwu) + jeszcze coś tam energii sprzedanej

Nie korzystałem z żadnych dofinansowań, bo to tylko podnosi koszty i jeszcze narzucają swoje widzimisię 

za samo podłączenie gazu - dostałem wycenę na 14 tys netto  

wpłynęło to tez na decyzje o pompie

co do użytkowania to bajka w zimie przy -15 stopnia na zewnątrz, 23 stopnie w pomieszczeniach to żaden problem, w pierwszym roku koszt użytkowania 0 zł

Polecam

Ta sama pompa ciepła, ogrzewana powierzchnia 186 m2+ 5 KW fotowoltanika . Pierwsza użytkuje od września i jest ok

#85 ~Rafiki~

~Rafiki~
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 10:36:29

3000zł za rok to dużo, naprawdę. Jak masz nowy dom, cieply i dobrze zaizolowany, do tego wentylacje mechaniczną i grzejesz pompą ciepła, to licz 1000zł za caly okres grzewczy, nie więcej! Od kilku lat grzeję pompą apic (gruntowa) i oszczednosci są ogromne.

Za palenie węglem powinni dawać kary, bo nie ma czym oddychać! Smród wszędzie, okna czarne. Przy WM mam założone filtry, które zmieniam co 1-2 tygodni i wiecie co na nich jest? Czarna smoła! I tym oddychamy! Nie dziwota, że ludzie chorują na nowotwory, astmę itd. 

Uważaj, bo zaraz dostaniesz odpowiedź, że kiedyś ludzi tylko palili w piecach węglem i smogu nie było :D Dyskusja z takimi to jak walka z wiatrakami i gdyby tak każdemu z osobna tłumaczyć w czym tkwi problem, to stoik by szału dostał.

Napisz konkretnie który masz model pompy i jak duża powierzchnia do grzania, jak masz dom ocieplony?

#86 ~Kriss~

~Kriss~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 09:41:24

Mam ten model - Apic 09 CGW

Dom 156 metrów kwadratowych. Ściany ytong + 2x15cm grafitowego styro (dwie warstwy, brak mostków termicznych).

#87 ~Franio~

~Franio~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 12:48:56

Do domu o powierzchni całkowitej 116 metrów jaką pompę polecacie na przykładzie marki Apic?

#88 ~Zoltan~

~Zoltan~
  • Goście

Napisano 23 maj 2018 - 14:02:19

APIC 08 CGW - masz niewielki dom więc nie potrzebujesz bardziej wydajnej pompy.

#89 ~Madej~

~Madej~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2018 - 12:09:34

Czy wydajność tudzież model pompy ciepła dobiera się tylko i wyłącznie do metrażu domu? Czy np. ocieplenie też gra tutaj kluczową rolę? Czy pompy ciepła mają zastosowanie tylko w domach energooszczędnych? Jestem zielony w tym temacie.

#90 ~Gacjan~

~Gacjan~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2018 - 10:37:18

Jak masz stary i nieocieplony dom to czymkolwiek byś nie ogrzewał domu, to i tak będziesz bulić grubą kasę za ciepło. Natomiast jak dom jest ocieplony, to wspomniane pompy ciepła są najlepszym wyborem.

#91 ~Cypis~

~Cypis~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 13:13:43

Czy wydajność tudzież model pompy ciepła dobiera się tylko i wyłącznie do metrażu domu? Czy np. ocieplenie też gra tutaj kluczową rolę? Czy pompy ciepła mają zastosowanie tylko w domach energooszczędnych? Jestem zielony w tym temacie.

Dobiera się do metrażu domu, ale nie jest to jedyne kryterium. Małe i dobrze ocieplone domy nie wymagają Bóg wie jak wydajnych pomp. Co innego jak ogrzewasz 250 metrowy dom i do tego dwustanowiskowy garaż. Niemniej i tak twierdzę, że ogrzewanie pompą wychodzi najtaniej pod warunkiem, że ściany, okna, poddasze i stropy są znakomicie ciepłe i zaizolowane, a przy tym działa WM. 

ps. nawet jak prąd zdrożeje po nowym roku o 1/3 to w dalszym ciągu będzie to najbardziej opłacalne źródło ogrzewania (chodzi o pompy).

#92 ~Tedi~

~Tedi~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 10:12:14

Dobiera się do metrażu domu, ale nie jest to jedyne kryterium. Małe i dobrze ocieplone domy nie wymagają Bóg wie jak wydajnych pomp. Co innego jak ogrzewasz 250 metrowy dom i do tego dwustanowiskowy garaż. Niemniej i tak twierdzę, że ogrzewanie pompą wychodzi najtaniej pod warunkiem, że ściany, okna, poddasze i stropy są znakomicie ciepłe i zaizolowane, a przy tym działa WM. 

ps. nawet jak prąd zdrożeje po nowym roku o 1/3 to w dalszym ciągu będzie to najbardziej opłacalne źródło ogrzewania (chodzi o pompy).

Teraz masz jeszcze dopłaty gminne i program czyste powietrze. Tak więc zakup pompy nie jest już ogromnym wydatkiem. 

#93 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 16:42:45

Paliłem 10 lat ekogroszkiem. Teraz pierwsza zima z pompą ciepła powietrze -woda. Jak na razie koszty porównywalne jak z ekogroszkiem.Odeszła obsługa i syf

#94 ~Nick~

~Nick~
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 20:14:35

Nie w Polsce pompa a jeszcze że skandia group to na 1000 % NIE

#95 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 14:51:38

Paliłem 10 lat ekogroszkiem. Teraz pierwsza zima z pompą ciepła powietrze -woda. Jak na razie koszty porównywalne jak z ekogroszkiem.Odeszła obsługa i syf

Witam!

Czy mógłbyś podać jaką masz pompę , kto instalował (jaka firma) i za ile? 

#96 ~Dom~

~Dom~
  • Goście

Napisano 08 luty 2019 - 22:02:17

Dom 125 m2 - podłogówka na całości pompa 6kV z pionowym źródłem 2x71 m. Pracuje 3 lata. Niesamowita wygoda i niewygórowane rachunki.

#97 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 09 luty 2019 - 08:29:21

Witam!
Czy mógłbyś podać jaką masz pompę , kto instalował (jaka firma) i za ile?

Dom o pow. ogrzewania ok. 174m. Pompa ciepła Mitsubishi Zubadan 11kw. Montowała firma z Cieszyna co ma salon Viessmana

#98 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 18:19:57

a korzystał ktoś z usług firmy itgas.pl?

#99 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 październik 2019 - 11:28:55

ja korzystałem z uslug firmy itgas.pl i szczerze polecam, sa prawdziwymi fachowcami!

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pompa ciepła, ogrzewanie, energia odnawialna, budowa domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych