Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Pompa Ciepła - Doświadczenia

pompa ciepła ogrzewanie energia odnawialna budowa domu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2016 - 12:00:49

Reklamuj, może jakiś mało rozgarnięty się skusi

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2016 - 10:31:07

Witam, z góry pisze że nie reklamuje żadnej z firm itp. Sam w zeszłym roku  założyłem pompę ciepła, wraz z zasobnikiem na CWU. Z racji że została uruchomiona w listopadzie w nowo wybudowanym domu to początkowo chwile trwało zanim "dom się nagrzał". Obecnie pompa chodzi 10h na dobę dając temp. w nocy 22C w dzień, kiedy nas nie ma 19,5C. W ciągu dnia włącza się 13-15 i w nocy 22-6 - dlatego tak ustawiłem bo tania taryfa. Dom nie ocieplony (brakło kasy). Mieszkamy na parterze, na piętrze temp. ustawiona na 10C. Koszt za listopad za prąd 300zł. Za grudzień, kiedy weszliśmy mieszkać 400zł, za styczeń 300zł, za luty 270zł. Zaznaczam że w domu wszystko jest na prąd. Nie posiadam gazu bo przyłącz to koszt 10tys. W moim przypadku opłacało się instalować pompę za którą zapłaciłem łącznie 40tys. Gdybym chciał piec gazowy (Kraków - wchodzi zakaz palenia węglem) to koszty wyniosły by: 10tys przyłącz gazu, 10tys piec z zasobnikiem CWU, 2tys montaż co daje łącznie 22tys, przy czym piec gazowy trzeba po około 15 latach wymienić więc dochodzi kolejne około 8tys. a pompy ponoć mają chodzić 30lat. Oczywiście jedno jak i drugie trzeba serwisować. Uważam zatem że niebawem koszty powinny się zwrócić.

#43 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2016 - 19:45:37

Reklama?

#44 ~yartt~

~yartt~
  • Goście

Napisano 13 maj 2016 - 07:51:17

Niedawno miałem montowaną pompę ciepła i już widzę pierwsze oszczędności. Zdecydowanie jest to inwestycja która się zwraca. Jeśli chodzi o odwiert to zleciłem całość ekipie AKM Michoń (akm.net.pl). Szybka odpowiedź z ich strony i sprawne przeprowadzenie robót. Rzetelny wykonawca z jasnymi warunkami jeśli chodzi o koszty.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 maj 2016 - 11:18:09

Reklamuj dalej :D

#46 ~męczydusza~

~męczydusza~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2016 - 18:00:02

Wcześniej mieliśmy centralne ogrzewanie gazowe i koszt ogrzania 168m2 wynosił w najzimniejszych miesiącach 1000-1200zł (temp w pomieszczeniach 22,5-23 stopnie). Od kilku lat mam pompę polskiego producenta a-pic i koszt ogrzewania domu w najzimniejszym miesiącu w roku nie przekroczył 500zł (średnio 450zł). Nadmienię, że temperatura w domu jest stała w dzień i w nocy.

Owszem koszt zakupu i montażu nie jest niski, ale się opłaca. Kredyt za pompę spłaciliśmy, a teraz żyje się nam o wiele lepiej, bo połowę wypłaty nie oddajemy do gazowni.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:36:10

Pompa ciepła na domek to jakieś 45 tysięcy złotych. Dobry kocioł c.o. gazowy to jakieś 8 tysięcy. Koszt gazu na ogrzewanie to rocznie ok. 4000,00zł. Gdzie widzisz ten szybki zwrot kosztów?

#48 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 06:55:57

A ile kosztuje pompa ciepla taka zeby tylko przez lato grzac wode i jaki bylby koszt pradu ?

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 07:10:57

A ile kosztuje pompa ciepla taka zeby tylko przez lato grzac wode i jaki bylby koszt pradu ?

5x taniej niż jakbyś grzał elektrycznie. Jak tylko lato to solar wyjdzie najtaniej.

#50 ~pepe~

~pepe~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:15:52

A kto zaklada i ile kosztuje

#51 ~pepe~

~pepe~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:16:19

A kto zaklada i ile kosztuje

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 23:10:06

Drogo uwierz drogo

#53 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2016 - 12:00:13

Reklama?

nie reklama - teraz już mineło troche miesięcy od montażu i wciąż jestem zadowolony a dom wciaż nieocieplony. W przyszłym roku napisze spostrzeżenia po nadchodzącej zimie.

#54 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2016 - 12:05:47

Pompa ciepła na domek to jakieś 45 tysięcy złotych. Dobry kocioł c.o. gazowy to jakieś 8 tysięcy. Koszt gazu na ogrzewanie to rocznie ok. 4000,00zł. Gdzie widzisz ten szybki zwrot kosztów?

Jeśli nie masz w domu jeszcze gazu to odpada przyłącz gazu (w moim przypadku 10tys) - piec jak sam piszesz 8 tys, plus zbiornik i podłączenie tego wszystkiego 2tys - juz masz 20tys - za około 15 lat znow wymieniasz piec gazowy kolejne 8 tys czyli masz po 15 latach 28 tys. Różnica 17tys. Koszt roczny ogrzania domu przez pompe to połowa z tego co podałeś wiec zwrot masz po 8-9 latach. Ja osobiscie za pompe placiłem 40tys nie 45. A co do serwisowania to jedno i drugie musisz serwisowac przy czym pompa zalozenia ma pracowac 30lat a piec gazowy 10-15.

#55 maja234

maja234

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 14:57:37

Jak na razie wszystko okej jest z moją pompą ciepła – tania energia z głębi ziemi, można realnie zaoszczędzić. W temacie odwiertów to ja się zdałem w stu procentach na pana Marcina z AKM (akm.net.pl). Przyjazny kontakt od samego początku, konkretna obsługa. Odwiert bardzo głęboki, max są w stanie osiągnąć nawet 200 metrów, co się potem przekłada na wyższe parametry termalne całej instalacji.  

#56 ~Boniu~

~Boniu~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2016 - 16:55:34

Mieszkam w domu wybudowanym w latach 60-tych, częściowo ocieplony (dwie ściany + strych), powierzchnia mieszkalna to 130 metrów kwadratowych. Za gaz w sezonie grzewczym płacimy średnio 1200zł i to nas rujnuje! Zastanawiamy się nad pompą ciepła i chcemy ocieplić cały dom. W grę wchodzi również rekuperacja. 

Problem w tym, że na rynku jest mnóstwo producentów pomp i każdy swoje chwali. Dla mnie, laika problem wydaje się ogromny, bo nawet nie wiem o co pytać i gdzie uderzyć najpierw. 

Proszę o sugestie. Dziękuję...

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 08:46:20

Ociepl dom. Wstaw nowoczesny piec gazowy i wystarczy. Jeśli masz duuużo kasy, jesteś fanem ekologi lub ewentualnie masz dojście do dużych dopłat to możesz się bawić w pompy ciepła. Przy normalnym rachunku ekonomicznym jest to moim zdaniem bardzo mało opłacalne. Stopa zwrotu długa

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 11:47:42

Jeśli nie masz w domu jeszcze gazu to odpada przyłącz gazu (w moim przypadku 10tys) - piec jak sam piszesz 8 tys, plus zbiornik i podłączenie tego wszystkiego 2tys - juz masz 20tys - za około 15 lat znow wymieniasz piec gazowy kolejne 8 tys czyli masz po 15 latach 28 tys. Różnica 17tys. Koszt roczny ogrzania domu przez pompe to połowa z tego co podałeś wiec zwrot masz po 8-9 latach. Ja osobiscie za pompe placiłem 40tys nie 45. A co do serwisowania to jedno i drugie musisz serwisowac przy czym pompa zalozenia ma pracowac 30lat a piec gazowy 10-15.

Piec gazowy niekoniecznie musisz wymieniać po 15 latach. U mnie piec pracuje już 35 lat i ma się dobrze.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 12:04:04

Jak na razie wszystko okej jest z moją pompą ciepła – tania energia z głębi ziemi, można realnie zaoszczędzić. W temacie odwiertów to ja się zdałem w stu procentach na pana Marcina z AKM (akm.net.pl). Przyjazny kontakt od samego początku, konkretna obsługa. Odwiert bardzo głęboki, max są w stanie osiągnąć nawet 200 metrów, co się potem przekłada na wyższe parametry termalne całej instalacji.  

200m odwiertu hmm... 

Napisz ile to kosztuje,

Nie sztuka powiedzieć, że robimy odwiert na pół kilometra w głąb i osiągnąć wspaniałe parametry. Sztuka jest to zrobić tanio.

Przypomina mi to powiedzenie:

kupiłem 100 ton węgla i teraz będę palił za darmo (tylko nikt nie mówi ile te 100 ton kosztowało).

#60 ribis

ribis

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 13 październik 2016 - 07:35:58

Z pompą ciepła mam naprawdę złe doswiadczenia. Według mnie to inwestycja, która nie ma prawa się zwrócić. Szczególnie biorąc pod uwagę awaryjność instalacji, która jest zakopana głęboko pod ziemią. Koszty niesamowite.

W nowym domu z całą pewnością postawię na kocioł CO na klasyczny węgiel orzech i mam przynajmniej kontrolę nad wydatkami. Ogrzanie doku +/- 100 m.kw. nie jest wcale takie kosztowne jak często się z tym spotykam. Szczególnie majac dostęp do dobrego węgla. W Mysłowicach jest dostawca SmartTrans, który jest w stanie dowieźć materiał opałowy do dowolnego miejsca w Polsce więc śmiało można tam zamawiać.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pompa ciepła, ogrzewanie, energia odnawialna, budowa domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych